Kış Lastiği

Kış Lastiği

Son dakika kış lastiği haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kış lastiği ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kış lastiği haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kış Lastiği

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kış lastiği gelişmeleri de dahil olmak üzere 337 kış lastiği haberi bulunmuştur. Tüm kış lastiği haberleri aşağıda listelenmiştir.
Trafiğe çıkacak araba sahiplerine kar uyarısı! Milyonları ilgilendiriyor
Trafiğe çıkacak araba sahiplerine kar uyarısı! Milyonları ilgilendiriyorKış soğuk yüzünü göstermeye başladı. Trafiğe çıkacak araba sahiplerine kar uyarısı yapıldı. Öte yandan sürücülere kış lastiği hatırlatması yapıldı. Avukat Cansen Erdoğan, kış lastiği zorunluluğuna uymayan sürücülerin kazaya karışması durumunda büyük cezaların beklediğini belirtti. Sürücüler ise havaların soğumasıyla birlikte bakım için sanayilere akın etti. İşte arabası olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
6.02.2023Gündem
AFAD'dan İstanbullular için uyarı mesajı: Fırtına ve kuvvetli rüzgara dikkat
AFAD'dan İstanbullular için uyarı mesajı: Fırtına ve kuvvetli rüzgara dikkatAFAD, İstanbul'da yaşayanlar için telefonlara uyarı mesajı gönderdi. Gönderilen mesajda, "Meteorolojiye göre yarın İstanbul'da kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Çatı uçması, ağaç devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olun" ifadeleri yer aldı.
4.02.2023Yaşam
Arabası olan milyonları ilgilendiriyor! Fiyatlar yüzde 150 arttı, yeni dönem başladı
Arabası olan milyonları ilgilendiriyor! Fiyatlar yüzde 150 arttı, yeni dönem başladıArabası olan milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Fiyatlar arttı, yeni dönem başladı. Bu yıl periyodik+kış bakım, geçen seneye göre yüzde 110, yedek parçada ortalama yüzde 150 oranında arttı. Fiyatlar ise tek tek açıklandı. Soğuk havalarda lastik kullanımı ve kış lastikleri ile ilgili kritik bir uyarı geldi.
2.02.2023Otomobil
Kar yağışı ekipleri harekete geçirdi: Araçların lastikleri tek tek kontrol edildi
Kar yağışı ekipleri harekete geçirdi: Araçların lastikleri tek tek kontrol edildiKocaeli'de yüksek kesimlere kar yağmasının ardından trafik polisleri kış lastiği denetimi gerçekleştirdi.
1.02.2023Gündem
Arabası olana kış lastiği uyarısı geldi
Arabası olana kış lastiği uyarısı geldiYurdun yüksek kesimlerine yağan kar, batıda henüz görülmezken havalara güvenerek kış lastiğini taktırmayanlara uzmanlardan uyarı geldi. Lastiklerin değiştirilmesi için karın yağmasının beklenilmemesi gerektiği konusunda uyaran uzmanlar, kaplama kış lastiklerinin kazalara davetiye çıkardığını söyledi.
14.01.2023Gündem
Araba lastiği değiştirenler dikkat! Yeni diye aldıysanız hemen kontrol ettirin
Araba lastiği değiştirenler dikkat! Yeni diye aldıysanız hemen kontrol ettirinArabası olan herkesi ilgilendiren detay İstanbul’daki bir lastik değişim firmasında ortaya çıktı. Sürücülerin çoğu dolandırıldığının farkında bile değil, ancak lastikleri iyi tanıyan biri farkına varıyor. Yeni dolandırıcılık yöntemine şahit olan lastik dükkanı sahibi olan Eyüp Öztürk, bir müşterisinin başına geleni anlattı, sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı.
10.01.2023Otomobil
İçişleri Bakanlığı yılbaşı için alarma geçti
İçişleri Bakanlığı yılbaşı için alarma geçtiİçişleri Bakanlığı, yılbaşı gecesinin huzur ve güven içinde geçirilmesi için yarın başlayacak denetimlerin 1 Ocak'ta sona ereceğini ve 3 gün boyunca toplam 490 bin 435 personelin görev yapacağını duyurdu.
30.12.2022 Gündem
İçişleri Bakanlığı Yılbaşı tedbirlerini açıkladı
İçişleri Bakanlığı Yılbaşı tedbirlerini açıkladıİçişleri Bakanlığı, vatandaşların yılbaşı gecesini huzur ve güven ortamında geçirebilmelerini sağlamak amacıyla 81 İl Valiliğine “Yılbaşı Tedbirleri” konulu genelge gönderdi.
29.12.2022Gündem
Polis, yolcu otobüslerini tek tek durdurdu! 51 sürücüye ceza kesildi
Polis, yolcu otobüslerini tek tek durdurdu! 51 sürücüye ceza kesildiBursa’daki kış lastiği uygulaması çerçevesinde, polis ekipleri sürücülere göz açtırmıyor. Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali çıkışında otobüsler tek tek kontrol edildi. 2 günde yapılan bin 545 kontrolde 51 sürücüye kış lastiği zorunluluğuna uymadığı gerekçesiyle cezai işlem uygulandı.
3.12.2022Yaşam
Bakan Nebati'den EYT açıklaması: Hazırlıklar başlatıldı
Bakan Nebati'den EYT açıklaması: Hazırlıklar başlatıldıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Emeklilikte Yaşa Takılanlar'a ilişkin kıdem tazminatı yüküne ilişkin uygun finansman koşulları için KGF paketi konusunda hazırlıkların başlatıldığını söyledi.
2.12.2022Ekonomi
Kış lastiği uygulaması başladı! 1152 lira ceza kesilecek
Kış lastiği uygulaması başladı! 1152 lira ceza kesilecekUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı kararıyla şehirlerarası karayollarında yolcu ve eşya taşımasında kullanılan taşıtlarda kış lastiği takılmasını zorunlu kılan “kış lastiği uygulaması” 1 Aralık’tan itibaren başladı. 1 Nisan 2023’e kadar 4 ay boyunca devam edecek uygulamada, kurala uymayan araçların sürücülerine 1152 lira ceza kesilecek.
2.12.2022Ekonomi
Kış lastiği uygulaması bugün başlıyor
Kış lastiği uygulaması bugün başlıyorŞehirlerarası kara yollarında yolcu ve eşya taşımasında kullanılan taşıtlarda kış lastiği takılması bugünden itibaren zorunlu hale geldi.
1.12.2022Otomobil
Arabası olanlara son dakika uyarısı! 1 Aralık'ta başlıyor, cezası var
Arabası olanlara son dakika uyarısı! 1 Aralık'ta başlıyor, cezası varArabası olan herkesi ilgilendiren son dakika uyarısı! 1 Aralık Perşembe günü başlıyor, uymayana ceza uygulanacak. Yozgat Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürü Komiser Eren Yavuz, kış lastiği uygulamasının hangi tarihlerde hangi araçlar için zorunlu olacağını açıkladı.
30.11.2022Gündem
Kış lastiği zorunluluğu ne zaman başlıyor? Zorunlu kış lastiği uygulaması 2022 tarihi ve cezası…
Kış lastiği zorunluluğu ne zaman başlıyor? Zorunlu kış lastiği uygulaması 2022 tarihi ve cezası…Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı kararıyla, şehirlerarası karayollarında yolcu ve eşya taşımasında kullanılan taşıtlarda kış lastiği takılmasını zorunlu kılan kış lastiği uygulaması bu hafta başlıyor. Peki, Kış lastiği zorunluluğu ne zaman başlıyor? Kış lastiği cezası ne kadar?
29.11.2022Ekonomi
Lastikçilerden 'kar yağmadan kış lastiği taktırın' çağrısı
Lastikçilerden 'kar yağmadan kış lastiği taktırın' çağrısıLastikçiler, hem yollardaki gizli buzlanma hem de kar yağdığında lastikçilerde oluşacak yoğunluk nedeniyle sürücülerin, kent merkezlerine kar yağışını beklemeden araçlarına kışlık lastik taktırmalarını istedi.
29.11.2022Gündem
Valilikten sürücülere kış lastiği uyarısı
Valilikten sürücülere kış lastiği uyarısıAfyonkarahisar Valiliği’nden sürücülere kış lastiği uygulamasının 1 Aralık ta başlayacağı hatırlatılarak, bu hususta sürücülerin kurallara uymaları istenildi.
25.11.2022Gündem
İkinci el kış lastiğinde iki kat dikkatli olmak gerekir
İkinci el kış lastiğinde iki kat dikkatli olmak gerekirDiyarbakır Yenişehir 1. Sanayi Sitesi esnafından rot ve balans ustası Fırat Dikici, araç sürücülerine kış tekeri değişimi konusunda uyarılarda bulundu. Dikici, "Eski lastiğini çıkarıp satışa sunan vatandaşlar, lastik işlerine yarasaydı kendisi kullanırdı ve satmazdı. Kış lastikleri güvenliktir, kendinizle beraber ailenizin ve araçlarınıza binenlerin güvenliğini sağlıyor. Zorunluluk bir tarafa can güvenliğiniz için gerekli" dedi.
21.11.2022Ekonomi
Araç sahipleri dikkat! 1 Aralık'tan önce yaptırın
Araç sahipleri dikkat! 1 Aralık'tan önce yaptırın1 Aralık itibarıyla Türkiye genelinde kış lastiği takma zorunluluğu başlıyor. Lastik bakım servisi müdürü Ümit Sel, sürücülerin 1 Aralık’ı beklememesi gerektiğini dile getirerek, “Hava sıcaklıkları düşmeye başladı. Bu sebeple 1 Aralıktan önce kış lastiklerine geçişler başlamalı” diye konuştu.
19.11.2022Yaşam
Araba sahiplerine uyarı geldi! Son tarih 1 Aralık, cezası var
Araba sahiplerine uyarı geldi! Son tarih 1 Aralık, cezası varArabası olan herkesi ilgilendiriyor. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, 1 Aralık itibariyle başlayacak ‘zorunlu kış lastiği uygulaması’ çerçevesinde, seyir esnasında değiştirilmek zorunda kalınan lastiklerin de kış lastiği olmasının zorunlu olduğunu söyledi. Apaydın, kış lastiği takma zorunluluğu bulunan araçların lastik takmama cezasının Ocak 2023’ten itibaren artacağını belirtti.
14.11.2022Ekonomi
Kış lastiği zorunlu mu? Kış lastiği zorunluluğu hangi araçları kapsıyor 2022, ne zaman başlıyor?
Kış lastiği zorunlu mu? Kış lastiği zorunluluğu hangi araçları kapsıyor 2022, ne zaman başlıyor?Kış mevsimi yaklaşırken araç lastiği zorunluluğuyla ilgili aramalar da arttı. Kışın yaşanan trafik kazalarının çoğu lastiklerin uygun mevsim koşullarına uymamasından kaynaklanıyor. Peki, Kış lastiği zorunluluğu hangi araçları kapsıyor 2022, ne zaman başlıyor?
12.11.2022Gündem
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Zorunlu olacak, milyonları kapsıyor
Arabası olan herkesi ilgilendiriyor! Zorunlu olacak, milyonları kapsıyorArabası olan milyonları ilgilendiriyor! Kritik tarih verildi. Kış lastiği uygulamasına sayılı günler kala oto lastikçilerde yoğunluk başladı. Edirne sanayisinin oto lastikçi ustası 'Remziye abla' da müşterilerinin talebine yetişmek için yoğun çaba sarf ediyor.
11.11.2022Gündem
Araç sahipleri dikkat! Ocak ayından sonra cezası artıyor
Araç sahipleri dikkat! Ocak ayından sonra cezası artıyorTürkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, 1 Aralık itibariyle başlayacak ‘zorunlu kış lastiği uygulaması’ çerçevesinde, seyir esnasında değiştirilmek zorunda kalınan lastiklerin de kış lastiği olmasının zorunlu olduğunu söyledi. Apaydın, kış lastiği takma zorunluluğu bulunan araçların lastik takmama cezasının Ocak 2023’ten itibaren artacağını belirtti.
7.11.2022Gündem
Arabası olan herkesi ilgilendiren uyarı: Yakıt tüketimini yüzde 10 artırıyor
Arabası olan herkesi ilgilendiren uyarı: Yakıt tüketimini yüzde 10 artırıyorEskişehir'de motor tamiri yapan Seyfi Apaş, kaygan zeminde kış lastiği kullanılmaması sonucunda aracın teker aksamında hasar oluşabileceği, yakıt tüketiminin de yüzde 10 artacağını belirtti.
2.11.2022Otomobil
Arabası olan herkes için geçerli! 30 bin TL masraf çıkıyor
Arabası olan herkes için geçerli! 30 bin TL masraf çıkıyorArabası olan herkesi yakından ilgilendiriyor. Havalar giderek soğuyor. Bununla birlikte sürücüler için de uyarılar peş peşe geliyor. Bin TL'lik ödemeden kaçarken 20- 30 bin TL'lik masrafla karşı karşıya kalabilirsiniz. İşte araç sahipleri için kritik açıklamalar...
31.10.2022Ekonomi
Elektrikli araca özel kış lastiği!
Elektrikli araca özel kış lastiği!Elektrikli otomobiller ve şarj edilebilir araçlar için geliştirilen lastik yelpazesi genişliyor.
30.06.2022Otomobil

Benzer Haber Etiketleri

Kış Lastiği ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kış lastiği haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.