Kırım

Kırım

Son dakika kırım haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kırım ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kırım haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kırım

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kırım gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.377 kırım haberi bulunmuştur. Tüm kırım haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kırım’da dengeleri değiştirecek patlama! Gelen haber Moskova'yı alt üst etti
Kırım’da dengeleri değiştirecek patlama! Gelen haber Moskova'yı alt üst ettiVladimir Putin Moskova'da Çin lideri Xi ile el sıkıştı, akşam saatlerinde Karadeniz kıyısından gelen haber Moskova'yı alt üst etti. Putin'in hafta sonu ziyaret ettiği Kırım'da trendeki cruise füzeleri vuruldu.
21.03.2023Dünya
AFAD'dan dikkat çeken uyarı: 5'in üzerinde artçı sarsıntılar meydana gelebilir
AFAD'dan dikkat çeken uyarı: 5'in üzerinde artçı sarsıntılar meydana gelebilirAFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, "Baktığınızda, gerçekten halen şunu söyleyebiliriz, önümüzdeki dönemlerde bölgede 5'in üzerinde oluşabilecek artçı sarsıntılar meydana gelebilir, bunu her zaman söylüyoruz. Çünkü 7,7- 7,6 büyüklüğündeki bir deprem, bu depremin oluşturduğu etki alanı, ortaya çıkan enerji, kırdığı fay parçasının büyüklüğü ve diğer bütün parametreleri dikkate aldığınızda bu belki de 6'nın üzerine kadar çıkabilecek büyüklükte artçı sarsıntılar yaratabilir" dedi.
20.03.2023Gündem
Tayfun füzesinden rahatsız olan Rus siyasetçiden Türkiye için skandal sözler: Ayasofya'ya haçımızı dikelim
Tayfun füzesinden rahatsız olan Rus siyasetçiden Türkiye için skandal sözler: Ayasofya'ya haçımızı dikelimKahramanmaraşlı depremler sonrası dünya Türkiye için seferber olurken Rus siyasetçiden skandal açıklamalar geldi. Rusya Devlet Duması üyesi olan Semyon Bagdasarov, katıldığı bir TV programında söylediği sözlerle skandala imza attı.
20.03.2023Dünya
Hıdırellez’in İslam’da yeri var mı? Hıdırellez müslümanlar kutlar mı? Hıdırellez’in dinimizdeki yeri!
Hıdırellez’in İslam’da yeri var mı? Hıdırellez müslümanlar kutlar mı? Hıdırellez’in dinimizdeki yeri!Baharın gelişinin kutlandığı Hıdırellez her yıl 5-6 Mayıs tarihlerinde kutlanıyor. Halk takviminde yer alan Hıdırellez’de geleneksel ritüeller gerçekleştiriliyor, dilekler dileniyor ve bereketi simgeleyen bazı uygulamalar yapılıyor. Türk coğrafyası için önemli olan bu gün ile ilgili akıllarda pek çok soru işareti de bulunuyor. Özellikle Hıdırellez’in İslam’da yeri olup olmadığı merak ediliyor. Peki, Hıdırellez’in İslam’da yeri var mı? Hıdırellez müslümanlar kutlar mı? Hıdırellez’in dinimizdeki yeri ne? İşte merak edilenler…
18.03.2023Dini Bilgiler
Dünya diken üstünde! Rusya ile ABD arasında kriz çıkartacak olay görüntüler geldi
Dünya diken üstünde! Rusya ile ABD arasında kriz çıkartacak olay görüntüler geldiKırım açıklarındaki çarpışmanın ardından bir yarış başladı, Putin'in 'kara kutusu' Moskova'nın adımını doğruladı. CNN International'ın haberi gündemi tepetaklak ederken, ilk görüntüyü resmi internet sitesi paylaştı.
16.03.2023Dünya
Yapı denetimde yeni dönem! Alt ve üst limitler getirildi, sayıları 2.5 kat arttı
Yapı denetimde yeni dönem! Alt ve üst limitler getirildi, sayıları 2.5 kat arttıKahramanmaraş depremlerinden sonra yapı denetim sektörü mercek altına alındı. Yapılan düzenlemelerle laboratuvar sayısı 2.5 kat arttı, analiz fiyatlarına alt ve üst limitler getirildi. Bir yıl süreyle üç kere yeni işten men cezası verilen yapı denetim şirketinin faaliyetlerine son verme uygulamasının devam ettiğini belirten yetkililer, buna ek olarak bazı yeni yaptırımlar üzerinde çalışıldığını da söyledi.
15.03.2023Ekonomi
OHAL nedir, OHAL ilan edilen 10 il hangileri? OHAL ilan edildi ne demek, Olağanüstü hal hangi durumlarda ilan edilir, Ohal'de ne olur?
OHAL nedir, OHAL ilan edilen 10 il hangileri? OHAL ilan edildi ne demek, Olağanüstü hal hangi durumlarda ilan edilir, Ohal'de ne olur? Cumhurbaşkanı Erdoğan Ohal ilan edildiğini duyurdu. Yaptığı açıklamada “Çalışmaların süratle yürütülebilmesini temin için OHAL ilan etme kararı aldık. Deprem yaşanan 10 ilimizi kapsayacak ve 3 ay sürecek bu kararla ilgili Cumhurbaşkanlığı ve Meclis süreçlerini hızla tamamlayacağız.” İfadelerini kullandı. Peki, OHAL nedir, OHAL ilan edildi ne demek? Olağanüstü hal hangi durumlarda ilan edilir, Ohal'de ne olur?
8.02.2023Gündem
Dışişleri Bakanlığı'ndan Kırım Tatarları hakkında açıklama
Dışişleri Bakanlığı'ndan Kırım Tatarları hakkında açıklamaDışişleri Bakanlığınca, mahkum edilen Kırım Tatarları hakkında açıklama yapılarak olayın endişeyle karşılandığı bildirildi.
11.01.2023Gündem
Stoltenberg: Silahlar aslında barışa giden yoldur
Stoltenberg: Silahlar aslında barışa giden yoldurNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya-Ukrayna Savaşı’na değinerek, “Silahlar aslında barışa giden yoldur” ifadelerini kullanarak, “Zulüm ve tiranlık, özgürlük ve demokrasiyi yenerse, kalıcı barış olmaz” dedi.
8.01.2023Dünya
Putin: Patriotları yüzde 100 vuracağız
Putin: Patriotları yüzde 100 vuracağızRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya ile Ukrayna arasındaki müzakere ihtimaline ilişkin yaptığı açıklamada, "Taraflarla kabul edilebilir konular üzerine müzakerelere hazırız" dedi. Patriot hava savunma sistemlerinin kendileri için meşru hedef olacağını da belirten Putin, "Yüzde 100 vuracağız. Patriotlar oldukça eski sistemler" ifadelerini kullandı.
25.12.2022Dünya
Putin’den Ukrayna'daki savaşta başarılı olan Rus askerlerine ücretsiz arsa kararı
Putin’den Ukrayna'daki savaşta başarılı olan Rus askerlerine ücretsiz arsa kararıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'daki savaşta ölen askerlerin yakınlarına ve savaşta başarılı olan askerlere Moskova bölgesi, Kırım ve Sivastopol bölgesinden ücretsiz arsa verilmesini tavsiye eden bir kararname imzaladı.
19.12.2022Dünya
Ukrayna’nın Wagner grubunun Luhansk'taki karargahını vurduğu öne sürüldü
Ukrayna’nın Wagner grubunun Luhansk'taki karargahını vurduğu öne sürüldüUkrayna Luhanks Bölge İdaresi Başkanı Sergiy Hayday, Luhansk bölgesine bağlı Kadiivka kentindeki Rus paralı asker grubu Wagner'in karargahının vurulduğunu iddia etti.
11.12.2022Dünya
Kaza kırım ne demek, uçakta kaza kırım nedir?
Kaza kırım ne demek, uçakta kaza kırım nedir?Türk Yıldızları ekibine ait F5 tipi uçağı kuş çarpması sonucu motorlarının durması nedeniyle Konya'da kaza kırıma uğradı. Peki, Kaza kırım ne demek, uçakta kaza kırım nedir?
6.12.2022Gündem
Putin saldırı sonrası onarılan Kırım Köprüsü'nü ziyaret etti
Putin saldırı sonrası onarılan Kırım Köprüsü'nü ziyaret ettiRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bomba yüklü kamyonun infilak etmesiyle kısmen çöken Kırım Köprüsü'nün onarılmasının ardından köprüyü ziyaret ederek, üzerinde araç kullandı.
5.12.2022Dünya
Bursa'da uçak düşmeden önce çekilen görüntüler ortaya çıktı
Bursa'da uçak düşmeden önce çekilen görüntüler ortaya çıktıBursa'da doğal gaz çevrim santralinin olduğu araziye düşen tek motorlu uçakta hayatını kaybeden pilot Hakan Köksal (54) ile Burcu Sağlam'dan (22) geri, kazadan kısa süre önce uçaktan paylaştıkları son görüntüleri kaldı. Köksal'ın, 4 kişilik uçak lisansını almak üzere Sakarya'ya gittiği, Pamukova'dan Bursa'ya dönüşe geçtikten dakikalar sonra da kazanın gerçekleştiği öğrenildi. Kaza kırım ekibinin incelemesinden sonra uçak enkazı kaldırılırken, düşüş nedeni ise araştırılıyor.
3.12.2022Gündem
Rusya, tahıl anlaşmasının uzatıldığını duyurdu
Rusya, tahıl anlaşmasının uzatıldığını duyurduRusya Dışişleri Bakanlığı, Ukrayna tahılının Karadeniz üzerinden dünyaya sevkiyatı ile ilgili tahıl anlaşmasının 120 gün süreyle uzatıldığını açıkladı.
17.11.2022Dünya
Uzmanından mutlu bir ilişki için 10 altın öneri geldi
Uzmanından mutlu bir ilişki için 10 altın öneri geldiHuzurlu ve mutlu bir ilişki için çiftlere önerilerde bulunan Psikolog İrem Naz Kırım, bir ilişkide mutluluğa giden yolun insanın kendisini ve partnerini tanımaktan geçtiğini söyledi.
7.11.2022Sağlık
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “tahıl anlaşması” teşekkürü
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “tahıl anlaşması” teşekkürüUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tahıl anlaşmasının korunmasındaki rolü ve Ukrayna'ya desteği için teşekkür etti.
2.11.2022Dünya
Putin: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çabaları en yoksul ülkelerin çıkarlarını sağlamayı amaçladı
Putin: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çabaları en yoksul ülkelerin çıkarlarını sağlamayı amaçladıRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna'nın güvenlik koridoruna ve Karadeniz'deki Rus donanmasına saldırmayacağına dair taahhüt verdiğini hatırlatarak, "Ukrayna saldırırsa çekilme hakkımızı saklı tutuyoruz" ifadelerini kullandı. Putin ayrıca, “Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çabaları en yoksul ülkelerin çıkarlarını sağlamayı amaçladı” dedi.
2.11.2022Dünya
Rusya'dan Karadeniz tahıl anlaşmasına devam kararı geldi
Rusya'dan Karadeniz tahıl anlaşmasına devam kararı geldiRusya Savunma Bakanlığı, daha önce Ukrayna'nın Kırım'daki Sivastopol kentinde bulunan Rus savaş ve sivil gemilerine yönelik saldırısı sonrası askıya aldığı Karadeniz tahıl anlaşmasının yeniden başlatıldığını duyurdu.
2.11.2022Dünya
Dünya diken üstünde! Putin emri verdi, Rusya'dan nükleer hamlesi
Dünya diken üstünde! Putin emri verdi, Rusya'dan nükleer hamlesiGeçtiğimiz günlerde Ukrayna'nın kirli bomba kullanacağı iddiası dünya gündemini sarsmıştı. Rusya, iddiayı uluslararası görüşmelerde dillendirerek dünyaya duyurmuştu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, konuyla ilgili çok çarpıcı bir açıklamada bulunarak "Ukrayna'nın planlarından haberdarız" derken açıklamasındaki 'dünya savaşı' göndermesi dikkat çekti.
26.10.2022Dünya
Beyaz Saray: Rusya-Ukrayna savaşında İran şu an doğrudan sahada
Beyaz Saray: Rusya-Ukrayna savaşında İran şu an doğrudan sahadaBeyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Direktörü John Kirby, Rusya'nın 2014'te ilhak ettiği Kırım'da konuşlandırılan Rus askerlerinin Ukrayna'ya saldırılarında İran tarafından gönderilen insansız hava araçlarını (İHA) kullandığını söylerken, "İran şu an doğrudan sahada" dedi.
20.10.2022Dünya
Dünyada daha önce hiç görülmemiş! Kalkan balığında keşfedildi
Dünyada daha önce hiç görülmemiş! Kalkan balığında keşfedildiKaradeniz’de yetişen kalkan balığında; biri dünyada ilk kez tanımlanan, diğeri ise daha önce başka bir balık türünde rastlanan ancak kalkan balığında görülmeyen iki yeni parazit keşfedildi.
20.10.2022Sağlık
Putin, Ukrayna'dan ilhak edilen bölgelerde sıkı yönetim ilan etti
Putin, Ukrayna'dan ilhak edilen bölgelerde sıkı yönetim ilan ettiRusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna ordusunun saldırıları nedeniyle Donetsk, Luhansk, Zaporijya ve Herson bölgelerinde sıkı yönetim ilan etti.
19.10.2022Dünya
Kapadokya'da balon kazasında 2 kişi ölmüştü! Pilot hakkında flaş karar
Kapadokya'da balon kazasında 2 kişi ölmüştü! Pilot hakkında flaş kararKapadokya'da sıcak hava balonunun sert iniş yapması sonucu 2 turist hayatını kaybetti, 3 turist de yaralandı. Sıcak hava balonu pilotu hakkında mahkemece karar verildi.
19.10.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Kırım ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kırım haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.