İskelet

İskelet

Son dakika iskelet haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan iskelet ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını iskelet haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İskelet

haberleri sayfasında son dakika yaşanan iskelet gelişmeleri de dahil olmak üzere 856 iskelet haberi bulunmuştur. Tüm iskelet haberleri aşağıda listelenmiştir.
Omicron geçirdikten ne kadar süre sonra spor yapılabilir? Uzmanlar açıkladı
Omicron geçirdikten ne kadar süre sonra spor yapılabilir? Uzmanlar açıkladıTüm dünyada etkisini sürdüren Covid-19 hızlı yayılan yeni varyantlarıyla tehdit oluşturmaya devam ediyor. Eğitimden, sosyal hayata her konuda insanları etkileyen virüs sportif aktiviteleri de etkisi altına alıyor. "Covid-19 geçirdikten ne kadar süre sonra rutin antrenman düzenine geçilmeli?" sorusu ise hastalığı geçirenlerin aklındaki sorulardan sadece biri. Uzmanlar spor ve omicron hakkında tüm merak edilenleri anlattı.
20.01.2022Gündem
Bakanlıktan aileler için 'Çocukları dijital tehlikelerden koruma rehberi'
Bakanlıktan aileler için 'Çocukları dijital tehlikelerden koruma rehberi'Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocukların dijital dünyada sosyal, akademik, psikolojik yönden ve güvenlik açısından karşılaşabilecekleri sorunların anlatıldığı ve ebeveynlerin çocuklarını dijital ortamlardaki tehlikelerden koruyabilmeleri için gerekli bilgilerin yer aldığı rehber hazırladı.
17.01.2022Gündem
Kağıthane'de köftecilik yapan kadının dramı! Tehditler, baltayla saldırı, kundaklama...
Kağıthane'de köftecilik yapan kadının dramı! Tehditler, baltayla saldırı, kundaklama...İstanbul Kağıthane'de pandemide işsiz kalan Bircan Pakır'ın, kredi çekerek açtığı köfteci minibüsü dün akşam alev topuna döndü. Daha önce defalarca tehdit aldığını, aracının camlarının baltayla kırdığını belirten Bircan  Pakır, minibüsünün de kundaklandığını belirterek yardım istedi.
13.01.2022Gündem
Rus-Ukrayna çatışmasını Prens'in kemikleri çözecek
Rus-Ukrayna çatışmasını Prens'in kemikleri çözecekABD'li Wall Street Journal'ın özel haberine göre, 11. yüzyılda Wise Yaroslav (Bilge Yaroslav) adlı bir prens, Baltık ve Karadeniz arasında uzanan prenslikleri birleştirdi, yasaları oluşturdu ve doğu Slavların ilk siyasi devletini kurdu. Hem Rusya hem de Ukrayna, onun kendi atası olduğunu iddia ediyor. Ukrayna, Yaroslav'ın kayıp kemiklerinin peşine düşerken, hayret verici bir bulguyla karşılaştı.
2.01.2022Dünya
Gizemli ayak izinin sırrını 40 yıl sonra çözdüler! Ayı sandılar 'insan' çıktı...
Gizemli ayak izinin sırrını 40 yıl sonra çözdüler! Ayı sandılar 'insan' çıktı...40 yıl sonra gizemli ayak izinin sırrı çözüldü. Tanzanya'da 1976 yılında ayak izlerinden çapraz bir şekilde yürüdüğü anlaşılan bir canlı türü keşfedildi. O yıllarda uzmanlar bunun bir 'ayı ayak izi' olabileceğini düşündüler. Ancak gerçek hiç de sanıldığı gibi değildi...
24.12.2021Dünya
Bugün itibariyle başlıyor! Sağlık Bakanı Koca duyurdu
Bugün itibariyle başlıyor! Sağlık Bakanı Koca duyurduSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığının önlenmesine yönelik çiftlerin evlilik öncesi tarama programından geçmesini sağlayacak uygulamanın bugün devreye gireceğini açıkladı.
23.12.2021Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Özlü'den koronavirüs açıklaması! 'Kalıcı hasar oluyor'
Bilim Kurulu Üyesi Özlü'den koronavirüs açıklaması! 'Kalıcı hasar oluyor'Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, koronavirüs sonrası hastalarda yaşanan sorunlara ilişkin, “Oksijene bağımlı yaşayan, akciğerde sorunu olan kişilerin sayısı, koronavirüsten sonra ciddi bir artış göstermiş durumda. En büyük hasar akciğerlerde oluşuyor. Zatürre sonrası tam bir iyileşme olmadığından akciğerlerde sertleşme oluyor ve kişide sürekli nefes darlığı, efor kapasitesinde kısıtlanma oksijen bağımlılığı geliştirebiliyor” dedi.
23.12.2021Gündem
Bağışıklık ve solunum yolu hastalıkları için ilaç! Her türlü hastalığa karşı çelik gibi yapıyor
Bağışıklık ve solunum yolu hastalıkları için ilaç! Her türlü hastalığa karşı çelik gibi yapıyorBağışıklık sistemini çok güçlü yapıyor, şurubu her derde deva... Uykusuzluğa, metabolik bozukluklara, solunum yolu enfeksiyonlarına, hipertansiyona, baş dönmesine, anemiye, sindirim sistemi bozukluklarına, tiroid bezi hastalıklarına iyi geliyor. Metabolizmayı hızlandırıyor, antioksidan etkisi gösteriyor, genç görünümü koruyor. Hamilelikte, emzirme sürecinde, kronik böbrek fonksiyon bozukluklarında, yaşlılıkta tüketilmemesi tavsiye ediliyor. Kan damarlarını güçlendiriyor, su-tuz dengesini koruyor. Kas-iskelet sistemini güçlendirerek kemik ve kıkırdak dokusu için ana "tuğla" görevi görüyor. Solunum ve bağışıklık sistemlerinin sağlığında kilit rol oynuyor.
12.12.2021Sağlık
Perthes hastalığının risk faktörleri nelerdir?
Perthes hastalığının risk faktörleri nelerdir?Ortopedi ve Travmatoloji, Çocuk Ortopedisi Uzmanı Op. Dr. Ozan Ali Erdal, Perthes hastalığı hakkında merak edilenleri tüm ayrıntılarıyla sizler için anlattı.
7.12.2021Sağlık
SMA hastalığı nedir? SMA hastalığı tedavisi var mı? SMA Bilim Kurulu toplanıyor!
SMA hastalığı nedir? SMA hastalığı tedavisi var mı? SMA Bilim Kurulu toplanıyor!SMA Bilim Kurulu toplanıyor! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak Kurul Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastaları için tedavi alternatifleri ve ülke genelinde başlatılacak tarama çalışmalarını ele alacak. Peki, SMA hastalığı nedir? SMA hastalığı tedavisi var mı? İşte detaylar…
2.12.2021Sağlık
SMA Bilim Kurulu bugün toplanacak
SMA Bilim Kurulu bugün toplanacakSMA Bilim Kurulu saat 15.30’da Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplanacak.
2.12.2021Gündem
Güçlü kas ve iskelet sistemi için bunlara dikkat!
Güçlü kas ve iskelet sistemi için bunlara dikkat!Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Ufuk Özkaya, yaşlılıkta kas ve iskelet sistemini sağlıklı tutmak için önerilerde bulundu.
17.11.2021Sağlık
Iğdır'da esrarengiz canlı iskeleti! İşçiler kazı yaparken buldu, kimse ne olduğunu bilmiyor
Iğdır'da esrarengiz canlı iskeleti! İşçiler kazı yaparken buldu, kimse ne olduğunu bilmiyorIğdır Üniversitesi, kentteki bir işletmenin bahçesinde yapılan kazıda işçilerin bulduğu hayvan iskeletinin, hangi türe ait olduğunu tespit etmek için araştırma yapacak.
11.11.2021Yaşam
Fibromiyalji nedir? Belirtileri nelerdir? Tedavisi nasıldır?
Fibromiyalji nedir? Belirtileri nelerdir? Tedavisi nasıldır?Modern çağın giderek artan en önemli sorunlarından bir tanesi de fibromiyalji sendromudur. Kadınlarda ve mükemmeliyetçi kişilerde daha sık görülen fibromiyalji yaşam kalitesini bozan çok önemli semptomlar oluşturuyor. Fibromiyalji halk arasında kas romatizması veya yumuşak doku romatizması şeklinde de geçen ve vücudun belli noktalarında geçmeyen ağrılarla karakterize bir rahatsızlıktır.
4.11.2021Sağlık
Soğuk hava kas ve eklem ağrılarını tetikliyor
Soğuk hava kas ve eklem ağrılarını tetikliyorFiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi İlknur Can, romatizması olan hastalarda soğuk ve yağışlı havalarda hava basıncını değişmesine bağlı olarak eklemlerdeki ağrıların artabildiğini ifade etti.
26.10.2021Sağlık
Kayseri'de bulundu! Mahallede doğal gaz çalışması yaparken...
Kayseri'de bulundu! Mahallede doğal gaz çalışması yaparken...Kayseri'de kentsel dönüşüm çalışmalarının yapıldığı Sahabiye Mahallesi'ndeki kazı alanında, yola doğal gaz borusu döşendiği sırada insana ait olduğu belirtilen iskelet ortaya çıktı.
23.10.2021Yaşam
Mardin'de 12 bin yıllık tapınak gün yüzüne çıkarıldı
Mardin'de 12 bin yıllık tapınak gün yüzüne çıkarıldıMardin'in Dargeçit ilçesinde sürdürülen kazı çalışmalarında bulunan ve 12 bin yıllık olduğunu değerlendirilen tapınak, gün yüzüne çıkarıldı. Kazı Başkanı ve Mardin Artuklu Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ergül Kodaş, 2020 yılına kadar kurtarma kazıları olarak devam eden çalışmaların bu yıl itibarıyla 'Cumhurbaşkanlığı Kazısı, Türk Tarih Kurumu' statüsünde yürütüldüğünü söyledi.
21.10.2021Yaşam
Majezik yasaklandı mı, Majezik Duo neden kaldırıldı? Piyasadan toplatılan ilaç listesi, hangi ilaçlar toplatıldı?
Majezik yasaklandı mı, Majezik Duo neden kaldırıldı? Piyasadan toplatılan ilaç listesi, hangi ilaçlar toplatıldı?Majezik yasaklandı mı? Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK), kas ve eklem ağrıları için kullanılan sprey ve kremlerin yer aldığı 39 ürünün toplatılmasına karar verdi. Piyasada yaygın olarak kullanılan bazı ilaçların piyasada toplatılmasının ardından vatandaşlar hangi ilaçların piyasadan toplatıldığını araştırmaya başladı. Peki, Majezik neden yasaklandı, Majezik Duo neden kaldırıldı? Toplatılan ilaçlar hangileri?
16.10.2021Gündem
Eklemde ağrı ve şişlik artrit belirtisi olabilir
Eklemde ağrı ve şişlik artrit belirtisi olabilirHalk arasında 'iltihaplı romatizma' olarak da bilenen romatoid artrit hastalığı hakkında bilgilendirmede bulunan Op. Dr. Volkan Balcı, “Artriti olan bir hastaya vakit kaybetmeden doğru tanı ve uygun tedavi uygulanarak eklemlerindeki hareket kısıtlılığı ve yangının ortadan kaldırılması sonucunda kalıcı bir sakatlık ve fonksiyon kaybı engellenebilir" dedi.
12.10.2021Sağlık
Günümüzün altın tedavisi PRP
Günümüzün altın tedavisi PRPOrtopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Erman Çekiç, PRP tedavisi ve kullanım alanlarını tüm detaylarıyla sizler için anlattı.
29.09.2021Sağlık
Uzmanı uyardı: Yüksek miktarda florür kullanımına dikkat
Uzmanı uyardı: Yüksek miktarda florür kullanımına dikkatFlorürün sağlığa olan etkileri hakkında açıklamalarda bulunan Dt. Can Gökkurt, florür dişin en dış bölümü olan mine tabakasının güçlenmesini sağlayarak kavitasyon oluşumunu önleyici etki gösterir. Ancak uzun ve yüksek miktarda florür maruziyeti çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilir” dedi.
22.09.2021Sağlık
"Pandemi döneminde ortopedik problemler yüzde 70 arttı"
"Pandemi döneminde ortopedik problemler yüzde 70 arttı"Fizyoterapist Samet Şimşek, pandemi döneminde yüzde 70 artış gösterdiğini söylediği ortopedik problemlerle ilgili bilgilendirmede bulundu. Bu süreçte bel ve boyun fıtığı hastalıklarının öne çıktığını söyleyen Şimşek, “Bunun en büyük nedeni hareketsizlik” dedi.
20.09.2021Sağlık
Afetler için yapay zekayla donattıkları model uçak geliştirdiler
Afetler için yapay zekayla donattıkları model uçak geliştirdilerYalova'da öğrenciler, deprem, yangın, sel gibi afetlerde kameranın kaydettiği görüntüleri analiz ederek durumu anlık merkeze iletebilen model uçak geliştirdi.
İnfaz koruma memuru olmaya engel hastalıklar belirlendi! 12 branşta hangi hastalıklar infaz koruma memuru olmaya engel?
İnfaz koruma memuru olmaya engel hastalıklar belirlendi! 12 branşta hangi hastalıklar infaz koruma memuru olmaya engel?İnfaz koruma memuru unvanlı kadro ve pozisyonlarda istihdam edileceklerin sağlık şartlarını düzenleyen yönetmelik 14 Eylül 2021 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Göğüs hastalıklarında astım, koah gibi rahatsızlığı olanlar; Romatoloji hastalıklarında romatoid artrit, FMF, gut gibi rahatsızlığı olanlar; Ruhsal hastalıklarda anksiyete, obsesif kompulsif rahatsızlığı olanlar infaz koruma memuru olamayacak. İşte İnfaz koruma memuru olmaya engel hastalıklar…
‘Sağlıklı İşyerleri Yükü Hafifletir’ kampanyası yarışmasına başvuru süresi uzatıldı!
‘Sağlıklı İşyerleri Yükü Hafifletir’ kampanyası yarışmasına başvuru süresi uzatıldı!Avrupa İş Sağlığı ve Güvenliği Ajansı’nın (EU-OSHA) ‘2020-2022 Sağlıklı İşyerleri Yükü Hafifletir: Kas- İskelet Sistemi Hastalıkları’ kampanyası kapsamında gerçekleştirilen iyi uygulama ödülleri yarışmasına Türkiye’den yapılacak başvurular için süre 1 Ekim 2021 tarihine kadar uzatıldı.

Benzer Haber Etiketleri

OmicronOmicron sporCovid-19sporÇocukları dijital tehlikelerden koruma rehberi

İskelet ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki iskelet haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.