Kadına Yönelik Şiddet

Kadına Yönelik Şiddet

Son dakika kadına yönelik şiddet haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan kadına yönelik şiddet ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını kadına yönelik şiddet haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kadına Yönelik Şiddet

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kadına yönelik şiddet gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.101 kadına yönelik şiddet haberi bulunmuştur. Tüm kadına yönelik şiddet haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Göktaş: Süresiz nafaka adil bir durum değil
Bakan Göktaş: Süresiz nafaka adil bir durum değilAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Süresiz nafaka gibi bir durum adil bir durum değil" dedi.
26.07.2023Gündem
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan sokakta kadını döven şüpheli ile ilgili açıklama
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan sokakta kadını döven şüpheli ile ilgili açıklamaAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, İstanbul Esenyurt'ta bir kadını sokak ortasında darbeden ve tepki gösteren kişileri de tehdit eden şüpheli ile ilgili hukuki sürecin Bakanlık tarafından titizlikle takip edileceğini açıkladı.
23.07.2023Gündem
Bakan Göktaş: Türkiye Yüzyılı, hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz bir yüzyıl olacak
Bakan Göktaş: Türkiye Yüzyılı, hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz bir yüzyıl olacakAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, "Türkiye Yüzyılı, gücünü milletten alan devlet anlayışıyla kültürümüzün inşasında ve aktarımında; birey, aile ve topluma yönelik sosyal politikalar, sosyal hizmet ve yardımlar kapsamında tüm hedeflerimizi gerçekleştirdiğimiz yeni bir yüzyıl olacak" dedi.
18.07.2023Gündem
Hazal Kaya hakkında Uzman Çavuş Orhan'a hakaretten 2 yıl 4 ay hapis istemi
Hazal Kaya hakkında Uzman Çavuş Orhan'a hakaretten 2 yıl 4 ay hapis istemiBatman'ın Beşiri ilçesinde yaşamına son veren İpek Er'e (18) cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Uzman Çavuş Musa Orhan'a (27) sosyal medyadan hakaret ettiği gerekçesiyle yargılandığı davada para cezasına çarptırılan Ezgi Mola'ya destek için paylaşım yapan oyuncu Hazal Kaya hakkında, 'Sesli yazılı veya görüntülü bir ileti ile alenen hakaret' suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.
19.04.2023Magazin
Adalet Bakanlığı'ndan başsavcılıklara 'cinsel istismar' genelgesi
Adalet Bakanlığı'ndan başsavcılıklara 'cinsel istismar' genelgesiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, kadına yönelik şiddet ile çocuklara yönelik özellikle cinsel istismar suçlarına ilişkin soruşturmaların titizlikle yürütülmesi ve bu konulardaki soruşturmaların Adalet Bakanlığı’na bildirilmesine yönelik genelge yayınladı.
22.12.2022Gündem
Bakan Yanık: Tarikatmış, cemaatmiş, şahısmış bunlara bakmayız
Bakan Yanık: Tarikatmış, cemaatmiş, şahısmış bunlara bakmayızAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Biz tarafların kimliği ile uğraşmayız. Tarikatmış, cemaatmiş, şahısmış buralara bakmayız. Bizim için korunacak değer çocuksa çocuktur. Şiddet mağduruysa mağdurdur, onu alır koruruz. Nitekim bunu yapmışız" dedi.
15.12.2022Gündem
Bakan Soylu'dan İmamoğlu davasındaki kararla ilgili açıklama
Bakan Soylu'dan İmamoğlu davasındaki kararla ilgili açıklamaİmamoğlu davasındaki kararla ilgili konuşan Bakan Soylu, "Yargıyı töhmet altında bırakmak doğru bir davranış değil. Kesinleşmemiş, daha adımları olan bir yargı kararı var. Bir önceki mahkeme safında da bugün yapılanlar da anayasa 138'e aykırıdır." dedi.
15.12.2022Siyaset
Bakan Bozdağ'dan 6 yaşındaki çocuğa istismar davası açıklaması
Bakan Bozdağ'dan 6 yaşındaki çocuğa istismar davası açıklamasıAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, 6 yaşındaki bir çocuğun yıllarca cinsel istismara maruz kalmasına ilişkin konuştu. Bozdağ, "Son günlerde yaşanan hadise nedeniyle hepimizin vicdanı sızladı. Yargımızın kararını herkesin beklemesinde fayda var. Eninde sonunda hak adalet yerini bulacak" dedi.
15.12.2022Gündem
6 yaşındaki çocuğa istismar! Bakan Yanık: 2 Aralık'ta dava bize ihbar edildi
6 yaşındaki çocuğa istismar! Bakan Yanık: 2 Aralık'ta dava bize ihbar edildi6 yaşındaki kız çocuğunun evlendirilmesi toplumda infiale neden oldu. Davanın ilk duruşması Ocak ayında görülecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "2 Aralık 2022'de dava bize ihbar ediliyor ve davaya hemen müdahil olduk" dedi. Davanın öne çekilmesi ile ilgili de açıklama yapan Bakan Yanık, "Bizim talebimizle birlikte duruşma tarihi öne çekildi. Sanıkların tutuklu yargılanmasını talep ettik" diye konuştu.
13.12.2022Gündem
Kades nedir? Kades uygulaması nasıl indirilir? Kades nasıl kullanılır? İçişleri Bakanlığı KADES uygulaması için mesaj gönderiyor!
Kades nedir? Kades uygulaması nasıl indirilir? Kades nasıl kullanılır? İçişleri Bakanlığı KADES uygulaması için mesaj gönderiyor!İçişleri Bakanlığı tarafından devreye alınan KADES uygulaması kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet ve taciz gibi durumların engellenmesi için kullanılıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan KADES uygulaması acil müdahale gerektiren durumlarda hayat kurtarıyor. İçişleri Bakanlığı, son günlerde yaşanan şiddet ve taciz eylemlerinden dolayı pek çok kadının telefonuna uygulama hakkında bilgi içeren mesaj gönderiyor. Peki, Kades nedir? Kades uygulaması nasıl indirilir? Kades nasıl kullanılır? Kades ücretsiz mi, Kades nasıl yüklenir? İşte Kades indirme linki!
12.12.2022Gündem
KADES uygulaması nedir, ne işe yarar? KADES uygulaması nasıl indirilir? Ücretsiz KADES uygulaması indirme linki!
KADES uygulaması nedir, ne işe yarar? KADES uygulaması nasıl indirilir? Ücretsiz KADES uygulaması indirme linki!25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın KADES uygulaması gündem oldu. Türkiye’de de kadında yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı KADES uygulamasını hayata geçirdi. Düzenlenen programlar ve etkinliklerde sıklıkla KADES uygulamasından bahsediliyor. Her kadının KADES uygulamasını kullanması gerektiği dikkat çekilirken uygulama ile şiddet vakalarında daha hızlı müdahale mümkün olabiliyor. Peki, Kades nasıl indirilir? Kades uygulaması indirmek ücretsiz mi? Kades uygulaması indirme linkleri!
25.11.2022Gündem
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü mesajları ve resimli sözleri! 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedir, tarihçesi?
25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü mesajları ve resimli sözleri! 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedir, tarihçesi?Kadına şiddete, kadın cinayetlerine, kadın sömürüsüne hayır demek, tepkilerini dile getirmek günün anlam ve önemine istinaden farkındalık oluşturmak isteyen kadın “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” için sözler ve mesajlar araştırıyor. İşte Resimli, anlamlı, mücadele vurgulu, şiddet karşıtı 25 Kasım kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü mesajları ve kadına şiddete karşı uluslararası mücadele günü sözleri…
25.11.2022Gündem
Boşandığı eşine 'yeni bir hayat' verdi
Boşandığı eşine 'yeni bir hayat' verdiKadına yönelik şiddet olaylarına her gün bir yenisi eklenirken, İzmir’de bir çocuk annesi Bahar Azak (42) 10 yıl önce boşandığı, nakil olmaması halinde sayılı günleri kalan eski eşi Can Şay’a karaciğer donörü olup, insanlık dersi verdi. Karaciğer nakliyle oğlunun babasına yeni bir hayatın kapılarını açan Azak, “Ayrılmış olsak da o benim hayatımın bir parçası. Ameliyata umutsuzlukla girip, mutlulukla çıktık” dedi.
6.11.2022Yaşam
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa mesajı: Aileyi korumayı hedefliyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yeni anayasa mesajı: Aileyi korumayı hedefliyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, anayasa değişikliği teklifini önümüzdeki günlerde meclise sunacaklarını belirterek, "Bu değişiklik önerisiyle bir yandan başörtüsüne Anayasal güvence kazandırırken diğer yandan da sapkın akımlar tarafından giderek daha fazla tehdit edilen aile müessesini korumayı hedefliyoruz'' dedi.
31.10.2022Siyaset
Dünya Kız Çocukları Günü 2022 mesajları ve en güzel resimli sözleri! 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedir, ne zaman, nasıl ortaya çıktı, neden bugün kutlanıyor?
Dünya Kız Çocukları Günü 2022 mesajları ve en güzel resimli sözleri! 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedir, ne zaman, nasıl ortaya çıktı, neden bugün kutlanıyor?Dünya Kız Çocukları Günü, her yıl 11 Ekim'de dünya çapında kutlanıyor. Birleşmiş Milletler tarafından alınan kararla Dünya Kız Çocukları Günü kız çocuklarına yönelik ayrımcılığın önlenmesi, bu konudaki farkındalığın artırılmasını amaçlıyor. Peki, 11 Ekim Dünya Kız Çocukları Günü nedir, ne zaman, nasıl ortaya çıktı, neden bugün kutlanıyor? İşte Dünya Kız Çocukları Günü mesajları, resimli sözleri ve tarihsel süreci…
11.10.2022Gündem
Baldızını sokak ortasında öldürdü! Kendini şok sözlerle savundu
Baldızını sokak ortasında öldürdü! Kendini şok sözlerle savunduÇorum’da boşanma aşamasında olduğu eşinin kız kardeşini öldüren şahıs, geniş güvenlik önlemleri arasında getirildiği adliyede hakim karşısına çıkartıldı. Duruşmada savunma yapan sanık, "Olayın yaşandığı gün ben eşimle konuşurken Ezgi arabadan inerek bana aşağılayıcı sözler söyledi. Her şey bir anda oldu. Psikolojim iyi değildi” diyerek savunma yaptı.
7.10.2022Yaşam
Thodex CEO'su ne zaman iade edilecek? Bakan Soylu'dan açıklama
Thodex CEO'su ne zaman iade edilecek? Bakan Soylu'dan açıklamaİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Thodex kurucusunun yakalanması ve Türkiye'ye iade süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, "Arnavutluk'ta mahkemeye çıkması gerek. Biz iade edilmesini bekliyoruz." ifadelerini kullandı.
31.08.2022Gündem
Bakan Yanık: Toplumsal huzurun ve güvenliğin önündeki en büyük engel şiddet olgusudur
Bakan Yanık: Toplumsal huzurun ve güvenliğin önündeki en büyük engel şiddet olgusudurAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Bakanlıkta düzenlenen Sosyal Taraflarla İş Birliği Kurulu Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "Şüphesiz toplumsal huzurun ve güvenliğin önündeki en büyük engel şiddet olgusu. Şiddetin olduğu hiçbir ortamda insan haklarına erişim, adaletin tesisi ve refah düzeyinin düzelmesi mümkün görünmemektedir" dedi.
28.07.2022Siyaset
İstanbul Sözleşmesi nedir, maddeleri ne? İstanbul Sözleşmesi’nde son durum ne?
İstanbul Sözleşmesi nedir, maddeleri ne? İstanbul Sözleşmesi’nde son durum ne? Danıştay’dan İstanbul Sözleşmesi kararı! Danıştay, İstanbul Sözleşmesi'ni fesheden Cumhurbaşkanlığı kararının iptal istemini reddettiğini açıkladı. Kararın ardından İstanbul Sözleşmesi ile ilgili detaylar merak ediliyor. Peki, İstanbul Sözleşmesi nedir, maddeleri ne? İstanbul Sözleşmesi’nde son durum ne? İstanbul Sözleşmesi içeriği ne? İstanbul Sözleşmesi kararı ne oldu? İşte detaylar…
19.07.2022Gündem
Danıştay, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali istemini reddetti
Danıştay, İstanbul Sözleşmesi'nden çekilme kararının iptali istemini reddettiDanıştay 10'uncu Dairesi, 'İstanbul Sözleşmesi' olarak bilinen 'Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddetin Önlenmesi ve Bunlarla Mücadeleye Dair Avrupa Konseyi Sözleşmesi'nin feshine ilişkin 20 Mart 2021 tarihli Cumhurbaşkanı Kararının iptal istemini reddetti.
19.07.2022Gündem
Bakan Yanık: Gerçek çözüm önerilerine ciddi ve samimi gayretlerle ulaşabiliriz
Bakan Yanık: Gerçek çözüm önerilerine ciddi ve samimi gayretlerle ulaşabilirizAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 'Aile Değerlerimiz ve Değişen Dünya' konulu çalıştayda yaptığı konuşmada "Aile için bireyi, birey için aileyi feda etmeden, gerçek çözüm önerilerine ancak bu çalıştay gibi ciddi ve samimi gayretlerle ulaşabileceğimize inanıyorum" dedi.
17.05.2022Siyaset
MEB resmen duyurdu! Öğrenci, öğretmen ve veli...
MEB resmen duyurdu! Öğrenci, öğretmen ve veli...MEB harekete geçti ve resmen duyurdu. Eğitim faaliyetleri gerçekleştiriliyor, çalışmalar kararlılıkla yürütülüyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer açıklamada bulundu. Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2022 Yılı Faaliyet Planı çerçevesinde, eğitimler çok daha sistematik hale getirildi. Sadece kadına yönelik şiddet değil, akran zorbalığı ve her türlü şiddete 'sıfır tolerans' parolasıyla hareket edildiğine dikkat çeken Bakan Özer, öğretmenler, öğrenciler ve velilere yönelik pek çok eğitim faaliyeti gerçekleştirildiğini belirtti. e-Rehberlik modülü verileri uyarınca öğrenci ve velilerin ihtiyaçları göz önüne alınarak katılımcılar, öncelik durumlarına göre belirleniyor.
7.05.2022Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'kararlıyız' dedi ve canlı yayında duyurdu
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'kararlıyız' dedi ve canlı yayında duyurduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hukuki, adli, idari ve en önemlisi zihinleri ve kalpleri kuşatacak kapsamlı adımlarla ülkemizi kadına şiddet ve kadın cinayet ayıbından kurtarmakta kararlıyız. Şiddetin kendisiyle birlikte sebepleri kaldırana kadar amasız, fakatsız bu şekilde mücadeleyi sürdüreceğiz” dedi.
15.04.2022Siyaset
Bakan Yanık duyurdu! 2021'de 73.9 milyar lira yardım yapıldı
Bakan Yanık duyurdu! 2021'de 73.9 milyar lira yardım yapıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, gündemin sıcak başlıklarını CNN Türk ekranlarında Hafta Sonu programında Hakan Çelik'e değerlendirdi. Bakan Yanık, sosyal yardımlara ilişkin "2002'de sosyal yardımlar 1.3 milyar TL'ydi, 2021'de 73.9 milyar TL'ye çıktı. Şu anda 48 ayrı başlıkta sosyal yardım yapıyoruz" dedi.
2.04.2022Gündem
Kadına şiddet ile ilgili harekete geçildi! İçişleri’nden 81 ile genelge...
Kadına şiddet ile ilgili harekete geçildi! İçişleri’nden 81 ile genelge...Erkeğe eğitim, elektronik kelepçe, KADES uygulaması, kadın konukevi, kolluk personeline eğitim ile ilgili son dakika açıklaması! Kadına şiddet ile ilgili harekete geçildi! İçişleri Bakanlığı duyurdu, 81 il valiliğine gönderildi. 5 milyon erkeğe eğitim verilmesi, elektronik kelepçe sayısı 1500’e çıkarılması belirtilen genelgede, 5 milyon KADES uygulaması indirme sayısına ulaşılması, kadın konukevi sayısının arttırılması, 110 bin kolluk personeline eğitim verilmesi hedeflerinin detaylarına yer verildi.
2.04.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kadına Yönelik Şiddet ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kadına yönelik şiddet haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.