İngiltere Kraliçesi

İngiltere Kraliçesi

Son dakika İngiltere Kraliçesi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan İngiltere Kraliçesi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını İngiltere Kraliçesi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İngiltere Kraliçesi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ingiltere kraliçesi gelişmeleri de dahil olmak üzere 479 ingiltere kraliçesi haberi bulunmuştur. Tüm ingiltere kraliçesi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Windsor Kalesi saldırganı: Kraliçeyi öldürmek için buradayım
Windsor Kalesi saldırganı: Kraliçeyi öldürmek için buradayımİngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in geçtiğimiz yıl Noel’i geçirmek üzere geldiği Windsor Kalesi’ne saldırı düzenleme amacıyla girmeye çalışan şahsın bugünkü duruşmasında kaleye girmeden önce, "Kraliçeyi öldürmek için buradayım" dediği aktarıldı.
17.08.2022Dünya
Şeytan Ayetleri kitabının dünyaca ünlü yazarı Salman Rüşdi bıçaklandı! Polis saldırganın kimliğini açıkladı...
Şeytan Ayetleri kitabının dünyaca ünlü yazarı Salman Rüşdi bıçaklandı! Polis saldırganın kimliğini açıkladı...Şeytan Ayetleri kitabının dünyaca ünlü yazarı Salman Rüşdi, New York’ta bir edebiyat festivalinde konuşma yaptığı sırada sahneye fırlayan bir saldırgan tarafından bıçaklandı. Dünyanın gözleri önünde gerçekleşen korkunç saldırının ardından apar topar hastaneye götürülen Rüşdi’nin son durumunu menajeri anlattı. New York polisi de bıçaklı saldırganının kimliğini açıkladı.
13.08.2022Dünya
İngiltere Kraliçesi ilan verdi! 5 gün çalışacak,alacağı ücret...
İngiltere Kraliçesi ilan verdi! 5 gün çalışacak,alacağı ücret...İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth Buckingham Sarayı'nda bahçelerine bakacak birini aradığını duyurdu. İşte haftada 5 gün çalışması beklenen bahçıvana verilecek maaş ve merak edilen diğer detaylar.
9.07.2022Magazin
İngiltere başbakanı Boris Johnson'ı bitiren 4 skandal!
İngiltere başbakanı Boris Johnson'ı bitiren 4 skandal!İngiltere'nin 58 yaşındaki Başbakanı Boris Johnson, uzun süredir direndiği baskılara dayanamayarak dün görevinden Istifa etti. Hem başbakanlık hem de Muhafazakâr Parti başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıklayan Johnson, ekim ayında yeni başbakan seçilene kadar vekâleten göreve devam edeceğini bildirdi. Sadece İngiltere değil dünya siyasetinin de renkli figürleri arasında şimdiden yerini alan Johnson, Osmanlı’nın son İçişleri Bakanı “Ali Kemal’in torunu” olarak (Stanley Johnson’un oğlu) Türkiye’de sempati kazandı.
8.07.2022Dünya
Emine Erdoğan'a, COP26 Başkanı Sharma'dan teşekkür ziyareti
Emine Erdoğan'a, COP26 Başkanı Sharma'dan teşekkür ziyareti  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (BMİDÇS) 26'ncı Taraflar Konferansı (COP26) Başkanı Alok Sharma ile bir araya geldi.
6.07.2022Siyaset
İngiltere Kraliçesi çözümü hologram ile buldu!
İngiltere Kraliçesi çözümü hologram ile buldu!İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, sağlık sorunları nedeniyle tahttaki 70'inci yıl dönümü çerçevesinde yapılan birçok etkinliğe katılamazken, Kraliçe’nin hologramı tören alayı eşliğinde Buckingham Sarayı’na giden altın faytondan halkı selamladı.
5.06.2022Dünya
Rusya için flaş karar, Putin'i kızdıracak! Yasaklandı
Rusya için flaş karar, Putin'i kızdıracak! YasaklandıRusya-Ukrayna savaşı devam ederken, Avrupa Parlamentosu'ndan Rusya için flaş bir karar daha geldi. AP Başkanı Metsola, Rusya Devlet Başkanı Putin'in hiç hoşuna gitmeyecek yeni kararı sosyal medya hesabından duyurdu. Metsola "Otokratlara karşı birlik içinde ve güçlü kalacağız” dedi. AB üyesi ülkelerin liderleri, 30 Mayıs’ta uzun süredir ertelenen Rusya’ya yönelik 6’ncı yaptırım paketi üzerinde prensipte uzlaşı sağlamış, yeni yaptırımlar çerçevesinde Rusya’dan petrol ithalatı yılsonuna kadar yüzde 90 oranında azaltılmasına karar verilmişti.
2.06.2022Dünya
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğlu York Dükü Prens Andrew Covid-19’a yakalandı
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in oğlu York Dükü Prens Andrew Covid-19’a yakalandıBuckingham Sarayı, İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in 61 yaşındaki oğlu York Dükü Prens Andrew’ün Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.
2.06.2022Dünya
27 Mayıs darbesi nedir, 27 Mayıs'ta ne oldu, kimler, hangi yıl yaptı? 27 Mayıs darbesi idamları, sonuçları, nedenleri…
27 Mayıs darbesi nedir, 27 Mayıs'ta ne oldu, kimler, hangi yıl yaptı? 27 Mayıs darbesi idamları, sonuçları, nedenleri…27 Mayıs askeri darbesinin 60. yılında Yassıada ve o günler yeniden gündem oldu. Yassıada’da yapılan yargılamaların ardından eski Cumhurbaşkanı Celal Bayar, eski Başbakan Adnan Menderes, eski Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu, eski Maliye Bakanı Hasan Polatkan hakkında oy birliğiyle idam kararı alındı. Celal Bayar'ın cezası yaş haddi nedeniyle ömür boyu hapse çevrildi. Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan 16 Eylül 1961'de sabaha karşı, Adnan Menderes ise İmralı Adası'nda 17 Eylül 1961'de saat 13.21'de idam edildi. Peki, 27 Mayıs darbesi nedir, 27 Mayıs'ta ne oldu, kimler hangi yıl yaptı? 27 Mayıs darbesi idamları, sonuçları, nedenleri…
27.05.2022Gündem
Sağlık sorunlarıyla mücadele eden Kraliçe II. Elizabeth ortaya çıktı!
Sağlık sorunlarıyla mücadele eden Kraliçe II. Elizabeth ortaya çıktı!İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, başkent Londra'nın batısındaki Chelsea Flower Show adlı çiçek fuarına katıldı.
23.05.2022Dünya
Buckingham Sarayı duyurdu Kraliçe II. Elizabeth'ten 59 yıl sonra ilk!
Buckingham Sarayı duyurdu Kraliçe II. Elizabeth'ten 59 yıl sonra ilk!İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth, her yıl katıldığı İngiltere Parlamentosu'nun resmi açılış törenine 59 yıl sonra ilk kez katılamayacak.
9.05.2022Dünya
FETÖ'cü eski milletvekilinin eşinden Prens Andrew rüşvet
FETÖ'cü eski milletvekilinin eşinden Prens Andrew rüşvetFETÖ’den tutuklanan eski milletvekili İlhan İşbilen’in eşi Nebahat Evyap İşbilen’in İngiliz vatandaşlığı alabilmek için 750 bin sterlin rüşvet verdiği öne sürülen İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth’in oğlu Prens Andrew’un bankacılara “ödeme hakkında endişeleri varsa Buckingham Sarayı ofisini aramalarını” söylediği iddia edildi.
5.04.2022Gündem
Cinsel taciz skandallarından sonra Prens Andrew’e FETÖ rüşveti!
Cinsel taciz skandallarından sonra Prens Andrew’e FETÖ rüşveti!Cinsel taciz skandalları sonrası askeri unvanları geri alınan Prens Andrew’ın bir Türk’ten rüşvet aldığı iddiası İngiltere'yi sarstı. FETÖ’den tutuklanan eski milletvekili İlhan İşbilen’in eşi Nebahat Evyap İşbilen’in İngiliz pasaportu için Prens’e 750 bin sterlin rüşvet verdiği öne sürülüyor.
2.04.2022Dünya
3 ülke lideri kameralar karşısına geçerek açıkladı! Yeni yaptırımlar...
3 ülke lideri kameralar karşısına geçerek açıkladı! Yeni yaptırımlar...İngiltere, Kanada ve Hollanda, Rusya’nın saldırıları karşısında Ukrayna’ya desteği artırmak için "Uluslararası Ukrayna Destek Grubu" kurduklarını duyurdu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson ise, Ukrayna'ya 175 milyon pound ek yardım yapılacağını açıkladı.
7.03.2022Dünya
Kraliçe Elizabeth öldü mü? Koronavirüse yakalanan Kraliçe Elizabeth’in sağlık durumu nasıl?
Kraliçe Elizabeth öldü mü? Koronavirüse yakalanan Kraliçe Elizabeth’in sağlık durumu nasıl?Covid- 19’a yakalanan Kraliçe Elizabeth’in öldüğü iddiaları sonrası “Kraliçe Elizabeth öldü mü?” sorusuna yanıt aranmaya başlandı. 95 yaşındaki Kraliçe Elizabeth'in sağlık durumu hakkında bilgi verildi. Nisan ayında 96 yaşına girecek Kraliçe Elizabeth’in sağlık durumu nasıl?
23.02.2022Gündem
Kraliçe 2. Elizabeth koronavirüse yakalandı
Kraliçe 2. Elizabeth koronavirüse yakalandıİngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth koronavirüse yakalandı. Buckingham Sarayı'ndan yapılan açıklamada Kraliçe Elizabeth'in semptomlarının hafif olduğu bilgisine yer verildi.
20.02.2022Dünya
İngiltere Kraliyet ailesinde mahkeme dışı anlaşma! 'Acı çektiğini kabul ediyor'
İngiltere Kraliyet ailesinde mahkeme dışı anlaşma! 'Acı çektiğini kabul ediyor'İngiltere Kraliyet ailesi üyelerinden York Dükü Prens Andrew, kendisini cinsel istismarla suçlayan ve dava açan Virginia Giuffre ile mahkeme dışında anlaşmaya vardı. Prens Andrew'in Giuffre'nin yardım kuruluşuna önemli bir miktarda bağış yapacağı açıklandı.
15.02.2022Dünya
Kraliçe Elizabeth veliahtını tüm dünyaya duyurdu!
Kraliçe Elizabeth veliahtını tüm dünyaya duyurdu!İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth, bugün itibarıyla tahta oturuşunun 70’inci yılını doldurdu. Kraliyet Ailesi’nden yayınlanan açıklamada Elizabeth’in Prens Charles’ın eşi Camilla’nın 'kraliçe' unvanını almasını dilediği ifade edildi.
6.02.2022Dünya
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in şaşırtan görüntüsü! Pahalı olduğu için saçlarının yarısı yok...
İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in şaşırtan görüntüsü! Pahalı olduğu için saçlarının yarısı yok...İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth bu yıl tahta çıkışının 70'inci yılını kutlayacak. Kraliçe son dönemde bir yandan sağlık sorunları bir yandan oğlu Andrew'nun adının karıştığı skandal, diğer yandan da torunu Harry'nin haklarında ortaya attığı iddialar nedeniyle zor günler geçiriyor. Üstelik geçen yıl hayatının yarısından çoğunu birlikte geçirdiği eşi Prens Philip'i de kaybetti. Özetle 95 yaşındaki Kraliçe'nin hayatının bu dönemi pek de kolay gitmiyor.
28.01.2022Dünya
İngiltere'de Prens Andrew'a soğuk duş! Hepsi elinden alınıyor
İngiltere'de Prens Andrew'a soğuk duş! Hepsi elinden alınıyorİngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in oğlu York Dükü Prens Andrew hakkında çıkan cinsel istismar iddiaları nedeniyle tüm askeri unvanların ve Kraliyet iltimasları elinden alınıyor.
13.01.2022Dünya
Tahtı hedef alındı! 70’inci yılında kampanya başlatacaklar
Tahtı hedef alındı! 70’inci yılında kampanya başlatacaklarİngiltere’de monarşinin sona ermesini destekleyen “Republic” (Cumhuriyet) adlı bir grup, Kraliçe II. Elizabeth'in tahta çıkışının 70’inci yıl dönümünde monarşinin kaldırılması için kampanya başlatacak.
10.01.2022Dünya
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in güvenliği için Windsor Kalesi uçuşa yasak bölge ilan edildi
İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in güvenliği için Windsor Kalesi uçuşa yasak bölge ilan edildiİngiltere Kraliçesi II. Elizabeth'in ikamet ettiği Windsor Kalesi'nin hava sahası, güvenlik nedeniyle 27 Ocak’tan itibaren uçuşa yasak bölge ilan edildi.
9.01.2022Dünya
Windsor Kalesi'ne giren saldırgan İngiltere'yi şok etti! Kraliçe Elizabeth'e suikast...
Windsor Kalesi'ne giren saldırgan İngiltere'yi şok etti! Kraliçe Elizabeth'e suikast...Windsor Kalesi'nde yaşanan olay İngiltere'yi sarstı. Eli silahlı saldırganın videosu yayınlandı. Sabah erken saatlerde Windsor Kalesi'nde giren saldırgan, 24 dakika önce kaydettiği videoda İngiltere Kraliçesi Elizabeth'e suikast düzenleyeceğini söylüyor. Kayıttaki en şaşırtıcı an ise, saldırganın Amritsar Katliamı'nın intikamından söz etmesi oldu.
27.12.2021Dünya
Kraliçe Elizabeth'in bulunduğu kalenin arazisine giren silahlı kişi yakalandı
Kraliçe Elizabeth'in bulunduğu kalenin arazisine giren silahlı kişi yakalandıİngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in, Noel’i geçirmek üzere gittiği Windsor Kalesi’ne ait araziye izinsiz giren silahlı kişi tutuklandı.
25.12.2021Dünya
İngiltere Kraliçesi Elizabeth karar verdi! Katılmayacak!
İngiltere Kraliçesi Elizabeth karar verdi! Katılmayacak!Buckingham Sarayı açıkladı! İngiltere Kraliçesi II. Elizabeth’in İskoçya’nın Glasgow kentinde düzenlenecek olan İklim Değişikliği Zirvesi'ne (COP26) katılmayacak.
26.10.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İngiltere Kraliçesi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ingiltere kraliçesi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.