Kişilik Bozukluğu

Kişilik Bozukluğu

Son dakika kişilik bozukluğu haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kişilik bozukluğu ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kişilik bozukluğu haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kişilik Bozukluğu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kişilik bozukluğu gelişmeleri de dahil olmak üzere 304 kişilik bozukluğu haberi bulunmuştur. Tüm kişilik bozukluğu haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kabus kliniğinden yaşananlar şok etti: “Kızıma ‘Anne-babandan kurtulacağız, az kaldı’ diyormuş”
Kabus kliniğinden yaşananlar şok etti: “Kızıma ‘Anne-babandan kurtulacağız, az kaldı’ diyormuş”Türkiye geçen hafta psikiyatr Prof. Dr. Süleyman Salih Zoroğlu hakkındaki iddialarla sarsıldı. Haberlere göre Zoroğlu çocuklara hafıza kaybına da neden olan bir ilaç veriyor ve cinsel tacize uğradıkları yönünde telkinde bulunuyordu. Zoroğlu’na danışan üç aileye ulaştık, medyada çıkanlarla ilgili yorumlarını ve bu süreçte yaşadıklarını iddia ettikleri ‘inanılmaz’ olayları dinledik.
24.09.2023Yaşam
Türkiye'de ilk vaka: Auto-Brewery Sendromu! İçmeden sarhoş oldu, tedavisinin ardından yeni bir hayata başlıyor
Türkiye'de ilk vaka: Auto-Brewery Sendromu! İçmeden sarhoş oldu, tedavisinin ardından yeni bir hayata başlıyorTıp literatüründe 'Auto-Brewery Sendromu' olarak bilinen karbonhidrat ve şekerli gıdanın vücutta alkole dönüşmesine neden olan vaka Türkiye’de ilk defa Giresun’da görüldü. Tükettiği karbonhidrat ve şekerli gıdalardan sonra "İçmeden sarhoş olmak" deyimini hayatında yaşayan ve sarhoş gibi gezen ancak kendisi bunun farkında olmayan hasta, tedavisinin ardından yeni bir hayata başlıyor.
7.09.2023Yaşam
Depremzedelere yapılanlar vicdanları yaraladı! Olayın perde arkasında yatan psikolojiyi anlattı
Depremzedelere yapılanlar vicdanları yaraladı! Olayın perde arkasında yatan psikolojiyi anlattıKahramanmaraş’ta meydana gelen depremler sonrası enkaz altındakileri arayarak ve sosyal medyada canlı yayın açarak dalga geçenler büyük tepki topladı. Daha sonra ise sırf dondurucu soğukların olduğu deprem bölgesine bazı kişilerce ihtiyaçtan çok uzak kıyafetlerin gönderildiğini ortaya çıktı. Uzmanlar tepki çeken bu olayların arkasında yatan psikolojiyi yorumladı.
11.02.2023Gündem
Ünlü YouTuber'dan ötenazi kararı! 40'tan fazla kişiliği var, 'yardımlı intihar' tartışma yarattı
Ünlü YouTuber'dan ötenazi kararı! 40'tan fazla kişiliği var, 'yardımlı intihar' tartışma yarattıÇocukluk travması nedeniyle çoklu kişilik bozukluğu yaşayan ünlü YouTuber Olympe, kararını şok edici bir videoyla anlattı. Olympe, bir ötenazi kliniğinde hayatına son vermek istediğini açıkladı. 23 yaşındaki Fransız genç kadın ötenazinin yasal olduğu Belçika'daki doktorlarla temasa geçtiğini söyledi. Genç kadının kararı takipçileri ve psikiyatristler arasında tartışmaya neden oldu.
26.01.2023Dünya
Sokak ortasında vahşet! Türk savcının sözleri duruşmaya damga vurdu
Sokak ortasında vahşet! Türk savcının sözleri duruşmaya damga vurduİngiltere'de sokak ortasında işlenen cinayet ülkeyi ayağa kaldırdı. Tutuklu olması gerekirken elini kolunu sallayarak gezen şahıs bir hayatı daha söndürdü. Cinayetle ilgili duruşmada konuşan Türk asıllı Kraliyet Savcısı Olcay Sapanoğlu’nun sözleri ise duruşmaya damga vurdu.
19.11.2022Dünya
Gümrük muhafaza memuru maaşı ne kadar? Gümrük muhafaza memuru ne iş yapar?
Gümrük muhafaza memuru maaşı ne kadar? Gümrük muhafaza memuru ne iş yapar? Gümrük kapılarında görevlendirilen gümrük muhafaza memurlarının sınırlarda önemli görevleri bulunuyor. Gümrük muhafaza memurları ülkenin dışarıya açılan kapılarında ithalatı ve ihracatı yasak ürünlerin varlığını kontrol etmek ve ülkeye girişini önlemek amacıyla görev yapan kişilerdir. Zaman zaman Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alımlarında sıklıkla karşımıza çıkan gümrük muhafaza memuru kadrosu ile pek çok detay merak ediliyor. Peki, Gümrük muhafaza memuru maaşı ne kadar? Gümrük muhafaza memuru ne iş yapar? Gümrük muhafaza memuru olmak için şartlar ne? Muhafaza memuru nasıl olunur? Gümrük muhafaza memuru kimler olabilir? İşte Ticaret Bakanlığı tarafından belirlenen şartlar ve gümrük muhafaza memuru maaşı ile ilgili detaylar…
16.11.2022Memur
Rap şarkıcısı Aaron Carter küvette ölü bulundu!
Rap şarkıcısı Aaron Carter küvette ölü bulundu!90'lı yılların ünlü grubu Backstreet Boys'un üyelerinden Nick Carter'ın kardeşi, rap şarkıcısı Aaron Carter, Los Angeles yakınlarında evinde ölü bulundu. LA County Şerif Departmanı'nın yaptığı açıklamaya göre saat 11:00 civarlarında bir yardım çağrısı alındı. Carter, 1997 yılında henüz 9 yaşındayken "çocuk yıldız" olarak şöhrete kavuşmuştu.
6.11.2022Magazin
TRT’nin yeni dizisi “Yürek Çıkmazı” başlıyor!
TRT’nin yeni dizisi “Yürek Çıkmazı” başlıyor!Ayça Bingöl, Alp Navruz, İrem Helvacıoğlu ve Mesut Akusta’nın başrollerini paylaştığı, Yürek Çıkmazı dizisi TRT 1’de başlıyor.
1.11.2022Televizyon
Pedofili ne demek, pedofili nedir?
Pedofili ne demek, pedofili nedir?Pedofili kavramı zaman zaman gündeme geliyor. En az altı ay boyunca tekrarlayan cinsel fanteziler, dürtüsel istekler ya da bir çocukla cinsel etkileşimi içeren davranışlar olarak tanımlanan pedofili ne demek, pedofili nedir?
30.08.2022Sağlık
Orman Genel Müdürlüğü personel alımı! OGM personel alımı başvuru şartları nelerdir, son başvuru tarihi ne zaman? Avukat, güvenlik ve temizlik görevlisi, şoför alımı
Orman Genel Müdürlüğü personel alımı! OGM personel alımı başvuru şartları nelerdir, son başvuru tarihi ne zaman? Avukat, güvenlik ve temizlik görevlisi, şoför alımıOrman Genel Müdürlüğü başvuru şartları ve süreci için araştırmalar hızlandı. Orman Genel Müdürlüğü 338 sözleşmeli personel alımı yapacağının duyurmasının adından OGM personel alımı başvuruları yoğun ilgi gördü. Avukat, güvenlik ve temizlik görevlisi, şoför alımının yapılacağı OGM personel alımı hakkında merak edilenler…
TÜİK KPSS’den en az 60 puanla personel alacak! İşte başvuru şartları!
TÜİK KPSS’den en az 60 puanla personel alacak! İşte başvuru şartları!Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) personel alacak! İlan Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, merkez ve taşra teşkilatında çalıştırılmak üzere 4B sözleşmeli personel alacak. Başvurular 3-12 Ağustos tarihleri arasında alınacak. Peki, TÜİK personel alımı başvurusu nasıl yapılır? TÜİK personel alımı başvuru şartları ne? İşte başvuru şartları!
Dispozofobi (çöp toplama hastalığı) nedir, neden olur? Çöp biriktirme hastalığı tedavisi nasıl yapılır, belirtileri neler?
Dispozofobi (çöp toplama hastalığı) nedir, neden olur? Çöp biriktirme hastalığı tedavisi nasıl yapılır, belirtileri neler?Dispozofobi nedir, nasıl tedavi edilir, belirtileri ve nedenleri nelerdir? soruları Bursa’da çöp ev olayı sonrası gündeme geldi. Bursa'da tahliye için girilen çöp evde bulunan 9 yaşındaki çocuk tüyleri diken diken etti.  Çelişkili ifadeler veren anne ve teyze birbirlerini suçlarken Dispozofobi yani çöp toplama hastalığıyla ilgili yapılan aramalar arttı. Peki, çöp toplama hastalığı neden olur, çöp toplama hastalığının tedavisi ne, dispozofobi nasıl tedavi edilir, belirtileri ve nedenleri nedir?
25.07.2022Sağlık
Vakıflar Genel Müdürlüğü 204 sözleşmeli personel alımı yapacak! VGM personel alımı şartları nelerdir, son başvuru tarihi ne, nasıl yapılır?
Vakıflar Genel Müdürlüğü 204 sözleşmeli personel alımı yapacak! VGM personel alımı şartları nelerdir, son başvuru tarihi ne, nasıl yapılır?Vakıflar Genel Müdürlüğü 204 sözleşmeli personel alacak. Başvurular 29 Temmuz 2022’de sona erecek. Peki, VGM personel alımı şartları nelerdir, Vakıflar Genel Müdürlüğü 204 sözleşmeli personel alımı başvurusu nasıl yapılır?
Kültür ve Turizm Bakanlığı 24 ilde sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!
Kültür ve Turizm Bakanlığı 24 ilde sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!Kültür ve Turizm Bakanlığı duyurdu! 204 sözleşlmeli personel alınacak! İlan Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre, 24 ilde 107 koruma ve güvenlik görevlisi, 61 temizlik görevlisi, 36 şoför alınacak. Peki, Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı başvuru şartları!
Damgalama korkusu tedaviyi geciktiriyor!
Damgalama korkusu tedaviyi geciktiriyor!30 Mart, tüm dünyada Dünya Bipolar Günü olarak anılıyor. BİLGİ Psikoloji Bölümü Dr. Öğr. Üyesi ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi Direktörü Zeynep Maçkalı, damgalamanın bipolar bozukluğu olan kişilerin hayatını derinden etkilediğine ve tedaviden kaçınmalarına neden olabildiğine dikkat çekti. Maçkalı, “Bipolar bozukluk tanısının kişinin sahip olduğu özelliklerden sadece biri olduğu unutulmamalı” dedi.
29.03.2022Sağlık
Gençleri ve kadınları hedef alıyor! Ölüme kadar götürüyor
Gençleri ve kadınları hedef alıyor! Ölüme kadar götürüyorİnsanların manevi duygularını sömüren 'sözde hocalar' tarafından mağdur edilen, hatta uyguladıkları yöntemler yüzünden sakat kalan ya da hayatını kaybedenlere bile rastlamak mümkün.
19.03.2022Yaşam
Ticaret Bakanlığı 524 personel alacak! Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru şartları!
Ticaret Bakanlığı 524 personel alacak! Ticaret Bakanlığı personel alımı başvuru şartları!Ticaret Bakanlığı duyurdu! Pek çok ilde 524 personel alınacak! Ticaret Bakanlığı, büro personeli, sözleşmeli gümrük muhafaza memuru ve sözleşmeli muayene memuru alacak. Başvuru 22 Mart’ta sona erecek. Peki, Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Ticaret Bakanlığı başvuru şartları!
Adalet Bakanlığı 2022 personel alımı başvuruları bugün başladı! Adalet Bakanlığı 6 bin 459 personel alımı başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları ve kılavuzu!
Adalet Bakanlığı 2022 personel alımı başvuruları bugün başladı! Adalet Bakanlığı 6 bin 459 personel alımı başvurusu nasıl yapılır, başvuru şartları ve kılavuzu!Adliye Bakanlığı tarafından adliyelere 6 bin 459 personel alımı yapılacak. 3.618 sözleşmeli zabıt kâtibi 830 sözleşmeli mübaşir, 984 sözleşmeli koruma ve güvenlik görevlisi, 33 sözleşmeli teknisyen 12 sözleşmeli işaret dili tercümanı, 83 sözleşmeli şoför, 29 sözleşmeli aşçı ve 870 sözleşmeli hizmetli olmak üzere toplam 6.459 personel Adalet Bakanlığı bünyesine katılacak. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı 2022 başvuru nasıl yapılır? Adalet Bakanlığı personel alımı 2022 şartları nelerdir? İşte adalet bakanlığı personel alımı 2022 başvuru formu, başvuru kılavuzu, il dağılımı detayları…
Çocuk katili Colin Pitchfork tahliye edildi! 61 yaşındaki sapık dünyayı dünyayı ayağa kaldırdı...
Çocuk katili Colin Pitchfork tahliye edildi! 61 yaşındaki sapık dünyayı dünyayı ayağa kaldırdı...61 yaşındaki sapık katil Colin Pitchfork'un servest kalmasıyla İngiltere diken üstündeydi. 15 yaşında iki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunduktan sonra canice öldüren katilin salıverilmesi, ülkede infial yaratmıştı. Daha önce bahçedeki öğrenciler birkaç metre ötede oynarken okul çevresinde dolaşırken görüntülenen 61 yaşındaki katilin özgür kalması büyük tepki çekmişti. Korkulan oldu ve sapık cani genç kızlarla yakınlaşmaya çalışırken yakalanarak yeniden parmaklıklar ardına gönderildi. İşte dünyayı dehşete düşüren olayın dünden bugüne perde arkası.
24.11.2021Dünya
'Seri kedi katilleri birbirinden etkileniyor'
'Seri kedi katilleri birbirinden etkileniyor'Muğla, Manisa ve Gaziantep'te birden fazla kedinin vahşice öldürülmesi ile ilgili uzman psikolog Berk Karaoğlu, antisosyal kişilik bozukluğuna sahip bireyler için hayvanların öldürülme biçiminin rol model oluşturduğunu söyledi. Seri kedi katillerinin birbirinden etkilenmesi nedeniyle hayvan şiddetinin arttığına dikkat çeken Karaoğlu "Bu vahşetin bir model oluşturmaması gerekiyor" dedi.
23.11.2021Sağlık
Arzu Yanardağ: Kişilik bozukluğum vardı
Arzu Yanardağ: Kişilik bozukluğum vardıGökay Kalaycıoğlu'nun programına konuk olan Arzu Yanardağ, "Benim Borderline'ım (kişilik bozukluğu) vardı. Yani bu zamana kadar yaptıklarım onunla alakaydı" itirafında bulundu.
20.10.2021Magazin
Stres egzaması belirtisi ve tedavi yöntemleri
Stres egzaması belirtisi ve tedavi yöntemleriGünümüz yaşam şartlarında strese bağlı egzama sıklıkla görülen rahatsızlıklardan bir tanesidir. Cilt rahatsızlıklarının büyük bir bölümü kişilerde meydana gelen psikolojik hastalıklar sebebi ile ortaya çıkmaktadır. Strese bağlı egzamalarda son dönemlerde en çok rastlanan deri rahatsızlıklarından bir tanesidir.
16.02.2022Sağlık
Borderline tedavi edilmezse ne olur?
Borderline tedavi edilmezse ne olur?Borderline kişilik bozukluğu (BPD) ergenlik veya erken yetişkinlik döneminde gelişir. Duygusal dengesizlik, dürtüsel davranış, çarpık benlik imajı ve istikrarsız ilişkiler örüntüsü ile işaretlenir. Kararsız, istismarcı veya ihmalkar bir ortamda büyümek, BPD geliştirme riskini artırabilir. Peki, Borderline kişilik bozukluğu nedir, nasıl tedavi edilir? Borderline tedavi edilmezse ne olur? İşte borderline ile ilgili bilmeniz gerekenler...
16.02.2022Sağlık
Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurusu bugün sona eriyor! İşte Ticaret Bakanlığı sözleşmeli muhafaza memuru başvuru şartları!
Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurusu bugün sona eriyor! İşte Ticaret Bakanlığı sözleşmeli muhafaza memuru başvuru şartları!Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurularında bugün son gün! Bakanlık, 750 sözleşmeli muhafaza memuru istihdam edecek. 25 ilde alınacak muhafaza memuru için başvurular 9 Ağustos'ta başlamıştı. Peki, Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Sözleşmeli muhafaza memuru başvuru şartları!
Ticaret Bakanlığı 750 muhafaza memuru alımı yapacak! Sözleşmeli gümrük muhafaza memuru alımı başvuruları ne zaman?
Ticaret Bakanlığı 750 muhafaza memuru alımı yapacak! Sözleşmeli gümrük muhafaza memuru alımı başvuruları ne zaman?Ticaret Bakanlığı, 25 ilde 750 sözleşmeli muhafaza memuru alımı yapacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre bakanlık personel alımını; Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre çalıştırılmak üzere, açıktan atama suretiyle, uygulamalı (fiziki yeterlilik) ve sözlü sınavla gerçekleştirecek.

Benzer Haber Etiketleri

Kişilik Bozukluğu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kişilik bozukluğu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.