Jens Stoltenberg

Jens Stoltenberg

Son dakika jens stoltenberg haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan jens stoltenberg ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını jens stoltenberg haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Jens Stoltenberg

haberleri sayfasında son dakika yaşanan jens stoltenberg gelişmeleri de dahil olmak üzere 554 jens stoltenberg haberi bulunmuştur. Tüm jens stoltenberg haberleri aşağıda listelenmiştir.
NATO, Akdeniz'de harekete geçiyor! “Neptün Taaruzu” başlıyor
NATO, Akdeniz'de harekete geçiyor! “Neptün Taaruzu” başlıyorNATO, Akdeniz’de 24 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında “Neptün Taaruzu” adlı tatbikat düzenleyecek.
21.01.2022Dünya
Rusya Ukrayna krizi nasıl başladı? Ukrayna'da neler oluyor?
Rusya Ukrayna krizi nasıl başladı? Ukrayna'da neler oluyor? Rusya ile Ukrayna arasındaki kriz devam ediyor! Rusya Ukrayna sınırına 100 bin asker yığdı. ‘Soğuk Savaş’ halini alan gerginlikte, iki taraf da geri adım atmıyor. AB, her türlü senaryoya karşı hazırlık yaparken İngiltere, Ukrayna’ya anti-tank silahı vererek krize doğrudan müdahil oldu. Türkiye ve Almanya ise krizin yatıştırılmasından yana. Peki, Rusya Ukrayna krizi nasıl başladı? Ukrayna'da neler oluyor? Rusya ile Ukrayna arasındaki sorun ne? Rusya Ukrayna krizi hakkında merak edilenler...
21.01.2022Dünya
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Sherman: Artık seçim Rusya’nın
ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Sherman: Artık seçim Rusya’nınABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman, dün düzenlenen NATO-Rusya Konseyi Toplantısı’na ilişkin değerlendirmede bulundu. Sherman, “Artık net bir seçim Rusya’nındır. Ya gerilim azaltma ve diplomasi yolunu seçecek ya da çatışmayı seçip sonuçlarını görecek” dedi.
13.01.2022Dünya
NATO, Rusya'ya resti çekti: Saldırının cevabı çok sert olacak
NATO, Rusya'ya resti çekti: Saldırının cevabı çok sert olacakNATO Genel Sekreteri Jens Stotenberg, NATO Dışişleri Bakanları’nın olağanüstü toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, “NATO üyelerimiz bugün yapılan toplantıda yeniden Ukrayna’ya karşı her türlü saldırının cevabı çok sert olacak görüşünde birleştiler” dedi.
7.01.2022Dünya
NATO Dışişleri Bakanları olağanüstü toplandı
NATO Dışişleri Bakanları olağanüstü toplandıNATO Dışişleri Bakanları bugün video konferans yöntemiyle olağanüstü toplantı gerçekleştirdi.
7.01.2022Dünya
Lavrov: Kiev’in NATO’ya çekilmesi çatışmaya neden olabilir
Lavrov: Kiev’in NATO’ya çekilmesi çatışmaya neden olabilirRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna’nın NATO tarafına çekilmesinin tüm taraflar için ‘askeri risk’ oluşturduğunu ve bu riskin Avrupa’da büyük çaplı bir çatışmaya kadar gidebileceğini ifade etti.
24.12.2021Dünya
NATO’dan Rusya’ya net mesaj: Diyalog var taviz yok
NATO’dan Rusya’ya net mesaj: Diyalog var taviz yokNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’ten Ukrayna sınırındaki askeri yığınak iddiaları ile gerginleşen NATO-Rusya ilişkilerinde siyasi diyalog çabalarına destek mesajı vererek, “Rusya ile siyasi diyaloğa evet, ama temel ilkelerimizden tavize hayır” dedi.
23.12.2021Dünya
NATO'dan Rusya'ya Ukrayna uyarısı: Daha fazla yaptırım uygularız
NATO'dan Rusya'ya Ukrayna uyarısı: Daha fazla yaptırım uygularızSon dakika haberi... NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna politikasına ilişkin açıklamada bulundu. Stoltenberg, "Rusya'ya karşı mücadelemizde konomik ve finansal yaptırımlar ile politik kısıtlamalar gibi seçeneklerimiz var" dedi.
1.12.2021Dünya
NATO'dan çok sert Rusya açıklaması: Bedeli ağır olacaktır
NATO'dan çok sert Rusya açıklaması: Bedeli ağır olacaktır NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya'nın Ukrayna sınırındaki askeri yığınağına değinerek, "Rusya'nın Ukrayna'ya karşı herhangi bir saldırısının bedeli ağır olacaktır" dedi. Stoltenberg, ayrıca Rusya'ya NATO ile diyaloğu yeniden başlatma çağrısında bulundu.
30.11.2021Dünya
Rusya ve Ukrayna arasında tansiyon artıyor! Savaş çıkartacak kriz
Rusya ve Ukrayna arasında tansiyon artıyor! Savaş çıkartacak krizRusya ile Ukrayna arasında sular yeniden ısınıyor. Rusya lideri Putin, Batı’yı “kırmızı çizgilerine dikkat etmek” konusunda uyarırken, ABD, “Rus saldırganlığına karşı Ukrayna’nın yanında olduğunu” duyurdu. NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Berlin’de Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile düzenlediği ortak basın toplantısında, İttifak’ın, Ukrayna sınırındaki durumu yakından izlediğini söyledi. Kiev’i desteklemeye devam edeceklerini belirten Stoltenberg, “Ukrayna sınırlarına yakın büyük ve olağandışı bir Rus kuvvetleri yoğunluğu görüyoruz. Rusya’yı şeffaf olmaya, bir gerilimi tırmandırmamaya, Ukrayna ile sınırlar boyunca gerilimi azaltmaya ve yardım etmeye çağırıyoruz” dedi.
20.11.2021Dünya
Rus ordusu harekete geçti! Savaş sinyali! NATO açıkladı
Rus ordusu harekete geçti! Savaş sinyali! NATO açıkladıNATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Rus ordusunun Ukrayna sınırı yakınında son haftalarda geniş çaplı ve alışılmadık şekilde yoğunlaştığını, bunun bahar aylarında Rusya'nın Kırım ve Karadeniz'de askeri yığınak yapmasıyla benzerlik taşıdığını söyledi.
15.11.2021Dünya
Polonya-Belarus sınırındaki sığınmacı krizine ilişkin NATO'dan açıklama
Polonya-Belarus sınırındaki sığınmacı krizine ilişkin NATO'dan açıklamaNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Polonya-Belarus sınırındaki sığınmacı krizine ilişkin yaptığı açıklamada, “Belarus'un sığınmacıları bir taktik olarak kullanması kabul edilemez” dedi.
9.11.2021Dünya
NATO toplantısında kritik Türkiye detayı: Önemli rol oynadı
NATO toplantısında kritik Türkiye detayı: Önemli rol oynadıNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO ülkelerinin savunma bakanlarının yeni ve kapsayıcı bir savunma planını onayladığını, ittifakın kabiliyet hedefleri üzerinde uzlaştığını, Rusya ve Afganistan gibi konuları ele aldıklarını belirterek, "Özellikle ABD ve diğer müttefiklerin gerektiğinde Afganistan'daki terör gruplarını uzaktan vurma imkanı bulunuyor." dedi.
21.10.2021Dünya
NATO harekete geçti! Kritik Rusya açıklaması
NATO harekete geçti! Kritik Rusya açıklamasıNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, NATO ile Rusya arasında karşılıklı akreditasyon iptali ve ofislerin kapatılması kararlarının ardından ittifakın Rusya ile hala diyaloğa açık olduğunu söyledi.
20.10.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş S-400 açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş S-400 açıklaması!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Rusya'dan S-400'leri almasının NATO ittifakına zarar verdiği eleştirilerini reddederek, "Amerikalılar Türkiye'ye Patriot füze savunma sistemini satmış olsaydı, S-400'leri almak zorunda kalmayacaktık." dedi.
30.09.2021Siyaset
Erdoğan: ABD terör örgütlerine yardım ediyor, bu destek sona ermeli
Erdoğan: ABD terör örgütlerine yardım ediyor, bu destek sona ermeliCumhurbaşkanı Erdoğan, CBS televizyonu ile röportaj yaptı. Erdoğan, "Biz de ABD de NATO müttefikleriyiz, terör örgütlerine böyle yardım ediliyorsa bu bizi üzer ve bunu söyleriz" dedi.
26.09.2021Gündem
NATO'dan son dakika Afganistan açıklaması!
NATO'dan son dakika Afganistan açıklaması!NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, ABD ve Almanya tarafından düzenlenen Afganistan konulu toplantıda Taliban'ın taahhütlerini yerine getirmesi gerektiğini söyledi.
8.09.2021Dünya
NATO toplantısına damga vurmuştu! O gazeteci konuştu: İki kez kırbaçlandım
NATO toplantısına damga vurmuştu! O gazeteci konuştu: İki kez kırbaçlandımNATO'nun Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in Afganistan ve yeni Taliban yönetimiyle ilgili açıklamalarda bulunduğu basın toplantısına ağlayarak sorduğu soru ve ‘Lüften Taliban’ı tanımayın’ sözleriyle damga vuran Afgan gazeteci Lailuma Sadid CNN Türk canlı yayınına katıldı. Sadid, “Taliban rejimi baştayken Afganistan’da 1997’de iki defa ben kırbaçlandım” dedi.
17.08.2021Dünya
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in canlı yayında zor anları! Afgan kadın gazeteci gözyaşları içinde sordu...
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'in canlı yayında zor anları! Afgan kadın gazeteci gözyaşları içinde sordu...Son dakika haberi... Afganistan'dan ABD ile birlikte birliklerini çeken NATO'nun Genel Sekreteri Jens Stoltenberg canlı yayında Afganistan ve yeni Taliban yönetimiyle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu. Basın toplantısında Stoltenberg'e soru soran Afgan gazeteci ise o anlara damga vurdu.
17.08.2021Dünya
NATO'dan flaş Afganistan açıklaması: Taliban ülkeyi ele geçirirse...
NATO'dan flaş Afganistan açıklaması: Taliban ülkeyi ele geçirirse...NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Afganistan'daki durumdan derin endişe duyulduğunu belirterek Taliban'ın saldırıları neticesinde ülkeyi ele geçirmesi halinde tanınmayacağını bildirdi.
13.08.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bugün (5 Ağustos) telefonda görüştü.
5.08.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Biden görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Çok önemli adımlar yolda
Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Biden görüşmesinin detayları ortaya çıktı! Çok önemli adımlar yoldaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın dünya kamuoyunun da merakla beklediği kritik görüşmesi, Brüksel'deki NATO Zirvesi'nin ardından dün gerçekleşti. ABD Başkanı ile samimi bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülkenin yeni dönemdeki yol haritası için "İşbirliğimizi artıracağız" şeklinde konuştu.
15.06.2021 Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik görüşme sonrası duyurdu: Biden'la mutabık kaldık
Cumhurbaşkanı Erdoğan kritik görüşme sonrası duyurdu: Biden'la mutabık kaldıkCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Joe Biden'ın tüm dünyanın merakla beklediği görüşmesi sona erdi. 45 dakika süren görüşme sonrası başlayan heyetler arası görüşme de tamamlandı. Görüşme sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yaptı.Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Uzun yıllara dayalı dostluğumuzun bulunduğu Biden'la kapsamlı bir görüşmede bulunduk. Etkin işbirliğine ihtiyaç duyduğumuz bölgelerde sayın Biden ve ekibiyle görüştük. Doğrudan diyalog kanallarını koruma konusunda mutabık kaldık. Neticede son derece yararlı ve samimi bir görüşme oldu. Her alanda saygı ve çıkara dayalı verimli bir işbirliğini başlamasına yönelik olduğunu görüyoruz. Türkiye-ABD meselelerinde çözülemeyecek bir meselenin olmadığını düşünüyoruz. Avrupa'nın barış ve güvenliğine büyük katkı yapmış Türkiye'nin ABD ile aynı hassasiyeti göstereceğine inanıyoruz' değerlendirmesinde bulundu.Erdoğan ayrıca Biden'ı Türkiye davet ettiğini söyleyerek, "Sayın Biden'le ilk verimli görüşmemiz gerçekleşmiş oldu. Kendisini Türkiye'ye davet ettim. Yoğunlukları aştıktan sonra Türkiye'ye gelebileceğini söyledi" dedi.
14.06.2021Gündem
NATO'dan son dakika Türkiye kararı! 'Yeni bir sayfa açtık'
NATO'dan son dakika Türkiye kararı! 'Yeni bir sayfa açtık'NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, 'Bugün ittifakımızda yeni bir sayfa açtık. Güvenliğimiz için kilit önemde konulara değindik ve geniş kapsamlı kararlar aldık' dedi. Öte yandan NATO Zirvesi Bildirisinde Türkiye için güvenlik tedbirlerine katkıların arttırıldığı vurgulandı.
14.06.2021Dünya
NATO'dan kritik Türkiye açıklaması!
NATO'dan kritik Türkiye açıklaması!NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Belçika'nın başkenti Brüksel'de 14 Haziran'da yapılacak zirvede üye ülke liderlerinin alacağı somut ve sağlam kararlarla ittifaka bağlılıklarını teyit edeceklerini söyledi.
11.06.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

natoRusyaJens StoltenbergUkraynaStoltenberg

Jens Stoltenberg ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki jens stoltenberg haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.