Kdv

Kdv

Son dakika KDV haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan KDV ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını KDV haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kdv

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kdv gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.530 kdv haberi bulunmuştur. Tüm kdv haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ahmet Özal Türkiye İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı oldu
Ahmet Özal Türkiye İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı oldu8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal Türkiye ittifakı Cumhurbaşkanı adayı oldu. Herkese eşit bir Cumhurbaşkanı olacağını ifade eden Özal, "Türkiye İttifakı beni Cumhurbaşkanı adayı gösterdi. Bana güvenen herkese teşekkür ederim" dedi.
17.03.2023Gündem
Yapılandırmada KDV fırsatı! Detaylar belli oldu
Yapılandırmada KDV fırsatı! Detaylar belli olduKamu alacaklarının yapılandırılmasını düzenleyen kanun, özellikle ticaret erbabının mesaisinde önemli yer tutan katma değer vergisi konusunda da avantajlar sunuyor.
15.03.2023Ekonomi
Fiyatlar yüzde 30 arttı! Depremden sonra 95 bin TL'ye çıktı
Fiyatlar yüzde 30 arttı! Depremden sonra 95 bin TL'ye çıktıDeprem bölgesine gönderilmek üzere konteyner ev üretimi, İstanbul'daki fabrikalarda da sürüyor. İmalatçılar, ortalama 50 bin ile 100 bin TL arasında değişen konteyner evlerin fiyatlarının deprem öncesine göre yüzde 20-30 arasında arttığını belirtti. Konteyner ve prefabrik yapı firması yöneticisi Hakan Durmaz, "Konteynerlerde yüzde 20-30 arasında hammadde ve işçilik kaynaklı fiyat artışı oldu" dedi
23.02.2023Ekonomi
MTV, KDV ve borçlarla ilgili flaş karar! Yüz binlerce vatandaşı kapsıyor
MTV, KDV ve borçlarla ilgili flaş karar! Yüz binlerce vatandaşı kapsıyorMTV, KDV ve borçlarla ilgili flaş açıklama geldi. “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremler sonrası Gelir İdaresi Başkanlığı atılan adımlar ile ilgili detayları aktardı.
20.02.2023Ekonomi
Prefabrik yapı ve konteynerlerde KDV yüzde 1'e düşürüldü
Prefabrik yapı ve konteynerlerde KDV yüzde 1'e düşürüldüPrefabrik yapı ve konteynerlerin, depremden etkilenen 10 ilde afetzedeler ile ilgili kurum ve kuruluşlara tesliminde KDV oranı yıl sonuna kadar yüzde 18'den yüzde 1'e düşürüldü.
14.02.2023Ekonomi
Otobüs biletlerine zam mı gelecek? Flaş ÖTV ve KDV talebi
Otobüs biletlerine zam mı gelecek? Flaş ÖTV ve KDV talebiOtobüs biletlerine zam mı gelecek? sorusu merak ediliyordu. Geçtiğimiz günlerde otobüs bilet fiyatlarına 2023 yılında zam yapılmayacağına dair TOFED Başkanı tarafından yapılan açıklamanın ardından flaş bir gelişme yaşandı. Dernek tarafından yapılan açıklamada bilet fiyatlarına zam ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı. İşte haberin detayları...
19.01.2023Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'seçim tarihi' açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'seçim tarihi' açıklamasıCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, memur ve emekli maaş artış oranını yüzde 30'a çıkardıklarını açıkladı. En düşük emekli maaşı 5 bin 500 lira oldu. Erdoğan, asgari ücret desteğini de 400 liraya yükseltme kararı aldıklarını söyledi. Erdoğan, Tayfun füzesi sonrası Yunan gazetelerinde atılan manşetlere dikkat çekti. Yunanistan'ı uyaran Erdoğan, "Siz uslu durun, bizim sizinle bir işimiz yok." dedi. Erdoğan grup toplantısı sonrası 'Seçim tarihi öne çekilecek mi?' sorusuna da yanıt verdi.
4.01.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: Güvenlik şeridini tamamlayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan terörle mücadele mesajı: Güvenlik şeridini tamamlayacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa Kuzeybatı Çevre Yolu, Abide Kavşağı İlave Köprü Viranşehir Pompaj Sulaması 1. ve 2. Kademe ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Şanlıurfa'daki mitinge 110 bin kişinin katıldığını açıklayarak, "Bu bir rekor" dedi. Erdoğan, "Güvenlik şeridini mutlaka tamamlayacağız, terör koridoru kurulmasına izin vermeyeceğiz." ifadelerini kullandı.
3.12.2022Siyaset
Temizlik ürünleri ile ilgili indirim açıklaması! Dikkat çeken '6 ay' çağrısı
Temizlik ürünleri ile ilgili indirim açıklaması! Dikkat çeken '6 ay' çağrısıTemizlik başta olmak üzere temel ihtiyaç ürünlerinde geçtiğimiz Nisan ayında KDV’nin yüzde 18’den yüzde 8’e indirilmesi tüketicilere nefes aldırdı. Market markalı ürünlere talebin ciddi oranda arttığını hatırlatan uzmanlar ciroların arttığını belirterek önemli uyarılarda bulundular.
22.11.2022Ekonomi
Otomobil fiyatları düşer mi? Matrah artırımı ile otomobil fiyatlarında indirim olacak mı? Matrah artırımının araba fiyatlarına etkisi ne olur?
Otomobil fiyatları düşer mi? Matrah artırımı ile otomobil fiyatlarında indirim olacak mı? Matrah artırımının araba fiyatlarına etkisi ne olur? Salgının başından beri otomobil sektöründe yaşanan araç sıkıntısı fiyatlara yansımıştı. Özellikle sıfır araç tedariki konusundaki sıkıntılar, döviz kurundaki değişiklikler, çip krizi derken sektörde fiyatlar derinleşti. Sıfır araç bulmak neredeyse imkansız hale gelirken ikinci el piyasasında da fiyatlar aldı başını gitti. Özellikle araç piyasasındaki artış vatandaşta bir süredir ÖTV beklentisi yaratmıştı. Beklentiler konusunda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den ÖTV açıklaması geldi. Bakan Nebati, matrah düzenlemesi üzerinde çalıştıklarını dile getirdi. Matrah düzenlemesi ile ilgili açıklamalar kamuoyunda indirim beklentisi oluşturdu. Peki, Otomobil fiyatları düşer mi? Matrah artırımı ile otomobil fiyatlarında indirim olacak mı? Matrah artırımının araba fiyatlarına etkisi ne olur? İşte matrah düzenlemesi ve araba fiyatlarına etkisi ile ilgili bilmeniz gerekenler…
11.11.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'KDV alacakları ödenmiyor' açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 'KDV alacakları ödenmiyor' açıklamasıHazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, ihracatçıların Katma Değer Vergisi (KDV) iade alacaklarının ödenmediği iddiasına ilişkin, "İhracatta iade süresinin 7 aya vardığı' veya 'ihracatçıların KDV iade alacakları ödenmiyor' şeklinde haber ve değerlendirmelerin, gerçekle hiçbir ilgisi bulunmadığı, tamamen hayal ürünü olduğu açıktır" açıklaması yapıldı.
25.10.2022Ekonomi
Hazine ve Maliye Bakanlığı: 'KDV alacakları ödenmiyor' değerlendirmeleri hayal ürünüdür
Hazine ve Maliye Bakanlığı: 'KDV alacakları ödenmiyor' değerlendirmeleri hayal ürünüdürHazine ve Maliye Bakanlığı tarafından, ihracatçıların Katma Değer Vergisi (KDV) iade alacaklarının ödenmediği iddiasına ilişkin, "İhracatta iade süresinin 7 aya vardığı' veya 'ihracatçıların KDV iade alacakları ödenmiyor' şeklinde haber ve değerlendirmelerin, gerçekle hiçbir ilgisi bulunmadığı, tamamen hayal ürünü olduğu açıktır" açıklaması yapıldı.
25.10.2022Ekonomi
KDV ile ilgili flaş karar! Resmen değişti, nakit alınacak
KDV ile ilgili flaş karar! Resmen değişti, nakit alınacakKatma Değer Vergisi (KDV) ile ilgili flaş karar verildi. Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren düzenlemeye göre, temel gıda maddelerinde daha önce yılı içinde mahsuben, ertesi yıl nakden veya mahsuben alınabilen KDV iadesinin, ilgili yılında da 6 aylık dönem itibarıyla nakden alınabilmesi mümkün hale geldi.
25.10.2022 Ekonomi
TOKİ açık artırma arsa satışı nasıl olacak, TOKİ açık artırma nedir? TOKİ 26 ilde açık artırma ile arsa satacak!
TOKİ açık artırma arsa satışı nasıl olacak, TOKİ açık artırma nedir? TOKİ 26 ilde açık artırma ile arsa satacak!Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara ve İzmir'in de aralarında bulunduğu 26 ildeki 365 arsayı açık artırmayla satışa çıkardı. Arsalara, yüzde 25 peşinat 36, 48 ve 60 ay vadeyle sahip olunabilecek. Peki, TOKİ açık artırma arsa satışı nasıl olacak, TOKİ açık artırma nedir?
27.09.2022Ekonomi
Çevre Şehircilik Bakanlığı arsa satışı! TOKİ arsa satışı şartları nelerdir, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ arsa satışı başvurusu nasıl yapılır, açık artırma ne zaman?
Çevre Şehircilik Bakanlığı arsa satışı! TOKİ arsa satışı şartları nelerdir, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ arsa satışı başvurusu nasıl yapılır, açık artırma ne zaman?Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından 40 ilde 499 arsa açık artırmayla satışa sunulacak. 499 arsa satışı 40 ilde çevrim içi açık artırmayla yapılacak. Arsaların ödemesi yüzde 25 peşin, yıllık yüzde 9 fark, 24 ay vadeyle yapılacak. Peki, TOKİ arsa satışı şartları nelerdir, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı TOKİ arsa satışı başvurusu nasıl yapılır? İşte Çevre Şehircilik Bakanlığı arsa satışı…
13.09.2022Ekonomi
Arsa fırsatı! Tarih belli oldu, KDV ve tapu harcı ödenmiyor
Arsa fırsatı! Tarih belli oldu, KDV ve tapu harcı ödenmiyorBakanlık harekete geçti. Vatandaşlara uygun koşullar ile arsa alma fırsatı sunuluyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 40 ilde 499 muhtelif nitelikte arsayı online olarak açık artırma ile satışa sunacak. Satış ile ilgili detaylar belli oldu. KDV ve tapu harcı ödenmeyecek. İki yıl vade imkanı tanınacak.
11.09.2022Ekonomi
Arsa alacakları yakından ilgilendiren açıklama! Tarih verildi, KDV’den ve tapu harcından muaf olacak
Arsa alacakları yakından ilgilendiren açıklama! Tarih verildi, KDV’den ve tapu harcından muaf olacakEv almayı düşünen son dakika açıklaması! Tarih verildi, tam 40 ilde başlıyor, KDV’den ve tapu harcından muaf olacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, 499 muhtelif nitelikte arsayı online olarak açık artırma ile satışa sunacak. İstanbul'da satışa sunulan arsalar ise belli oldu. Ödemeler yüzde 25 peşin, yıllık yüzde 9 fark, 24 ay vade ile yapılacak. İşte detaylar...
10.09.2022Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Gerekirse 85 milyonla helalleşeceğiz
Kılıçdaroğlu: Gerekirse 85 milyonla helalleşeceğizCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’ye yeni bir iklim getirme hedefindeyiz. Türkiye’ye yeni bir iklim gelmeli, kucaklaşma iklimi gelmeli. İlk adımı attım, ‘helalleşeceğiz’ dedim. Gerekirse 85 milyon insanla helalleşeceğiz” dedi.
6.09.2022Siyaset
Bakan Ersoy: Bu yıl 42 milyon turist hedefimizi 47 milyon olarak güncelledik
Bakan Ersoy: Bu yıl 42 milyon turist hedefimizi 47 milyon olarak güncelledikKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Ülkemiz, bu yılın ilk 7 ayında 26 milyon 195 bin 747 ziyaretçi sayısına ulaştı ve bu önemli başarıda hizmet sektörünün payı oldukça büyük. Bu yıl 42 milyon turist hedefimizi 47 milyon olarak güncelledik. Bu sayıyı yukarı doğru revize etmeye el birliğiyle devam edeceğiz” dedi.
28.08.2022Ekonomi
Kılıçdaroğlu: Siyaseti bu millet için yapacağız
Kılıçdaroğlu: Siyaseti bu millet için yapacağızCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, her fabrikada binlerce işçinin çalıştığı bir Türkiye'yi inşa edeceklerini belirterek, "Biz siyaseti cebimiz için değil, köşeyi dönmek için değil, kul hakkı yemek için değil, bu millet için yapacağız" dedi.
23.08.2022Siyaset
Ev ve kira fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Tarih verildi! Yeni düzenleme geliyor
Ev ve kira fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Tarih verildi! Yeni düzenleme geliyorEv ve kira fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Ev ve kira fiyatlarıyla ilgili yeni düzenleme geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ev ve kira fiyatlarıyla ilgili harekete geçileceğini bildirerek eylül ayını işaret etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 60 Bin Konutluk Büyük İstanbul Dönüşümü Esenler İlk Etap Teslim Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Önümüzdeki ayın ortasına doğru konut ve kira fiyatlarındaki dengesiz yükselişin önüne geçecek yeni düzenleme geliyor." dedi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ofislerin konuta dönüşebileceğini, bununla birlikte İstanbul'da 10 bin Türkiye genelinde ise 50 bin ofisin konuta dönüşmesine imkan veren yönetmeliğin yürürlüğe girdiğini. söylemişti. Konuyu uzmanlar yorumladı ve kısa vadede ofis konut dönüşümünün meyvesini verebileceğini belirttiler.
20.08.2022Ekonomi
Bakan Nebati'den vergi açıklaması! Herkesi ilgilendiriyor
Bakan Nebati'den vergi açıklaması! Herkesi ilgilendiriyorHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada ''Esnafımızdan işçilerimize, çiftçilerimizden yatırımcılarımıza kadar tüm kesimleri ilgilendiren vergi politikalarını hayata geçiriyoruz'' dedi.
17.08.2022Ekonomi
Kemal Kılıçdaroğlu, 120 milletvekili ile Erzurum'a geldi
Kemal Kılıçdaroğlu, 120 milletvekili ile Erzurum'a geldiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin haftalık toplantısını yapmak üzere 120 milletvekili ile Erzurum'a geldi.
2.08.2022Siyaset
Ev sahibi olmak isteyenlere bayram müjdesi! 120 ay vade, yüzde 1 KDV...
Ev sahibi olmak isteyenlere bayram müjdesi! 120 ay vade, yüzde 1 KDV...Ev sahibi olmak isteyenlere bayram müjdesi! Tarihler açıklandı, hepsi satışa çıktı. İsteyenler yüzde 50 peşinat, kalanını da 120 ay vade ve yüzde 1 KDV ile konut sahibi olabilecek. TOKİ, İstanbul Gaziosmanpaşa Sarıgöl Mahallesi Projesi ve Beyoğlu Sütlüce Projesi'nde inşa edilen toplam 185 konutu açık artırmayla satışa sunacak. İşte kiradan kurtulup ev sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren haberin detayları...
11.07.2022Ekonomi
Bayram öncesi bilet fiyatları uçuşa geçti! Zamma rağmen bilet kalmadı
Bayram öncesi bilet fiyatları uçuşa geçti! Zamma rağmen bilet kalmadıBilet fiyatlarıyla ilgili son dakika flaş gelişme. Bilet fiyatları akaryakıt fiyatlarının artmasıyla birlikte yüzde 100 zamlandı. Örneğin 300 lira olan bir yolcu biletinin fiyatı 600 lira seviyelerine çıktı. Buna rağmen bayramı sevdikleriyle geçirmek isteyen vatandaşlar otogarlara akın etti. Otogarlarda biletler tükendi. Otobüs firmaları çareyi ek seferler koymakta buldu. Kurban bayramına sayılı günler kala 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda da hareketlilik başladı. Türkiye Otobüsçüler Federasyonu (TOFED) Başkanı Birol Özcan, "Şu anda ana servislerde yer kalmadı. İlave seferler başladı. 1 Temmuz'dan 18 Temmuz'a kadar ilave sefer yapabiliyoruz" dedi. Özcan, geçen yıllara göre sefer sayılarının ise büyük oranda düştüğünü belirtti. Birol Özcan,"Artık senede 5-6 sefer giden aile bir sefer gitmeye başladı. En fazla bin 400 otobüs çıkmış. Eskiden, buradan 2 bin 500 otobüs çıkıyordu" diye konuştu.
2.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kdv ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kdv haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.