İlaç Fiyatları

İlaç Fiyatları

Son dakika İLAÇ FİYATLARI haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan İLAÇ FİYATLARI ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını İLAÇ FİYATLARI haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İlaç Fiyatları

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ilaç fiyatları gelişmeleri de dahil olmak üzere 279 ilaç fiyatları haberi bulunmuştur. Tüm ilaç fiyatları haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sağlık sektöründe çalışanları ilgilendiriyor! 1 Temmuz itibarıyla başlıyor, yüzde 87...
Sağlık sektöründe çalışanları ilgilendiriyor! 1 Temmuz itibarıyla başlıyor, yüzde 87...Sağlık sektöründe çalışan yüzbinlerce kişiyi ilgilendiren gelişme! Sağlık sigortası hizmeti veren şirketlere kötü haber! 1 Temmuz itibarıyla başlıyor. TTB-HUV katsayı listesi ve işyeri hekimliği asgari sözleşme ücretleri, sigorta sektörünün gündemine oturdu. Türk Tabipler Birliği’nin açıkladığı yeni tarife sağlık sigortası sektörüne ciddi yükler getirecek. Sektör, artan maliyetleri her ne kadar yeni poliçelere yansıtacak olsa da, geçmiş dönem poliçe yüklerini taşımak zorunda kalacak. Yeni fiyatların öngörülmeyen bir ek maliyet yaratacağını dile getiren sektör temsilcileri, şirketlerin sermaye anlamında zorlanabileceğini vurguluyor. Sigortada ikinci trafik vakası yaşatacak gelişmenin detayları...
29.06.2022Ekonomi
Euro kuru sabitleniyor! Kur güncellemesinde sona gelindi! İlaç fiyatları...
Euro kuru sabitleniyor! Kur güncellemesinde sona gelindi! İlaç fiyatları...İlaçtaki kur güncellemesinde sona gelindi. Güncellemeyle, ilaçta euro/TL kurunun yüzde 37.4 oranında bir artışla 6.36 seviyesinde sabitleneceği ifade ediliyor.
10.02.2022Ekonomi
Türkiye'nin ilaç kullanım haritası belli oldu! Resmen patlama yaşanıyor! O ilimiz ilk sırada yer aldı, işte en çok reçeteye yazdırılan ilaçlar...
Türkiye'nin ilaç kullanım haritası belli oldu! Resmen patlama yaşanıyor! O ilimiz ilk sırada yer aldı, işte en çok reçeteye yazdırılan ilaçlar...Tüm Türkiye'de belli oldu. Bakanlık resmen açıkladı. O illerde en çok bu ilaçlar yazıldı. Antibiyotik kullanımı yazdırılma oranı değişti. Reçeteye en az ve en çok ilaç yazdıran iller de belli oldu. İşte Türkiye'nin ilaç kullanım haritasının detayları...
20.11.2021Gündem
Hastaların kritik ilaçlara erişemediği iddiası... Resmi açıklama geldi!
Hastaların kritik ilaçlara erişemediği iddiası... Resmi açıklama geldi!Kur farkı nedeniyle, hastaların kritik ilaçlara erişemediği yönündeki haberlere ilişkin Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'ndan açıklama geldi; haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
9.11.2021Gündem
İlaç fiyatları yükseliyor! Yayınlandı
İlaç fiyatları yükseliyor! YayınlandıHerkesi çok yakından ilgilendiriyor. İlaç fiyatları yükseliyor. Yüzde 20 zam geliyor. Karar yürürlüğe girdi. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre fiyat artışı pazartesi gününden itibaren geçerli olacak.
19.02.2021Ekonomi
ABD Başkanı Trump 4 kritik kararname imzaladı!
ABD Başkanı Trump 4 kritik kararname imzaladı!ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki ilaç fiyatlarının düşürülmesine yönelik 4 kararname imzaladı.
24.07.2020Dünya
Acil servisler yeniden düzenlenecek
Acil servisler yeniden düzenlenecek6 yıldır uygulanan “yeşil, sarı, kırmızı” (triyaj) alan uygulamasında hizmet tanımları değişecek. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM’de alınan tüm önlemlere rağmen acil servislerdeki yığılmanın giderilememesi nedeniyle sistemi yeni baştan ele aldıklarını dile getirdi.
5.10.2018Gündem
İlaca kur zammı yüzde 15 olacak!
İlaca kur zammı yüzde 15 olacak!Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, ilaç fiyatlarına en fazla yüzde 15 zam yapılabilecek.
12.02.2018Sağlık
'Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider'
'Canlarını yakacağız kapatmaya kadar gider'Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, vatandaşın 'Eczaneler ilaç satmıyor' isyanına yol açan stokçuluk yapıldığı iddialarına ilişkin olarak, "İlaç eksiğimiz yok, fiyat farkından yararlanmak için satmayanların canlarını yakacağız" dedi.
31.01.2018Gündem
İlaca çifte zam yolda
İlaca çifte zam yoldaTürkiye’de 915 kalemde ilaç fiyatları iki ay içerisinde iki kez zamlanacak. Önce kaynaktaki satış fiyatı ardından kur farkı ilaç fiyatlarına yansıyacak.
7.12.2017Ekonomi
Sağlık Bakanlığı'ndan ilaç zammı açıklaması
Sağlık Bakanlığı'ndan ilaç zammı açıklamasıSağlık Bakanlığı, şu ana kadar Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumuna ilaç fiyatlarındaki artış veya azalma ile ilgili tedarik sıkıntısının ulaşmadığını, tedarik sorunu olması halinde gerekli inceleme ve araştırmaların yapıldığını ve tedarik sorunlarının çözümlendiğini bildirdi.
3.12.2017Ekonomi
İlaç fiyatları yılda bir kez değişecek!
İlaç fiyatları yılda bir kez değişecek!Türkiye'deki ilaç fiyatları, Sağlık Bakanlığınca hazırlanan "Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılması Hakkında Tebliğ" ile referans ülke fiyatına göre yılda iki kez değil, bir kez değişecek.
30.09.2017Sağlık
Sağlık Bakanlığı'ndan flaş uyarı! Eczanelere ceza geliyor
Sağlık Bakanlığı'ndan flaş uyarı! Eczanelere ceza geliyorSağlık Bakanlığı, 'İlaç Fiyatlarının Belirlenmesinde Kullanılan Avro Değerinde Değişiklik Hakkında Duyuru'nun ardından bazı üretici firma ve ecza depolarında stokları olmasına rağmen satışı yapmayan ecza deposu ve eczanelere cezai işlemin uygulanacağını açıkladı.
29.09.2021Gündem
Bakan Akdağ'dan ilaç açıklaması
Bakan Akdağ'dan ilaç açıklamasıSağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'nin hala dünyada ilacı en ucuz satan ülkelerden olduğunu belirterek, "Böyle satmaya da devam edeceğiz." dedi.
29.09.2021Gündem
Şubat'ta ilaca zam geliyor
Şubat'ta ilaca zam geliyorMuayene ücretlerinin ardından ilaca da zam geliyor. Tüm ilaçlar 20 Şubat’tan itibaren yüzde 10.6 oranında zamlı satılacak. SGK reçeteli ilaçların zamdan etkilenmemesi için çalışma yürütüyor
17.01.2017Ekonomi
İlaç fiyatlarına zam yolda
İlaç fiyatlarına zam yoldaİlaç fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan euro kuru 20 Şubat'tan geçerli olmak üzere 2,1166'dan 2,3421 liraya yükseltildi.
9.01.2017Ekonomi
Hasta garantili ilaç alım modeli
Hasta garantili ilaç alım modeliİlaçta en düşük fiyatlarla referans ülke olan Türkiye, yeni indirimlerin karşılığında yapılan iskonto oranını açıklamama anlaşması yaptı. Böylece ilaçlar Türkiye’ye daha ucuza gelecek
29.06.2016Ekonomi
SGK indirimi tehlikede!
SGK indirimi tehlikede!İstanbul Eczacı Odası, SGK ile 4 gün sonra sözleşmelerinin sona ereceğini ve ilaçta yaşanacak kaosun sorumlusunun onlar olmayacağını açıkladı. Eğer SGK ile İstanbul Eczacı Odası arasındaki sözleşme yenilenmezse hastalar eczaneden ilaçları SGK indirimi olmadan normal ücreti ile alacak ve daha sonra faturaların tahsilatı için SGK'ya gönderecekler.
28.03.2016Ekonomi
‘Biliyor musun ölen kız benim kızımdı’
‘Biliyor musun ölen kız benim kızımdı’İngiltere’de zayıflama hapı yüzünden hayatını kaybeden Eloise Perry’nin (21) annesi, kızının hapları satın aldığı Türk satıcıyla alıcı kılığında görüştü.
9.09.2015Dünya
İlaca zam yolda!
İlaca zam yolda!İlaç fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan euro kuru yüzde 4 oranında artırılarak 2.0 TL'den 2.08 TL'ye çıkarılıyor. Söz konusu yüzde 4'lük artış 50 gün sonra vatandaşa zam olarak yansıyacak
12.07.2015Ekonomi
Dikkat! Zam geliyor
Dikkat! Zam geliyorİlaç fiyatlarının belirlenmesinde kullanılan Euro kuru yüzde 4 oranında artırılarak 2.0 TL’den 2.08 TL’ye çıkarılıyor. Söz konusu yüzde 4’lük artış 50 gün sonra vatandaşa zam olarak yansıyacak
11.07.2015Ekonomi
İlaç fiyatları arttı mı?
İlaç fiyatları arttı mı?1 Ekim'den itibaren uygulanmaya başlanan eşdeğer ilaç düzenlemesi hastalara nasıl yansıyacak ve gerçek manzara aslında nasıl? Radikal'den Dr...
29.09.2021Gündem
Vatandaşın ilacında ne değişiyor?
Vatandaşın ilacında ne değişiyor?SGK ilaçta yeni uygulamalar getiriyor. Etken maddesi aynı ilaca katkı yok. Kronik hasta da 3 ayda bir reçete alacak. Gerekirse aile hekimi hastaya evde reçete yazacak Son bir haftadır ilaç fiyatları ve kullanımı konusunda önemli değişiklikler yaşandı. Bu yenilikler geçtiğimiz günlerde Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) Sağlık Uygulama Tebliği’nde yapılan değişiklikle gündeme geldi.
29.09.2014 Ekonomi
310 ilaç ‘ucuz’ diye Türkiye’ye gelmiyor
310 ilaç ‘ucuz’ diye Türkiye’ye gelmiyorEczacılara göre ilaç sıkıntısının ardında fiyat politikası var: Yabancı firmalar fiyatı 50 liranın altında olduğu için 310 ilacı Türkiye’ye getirmek istemiyor...
18.12.2013Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İlaç Fiyatları ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ilaç fiyatları haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.