Geri Dön
GündemHande Macit kimdir, nereli, kaç yaşında? Mecklenburg düşesi ne demek? Mecklenburg düşeşi Hande hakkında merak edilenler…

Hande Macit kimdir, nereli, kaç yaşında? Mecklenburg düşesi ne demek? Mecklenburg düşeşi Hande hakkında merak edilenler…

Hande Macit, Avrupa’nın en eski hanedanlıklarından biri olan Almanya’daki Mecklenburg Dükalığı’nın Veliaht Prensi Georg Alexander’la evlendi. Evlilik haberlerinin basına yansıması sonrasında “Hande Macit kimdir, nereli, kaç yaşında? Mecklenburg düşesi ne demek?” gibi sorularına yanıt aranmaya başlandı.

Hande Macit kimdir, nereli, kaç yaşında? Mecklenburg düşesi ne demek? Mecklenburg düşeşi Hande hakkında merak edilenler…

Avrupa'nın en eski hanedanlarından biri olan Mecklenburg Dükalığı'nın Veliaht Prensi Georg Alexander Mecklenburg ile evlenen Hande Macit, sosyal medyada en çok konuşan isim oldu. Peki, Hande Macit kimdir, nereli, kaç yaşında? Mecklenburg düşesi ne demek?

Hande Macit kimdir, nereli, kaç yaşında?

Mersin’in Tarsus ilçesinde doğup büyüyen ve Tarsus Amerikan Koleji’ni bitiren Hande Macit (29), üniversite eğitimi için 12 yıl önce Hollanda'ya taşındı.

Ağabeyi ile Hollanda'da "Luwia Yoghurt" adlı bir şirket kuran Macit, 2019 yılında bir arkadaşının eğlencesinde Almanya’daki Mecklenburg Dükalığı’nın Veliaht Prensi Georg Alexander (31) ile tanıştı.

Geçen yıl nişanlanan çift, geçtiğimiz haziran ayında ise sarayda nikah kıydı.

Türk kızı ile Alman Prens'in düğünü ise bu hafta yapıldı.

Avrupa jet sosyetesi törendeydi

Almanya'nın kuzeyindeki Mecklenburg Dükalığı'nın sarayının bulunduğu Neustrelitz kasabasında yapılan düğüne, 200'ü özel davetli ve Avrupa jet sosyetesinden 500 kişi katıldı.

“Mecklenburg Düşesi” unvanını alan Hande Macit, antika bir düğün aracıyla getirildiği nikah salonuna babası Suphi Macit'in kolunda girdi.

Kasaba halkı büyük ilgi gösterdi

Çiftin nikahında, İngiltere Kraliçesi Elizabeth'in ölümü nedeniyle bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Düğünden sonra davetlilere yemek verilirken, kasaba halkı da düğüne büyük ilgi gösterdi. Alman haber ajansı DPA, düğünle ilgili verdiği haberde, Hande'den “Hollandalı gelin” diye bahsetti. Öte yandan Prens Georg Alexander Mecklenburg ile İngiltere Kralı III. Charles’ın 7 göbekten akrabalıklarını bulunuyor.

Mecklenburg düşesi ne demek?

Dük veya Düşes, geleneksel olarak monarşi ile yönetilen Avrupa ülkelerinde imparator, kral ve prensten sonra gelen bir soyluluk ve egemenlik unvanıdır. Dükalıklar yani düklerin yönettiği devletler genellikle imparatorluk veya krallıklara bağlı yarı bağımsız eyaletlerdir. Dük unvanı babadan oğula geçer.