İsveç

İsveç

Son dakika İsveç haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan İsveç ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını İsveç haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İsveç

haberleri sayfasında son dakika yaşanan isveç gelişmeleri de dahil olmak üzere 7.266 isveç haberi bulunmuştur. Tüm isveç haberleri aşağıda listelenmiştir.
Stoltenberg, Türkiye’nin Finlandiya kararından memnun
Stoltenberg, Türkiye’nin Finlandiya kararından memnunNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin Finlandiya'nın NATO üyeliğine dair TBMM'de onay sürecini başlatmasından memnun olduğunu ifade ederek, “TBMM, onay konusunda hızlı bir karar alabilir” dedi.
20.03.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu'ndan İsveç'e net NATO mesajı
Bakan Çavuşoğlu'ndan İsveç'e net NATO mesajı11 yıl aradan sonra Mısır'a giden ilk dışişleri bakanı olan Çavuşoğlu, Mısır'la karşılıklı büyükelçi atanması hakkında görüşmelerin sürdüğünü söyledi. Çavuşoğlu, ''Cumhurbaşkanları bir araya gelirse onlar açıklasınlar diye planlıyorduk. Şimdi seçim zamanında bu bir araya gelme gecikirse, o zaman tekrar Cumhurbaşkanlarına arz edeceğiz, belki bir sonraki ziyarete hazırlanırız' dedi. Çavuşoğlu, İsveç'e de NATO mesajı verdi
20.03.2023Gündem
Türkiye Finlandiya'nın NATO üyeliğine yeşil ışık yaktı İsveç çılgına döndü! Tarihi karar dünyada manşet oldu...
Türkiye Finlandiya'nın NATO üyeliğine yeşil ışık yaktı İsveç çılgına döndü! Tarihi karar dünyada manşet oldu...NATO üyeliği için Türkiye'nin kararını bekleyen Finlandiya için tarihi kararı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dünyaya duyurdu. Finlandiya'da büyük bir heyecana ve sevince neden olan süreci Cumhurbaşkanı Erdoğan başlattı. Dünya basını yaşanan gelişmeyi manşetten sundu. İsveç medyası ise 'skandal' niteliğinde bir habere imza attı.
17.03.2023Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan Stoltenberg ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan Stoltenberg ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya üyelik sürecine dair gelişmeler ele alındı.
17.03.2023Gündem
Stoltenberg: Türkiye'nin, Finlandiya'nın NATO'ya üyeliğini onaylama kararını memnuniyetle karşılıyorum
Stoltenberg: Türkiye'nin, Finlandiya'nın NATO'ya üyeliğini onaylama kararını memnuniyetle karşılıyorumNATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Türkiye'nin, Finlandiya'nın NATO'ya üyeliğini onaylama kararını memnuniyetle karşılıyorum" dedi.
17.03.2023Dünya
Erdoğan: Finlandiya'nın NATO'ya katılım protokolünün onay sürecini başlatıyoruz
Erdoğan: Finlandiya'nın NATO'ya katılım protokolünün onay sürecini başlatıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizin güvenlik kaygılarını gidermek yolunda gösterdiği hassasiyet ve kaydedilen mesafeye binaen Finlandiya'nın NATO'ya katılım protokolünün, Meclisimizdeki onay sürecini başlatmaya karar verdik" dedi.
17.03.2023Gündem
Dünya korolarının sesiistanbul’dan yükselecek
Dünya korolarının sesiistanbul’dan yükselecekUluslararası Koro Müziği Federasyonunun (IFCM) en büyük etkinliği olan Dünya Koro Müziği Sempozyumu (WSCM), Kültür ve Turizm Bakanlığının ev sahipliğinde bu yıl İstanbul’da gerçekleşecek. ABD’den İspanya’ya, Tayvan’dan Kanada’ya dünyanın en iyi koroları ve alanında uzman konuşmacılar 25-30 Nisan tarihleri arasında bir araya gelecek. Konuk koroların ve koro şeflerinin performansları ile 28 farklı ülkeden uzman konuşmacıların yer alacağı etkinlik, küresel koronavirüs salgını sonrası dünya çapındaki ilk korolar buluşması olma özelliğini de taşıyor.
17.03.2023Kültür Sanat
Türk Devletleri Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi Bildirisi 5 dilde imzalandı
Türk Devletleri Teşkilatı Olağanüstü Zirvesi Bildirisi 5 dilde imzalandıTürk Devletleri Teşkilatı (TDT) Olağanüstü Zirvesi Bildirisi, 5 farklı dilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım-Jomart Tokayev, Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sadır Japarov, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev tarafından imzalandı.
16.03.2023Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk dünyasının tek vücut olduğunu göstermiş olacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk dünyasının tek vücut olduğunu göstermiş olacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Devletleri Teşkilatı Olağanüstü Zirve Toplantısında açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kahramanmaraş merkezli depremlerde yardıma ilk koşanların Türk Dünyası olduğunu vurgulayarak, "Arama kurtarma ekipleriniz birçok vatandaşımızı hayata bağladı. Gönderdiğiniz ata yadigarı çadırlar vatandaşlarımıza yuva oldu. Aziz milletimiz bu yardımınızı unutmayacaktır. Afetlerle mücadelede iş birliğini artırmalıyız" ifadelerini kulandı.
16.03.2023Gündem
Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö: Türkiye, Finlandiya'nın NATO üyeliği ile ilgili bir karara vardı
Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö: Türkiye, Finlandiya'nın NATO üyeliği ile ilgili bir karara vardıFinlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, ülkesinin NATO üyeliğini görüşmek üzere Türkiye'ye gideceğini belirterek, "Türkiye, Finlandiya'nın NATO üyeliği ile ilgili bir karara vardı" dedi.
15.03.2023Dünya
İsveç'ten flaş NATO açıklaması: Üyeliklerin farklı aşamalarda onaylanması söz konusu
İsveç'ten flaş NATO açıklaması: Üyeliklerin farklı aşamalarda onaylanması söz konusuİsveç Başbakanı Ulf Kristersson, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya farklı zamanlarda üye olabileceği mesajını verdi.
14.03.2023Dünya
Türkiye-İsveç-Finlandiya arasındaki üçlü görüşme sonrası açıklama
Türkiye-İsveç-Finlandiya arasındaki üçlü görüşme sonrası açıklamaCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye-İsveç-Finlandiya arasındaki üçlü görüşme sonrası yaptığı açıklamada, "Biz bugüne kadar açıkça ifade ettik. Madrid'de imzalanan mutabakatın tamamen uygulanmasını istiyoruz. Bu uygulandığında iki ülkenin NATO üyeliği olumlu şekilde ilerleyecektir" dedi.
9.03.2023Gündem
Türkiye-İsveç-Finlandiya arasındaki üçlü görüşme Brüksel'de başladı
Türkiye-İsveç-Finlandiya arasındaki üçlü görüşme Brüksel'de başladıTürkiye-İsveç-Finlandiya Daimi Ortak Mekanizması'nın üçüncü toplantısı, Brüksel'deki NATO Karargahı'nda başladı.
9.03.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu'ndan Karsu yorumu: Paylaşımları, milyonlarca insanı derinden etkiledi
Bakan Çavuşoğlu'ndan Karsu yorumu: Paylaşımları, milyonlarca insanı derinden etkilediDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği üyesi ülkelerin misyon şefleriyle buluşmasında Hollanda'da yaşayan ve depremde 10 akrabasını kaybeden caz sanatçısı Karsu ile ilgili açıklamalarda bulundu.
9.03.2023Gündem
'ABD Büyükelçisine gereken uyarılar yapıldı'
'ABD Büyükelçisine gereken uyarılar yapıldı'Diplomatik kaynaklar, ABD Genelkurmay Başkanı Orgeneral Mark Milley'in Suriye’ye ziyaretine ilişkin "ABD Büyükelçisi davet edildi, gereken uyarılar, mesajlar verildi" dedi. 9 Mart'ta Türkiye, İsveç ve Finlandiya'nın temsilcilerinin Brüksel'de yapacağı toplantıya ilişkin, "Mutabakat zaptının içindeki taahhütlerin İsveç ve Finlandiya tarafından yerine getirilip getirilmediği madde madde üzerinden geçilip görüşülecek." açıklaması yapıldı.
8.03.2023Dünya
Finlandiya Başbakanı Marin: Üyelik süreci Türkiye ve Macaristan’ın elinde
Finlandiya Başbakanı Marin: Üyelik süreci Türkiye ve Macaristan’ın elindeFinlandiya Başbakanı Sanna Marin, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile SAMAK İskandinav Zirvesi öncesinde yaptığı açıklamada, "Üyelik süreci Türkiye ve Macaristan’ın elinde" dedi.
28.02.2023Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Madrid mutabakatı uygulanmadan İsveç'e evet diyemeyiz
Bakan Çavuşoğlu: Madrid mutabakatı uygulanmadan İsveç'e evet diyemeyizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO'ya üyelik sürecine ilişkin, "İsveç'i attığı adımlar yetersiz. Terörle ilgili endişelerimiz karşılanmalı. Madrid mutabakatı uygulanmadan İsveç'e evet diyemeyiz." dedi.
27.02.2023Gündem
Finlandiya'dan İsveç'siz NATO üyeliği sinyali
Finlandiya'dan İsveç'siz NATO üyeliği sinyaliFinlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, İsveç Başbakanı Ulf Kristersson ve Norveç Başbakanı Jonas Gahr Store ile düzenlenen ortak basın toplantısında yaptığı açıklamada, Finlandiya'nın İsveç olmadan da NATO'ya üye olabileceği sinyalini verirken, "Onay, Türkiye'nin kendi elinde" dedi.
22.02.2023Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Birçok şehri yeniden inşa edeceğiz
Bakan Çavuşoğlu: Birçok şehri yeniden inşa edeceğizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Birçok şehri yeniden inşa edeceğiz; Antakya, Hatay’ın bazı ilçeleri, Maraş, Adıyaman birçok yerde adeta yeni şehirler kuracağız. Biz uluslararası toplumun bugüne kadar verdikleri ve bundan sonra da verecekleri destekler için teşekkür ediyoruz" dedi.
22.02.2023Gündem
Macaristan’ın Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini gelecek ay onaylayacağı iddia edildi
Macaristan’ın Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini gelecek ay onaylayacağı iddia edildiMacaristan’da yerel basında yer alan haberlerde, Macaristan’ın Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliğini gelecek ay onaylayacağı iddia edildi.
21.02.2023Dünya
Biden: Ukrayna asla Rusya için bir zafer olmayacak, asla
Biden: Ukrayna asla Rusya için bir zafer olmayacak, aslaABD Başkanı Joe Biden, Polonya’da yaptığı konuşmada, Rusya-Ukrayna Savaşı’na dair açıklamalarda bulunarak, “Ukrayna asla Rusya için bir zafer olmayacak, asla” ifadelerini kullanarak, “ABD ve Avrupa ülkeleri Rusya'yı kontrol etmeye veya yok etmeye çalışmıyor” dedi.
21.02.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu: ABD yönetimi F-16 talebimize güçlü destek veriyor
Bakan Çavuşoğlu: ABD yönetimi F-16 talebimize güçlü destek veriyorDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "İki ülkenin NATO üyeliğinin F-16 alımına şart koşulması doğru olmaz, ikisi farklı konu. Dolayısıyla ikisini birbirine şart koşmak doğru bir yaklaşım olmaz. Şartlara bağlanarak bizim F-16 almamız söz konusu olmaz" dedi.
20.02.2023Gündem
Bakan Çavuşoğlu ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den ortak açıklama
Bakan Çavuşoğlu ve NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den ortak açıklamaNATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile ortak açıklama yapan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu 'Dayanışma ve verdikleri destek için teşekkür ediyorum' dedi. Stoltenberg ise depremin ittifak topraklarındaki en büyük afet olduğunu belirtti.
16.02.2023Gündem
Deprem felaketinde 5. gün! Son durum açıklandı
Deprem felaketinde 5. gün! Son durum açıklandıKahramanmaraş'ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 17 bin 674’e yükseldi. Öte yandan deprem bölgelerindeki arama kurtarma çalışmalarından peş peşe mucize haberleri geliyor. İşte haberin detayları...
10.02.2023Gündem
Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğünde deprem; 5 bölge sallandı, çok sayıda il etkilendi
Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğünde deprem; 5 bölge sallandı, çok sayıda il etkilendiKahramanmaraş'ta sabah saat 04.17'de 7,7; saat 13.24'te 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan son açıklamaya göre depremler; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlırurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 2 bin 921'e yükseldi.
7.02.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İsveç ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki isveç haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.