Kdv

Kdv

Son dakika KDV haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan KDV ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını KDV haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kdv

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kdv gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.549 kdv haberi bulunmuştur. Tüm kdv haberleri aşağıda listelenmiştir.
TOKİ'den uygun fiyatlı arsalar! Yüzde 25 peşinat ve 48 ay vade imkanı ile satışa çıkıyor
TOKİ'den uygun fiyatlı arsalar! Yüzde 25 peşinat ve 48 ay vade imkanı ile satışa çıkıyor TOKİ, Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Hatay, İstanbul, İzmir, Karabük, Kayseri, Kırıkkale, Kocaeli, Konya, Mersin, Muş, Şanlıurfa, Tekirdağ, Uşak, Van ve Yalova'daki 229 arsayı açık artırma yöntemiyle satacak.
27.12.2023 Ekonomi
Bakan Şimşek'ten ÖTV ve KDV açıklaması: Artış olmayacak
Bakan Şimşek'ten ÖTV ve KDV açıklaması: Artış olmayacak Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, ekonomiye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek " Bütçeyi düzeltmek için KDV, akaryakıtta ÖTV gibi enflasyonu artıran vergi artışlarına gittik. Bu vergi artışları tekrarlanmayacak, gelecek sene sistemden çıkmış olacak" dedi.
30.11.2023 Ekonomi
Krediden KDV'ye her şey değişti! 80 maddelik torba yasada neler var?
Krediden KDV'ye her şey değişti! 80 maddelik torba yasada neler var? AK Parti, bankalar ve finans kuruluşlarının enflasyon muhasebesi kapsamı dışında tutulması, KKM'nin süresinin uzatılması, deprem bölgesinde fahiş fiyat artışlarına katlamalı ceza verilmesi gibi önemli düzenlemeler içeren torba yasa teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.
25.11.2023 Ekonomi
44 ilde arsa satışı | KDV’de muaf arsa satışı hangi illerde, 21 22 23 Kasım TOKİ arsa satışı başvurusu nasıl yapılır? Arsa satışı TOKİ şartları ve TOKİ arsa satışı yapılacak iller
44 ilde arsa satışı | KDV’de muaf arsa satışı hangi illerde, 21 22 23 Kasım TOKİ arsa satışı başvurusu nasıl yapılır? Arsa satışı TOKİ şartları ve TOKİ arsa satışı yapılacak iller TOKİ arsa satışı ile ilgili detaylar yoğun bir şekilde araştırılıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Kentsel Dönüşüm Başkanlığı tarafından 44 ilde gerçekleştirilecek vergisiz arsa satışları İstanbul, Çanakkale, Antalya, Kırşehir, Kocaeli, Mersin, Sakarya ve Mardin gibi illerde olacak. Satışa sunulacak 622 muhtelif arsa için başvuru tarihleri ve şartları belli oldu. Peki, KDV’de muaf arsa satışı hangi illerde, 21 22 23 Kasım TOKİ arsa satışı başvurusu nasıl yapılır? 44 ilde arsa satışı yapılacak iller ve arsa satışı TOKİ şartları…
14.11.2023 Ekonomi
Köprü ve otoyollara zam ertelendi mi, köprü ve otoyollara ödenen para iade edilecek mi?
Köprü ve otoyollara zam ertelendi mi, köprü ve otoyollara ödenen para iade edilecek mi? Karayolları Genel Müdürlüğü, "Otoyol ve köprü ücretleri, 25 Ekim 2023 Çarşamba günü saat 00.00'dan itibaren geçerli olmak üzere yeniden düzenlenmiştir" açıklamasıyla ücretlere zam geldiğini duyurmuştu. Ancak İletişim Başkanlığından yeni bir açıklama geldi. Peki, Köprü ve otoyollara zam ertelendi mi, köprü ve otoyollara ödenen para iade edilecek mi?
25.10.2023 Ekonomi
Beşiktaş'ın stat sponsoru belli oldu
Beşiktaş'ın stat sponsoru belli oldu Beşiktaş, stadyum isim ve reklam hakları için Tüpraş ile 3 yıllığına anlaşıldığını açıkladı.
25.09.2023 Beşiktaş
Vergide yeni dönem! Sistem tamamen değişiyor, gelire göre ödenecek
Vergide yeni dönem! Sistem tamamen değişiyor, gelire göre ödenecek Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, gelire göre vergi sistemi üzerinde çalıştıklarını söyledi. Buna göre, ÖTV ve KDV gibi herkesi ilgilendiren dolaylı vergilerin payı düşecek. Gelir, kurumlar ve servetten alınan vergileri kapsayan dolaysız vergilerin payı artacak
17.09.2023 Ekonomi
Vergisiz satılacak telefon modelleri belli oldu! Tek tek açıklandı
Vergisiz satılacak telefon modelleri belli oldu! Tek tek açıklandı Türkiye’de üretilen tüm güncel akıllı telefonları ve vergisiz telefon projesine dahil edilmesi netleşen ilk modelleri listeledik. Araştırmalarımıza göre, 10 markanın 51 akıllı telefon modeli Türkiye’de üretiliyor. Bunlar arasında Samsung ve Xiaomi’nin 10’ar adet modeli bulunuyor. GM, Vivo ve Reeder gibi markalara ait 16 yerli modelin ise vergisiz telefon kapsamına girmesi şimdiden netleşti.
9.09.2023 Ekonomi
Öğrenciye vergisiz telefon planı belli oldu! Kritik detaylar tek tek açıklandı
Öğrenciye vergisiz telefon planı belli oldu! Kritik detaylar tek tek açıklandı Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, üniversitelilerin ÖTV’siz ve KDV’siz cep telefonunu nasıl alacağını anlattı.
29.08.2023 Ekonomi
'Vergisiz telefon' ile ilgili Bakan Şimşek'ten yeni açıklama
'Vergisiz telefon' ile ilgili Bakan Şimşek'ten yeni açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
22.08.2023 Gündem
Vergisiz telefonda indirim kaç para olacak? Tek tek hesaplandı
Vergisiz telefonda indirim kaç para olacak? Tek tek hesaplandı Bugünkü Kabine toplantısında birçok başlık masaya yatırılacak. Biri ise gençlere verilecek vergisiz telefon. Peki vergisiz telefonda indirim ne kadar? SGK uzmanı Emin Yılmaz, 10 bin TL, 41 bin TL ve 73 bin TL'lik 3 farklı telefon için hesap yaptı.
21.08.2023 Ekonomi
Arsa almayı düşünen herkesi ilgilendiriyor! Bakanlık duyurdu, satışa çıkıyor
Arsa almayı düşünen herkesi ilgilendiriyor! Bakanlık duyurdu, satışa çıkıyor Antalya Konyaaltı'nda 409 konut arsası, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 31 Temmuz tarihinde açık artırma ile satışa sunuluyor.
22.07.2023 Ekonomi
Köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldi
Köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldi Köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldi. KDV'deki artışın ardından köprü ve otoyol geçiş ücretlerine zam geldi. Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) yeni ücretleri açıkladı.
12.07.2023 Ekonomi
Resmi Gazete'de yayımlandı: KDV oranlarında artışa gidildi
Resmi Gazete'de yayımlandı: KDV oranlarında artışa gidildi Katma Değer Vergisi'ne (KDV) artış yapılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı. Karara göre; mal ve hizmetlere uygulanan yüzde 18'lik KDV, yüzde 20'ye çıkarıldı.
7.07.2023 Gündem
Torba yasada neler var 2023, torba yasa maddeleri nelerdir? Meclis’e sunulan torba yasa içeriği ne, torba yasa 2023 ne zaman açıklanacak?
Torba yasada neler var 2023, torba yasa maddeleri nelerdir? Meclis’e sunulan torba yasa içeriği ne, torba yasa 2023 ne zaman açıklanacak? Torba yasa maddelerine yönelik araştırmalar temmuz ayıyla birlikte gündeme geldi. En düşük memur maaşının 22 bin TL olması ve asgari ücret zammı gibi konuların yer alacağı torba yasada taşerona kadro, Bağkur affı, staj sigortası, TYP gibi konuların da olması bekleniyor. Kira artış oranının yüzde 25 olarak sınırlandırılmasına yönelik bir düzenleme de torba yasa içerisinde gündeme gelecek. Peki, Torba yasada neler var? Torba Yasa Meclis’e ne zaman gelecek, Meclis’ten geçti mi, torba yasanın içinde hangi maddeler var?
5.07.2023 Gündem
Galatasaray sponsorluk anlaşmalarını KAP'a bildirdi
Galatasaray sponsorluk anlaşmalarını KAP'a bildirdi Sarı-kırmızılı kulüp, sponsorluk anlaşmalarını KAP'a bildirdi. Galatasaray bu anlaşmalardan önemli bir geliri kasasına koyacak.
3.07.2023 Galatasaray
Site yönetmeliği değişiyor! Standart getiriliyor, zorunlu oluyor
Site yönetmeliği değişiyor! Standart getiriliyor, zorunlu oluyor Site yönetmeliği ile ilgili önemli bir adım atılıyor. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum yapılacak değişikliği maddeler halinde açıkladı. Bundan sonra her isteyen site yöneticisi olamayacak. Ayrıca güvenlik görevlisi zorunluğu da geliyor. Sektör temsilcileri yapılması planlanan değişiklik ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. TÜKONFED Başkan Vekili Av. İbrahim Güllü, "Öncelikle herkes yönetici olamamalı. Bunun bir kriteri, eğitimi ve sertifikasyonu olmalıdır. Yöneticinin mutlaka hukuk formasyonuna sahip olması da gerekir." diye konuştu.
11.05.2023 Ekonomi
Bakan Kurum site yöneticileriyle bir araya geldi: Süreci başlatıyoruz
Bakan Kurum site yöneticileriyle bir araya geldi: Süreci başlatıyoruz Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Üsküdar’da İstanbul Site ve Tesis Yöneticileri ile Buluşma programında bir araya geldi. Bakan Kurum "site yöneticilerimizin yüzde 18 KDV yüküyle alakalı gelen talepleri konusunda durum tespiti yapıp, çözüm önerilerimizi hazırlayacak bir süreci başlatıyoruz" dedi.
8.05.2023 Ekonomi
KDV'de yeni uygulama! Resmen değişti, asgari tutar 2 bin TL
KDV'de yeni uygulama! Resmen değişti, asgari tutar 2 bin TL Katma Değer Vergisi'nde (KDV), mükelleflerin 1 Şubat 2023'ten itibaren yapılan işlemlerinde uygulanmak üzere, iade hakkı doğuran işlemlerinde, iade talebinde bulunacakları asgari tutar 2 bin lira olarak belirlendi.
1.04.2023 Ekonomi
Ahmet Özal Türkiye İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı oldu
Ahmet Özal Türkiye İttifakı'nın Cumhurbaşkanı Adayı oldu 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal Türkiye ittifakı Cumhurbaşkanı adayı oldu. Herkese eşit bir Cumhurbaşkanı olacağını ifade eden Özal, "Türkiye İttifakı beni Cumhurbaşkanı adayı gösterdi. Bana güvenen herkese teşekkür ederim" dedi.
17.03.2023 Gündem
Yapılandırmada KDV fırsatı! Detaylar belli oldu
Yapılandırmada KDV fırsatı! Detaylar belli oldu Kamu alacaklarının yapılandırılmasını düzenleyen kanun, özellikle ticaret erbabının mesaisinde önemli yer tutan katma değer vergisi konusunda da avantajlar sunuyor.
15.03.2023 Ekonomi
Fiyatlar yüzde 30 arttı! Depremden sonra 95 bin TL'ye çıktı
Fiyatlar yüzde 30 arttı! Depremden sonra 95 bin TL'ye çıktı Deprem bölgesine gönderilmek üzere konteyner ev üretimi, İstanbul'daki fabrikalarda da sürüyor. İmalatçılar, ortalama 50 bin ile 100 bin TL arasında değişen konteyner evlerin fiyatlarının deprem öncesine göre yüzde 20-30 arasında arttığını belirtti. Konteyner ve prefabrik yapı firması yöneticisi Hakan Durmaz, "Konteynerlerde yüzde 20-30 arasında hammadde ve işçilik kaynaklı fiyat artışı oldu" dedi
23.02.2023 Ekonomi
MTV, KDV ve borçlarla ilgili flaş karar! Yüz binlerce vatandaşı kapsıyor
MTV, KDV ve borçlarla ilgili flaş karar! Yüz binlerce vatandaşı kapsıyor MTV, KDV ve borçlarla ilgili flaş açıklama geldi. “Asrın Felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremler sonrası Gelir İdaresi Başkanlığı atılan adımlar ile ilgili detayları aktardı.
20.02.2023 Ekonomi
Prefabrik yapı ve konteynerlerde KDV yüzde 1'e düşürüldü
Prefabrik yapı ve konteynerlerde KDV yüzde 1'e düşürüldü Prefabrik yapı ve konteynerlerin, depremden etkilenen 10 ilde afetzedeler ile ilgili kurum ve kuruluşlara tesliminde KDV oranı yıl sonuna kadar yüzde 18'den yüzde 1'e düşürüldü.
14.02.2023 Ekonomi
Otobüs biletlerine zam mı gelecek? Flaş ÖTV ve KDV talebi
Otobüs biletlerine zam mı gelecek? Flaş ÖTV ve KDV talebi Otobüs biletlerine zam mı gelecek? sorusu merak ediliyordu. Geçtiğimiz günlerde otobüs bilet fiyatlarına 2023 yılında zam yapılmayacağına dair TOFED Başkanı tarafından yapılan açıklamanın ardından flaş bir gelişme yaşandı. Dernek tarafından yapılan açıklamada bilet fiyatlarına zam ile ilgili yeni bir açıklama yapıldı. İşte haberin detayları...
19.01.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Kdv ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kdv haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.