İstanbul Ticaret Odası

İstanbul Ticaret Odası

Son dakika İstanbul Ticaret Odası haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan İstanbul Ticaret Odası ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını İstanbul Ticaret Odası haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İstanbul Ticaret Odası

haberleri sayfasında son dakika yaşanan istanbul ticaret odası gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.416 istanbul ticaret odası haberi bulunmuştur. Tüm istanbul ticaret odası haberleri aşağıda listelenmiştir.
Konut kredisinde zincirleme satış-alış dönemi başladı
Konut kredisinde zincirleme satış-alış dönemi başladıEv almayı planlayanları yakından ilgilendiriyor. Konut satışlarında banka kredili alımların payı giderek azalıyor, bankaların daha az sayıda kişiye ve sınırlı miktarda verdiği krediye erişmekte güçlük çekiliyor. Bu nedenle ihtiyacı olan tüketici, yeni ev almak için zincirleme bir satış-alış modeli uygulamaya başladı. İşte konut sektöründeki yeni başlayan uygulamanın detayları...
23.11.2022Ekonomi
Bakan Varank: Ekonomik anlamda Türkiye’ye büyük katkılar sağlayacağız
Bakan Varank: Ekonomik anlamda Türkiye’ye büyük katkılar sağlayacağızUlusal Yapay Zekâ Stratejisi’ni geçen yıl yayınlayan ve 2025 yılı hedeflerini ortaya koyan Türkiye, bu alanda ilk kez uygulanacak bir destek modeli geliştirdi. TÜBİTAK Yapay Zekâ Ekosistem Çağrısı, yapay zekâya ihtiyacı olan işletmeleri; teknoloji sağlayıcı KOBİ’ler, üniversiteler ve araştırma merkezleriyle buluşturuyor. TÜBİTAK Yapay Zekâ Enstitüsü’nün de dahil olduğu sistem, yapay zekâ alanında bir sinerji oluşturmayı hedefliyor.
Şekip Avdagiç kimdir? İTO başkanı olan Şekip Avdagiç’in firması ne, şirketleri hangileri?
Şekip Avdagiç kimdir? İTO başkanı olan Şekip Avdagiç’in firması ne, şirketleri hangileri?İstanbul Ticaret Odası (İTO) 21’inci dönem seçimlerinin ilk aşamasını oluşturan meslek komitesi ve meclis üyesi seçimleri, İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) yapıldı. İlk sonuçlara göre mevcut Başkan Şekib Avdagiç, 273 kişilik meclisin 195 üyeliğini  kazandı. Peki, Şekip Avdagiç kimdir?
10.11.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Putin ile mutabık kaldık' dedi ve duyurdu: Ücretsiz göndereceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Putin ile mutabık kaldık' dedi ve duyurdu: Ücretsiz göndereceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen MÜSİAD EXPO'da önemli açıklamalarda bulunarak, "Dünyanın milli gelire göre en fazla insani yardım yapan ülkesi olarak yeni bir adım atıyoruz. Özellikle ifade ettiğim gibi Karadeniz'deki tahıl koridorundan özellikle Afrika'daki ihtiyaç sahiplerinin daha fazla istifade etmesi için anlayış birliğine vardık. Somali, Cibuti, Sudan gibi ülkelere tahıl gemilerinin ulaşmasını temin edeceğiz." dedi.
4.11.2022Siyaset
Bakan Varank: Avrupa'nın girişimcilikte parlayan yıldızı Türkiye olmuştur
Bakan Varank: Avrupa'nın girişimcilikte parlayan yıldızı Türkiye olmuşturSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Sürdürülebilir Sosyoekonomik Uyum İçin Girişimcilik Kapasitesinin Geliştirilmesi (ENHANCER) Projesi' sertifika töreninde konuştu. Bakan Varank "Hamdolsun bugün Avrupa’nın girişimcilikte parlayan yıldızı Türkiye olmuştur. Şüphesiz 'ENHANCER Projesi' de gerek hedefleri, gerek bütçesi ile Türkiye’nin ivmelenmesine büyük katkı sağlıyor" dedi.
26.10.2022Ekonomi
Mustafa Varank: Türkiye'ye karşı en küçük tehdide seyirci kalmayız
Mustafa Varank: Türkiye'ye karşı en küçük tehdide seyirci kalmayızSAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nın resmi açılış töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Kimsenin endişe etmesine gerek yok. Türkiye'nin başkasının topraklarında gözü olmadı. Bizim savunma sanayii harikalarımız 10 yıllardır devam eden emperyalistlerin ya da maşalarının yaptığı zulümleri durdurmak için kullanılır. Türkiye'ye karşı yapılacak en küçük tehdide dahi seyirci kalmayız. Aksini düşünen varsa SAHA EXPO'yu görsünler" dedi.
25.10.2022Siyaset
Milli Savunma Bakanı Akar: Asıl yayılmacı, Yunanistan'ın ta kendisidir
Milli Savunma Bakanı Akar: Asıl yayılmacı, Yunanistan'ın ta kendisidirSAHA EXPO Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı'nın resmi açılış töreninde konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Biz sorunlara barışçıl çözüm önerileriyle yaklaşırken, bilinen bazı Yunanlı siyasiler kendi megali idea hayallerini örtmek, saklamak için Yeni Osmanlı diye bir söylem uydurdular. Bu söylemle akıllarınca Türkiye'yi yayılmacılıkla suçluyorlar. Asıl yayılmacı, kurulduğu günden bugüne burnumuzun dibine kadar gelip sürekli Türkiye'yi tahrik ve tehdit eden Yunanistan'ın ta kendisidir" dedi.
25.10.2022Siyaset
Yemek kartları ne zaman kalkıyor? Yemek kartları ile ilgili yeni düzenleme nasıl olacak? Yemek bedeli vergi istisnası nedir?
Yemek kartları ne zaman kalkıyor? Yemek kartları ile ilgili yeni düzenleme nasıl olacak? Yemek bedeli vergi istisnası nedir?Milyonlarca çalışanı ilgilendiriyor! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı! Yemek ödemelerinde restoran, lokanta ve yemek kartı kullanma zorunluluğunu kaldıracaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışanlara nakden ödenen yemek bedeli tutarlarının da vergi istisnası kapsamına gireceğini açıkladı. Yemek kartları ile ilgili yeni düzenlemenin ne zaman uygulamaya konulacağı merak ediliyor. Peki, Yemek kartları ne zaman kalkıyor? Yemek kartları ile ilgili yeni düzenleme nasıl olacak? Yemek bedeli vergi istisnası nedir? İşte detaylar…
Yemek kartları kalkıyor mu, yemek yardımı istisnası nedir? Yemek ücreti istisnası 2022!
Yemek kartları kalkıyor mu, yemek yardımı istisnası nedir? Yemek ücreti istisnası 2022!Cumhurbaşkanı Erdoğan yemek kartlarına yönelik açıklama yaptı. Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul Ticaret Odası 140. Yıl Özel Ödülleri programına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yemek ödemelerinde restoran, lokanta ve yemek kartı kullanma zorunluluğunu kaldırıyoruz. Çalışanlara nakden ödenen yemek bedeli tutarları da vergi istisnası kapsamına girecektir" dedi. Peki, Yemek kartları kalkıyor mu, yemek yardımı istisnası nedir?
Yemek bedeli vergi istisnası! Yemek bedeli istisnası ne demek, istisna tutarı nedir?
Yemek bedeli vergi istisnası! Yemek bedeli istisnası ne demek, istisna tutarı nedir?Cumhurbaşkanı Erdoğan, yemek kartı zorunluluğunun kaldırılacağını ve nakit yemek bedeli tutarlarının vergi istisnası kapsamına alınacağını açıkladı. Peki, Yemek bedeli istisnası ne demek, Yemek bedeli vergi istisnası nedir? İşte Yemek bedeli vergi istisnası hakkında merak edilenler…
26.09.2022Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç: Yerli ve milli ekonomiyi inşa edenlerle beraber yürüyeceğiz
İTO Başkanı Avdagiç: Yerli ve milli ekonomiyi inşa edenlerle beraber yürüyeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 693 bin üyesi ile İstanbul iş dünyasının çatı örgütü olan İstanbul Ticaret Odası’nın Başkanı Şekib Avdagiç’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen İTO 140’ıncı Yıl Özel Ödülleri Programı'na katıldı.
25.09.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düşük faiz açıklaması!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan düşük faiz açıklaması!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde İstanbul Ticaret Odası 140. Yıl Özel Ödülleri programına katıldı. Erdoğan "Başta kamu bankaları olmak üzere düşük faizle sizi yatırıma davet ediyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca çalışanlara verilen yemek ücretinin nakit olarak da verilebileceğini ve bunun vergiden istisna edilebileceğini söyledi. Erdoğan "2023 Nisan ayı sonuna kadar çalışanlara yapılacak elektrik doğalgaz ve ısınma giderinin 1000 liraya kadar olan kısmı gelir vergisi ve sigorta kesintisinden muaf tutuyoruz. Küçük esnaflarımızla ilgili de onlara destek vermede adımlarımızı inşallah atacağız. Onları da güçlendirmeye gayret edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.
25.09.2022Siyaset
Bakan Özer Tarihi Liman Han’ın açılışına katıldı
Bakan Özer Tarihi Liman Han’ın açılışına katıldıMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer,  Eminönü’nde restorasyonu tamamlanan İstanbul Ticaret Odası'na ait (İTO) Tarihi Liman Han’ın açılışına katıldı. Burada konuşan Bakan Özer,  "İstanbul Ticaret Odası bu kadar kıymetli bir mekanda ticari değeri çok büyük olan bir yerde, o diğer değerlendirilecek şeyleri tercih etmeyip kültürle eğitimle buluşturulan bir mekana dönüştürülmesi hakikaten İstanbul'a yapılan en büyük yatırımlardan, en büyük kazanımlardan biri“ dedi.
8.09.2022Gündem
Fiyatı yüzde 90 arttı! Yeni liste belli oldu
Fiyatı yüzde 90 arttı! Yeni liste belli olduFiyatlara zam geldi. Geçtiğimiz ay fiyatı yüzde 90 arttı. İstanbul Ticaret Odası (İTO) yeni listeye tek tek açıkladı. Ağustos ayında Kültür Eğitim ve Eğlence Harcamaları grubunda yer alan maç giriş bileti ücreti yüzde 90,90 ile fiyatı en fazla artış gösteren ürün oldu. Öte yandan 2022 Ağustos ayında Gıda Harcamaları grubunda yer alan şeftali fiyatı yüzde 32,39 gerileme göstererek fiyatı en fazla azalan ürün oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
2.09.2022Ekonomi
İTO Başkanı Avdagiç’ten küresel krizi fırsata çevirmek için 3 öneri
İTO Başkanı Avdagiç’ten küresel krizi fırsata çevirmek için 3 öneriİTO Başkanı Şekib Avdagiç, "Küresel ticarette öne çıkan tedarik avantajımızı iyi değerlendirirsek, bu dönemde ülkemize pozitif ayrışma imkanı sağlayabiliriz. İkinci olarak bize düşen bu dönemde pazar ve ürün çeşitlendirmesine gitmek olmalıdır. Üçüncüsü kredi kullanımını kısıtlamaya yönelik yaklaşımlar, bir negatif döngüye dönüşme riski oluşturabilir. Bu da bizi küresel resesyonda pozitif ayrışmadan alıkoyabilir” dedi.
12.08.2022Ekonomi
MEB harekete geçti! Yeni dönem başlıyor, öğrenciler artık...
MEB harekete geçti! Yeni dönem başlıyor, öğrenciler artık...Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) harekete geçti. Anlaşma sağlandı. Yeni dönem başlıyor. Dijital İstihdam Eşleştirme Platformu devreye giriyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, mesleki eğitim merkezi programı ile oluşan istihdam hareketliliğini daha hızlı ve etkin bir şekilde yürütülmesi; işletmelerin çırak, stajyer ve mezun durumdaki kişilerin alanında ve nitelikli istihdamlarıyla ilgili önemli bir ihtiyacın giderilmesi amacıyla MEB, İTO ve İSO iş birliği ile hayata geçirilen Dijital İstihdam Eşleştirme Platformu'nun tanıtım programına katıldı. İşte son dakika haberinin detayları...
22.07.2022Eğitim
İş dünyası darbelere karşı tek ses
İş dünyası darbelere karşı tek sesHain darbe girişiminin yıl dönümünde iş dünyasından darbelere karşı tek ses yükseldi.
15.07.2022Ekonomi
Tatili bedavaya getiriyorlar! Tazminat oyunu ile ceplerine ekstra para ekleyerek gidiyorlar
Tatili bedavaya getiriyorlar! Tazminat oyunu ile ceplerine ekstra para ekleyerek gidiyorlarFethiye ve Marmaris çevresindeki oteller başta kötü niyetli İngiliz turistler olmak üzere organize oyunlarla boğuşuyor. Bazıları, kaza süsü verilmiş hareketlerle otelde ya son gün şikâyetçi oluyor veya şikayetini ülkesine gidince yapıyor. Sadece Marmaris'te bir sezonda otellerin 1-1,5 milyon poundu bu yolla kesintiye uğruyor..
14.07.2022Ekonomi
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili yeni açıklama! Milyonlarca vatandaşa kötü haber
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili yeni açıklama! Milyonlarca vatandaşa kötü haberDoğal gaz fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Doğal gaz fiyatlarına büyük zam geliyor. Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili kış gelmeden kötü haber geldi. Enerjide arz güvenliği ve yüksek fiyatlara dikkat çeken İTO Başkanı Şekib Avdagiç, fiyatı 1300 dolarlara çıkan doğal gaz fiyatların 3000 dolara çıkacağını ifade ederek, Türkiye'nin enerji tasarrufuna yoğunlaşması gerektiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'Konutlarda Isı Yalıtım Kredi Paketi'ne değinen Avdagiç, bu paketin büyük imkanlar sunduğunu belirtti. Şekib Avdagiç, “Konutlarda Isı Yalıtım Kredi Paketi”nin çok mühim olduğuna inanıyoruz. Paket büyük imkanlar sunuyor. 60 ay vadeli yüzde 0,99 faiz oranıyla kredi kullanımı fırsatı getiriyor. Doğalgazda yüzde 99 dışa bağımlı olan Türkiye’de gazın 3’te 1’i konutlarda tüketiliyor. Dolayısıyla yüzde 35 tasarruf oldukça yüksek bir değeri ifade ediyor” diye konuştu.
8.07.2022Ekonomi
Ekmek fiyatlarına zam! Fırıncılardan açıklama geldi
Ekmek fiyatlarına zam! Fırıncılardan açıklama geldiEkmek fiyatladıklarıyla ilgili son dakika zam açıklaması. İstanbul’da 210 gram ekmek fiyatı 4 lira olarak belirlendi. Fırıncılar artan un, maya ve enerji fiyatlarından dolayı gelen fiyat artışını normal karşılıyor.
8.07.2022Ekonomi
Ekmek fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 33 zam yapıldı
Ekmek fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması! Yüzde 33 zam yapıldıEkmek fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması. İstanbul Ticaret Odası'na bağlı fırınlarda 210 gram ekmeğin fiyatı 4 TL'ye yükseltildi. Buna göre, ekmeğin kilogram fiyatına yüzde 33,3 zam gelmiş oldu.
7.07.2022Ekonomi
Market fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Yüzde 33 arttı, süt, yoğurt, peynir, çay...
Market fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Yüzde 33 arttı, süt, yoğurt, peynir, çay...Market fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme. Haziran ayında fiyatlar arttı. Süt, yoğurt, peynir, çay gibi birçok üründe fiyatlar değişti. İstanbul Ticaret Odası verilerine göre, haziran ayında en çok şehirlerarası otobüs bileti fiyatı arttı, geçen ay fiyatı en fazla azalan ürün ise yüzde 37,71 ile domates oldu. Öte yandan Fiyatında artış yaşanan diğer ürünler; gıda harcamaları grubundan yüzde 27,86 ile çay, ev eşyası harcamaları grubundan yüzde 27,66 ile oturma odası takımı, konut harcamaları grubundan yüzde 24,79 ile doğal gaz metreküp fiyatı, gıda harcamalarından yüzde 20,69 ile sosis ve aynı gruptan yüzde 20,27 ile süt olarak belirlendi. İşte son dakika haberinin detayları...
2.07.2022Ekonomi
İş dünyasından flaş asgari ücret açıklaması
İş dünyasından flaş asgari ücret açıklamasıİş dünyası temsilcileri, dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı asgari ücrete yapılan ara zam kararını değerlendirdi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, "İşçiler, işverenler olarak el ele vererek üretmeye, ihracat yapmaya devam edeceğiz” şeklinde belirtirken; İTO Başkanı Avdagiç, “Çalışanlarımızın enflasyon kayıplarının telafi edilmesi iş dünyası olarak çok önemli bir sorumluluğumuz” dedi. MÜSİAD Genel Başkanı Asmalı ise, asgari ücrete yapılan zammı memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti. Erdoğan, dün Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde asgari ücrete yüzde 30 oranında zam yapıldığını ve net asgari ücretin 5500 lira olduğunu açıklamıştı.
2.07.2022Ekonomi
Haziran ayında İstanbul’da enflasyon yüzde kaç oldu? İstanbul enflasyon oranları!
Haziran ayında İstanbul’da enflasyon yüzde kaç oldu? İstanbul enflasyon oranları!İstanbul enflasyon oranları merak ediliyor. İstanbul Ticaret Odası (İTO) haziran ayına ilişkin İstanbul enflasyonunu açıkladı. Buna göre İstanbul'da enflasyon aylık bazda yüzde 4.03 artarken, yıllık bazda ise yüzde 94.2'ye çıkarak 24 yılın zirvesine yükseldi.
1.07.2022Ekonomi
İstanbul enflasyon rakamları açıklandı! Yüzde 94...
İstanbul enflasyon rakamları açıklandı! Yüzde 94...İstanbul Ticaret Odası (İTO) haziran ayına ilişkin İstanbul enflasyonunu açıkladı. Buna göre İstanbul'da enflasyon aylık bazda yüzde 4.03 artarken, yıllık bazda ise yüzde 94.2'ye çıkarak 24 yılın zirvesine yükseldi.
1.07.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İstanbul Ticaret Odası ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki istanbul ticaret odası haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.