Geri Dön

Kades nedir? Kades uygulaması nasıl indirilir? Kades nasıl kullanılır? İçişleri Bakanlığı KADES uygulaması için mesaj gönderiyor!

İçişleri Bakanlığı tarafından devreye alınan KADES uygulaması kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet ve taciz gibi durumların engellenmesi için kullanılıyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan KADES uygulaması acil müdahale gerektiren durumlarda hayat kurtarıyor. İçişleri Bakanlığı, son günlerde yaşanan şiddet ve taciz eylemlerinden dolayı pek çok kadının telefonuna uygulama hakkında bilgi içeren mesaj gönderiyor. Peki, Kades nedir? Kades uygulaması nasıl indirilir? Kades nasıl kullanılır? Kades ücretsiz mi, Kades nasıl yüklenir? İşte Kades indirme linki!

Kades nedir? Kades uygulaması nasıl indirilir? Kades nasıl kullanılır? İçişleri Bakanlığı KADES uygulaması için mesaj gönderiyor!

İçişleri Bakanlığı’nın şiddeti önleme amaçlı devreye aldığı KADES uygulaması son günlerde yaşanan şiddet, taciz ve cinsel istismar olaylarının ardından yeniden gündemde. Bakanlık, şiddet, taciz ve cinsel istismarın önüne geçmek için kadınların telefonuna uygulama ile ilgili bilgilerin yer aldığı mesaj gönderiyor.

Kades nedir Kades uygulaması nasıl indirilir Kades nasıl kullanılır İçişleri Bakanlığı KADES uygulaması için mesaj gönderiyor

KADES NEDİR?

KADES, kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri biraz da olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır.

KADES ŞİDDETİ, TACİZİ VE CİNSEL İSTİSMARI NASIL ÖNLÜYOR?

KADES uygulaması, son yıllarda giderek artan kadına şiddet olaylarının önüne geçebilmek ve kadınlara yardım edebilmek amacıyla geliştirilmiş. Eşinden veya bir başkasından şiddet gören ya da şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınlar, akıllı telefonları üzerinden yapacakları ihbarlarda hızlı bir şekilde bu iş için kurulan Kadın Acil Destek İhbar Sistemi’ne ulaşabiliyorlar.

KADES UYGULAMASI NASIL İNDİRİLİR?

Akıllı telefon kullanıcıları, Google Play Store ve Apple Store uygulamasından KADES uygulamasını indirebiliyor. Kadın Destek Uygulamasını (KADES) indirildikten sonra uygulama T.C. Kimlik Numarası girilerek ve sonrasından EGM serverlarından gelen aktivasyon kodu ile aktif hale getiriliyor. Kades uygulaması ile aile içi ve kadına yönelik şiddet mağduru kadınların acil durumlarda cihaz konum bilgisini açması gerekiyor. Kades uygulamasında daha sonra bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşılabiliyor. Uygulamadan yapılan yardım çağrısının ardından olay yerine en yakın ekip veya devriye olay yerine gönderiliyor. Acil durumla karşı karşıya kalan kadınlar ve çocuklar uygulama üzerinden şihbarda bulunabiliyor. Polis sorumluluk bölgesindeki vakalarda ihbar alındıktan sonra 5 dakika içinde olaya müdahale edilebiliyor.

KADES UYGULAMASINI ANDROİD TELEFONLAR İÇİN İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

APPLE TELEFONLAR İÇİN KADES UYGULAMASINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN