Kades Uygulaması

Kades Uygulaması

Son dakika KADES uygulaması haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan KADES uygulaması ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını KADES uygulaması haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Kades Uygulaması

haberleri sayfasında son dakika yaşanan kades uygulaması gelişmeleri de dahil olmak üzere 90 kades uygulaması haberi bulunmuştur. Tüm kades uygulaması haberleri aşağıda listelenmiştir.
Silahıyla yine kapıya dayandı, KADES sayesinde yakalandı
Silahıyla yine kapıya dayandı, KADES sayesinde yakalandıİstanbul Sultanbeyli'de boşanma aşamasındaki eşinin evinin önüne elinde silahla gelen Serkan Öztürk, kadının KADES uygulaması kullanmasıyla polis tarafından gözaltına alındı.
18.05.2023Yaşam
Hayvan sahiplenmek isteyenleri ilgilendiriyor! Başvurular e-devlet üzerinden yapılıyor
Hayvan sahiplenmek isteyenleri ilgilendiriyor! Başvurular e-devlet üzerinden yapılıyorDijital değişim ve dönüşüm alanında ortaya koyduğu atılımla Türkiye’de e-devlet üzerinden en fazla hizmeti sunan kurum unvanına sahip İnegöl Belediyesi, e-devlet üzerinden hayvan sahiplenme hizmetini devreye aldı. İnegöl Belediyesi barınağındaki sahipsiz hayvanlar, e-devlet üzerinden sahiplenilebilecek.
12.12.2022Gündem
İstanbul Anne Kart nedir? İBB Anne Kart nasıl alınır? İşte İBB Anne Kart başvurusu nasıl yapılır? 0-4 yaş annelere ücretsiz ulaşım formu!
İstanbul Anne Kart nedir? İBB Anne Kart nasıl alınır? İşte İBB Anne Kart başvurusu nasıl yapılır? 0-4 yaş annelere ücretsiz ulaşım formu!İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 0-4 yaş arası çocuklu kadınlara ücretsiz toplu ulaşım olanağı sunuyor. İstanbul il sınırları içerisinde toplu ulaşımda ücretsiz yararlanmak isteyen anneler, 0-4 yaş annelere ücretsiz ulaşım formunu ve Anne Kart başvuru şartlarını araştırıyor. Peki, İstanbul Anne Kart nedir? İBB Anne Kart nasıl alınır? İBB Anne Kart başvurusu nasıl yapılır? İstanbul Anne Kart Başvuru Merkezleri nerede? 0-4 yaş annelere ücretsiz ulaşım formu!
12.12.2022Yaşam
Kades nedir? Kades uygulaması nasıl indirilir? Kades nasıl kullanılır? İçişleri Bakanlığı KADES uygulaması için mesaj gönderiyor!
Kades nedir? Kades uygulaması nasıl indirilir? Kades nasıl kullanılır? İçişleri Bakanlığı KADES uygulaması için mesaj gönderiyor!İçişleri Bakanlığı tarafından devreye alınan KADES uygulaması kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet ve taciz gibi durumların engellenmesi için kullanılıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan KADES uygulaması acil müdahale gerektiren durumlarda hayat kurtarıyor. İçişleri Bakanlığı, son günlerde yaşanan şiddet ve taciz eylemlerinden dolayı pek çok kadının telefonuna uygulama hakkında bilgi içeren mesaj gönderiyor. Peki, Kades nedir? Kades uygulaması nasıl indirilir? Kades nasıl kullanılır? Kades ücretsiz mi, Kades nasıl yüklenir? İşte Kades indirme linki!
12.12.2022Gündem
KADES uygulaması nedir, ne işe yarar? KADES uygulaması nasıl indirilir? Ücretsiz KADES uygulaması indirme linki!
KADES uygulaması nedir, ne işe yarar? KADES uygulaması nasıl indirilir? Ücretsiz KADES uygulaması indirme linki!25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın KADES uygulaması gündem oldu. Türkiye’de de kadında yönelik şiddetin önlenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı KADES uygulamasını hayata geçirdi. Düzenlenen programlar ve etkinliklerde sıklıkla KADES uygulamasından bahsediliyor. Her kadının KADES uygulamasını kullanması gerektiği dikkat çekilirken uygulama ile şiddet vakalarında daha hızlı müdahale mümkün olabiliyor. Peki, Kades nasıl indirilir? Kades uygulaması indirmek ücretsiz mi? Kades uygulaması indirme linkleri!
25.11.2022Gündem
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı: Temmuzda 68 terörist etkisiz hale getirildi
İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı: Temmuzda 68 terörist etkisiz hale getirildiİçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı yaptığı açıklamada, “2022 Temmuz ayında terör örgütlerine yönelik 728 operasyonda 2’si gri, 4’ü turuncu ve 1’i mavi kategoride aranan teröristlerin de bulunduğu 68 terörist etkisiz hale getirilmiştir" dedi.
3.08.2022Gündem
BM Özel Raportörü: Türkiye'yi İstanbul Sözleşmesi'ni tanımaya teşvik ediyorum
BM Özel Raportörü: Türkiye'yi İstanbul Sözleşmesi'ni tanımaya teşvik ediyorumBirleşmiş Milletler (BM) Kadına ve Kız Çocuklarına Yönelik Şiddet, Nedenleri ve Sonuçları Özel Raportörü Reem Alsalem, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesini ve bu konudaki Danıştay kararını üzüntü ile karşıladığını söyledi. Alsalem, "Türkiye Cumhuriyeti Hükumetini sözleşmeden çekilme kararını yeniden değerlendirmeye ve sözleşmeyi tanıyan ülkeler arasına tekrar katılmaya teşvik ediyorum" dedi.
27.07.2022Gündem
Kadına şiddet ile ilgili harekete geçildi! İçişleri’nden 81 ile genelge...
Kadına şiddet ile ilgili harekete geçildi! İçişleri’nden 81 ile genelge...Erkeğe eğitim, elektronik kelepçe, KADES uygulaması, kadın konukevi, kolluk personeline eğitim ile ilgili son dakika açıklaması! Kadına şiddet ile ilgili harekete geçildi! İçişleri Bakanlığı duyurdu, 81 il valiliğine gönderildi. 5 milyon erkeğe eğitim verilmesi, elektronik kelepçe sayısı 1500’e çıkarılması belirtilen genelgede, 5 milyon KADES uygulaması indirme sayısına ulaşılması, kadın konukevi sayısının arttırılması, 110 bin kolluk personeline eğitim verilmesi hedeflerinin detaylarına yer verildi.
2.04.2022Gündem
KADES nasıl indirilir? KADES uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Serenay Sarıkaya'dan KADES çağrısı!
KADES nasıl indirilir? KADES uygulaması nedir, nasıl kullanılır? Serenay Sarıkaya'dan KADES çağrısı!Kadına yönelik şiddetle mücadele için İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan KADES uygulaması, oyuncu Serenay Sarıkaya ile yeniden gündemde. Sosyal medya hesabından saplantılı bir hayranı yüzünden yaşadıklarını anlatan Serenay Sarıkaya, kadınlara KADES uygulamasını telefonlarına indirme çağrısında bulundu. Peki, KADES nasıl indirilir? KADES uygulaması nedir, nasıl kullanılır? İşte KADES kullanımı ve KADES indirme linki!
26.01.2022Gündem
Serenay Sarıkaya'dan Emniyet Genel Müdürlüğü'ne teşekkür! "KADES'i mutlaka indirin'
Serenay Sarıkaya'dan Emniyet Genel Müdürlüğü'ne teşekkür! "KADES'i mutlaka indirin'Serenay Sarıkaya, perşembe günü aracına tekmeli saldırıda bulunan takıntılı hayranından şikayetçi olmuştu. Ünlü oyuncu olayın iç yüzünü anlattı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne teşekkür etti: 'KADES'i mutlaka indirin!
24.01.2022Magazin
Vali Bilmez: 2021'de Van sınırında 120 bine yakın göçmen engellendi
Vali Bilmez: 2021'de Van sınırında 120 bine yakın göçmen engellendiVan Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, 2021'de kentte ele geçirilen 7 ton 369 kilo eroinin Türkiye'de ele geçen eroinin yüzde 30'una karşılık geldiğini söyledi. Jandarma ve emniyet bölgesindeki terör operasyonlarında büyük başarı elde edildiğini anlatan Bilmez, "2021 yılında bütün dünyanın gözü Türkiye'de ve Türkiye'nin gözü de Van'daydı. Afganistan'daki gelişmelerden dolayı Türkiye'ye doğru ciddi bir göç dalgasının gelebileceği ama alınan tedbirler sayesinde sınırda geçişlerin çok zorlaştığı, neredeyse imkansız hale geldiği algısı; hem Afganistan hem dünyada oluşunca göç dalgası burası yerine başka bölgelere yayıldı ve bu yıl sınırda 120 bine yakın göçmeni engelledik" dedi.
31.12.2021Gündem
Kızlarını istismar eden eşinden şikayetçi oldu! Ölüm tehdidi sebebiyle evden çıkamıyor
Kızlarını istismar eden eşinden şikayetçi oldu! Ölüm tehdidi sebebiyle evden çıkamıyorDiyarbakır'da kızlarına cinsel istismarda bulunduğu eşi M.K.'den (47) boşanmak isteyince şiddete maruz kalan H.K. (38), aldığı tehditler nedeniyle 9 aydır evinden çıkamıyor. Adalet istediğini belirten H.K., “Şikayet ediyorum, uzaklaştırma veriyorlar. Sonra eve gidip, oturuyorum. Nereye kadar evde oturacağım? Nasıl çocuklarıma bakacağım? Ya açlıktan ya da şiddetten öleceğiz" dedi.
28.12.2021Yaşam
Kadın taksi şoförüne 'satırlı saldırı' iddiası! 'Eğer araya girmeselerdi canımdan olabilirdim'
Kadın taksi şoförüne 'satırlı saldırı' iddiası! 'Eğer araya girmeselerdi canımdan olabilirdim'Antalya'da taksicilik yapan Hatice Çağar Mirasedoğlu (58), durak başkanı S.M.'nin kendisine sopa ve satırla saldırdığı iddiasıyla şikayetçi oldu. Kadın olduğu için durakta istenmediğini öne süren Mirasedoğlu, "Satırla bana doğru koştu, araya arkadaşı girip elinden alınca bu kez sopasını aldı. Araya girmeselerdi canımdan olabilirdim. Bir kadın olarak durakta rahat çalışmak istiyorum" dedi. S.M. de hakaret iddiasıyla Mirasedoğlu'ndan şikayetçi oldu.
7.12.2021Gündem
Tek tuşla hayatı kurtuldu! KADES ihbarını alan polisler 3 dakikada eve geldi...
Tek tuşla hayatı kurtuldu! KADES ihbarını alan polisler 3 dakikada eve geldi...İstanbul Gaziosmanpaşa’da birlikte yaşadığı İsmail Güneş’ten şiddet görünce evi terk eden Ayşegül Geçim’in hayatını KADES uygulaması kurtardı. İsmail Güneş, evini bastığı Ayşegül Geçim’i başına silah dayayıp rehin aldı. Genç kadın, KADES ihbarını alıp 3 dakika içinde eve gelen polislerce adamın elinden kurtarıldı.
7.12.2021Gündem
KADES ile 242 bin 473 ihbara müdahale edildi
KADES ile 242 bin 473 ihbara müdahale edildiİçişleri Bakanlığı, Kadın Destek Uygulaması'nın (KADES) bugüne kadar 2,8 milyon kadın tarafından indirildiğini ve uygulama üzerinden yapılan 242 bin 473 ihbara anında müdahale edildiğini duyurdu.
24.11.2021Gündem
12 yaşındaki Burak geliştirdi! 'Giyilebilir darbe sensörü'
12 yaşındaki Burak geliştirdi! 'Giyilebilir darbe sensörü'Bolu Bilim ve Sanat Merkezi 7. sınıf öğrencisi Burak Evren Cavaç'ın giyilebilir şekilde prototipini ürettiği sensör, darbeyi algıladığı anda daha önce mobil uygulamaya yüklenen telefon numaralarını arıyor.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'İnşallah cumhurbaşkanımız kızmaz' diyerek anlattı
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 'İnşallah cumhurbaşkanımız kızmaz' diyerek anlattıİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kadın Muhtarlar Derneği 3. Genel Kongresi'nde açıklamalarda bulundu. Soylu, "15 Temmuz'a kadar kadın kaymakam sayısı 35'ti, şimdi 85. Yakında alacaklarımızla birlikte inşallah 100'ü aşacağız. Bu mülki idare hayatında bir devrimdir. Her birini yapana kadar canım çıkmaktadır." dedi. Öte yandan Soylu, "Size bir hikayemi anlatayım mı, İnşallah sayın cumhurbaşkanımız kızmaz" diyerek 2014 yılı seçimlerindeki bir anısını anlattı.
26.10.2021Gündem
Fatma Yasak'ın eşi savcılığın  itirazı üzerine tutuklandı
Fatma Yasak'ın eşi savcılığın itirazı üzerine tutuklandıSosyal medyada yaptığı paylaşımla boşanma aşamasındaki eşi tarafından şiddete uğradığını belirterek, yardım isteyen Fatma Yasak'ın kocası Alper Tasalı, savcılığın itirazı üzerine hakkında yakalama kararı veren mahkemece tutuklandı.
23.08.2021 Yaşam
Sosyal medyadan yardım çığlığı: Bir saat boyunca ölmemeye çabaladım
Sosyal medyadan yardım çığlığı: Bir saat boyunca ölmemeye çabaladımEvliliğinin ilk aylarında şiddet gördüğü için eşinden boşanan Fatma Yasak, sonrasında yaşadığı süreci sosyal medyada dile getirince gündem oldu. Eski eşi Alper Tasalı'nın silahla alıkoyduğunu söyleyen Yasak, "Ben yaşamak istiyorum. Lütfen sesimi duyun" dedi. Yasak, "Bir gün evdeyken birden kapı çalındı ve dalgınlıkla kapıyı açtığımda kendisini karşımda gördüm elinde bir bıçak vardı ve bana saldırmaya başladı. 1 saat boyunca ölmemeye çabaladım birine seslenmek için kaçsam bile beni kolaylıkla yakalayabilirdi." ifadelerini kullandı.
22.08.2021Yaşam
KADES uygulamasını 2 milyon 500 bin kadın telefonuna indirdi
KADES uygulamasını 2 milyon 500 bin kadın telefonuna indirdiTBMM Kadına Yönelik Şiddetin Araştırılması Komisyonu Başkanı ve AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, İçişleri Bakanlığının Kadın Acil Destek İhbar Sistemi (KADES) uygulamasını yaklaşık 2 milyon 500 bin kadının telefonuna indirdiğini ve uygulamanın şiddeti önlemede etkili olduğunu belirtti.
28.07.2021Gündem
Kadına şiddete karşı elektronik kelepçe sayısı bine çıkarılacak
Kadına şiddete karşı elektronik kelepçe sayısı bine çıkarılacakTBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Araştırılması Komisyonu Başkanı AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık, kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında 2015 yılından bu yana yürütülen elektronik kelepçe uygulamasının yaygınlaştırılacağını söyledi. Çalık, "400'e yakın elektronik kelepçe var ve bu sayı 2021 yılı sonu itibariyle bine kadar çıkarılacak" dedi.
22.07.2021Gündem
KADES nedir? Kadına şiddet uygulaması Kades nasıl indirilir?
KADES nedir? Kadına şiddet uygulaması Kades nasıl indirilir?Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 4. Ulusal Eylem Planı ile gündeme gelen kadına şiddeti önleme uygulaması Kades pek çok kişi tarafından merak ediliyor. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından kullanıma sunulan Kadın Destek Uygulaması (KADES) şiddet veya cinsel saldırı gibi zor durumlarla karşılaşan kadınların kullandığı önemli bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Peki, KADES uygulaması nedir? Kadına şiddet uygulaması Kades nasıl indirilir? KADES indirme linki...
1.07.2021Gündem
Manisa'da polis baltalı kocayı vurarak etkisiz hale getirdi
Manisa'da polis baltalı kocayı vurarak etkisiz hale getirdiManisa'da, kocası B.S. (36) tarafından baltalı saldırıya uğrayan Suriye uyruklu H.A. (33), kendini kilitlediği evinde Kadın Destek Uygulaması (KADES) üzerinden ihbarda bulundu. Kısa sürede olay yerine giden polis ekipleri, kendilerine de baltayla saldıran B.S.'yi tabancayla ayağından vurarak etkisiz haline getirdi. B.S., hastaneye kaldırılırken, dehşeti yaşayan H.U., ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldü.
19.05.2021Yaşam
Nisanda 115 terörist etkisiz hale getirildi
Nisanda 115 terörist etkisiz hale getirildiİçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, "Nisan ayında 8'i sözde üst düzey, 115 terörist etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerden 66'sı PKK/KCK'lı, 49'u DEAŞ terör örgütü mensubudur" dedi.
4.05.2021Gündem
KADES uygulaması kurtardı! Kapıya dayanınca...
KADES uygulaması kurtardı! Kapıya dayanınca...Beyoğlu'nda uzaklaştırma kararı bulunan kocası kapıya dayanınca cep telefonundaki KADES uygulamasından polise ihbarda bulundu. Kısa sürede eve gelen polis şüpheli kocayı yakalayarak gözaltına aldı.
26.04.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Kades Uygulaması ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki kades uygulaması haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.