Kayıt Dışı

Kayıt Dışı

Son dakika kayıt dışı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kayıt dışı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kayıt dışı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kayıt Dışı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kayıt dışı gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.413 kayıt dışı haberi bulunmuştur. Tüm kayıt dışı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Soylu: 554 bin Suriyeli ülkesine gönüllü döndü
Bakan Soylu: 554 bin Suriyeli ülkesine gönüllü döndüİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında gündeme dair soruları yanıtladı. Bakan Soylu, "554 bin Suriyeli ülkesine gönüllü döndü. Onurlu dönüş için çalışıyoruz. Türkiye’de şu anda 3 milyon 381 bin Suriyeli var. Azalıyor, daha da azalacak" ifadelerini kullandı.
25.05.2023Gündem
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması: Kalıcı düşüşün sağlanması hedefimiz olacaktır
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması: Kalıcı düşüşün sağlanması hedefimiz olacaktırHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin İş Dünyası Buluşması'nda konuşuyor. Bakan Nebati "Son dönemde tarihimizin en yüksek seviyesine ulaşan istihdam piyasamızda daha fazla ve daha nitelikli iş imkânları oluşturacağız" dedi. Nebati "Halkımızın refahının artması, sosyal adalet ve gelir dağılımının iyileşmesi için enflasyonda kalıcı düşüşün sağlanması, Türkiye Yüzyılı’nda vazgeçilmez hedefimiz olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.
2.05.2023Ekonomi
SGK'dan 'kayıt dışı yabancı istihdamı' uyarısı
SGK'dan 'kayıt dışı yabancı istihdamı' uyarısıAntalya Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Beyazıt Ablay, kayıt dışı istihdamı engellemek için kentte 96 denetmenle incelemelerin sürdüğünü belirterek, "Yabancıların çalışma izni olmadan çalıştırıldığı tespit edilirse SGK olarak para cezası uygulanıyor, işverenin prim teşvikleri blokaja uğruyor. Yabancı çalışanın kayıt altına alınması ve prim sistemine dahil edilmesi kaçınılmaz" dedi.
15.04.2023Ekonomi
Ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Vergi borçlarında büyük kolaylık, erken ödeyene indirim yapılıyor
Ev sahibi milyonları ilgilendiriyor! Vergi borçlarında büyük kolaylık, erken ödeyene indirim yapılıyorEv sahibi milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! Kira ödemeleri bankadan yapılmak zorunda. Konut kiraları aylık 500 liranın üzerinde olanların, işyeri kiralarının ise tamamının bankadan ödenmesi zorunlu. İşlemlerini kayıt dışı yaptığı tespit edilenlere ise yaptırım uygulanıyor. Bu süreçte ceza almış olanların ise vergi barışı kapsamında vergi borçlarını ödemede kolaylık sağlanacak. Peki, Vergi Barışı ile ilgili mülk sahipleri nelere dikkat edecek? Kriterleri neler? İşte detaylar...
11.04.2023Ekonomi
İnşaat demirine görünmez bandrol basılacak! Resmen ilan edildi
İnşaat demirine görünmez bandrol basılacak! Resmen ilan edildiBinaların en kritik malzemesi olan demire görünmez bandrol basılacak. Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre, inşaat demirinin üretiminden kullanımına kadar geçen tüm aşamalarını kayıt altına alacak İnşaat Demiri İzleme Sistemi (İDİS) kurulacak. TMMOB İnsaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Füsun Sümer, konuyla ilgili merak edilenleri açıklayarak yeni sistem ile ilgili bilgi verdi.
20.03.2023Gündem
Depremin Türkiye ekonomisine maliyeti 2 trilyon lira
Depremin Türkiye ekonomisine maliyeti 2 trilyon liraKahramanmaraş merkezli depremlerin ekonomik zararı yaklaşık 2 trilyon lira olarak hesaplandı. Rakamın 2023 yılı milli gelir beklentisinin yüzde 9'una denk geldiği bildirildi.
17.03.2023Gündem
Enkazdan çıkan kasalarla ilgili kimlik ve makbuz uyarısı! Uzman isim 'beyan esas' deyip açıkladı
Enkazdan çıkan kasalarla ilgili kimlik ve makbuz uyarısı! Uzman isim 'beyan esas' deyip açıkladıDepremin ardından yıkılan yapıların enkazından çıkan değerli eşyalar ve kasaların durumu ile ilgili merak edilen sorular cevap buldu. Kimlik, makbuz ve beyan uyarısında bulunan uzmanlar, kasalardaki değerli eşyalarla ilgili süreci tek tek anlattı.
9.03.2023Gündem
MEB özel okul zamlarını takibe aldı! Bakan Özer açıkladı
MEB özel okul zamlarını takibe aldı! Bakan Özer açıkladıMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), özel okulların eğitim giderlerinin dışında "genel gider" kalemleri altında ücret talep etmesine dair veli şikayetlerini değerlendirmeye aldı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, konuyla ilgili CNN Türk canlı yayınına konuştu.
2.02.2023Eğitim
5 puan destek primi nedir, ne demek? Çalışan EYT emeklisi işverene 5 puan destek primi ne kadar?
5 puan destek primi nedir, ne demek? Çalışan EYT emeklisi işverene 5 puan destek primi ne kadar?AKP Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu, EYT düzenlemesinin TBMM Başkanlığı'na sunulduğunu açıkladı. EYT ile emekli olan çalışanlar için işverene 5 puan destek primi verilecek. Peki, 5 puan destek primi nedir, ne demek? İşverene 5 puan destek primi ne kadar?
30.01.2023Emekli
Süresiz nafaka ile ilgili dikkat çeken uyarı! 'Ömür boyu bağımlı kalma toplumsal soruna yol açıyor'
Süresiz nafaka ile ilgili dikkat çeken uyarı! 'Ömür boyu bağımlı kalma toplumsal soruna yol açıyor'Boşanmalarda bir eşin, diğerine ödemesine karar verilen yoksulluk nafakasına çoğunlukla süresiz hükmediliyor. Binlerce kişi ise bu karar nedeniyle mağdur olduğunu iddia ediyor. Peki süresiz nafaka ödenmesi hangi durumlarda ortaya çıkıyor? Avukatlar konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
23.01.2023Gündem
Sinan Sardoğan tutuklandı mı, gözaltına alınan Sinan itiraf etti mi? Müge Anlı Sinan Sardoğan olayı nedir, Arife Gökçe bulundu mu?
Sinan Sardoğan tutuklandı mı, gözaltına alınan Sinan itiraf etti mi? Müge Anlı Sinan Sardoğan olayı nedir, Arife Gökçe bulundu mu?Müge Anlı Sinan olayı nedir, Sinan itiraf etti mi, Müge Anlı Arife Gökçe bulundu mu? Sorularına aranan yanıtı programı izleyen vatandaşlar tarafından aranıyor. Müge Anlı'da aranan Arife Gökçe olayında şüpheli olan Sinan Sardoğan’ın Arife Gökçe’ye attığı cinsel içerikli mesajların ortaya çıkmasının ardından kayıp kadının kardeşi Hamide Gökçe'ye de mesajlar gönderdiği orta çıktı. Öte yandan Müge Anlı ise Sinan'ın ses kaydını yayınladı. Ses kaydını dileyenler şoke oldu. Hakkında 23 adli işlem olan baş şüpheli Sinan Sardoğan, küçük bir çocuğa cinsel taciz iddiasıyla polis ekiplerince gözaltına alındı.  İşte Müge Anlı Sinan Sardoğan olayının detayları…
7.01.2023Gündem
Bakan Nebati: 76 milyar lirayı aşan vergi kaçağını önledik
Bakan Nebati: 76 milyar lirayı aşan vergi kaçağını önledikHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati "Bakanlığımız Vergi Müfettişlerince 2022 yılında yürütülen denetimlerde, 77.610 mükellefin vergi incelemesini tamamlayarak 207.958 adet rapor düzenledik. Söz konusu denetimlerde 76 milyar TL’yi aşan tutarda vergi ve ceza önererek vergi kayıp ve kaçağı ile kamu zararını önledik" dedi.
7.01.2023Ekonomi
Müge Anlı Sinan olayı nedir, Sinan Sardoğan kimdir? Müge Anlı’da aranan kayıp Arife Gökçe bulundu mu?
Müge Anlı Sinan olayı nedir, Sinan Sardoğan kimdir? Müge Anlı’da aranan kayıp Arife Gökçe bulundu mu?Müge Anlı Sinan olayı nedir, Müge Anlı Arife Gökçe bulundu mu? Hafta içi her gün ekranlara gelen Müge Anlı ile Tatlı Sert programında günlerdir Arife Gökçe olayı araştırılıyor. Evinde tavuk pişirirken kayıplara karışan Arife Gökçe için arama çalışmaları devam ederken Gökçe’nin köylüsü Sinan'ın yaşlı kadına cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıktı.
6.01.2023Televizyon
Cep telefonu alacaklar dikkat! Geri sayım başladı, yeni fiyatları açıklandı
Cep telefonu alacaklar dikkat! Geri sayım başladı, yeni fiyatları açıklandıCep telefonu almayı düşünen herkes ilgilendiren gelişme! Yılın son aylarında üst segment akıllı telefon turizmi patlama yaptı. Kayıt dışı cep telefonlarını kayıt altına almak isteyenler, IMEI alabilmek için sınırlara akın etti. Konuyla ilgili ise uzmanlardan önemli uyarılar geldi.
27.12.2022Ekonomi
Araba fiyatlarında yeni yıl öncesi flaş gelişme! Son uyarı yapıldı, kritik detay
Araba fiyatlarında yeni yıl öncesi flaş gelişme! Son uyarı yapıldı, kritik detayAraba almak isteyen milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar ortaya çıktı. Yeni yıl öncesi ve sonrası araba piyasasıyla ilgili tüm bilinmeyenleri İstanbul Motorlu Araç Satıcıları Derneği (İMAS) Başkanı Hayrettin Ertemel anlattı. Peki araba fiyatları düşecek mi, yükselecek mi? Yeni yılda araba almak isteyenleri neler bekliyor? ÖTV ile ilgili yeni yılda bir değişiklik olacak mı? 6+6 sisteminde son durum ne? İşte sıfır ve ikinci el araba almak isteyen milyonları kapsayan tüm detaylar...
26.12.2022Ekonomi
1 Ocak'ta 3.359 TL zam geleceğini duyan harekete geçti
1 Ocak'ta 3.359 TL zam geleceğini duyan harekete geçtiKayıt dışı cep telefonlarını kayıt altına almak isteyenler, Iğdır'dan Azerbaycan'a açılan Dilucu Sınır Kapısı'nda IMEI alabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.
25.12.2022Gündem
Bakan Nebati: 250 milyar TL’lik finansman tüm işletmelerimize hayırlı olsun
Bakan Nebati: 250 milyar TL’lik finansman tüm işletmelerimize hayırlı olsunHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yeni finansman paketiyle ilgili açıklamalarda bulundu.
19.12.2022Ekonomi
Kiracı ve ev sahipleri dikkat! Yeni dönem başlıyor, e-devlet'ten yapılacak
Kiracı ve ev sahipleri dikkat! Yeni dönem başlıyor, e-devlet'ten yapılacakKiracı ve ev sahiplerini yakından ilgilendiriyor. Yeni dönem başlıyor. Hükümet, kayıt dışı ekonomiyle mücadele için önemli adımlar atmaya hazırlanıyor. Bu adımlardan biri, kira sözleşmeleriyle ilgili olarak planlandı. 2024 sonuna kadar yapılacak düzenlemeyle kira sözleşmeleri, e-devlet üzerinden düzenlenecek. İşte haberin detayları...
19.12.2022Gündem
Bakan Nebati: Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Eylem Planı'nı yürürlüğe koyuyoruz
Bakan Nebati: Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Eylem Planı'nı yürürlüğe koyuyoruzHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "2023-2025 dönemini kapsayan Kayıt Dışı Ekonomiyle Mücadele Eylem Planını yürürlüğe koymaktayız" dedi.
19.12.2022Ekonomi
Ayşe Özkiraz'dan sonra bir sahte doktor şoku daha! Başhekim ‘doktoru tanımıyorum' deyince ortalık karıştı
Ayşe Özkiraz'dan sonra bir sahte doktor şoku daha! Başhekim ‘doktoru tanımıyorum' deyince ortalık karıştıTürkiye günlerdir sahte doktor Ayşe Özkiraz'ı konuşuyor. Tekirdağ'daki Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde kendisini 'pratisyen hekim' olarak tanıtan, sahte diploma ile görev yaptığı anlaşılan Ayşe Özkiraz olayından sonra yeni bir gelişme daha yaşandı. Bir yakınını hastaneye götüren kişi, doktorun davranışlarından şüphelenip kimliğini görmek istedi. Başhekimin de “Ben bu adamı tanımıyorum” demesi üzerine ortalık daha da karıştı. Sahte sanılan doktorla ilgili gerçek böyle ortaya çıktı.
16.12.2022Gündem
Bakan Muş'tan ihracat açıklaması: Hedefin altında kalmayacağız
Bakan Muş'tan ihracat açıklaması: Hedefin altında kalmayacağızTicaret Bakanı Mehmet Muş "Yılın tamamlanmasına 15 gün kaldı, ihracata geçen sene koyduğumuz hedefin altında kalmayacağız" dedi.
16.12.2022Ekonomi
Yeni asgari ücret ne kadar oldu, 2023 asgari ücret zammı belli oldu mu? Asgari Ücret Tespit Komisyonu asgari ücret açıklandı mı?
Yeni asgari ücret ne kadar oldu, 2023 asgari ücret zammı belli oldu mu? Asgari Ücret Tespit Komisyonu asgari ücret açıklandı mı?Yeni asgari ücret açıklandı mı, asgari ücret ne kadar oldu? Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun ikinci toplantısı sona erdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın ev sahipliğinde, Çalışma Genel Müdürü Sadettin Akyıl başkanlığında toplanan komisyonda, işveren heyetine TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetine TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak başkanlık yaptı. Basına kapalı yapılan toplantı yaklaşık 2,5 saat sürdü. Peki, Yeni asgari ücret zammı belli oldu mu?
Bakan Nebati duyurdu! Rekor kırıldı
Bakan Nebati duyurdu! Rekor kırıldıHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Kayıt dışı ekonomiyle mücadele, vergi kaçakçılığını önlemek ve ekonomik büyümeyi desteklemek için yoğunlaştırdığımız vergi incelemesi ve denetimlerle Cumhuriyet tarihinin bir yıldaki en yüksek sayıda denetimini gerçekleştirdik. Geçen yıl tamamlamış olduğumuz vergi inceleme ve denetim sayısının 3 katını da aşarak göreve geldiğimizde belirlediğimiz 1 milyon mükellef nezdinde denetim hedefine bugün itibarıyla ulaştık." ifadelerini kullandı.
9.12.2022Ekonomi
Kira fiyatları bir anda 12 bin TL'ye fırladı
Kira fiyatları bir anda 12 bin TL'ye fırladıKiralardaki fahiş artış vatandaşın gündemindeki yerini korumaya devam ediyor. Pek çok kentte ortalama kira bedeli asgari ücreti geçmiş durumda. Antalya'da tek oda kiralamak isteyenlerin 5 bin lirayı gözden çıkarması gerekiyor. Ukrayna-Rusya savaşı sonrası özellikle Antalya’ya yönelik başlayan göç dalgası emlak sektörünün dengesini bozdu. Kentte kiralar 15 bin lira seviyelerine dayanmış durumda.
22.11.2022Ekonomi
SGK harekete geçti! Ödenen paralar faizi ile birlikte geri alınıyor, tespit edildi
SGK harekete geçti! Ödenen paralar faizi ile birlikte geri alınıyor, tespit edildiSon dönemde ölüm aylığı almak için anlaşmalı boşanan kişiler yakın takibe alındı. Kuruma 81 ilden binlerce ihbar geliyor. Genellikle ihbar ve şikayetlerin yakın aile bireyleri tarafından yapıldığı belirtiliyor. Peki boşanılan eş ile birlikte yaşamak istisnasız maaş kesintisi sebebi mi? Haksız yere ölüm aylıklarının kesilme ihtimali var mı? Böyle bir durumda nasıl bir yol izlenir? 'Fiilen birlikte yaşama'nın kanıtı nedir? SGK uzmanı merak edilenleri yanıtladı. İşte detaylar…
14.11.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kayıt Dışı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kayıt dışı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.