Kene

Kene

Son dakika KENE haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan KENE ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını KENE haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kene

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kene gelişmeleri de dahil olmak üzere 555 kene haberi bulunmuştur. Tüm kene haberleri aşağıda listelenmiştir.
O illerden peş peşe acı haber geldi! Ölü sayısı giderek artıyor
O illerden peş peşe acı haber geldi! Ölü sayısı giderek artıyorKene kabusu yaz ayının gelmesiyle yeniden başladı. O illerimizden kötü haber geldi. Sivas’ta kene ısırması sonucu gelişen Kırım Kongo Kanamalı Ateşi virüsü nedeniyle bir kişi daha vefat etti. Geçtiğimiz günlerde Samsun ve Gümüşhane'de de Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına yakalanarak ölenlerin sayısı 10'a yükselmişti. İşte son dakika haberinin detayları...
30.07.2022Gündem
Tokat’ta keneden 4. ölüm
Tokat’ta keneden 4. ölümTokat’ta, Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) şüphesiyle tedavi gören 63 yaşındaki hastanın hayatını kaybetmesi ile birlikte kentte keneden ölenlerin sayısı 4’e yükseldi.
25.07.2022Yaşam
O illerden acı haber geldi! Ölü sayısı giderek artıyor
O illerden acı haber geldi! Ölü sayısı giderek artıyorKene kabusu yaz ayının gelmesiyle yeniden başladı. O illerimizden kötü haber geldi. Sivas, Samsun'dan sonra Gümüşhane'de bir kişi Kırım Kongo kanamalı ateşi (KKKA) hastalığından hayatını kaybetti. Öte yandan Sivas’ta kene ısırması sonrası Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına yakalanarak ölenlerin sayısı 10’a yükseldi. İşte son dakika haberinin detayları...
17.07.2022Gündem
O illerde kabus yeniden başladı! Ölü sayısı artıyor
O illerde kabus yeniden başladı! Ölü sayısı artıyorKene kabusu yaz ayının gelmesiyle yeniden başladı. O illerimizden kötü haber geldi. Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı ve korona virüs vakalarındaki artışlarla ilgili açıklamalarda bulunan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, KKKA hastalığı sebebiyle iki kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Öte yandan Sivas’ta kene ısırması sonrası Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına yakalanarak ölenlerin sayısı 10’a yükseldi. İşte son dakika haberinin detayları...
15.07.2022Gündem
KKKA hastalığı ve korona virüs uyarısı
KKKA hastalığı ve korona virüs uyarısıKırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı ve korona virüs vakalarındaki artışlarla ilgili açıklamalarda bulunan Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, KKKA hastalığı sebebiyle iki kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.
15.07.2022Yaşam
Samsun'da 8 çocuk annesi kadın, keneden hayatını kaybetti
Samsun'da 8 çocuk annesi kadın, keneden hayatını kaybettiSamsun'da ayağına tutunan keneyi kendisi çıkaran 8 çocuk annesi kadın, Kırım Kongo kanamalı ateşi (KKKA) hastalığından hayatını kaybetti.
14.07.2022Yaşam
O ilimizde büyük kabus! Ölü sayısı giderek artıyor
O ilimizde büyük kabus! Ölü sayısı giderek artıyorBilanço giderek artıyor. O ilimizde büyük kabus. Acı haber peş peş geldi. Kenelerin neden olduğu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı Sivas ili ve çevresinde büyük bir tehdit oluşturmaya devam ediyor. Vatandaşlar arasında paniğe yol açan Sivas’taki kene ısırması vakalarında mayıs ayından bu yana hayatını kaybedenlerin sayısı 10’a yükseldi. İşte son dakika haberinin detayları...
8.07.2022Gündem
Kene teması sonrası ölenlerin sayısı 10’a yükseldi
Kene teması sonrası ölenlerin sayısı 10’a yükseldiSivas’ta kene ısırması sonrası Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığına yakalanarak ölenlerin sayısı 10’a yükseldi.
8.07.2022Yaşam
Sivas’ta keneden ölenlerin sayısı 7’ ye yükseldi
Sivas’ta keneden ölenlerin sayısı 7’ ye yükseldiSivas’ta kene ısırması sonucu KKKA tanısı konulan hastanın vefat etmesiyle, ilde bu yıl kene ısırması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 7’ye yükseldi.
15.06.2022Yaşam
Kabus devam ediyor! Ölü sayısı giderek artıyor
Kabus devam ediyor! Ölü sayısı giderek artıyorYaz mevsiminin gelmesiyle kabus can almaya başladı. Son dakika haberine göre, Sivas’ta kene ısırması sonucu KKKA tanısı konulan hastanın vefat etmesiyle, ilde bu yıl kene ısırması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 7’ye yükseldi. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
14.06.2022Gündem
Keneden ölenlerin sayısı 2’ye yükseldi
Keneden ölenlerin sayısı 2’ye yükseldiYozgat’ta kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) tanısı konulan bir hastanın daha vefat etmesiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2’ye çıktı.
10.06.2022Sağlık
O ilde kene alarmı! 97 vaka tespit edildi
O ilde kene alarmı! 97 vaka tespit edildiBingöl’de yaz aylarında görülen Kırım Kongo Kanamalı Ateş (KKKA) hastalığı son 5 yıl içinde artış gösterdi. Toplamda 97 kene vakasına bağlı olarak 3 kişi hayatını kaybederken, il sağlık müdüründen de uyarı geldi.
5.06.2022Sağlık
Kabus geri döndü! O ilimizden kötü haber, ölü sayısı yükseliyor
Kabus geri döndü! O ilimizden kötü haber, ölü sayısı yükseliyorKene kabusu geri döndü. O ilimizden kötü haber geldi. Sivas’ta KKKA nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 3’e yükseldi. İşte son dakika haberinin detayları...
28.05.2022Gündem
Karnının ağrıdığı söyledi, babası kulağını görünce şoke oldu
Karnının ağrıdığı söyledi, babası kulağını görünce şoke olduMalatya’da 5 yaşındaki Asel Özdemir ailesine karnının ağrıdığını söyledi. Küçük kızın babası kızının kulağını görünce şoke oldu. Asel hemen hastaneye kaldırıldı. kulağına kene yapışan 5 yaşındaki küçük kız, hastaneye kaldırıldı.
27.05.2022Yaşam
Cep telefonları alerjik hastalıklara yol açar mı? Bu belirtiler varsa dikkat!
Cep telefonları alerjik hastalıklara yol açar mı? Bu belirtiler varsa dikkat!Teknolojinin hayatımızda her geçen gün daha fazla yer almasıyla nikele bağlı alerjilerin önemli sağlık sorunlarına yol açacağı öngörülüyor. Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği (AİD) Üyesi Prof. Dr. Feyzullah Çetinkaya “Özellikle, uzun süreler el ve yüze temas eden nikel içeren telefon ve tabletler sebebiyle hastalarda kızarıklık, kaşıntı, kuruluk, kabarıklıklar, çatlamalar, pullanmalar ve ileri aşamalarda sızıntı ve kabuklanmalar olabilir” dedi.
27.05.2022 Sağlık
O ilimizde alarm! 1 ay içinde 120 kene tutunması yaşandı
O ilimizde alarm! 1 ay içinde 120 kene tutunması yaşandıBolu’da, son 1 ay içinde vücuduna kene tutunması sebebiyle hastaneye başvuran 120 vatandaşta Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığına rastlanmadı.
26.05.2022Sağlık
Keneyi kendi çıkardı, tedavi gördüğü hastanede öldü
Keneyi kendi çıkardı, tedavi gördüğü hastanede öldüBatman'ın Kozluk ilçesi Ünsaldı köyünde vücuduna yapışan keneyi kendisi çıkartan ve bir süre sonra rahatsızlanarak Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı şüphesiyle Batman'a ardından da Dicle Üniversitesi Hastanesi'ne sevk edilen Ahmet Bülbül (60), hayatını kaybetti.
23.05.2022Yaşam
Dondurma yerken bu tadı alıyorsanız hemen bırakın! İshal, ateş, kusma, halsizlik belirtisi gösterip zehirliyor...
Dondurma yerken bu tadı alıyorsanız hemen bırakın! İshal, ateş, kusma, halsizlik belirtisi gösterip zehirliyor...Dondurmadaki tehlike! Protein, A, B, C, D, E vitaminleri, kalsiyum, fosfor, magnezyum, sodyum ve daha birçok yönden zengin ve herkesin tükettiği gıda maddesi olan dondurma, bazı tehlikeleri de beraberinde getirebiliyor. Görüntüsüne ve yenirken dikkat edilmesi gereken hususlara ilişkin açıklamada bulunan Gıda Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ali Manavoğlu, önemli uyarılarda bulundu. Dondurma ishal, ateş kusma, halsizlik belirtisi göstererek, gıda zehirlenmesine yol açabiliyor. Eğer dondurma yerken böyle tatlar alıyorsanız, eriyip yeniden donduğunun kanıtı; kesinlikle tüketmeye devam etmeyin.
23.05.2022Sağlık
Malatya'da kene ısırması nedeniyle 18 yaşındaki genç öldü
Malatya'da kene ısırması nedeniyle 18 yaşındaki genç öldüMalatya'nın Doğanşehir ilçesinde kene ısırması nedeniyle 18 yaşındaki genç kaldırıldığı hastanede öldü.
22.05.2022Yaşam
Uzmanından korkutan kene uyarısı
Uzmanından korkutan kene uyarısıKayseri’de 23 yaşındaki Birhan Baş, kene ısırmasına bağlı yakalandığı Kırım Kongo Kanamalı Ateş (KKKA) hastalığını 3 günlük yoğun bakım tedavisinin ardından atlatırken, uzmanından kene ile ilgili korkutan bir uyarı geldi.
22.05.2022Sağlık
Uzmandan kenelerle ilgili flaş uyarı!
Uzmandan kenelerle ilgili flaş uyarı!Havaların ısınmasıyla insanların kırsal alanlarda yoğunlaşmasının kene ısırığıyla bulaşan lyme hastalığının görülme sıklığında artışa yol açabileceği uyarısında bulunan İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ali Kutlu, “Kuzey yarım kürenin sessiz pandemisi olarak adlandırılan lyme hastalığı, genelde keneler olmak üzere bazı sokan böceklerle bulaşabilir. İlerledikçe insanlarda kalıcı hasarlar bırakabilir” dedi.
20.05.2022Sağlık
Piknikçilere kene uyarısı
Piknikçilere kene uyarısıKlinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları uzmanı Dr. Meltem Öner, keneler yoluyla bulaşan, zoonotik enfeksiyona yol açan bir viral hastalık olan Kırım-Kongo kanamalı ateşi (KKKA) ile ilgili uyarılarda bulundu.
17.05.2022Sağlık
Kabus geri döndü! Can almaya başladı
Kabus geri döndü! Can almaya başladıSivas’ta kene ile temas sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) virüsüne bağlı 1 kişi hayatını kaybetti.
14.05.2022Yaşam
Yaz geldi kabus başladı! Uzmanlar uyarıyor
Yaz geldi kabus başladı! Uzmanlar uyarıyorKene ısırmaları ile birlikte görülmeye başlayan Kırım Kongo Kanamalı Ateşi'ne (KKKA) karşı uyarılarda bulunan Enfeksiyon Hastalıkları-Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nurcan Baykam, kene ile mücadelede en etkili yöntemin tedbir, erken tanı ve tedavi olduğunu söyledi.
7.05.2022Sağlık
Çocukların videosunu gizlice çekip sosyal medyada paylaştı! Savunması 'pes' dedirtti
Çocukların videosunu gizlice çekip sosyal medyada paylaştı! Savunması 'pes' dedirttiGaziosmanpaşa'da oyun oynayan çocukları gizlice çekip sosyal medyada paylaştığı tespit edilen Pakistan uyruklu S.A. gözaltına alındı. Savcılığın talebini yerinde gören mahkeme S.A.'nın tutuklanmasına karar verdi. S.A. cezaevine götürüldü.
19.04.2022Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

Kene ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kene haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.