İkinci El Fiyat

İkinci El Fiyat

Son dakika ikinci el fiyat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ikinci el fiyat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ikinci el fiyat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İkinci El Fiyat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ikinci el fiyat gelişmeleri de dahil olmak üzere 776 ikinci el fiyat haberi bulunmuştur. Tüm ikinci el fiyat haberleri aşağıda listelenmiştir.
İkinci el ve sıfır araba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Tamamen değişti, şu anda...
İkinci el ve sıfır araba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Tamamen değişti, şu anda...Araba alacak milyonlarca kişi, 'Araba fiyatları düşecek mi?', 'İkinci el araba fiyatlarına zam yapılacak mı?' gibi soruların yanıtını arıyor. Pandemi, çip krizi ve en son da Rusya-Ukrayna savaşı araba fiyatlarını olumsuz yönde etkiledi. Sıfır araçlarda yaşanan tedarik sıkıntısı ikinci el piyasasını da doğrudan etkiledi. Hem sıfır hem de ikinci el araba fiyatları arttı. Peki araba fiyatlarındaki artış duracak mı? Önümüzdeki günlerde sıfır ve ikinci el araba almayı planlayanları nasıl bir süreç bekliyor? Otomotiv sektörü temsilcileri araba piyasasındaki son durumu ve yakın gelecekte oluşabilecek fiyat değişikliklerini değerlendirdi.
6.03.2022Ekonomi
İkinci el ve sıfır araba alacaklara güzel haber! Fiyatlar düştü, limit ve vade sayısı arttı
İkinci el ve sıfır araba alacaklara güzel haber! Fiyatlar düştü, limit ve vade sayısı arttıAraba alacak milyonları ilgilendiriyor. Hem ikinci el hem de sıfır arabalar için geçerli. Fiyatlardaki artış nedeniyle pek çok kişi araba alma hayalini ertelemişti. Peşin ödeme yapılmasının mümkün olmadığı durumlarda bankaların taşıt kredileri devreye giriyor. Araç kredilerinde yeni bir dönem başladı. Limitler yükseltilirken vade sayısı da arttırıldı. BDDK’dan yapılan açıklamaya göre, 400 bin liraya kadar olan araçlar için vade sayısı 48 aya, kredi kullanım miktarı ise yüzde 70’e çıkarıldı. 400-800 bin lira arasında araçlar için de vade sayısı 36 ay, kredi kullanım miktarı yüzde 50 oldu. Taşıt kredilerinde vade sayısının artırılmasının ardından ikinci el ve sıfır araç piyasasında hareketlilik başladı. İkinci el araç fiyatlarında düşüşlerin olduğunu belirten oto galericiler, yaz döneminde hareketliliğin daha da artacağını söyledi.
2.03.2022Ekonomi
İkinci el araba fiyatları düşüyor! Kimse bunu beklemiyordu, fiyatlar şu an yüzde...
İkinci el araba fiyatları düşüyor! Kimse bunu beklemiyordu, fiyatlar şu an yüzde...Araba alacaklara güzel haber! İkinci el araba fiyatları düşüşe geçti. Çip krizi ve pandemi nedeni ile artan sıfır araç fiyatları 2. el fiyatlarının da artmasına neden olmuştu. Öyle ki ikinci el bir aracın fiyatı sıfır olanın üzerine çıkmıştı. Fahiş fiyat artışları araba piyasasını olumsuz etkiledi. Ayrıca taşıt kredilerinde düzenlemenin yanı sıra yüksek faiz ve kur beklentisi, ikinci el araç piyasasını durma noktasına getirdi. İlana koyulan araçların satılma süreleri 39 güne çıkarken, satılamayanların fiyatı ise düştü. Fiyatların yüzde 15 ila 18 arasında gerilediğini belirten uzmanlar, yüksek kurdan ikinci el araç alan vatandaş ve esnafın üzerinde fiyat baskısı olduğunu da belirtti. Öte yandan sektör temsilcileri araba almak isteyen vatandaşların ÖTV matrah güncellemesi ve BDDK’nın atacağı kredi adımlarını beklediğini vurguluyor.
18.02.2022Ekonomi
Araba fiyatlarında son dakika gelişmesi! Böylesi görülmedi, ÖTV indirimi sonrası tamamen değişti,  sıfır ve ikinci el...
Araba fiyatlarında son dakika gelişmesi! Böylesi görülmedi, ÖTV indirimi sonrası tamamen değişti, sıfır ve ikinci el...Araba alacak herkesi yakından ilgilendiriyor. ÖTV indirimi sonrası sıfır araç fiyatları düştü. Vatandaşlar fiyat avantajı nedeni ile sıfır kilometre arabalara yöneldi. Uzun süredir hareketli olan ikinci el piyasasına ÖTV indirimi olumsuz olarak yansıdı. İkinci el araba fiyatları düşecek mi? Sektör temsilcileri araba sektöründe yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Öte yandan ikinci el araba piyasası için harekete geçildi. Yeni düzenleme geliyor. Alım, satım ve ödeme işlemleri tamamen değişiyor. İşte ikinci el araba piyasasındaki son gelişmeler...
17.01.2022Otomobil
Araba fiyatlarına zam geliyor! Tarih verildi, geri dönüşü yok, şu anki fiyatlar tarih olacak, hem sıfır hem de ikinci el...
Araba fiyatlarına zam geliyor! Tarih verildi, geri dönüşü yok, şu anki fiyatlar tarih olacak, hem sıfır hem de ikinci el...Araba almayı planlayan herkesi ilgilendiriyor. Uzun süredir devam eden çip krizi nedeni ile yaşanan tedarik sorunu fiyatlara da yansıdı. Sıfır ve ikinci el araba fiyatları yükselişini sürdürüyor. Yüksek fiyatlarla araba alacaklar ise istedikleri marka ve modeli bulmakta zorlanıyor. Otomobilde de stokçular devrede. Al-satçılar ucuza aldıkları arabaları ikinci el orak sıfırdan daha yüksek fiyatlara satmaya başladı. Stokçuluk sadece kişisel düzeyde kalmadı. Otomobil piyasasında yabancı sermaye grupları da devreye girdi. Otomotivde çip ve kur bahanesiyle oluşturulan krizde, ikinci el piyasasında faaliyet gösteren dev sermayeli yabancı şirketler de büyük rol oynuyor. Bu firmalar Türkiye’nin dört bir yanından TIR’larla topladıkları araçları, sıfırından bile pahalıya satıyor. Araba fiyatları yeni yılla birlikte nasıl bir seyir izleyecek? Sıfır ve ikinci el araba almak isteyenlere kötü haber geldi. Önümüzdeki sürecekte fiyatların düşmeyeceği, sıfır araçlarda ocak ayı itibarı ile yapılacak zammın ikinci ele de yansıyacağı açıklandı. Araba fiyatları için kritik tarih verildi. Bu tarih sonrası hem sıfır hem de ikinci el araba fiyatlarında çok ciddi artış yaşanacak.
19.12.2021Ekonomi
Sıfır ve ikinci el araba alacaklar dikkat! Böylesi görülmedi, günlük fiyat farkı 19.500 TL...
Sıfır ve ikinci el araba alacaklar dikkat! Böylesi görülmedi, günlük fiyat farkı 19.500 TL...Araba almak isteyen herkesi ilgilendiriyor. Küresel düzeyde yaşanan çip krizi ve pandeminin etkileri otomobil sektöründe kendini göstermeye devam ediyor. Sıfır araç tedarikinde yaşanan sıkıntı hem sıfır hem de ikinci el araba fiyatlarında artışa neden oluyor. Üretimde yaşanan aksaklıklar nedeniyle bayilere sınırlı sayıda araç geliyor. Araba almak isteyenler ise çoğunlukla istediği marka ve modelde araç bulmakta zorlanıyor. Bayilerde olmayan arabalar online sitelerde fiyat farkı ile birlikte satılıyor. Liste fiyatının 100 bin lira üzerinde satılan araçlara günlük zam uygulanıyor. Bir günlük fiyat farkı 19.500 lirayı buluyor.
9.12.2021Otomobil
İkinci el araba alacaklar dikkat! Böylesi ilk kez oluyor, fiyatlar uçtu ve...
İkinci el araba alacaklar dikkat! Böylesi ilk kez oluyor, fiyatlar uçtu ve...Sıfır araçlarda çip krizi nedeni ile yaşanan üretim aksamaları devam ediyor. Birçok firma dönemsel olarak üretimi durdurduğunu açıklıyor. Sıfır araçlarda yaşanan kriz ikinci el arabalara da fiyat artışı olarak yansıdı. 2. el araba fiyatlarının her geçen gün artması nedeni ile kar yapmak isteyen araç sahipleri arabalarını satışa çıkarıyor. Araba artık yatırım aracı olarak görülüyor. Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu Başkanı Aydın Erkoç, vergi yükü de olmayan ‘ayakta al sat’ yöntemine dikkat çekerek, bu kayıt dışılık yüzünden fiyatların uçtuğunu söyledi.
6.12.2021Otomobil
Sıfır ve ikinci el araba fiyatları ile ilgili flaş açıklama! 10 gün içerisinde...
Sıfır ve ikinci el araba fiyatları ile ilgili flaş açıklama! 10 gün içerisinde...Araba fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Sıfır ve ikinci el araba almayı planlayan herkesi ilgilendiriyor. Araba fiyatlarındaki değişim dikkat çekiyor. A,B,C ve D segment otomobillerin ocak 2021'deki 400 bin 333 TL olan fiyat ortalaması, bugün itibariyle 616 bin 133 TL'ye yükseldi. Rakamlar, araba piyasasındaki 11 aylık fiyat artış oranının yüzde 28 olduğunu gösteriyor. Son 10 günde ise araba fiyatları yüzde 20 arttı. Fiyat artışları sadece sıfır arabalarda yaşanmadı. ikinci el araç piyasasındaki fiyatlar da, sıfır otomobillere göre şekilleniyor. Sıfır tarafındaki fiyat artışları, doğrudan ikinci ele de yansıyor. Çip krizi dolayısıyla sıfır araç bulunabilirliğindeki düşüş ikinci el araç pazarında fırsatçılığın önünü açtı. Liste fiyatından 100 bin TL daha yüksek fiyat istenen araçlar bulunuyor.
29.11.2021Otomobil
İkinci el araba fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Saatler içerisinde 100 bin lira zam
İkinci el araba fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Saatler içerisinde 100 bin lira zamİkinci el araba alacaklar dikkat! İkinci el piyasası ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Çip krizi sadece sıfır araçları değil 2. el araba fiyatlarının da artmasına neden oldu. Hafta başından bu yana ikinci el araç fiyatları yüzde 10 yükseldi. İkinci el sitelerinde son 24 saatte 45 bine yakın araç ilanının fiyatı da değişti. Peki ikinci el araba almak isteyenler nasıl bir yol izlemeli? İşte merak edilen sorunun yanıtı...
21.11.2021Otomobil
Araba alacaklar dikkat! Flaş açıklama, ikinci el...
Araba alacaklar dikkat! Flaş açıklama, ikinci el...Sıfır araba piyasasında yaşanan çip krizi nedeni ile araba fiyatlarında artış görüldü. Araba almak isteyen pek çok kişi de bu artış nedeni ile ikinci el arabaya yöneldi. Yaz aylarının gelmesi, pandemi sürecinde normalleşmenin başlaması da ikinci el araç fiyatlarının da artışına neden oldu. Araba almak isteyenler bütçelerine uygun seçenekleri değerlendirirken yetkililer önemli uyarılarda bulundu. İkinci ele artan talep sonrası dolandırıcılar da boş durmuyor. Yetkililer ikinci el araç alacakları dikkatli olmaları konusunda uyarırken, yapılan dolandırıcılık yöntemini şöyle anlatıyor: “Araçların şasi ve motor numaraları standart dışı uygulamalarla kazınıyor. Yerine ağır hasarlı ya da trafikten men edilmiş araçların motor ve şasi numaraları benzer fontlarla mühür şeklinde vurularak aktarılıyor.”
19.07.2021Ekonomi
Araba fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Fiyatlar düşecek mi? Ve belli oldu
Araba fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Fiyatlar düşecek mi? Ve belli olduAraba alacak milyonları ilgilendiriyor. Araba fiyatları ile ilgili önemli bir açıklama yapıldı. İkinci el araba almayı düşünenler araba fiyatlarına zam yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Ve belli oldu. İkinci el araba fiyatlarına zam geliyor. İşte detaylar...
18.07.2021Otomobil
İkinci el araba alacaklar dikkat! Bayramdan sonra...
İkinci el araba alacaklar dikkat! Bayramdan sonra...Araba alacak birçok kişi fiyatların daha uygun olması nedeni ile ikinci el araba almayı tercih ediyor. İkinci el araba alacaklar ise bankaların araç kredisi faizlerinin yüksek olmasından şikayetçi. Kredi faizlerinin yüksek olması ve yaşanan pandemi süreci sektörde durgunluğa neden oldu. 1 Temmuz'la birlikte başlayacak normalleşme ile birlikte ikinci el piyasasının da hareketlenmesi bekleniyor.
27.06.2021Otomobil
İkinci el araba fiyatları düşecek mi? Belli oldu
İkinci el araba fiyatları düşecek mi? Belli olduAraba alacakları ilgilendiriyor. İkinci el araba fiyatlarına zam geldi. Yapılan zam oranı belli oldu. 2. el araba piyasasındaki hareketlilik sürerken araba alma planı yapanlar 'ikinci el araba fiyatları düşecek mi?' diye merak ediyor. Mart ayında ikinci el araba fiyatlarına bir miktar zam geldi. Peki ikinci eldeki fiyat artışı sürecek mi? İkinci el araba almak isteyenler için kritik uyarı!
14.04.2021Ekonomi
Araba alım satımında yeni düzenleme! Tamamen değişiyor, artık...
Araba alım satımında yeni düzenleme! Tamamen değişiyor, artık...İkinci el araba alacak herkesi çok yakından ilgilendiriyor. İkinci el araba ile ilgili yeni karar! Kayıt dışı ekonomi ile mücadele kapsamında İkinci el araba satışında yeni düzenlemeler hayata geçiriliyor. İkinci el araba alım satımı tamamen değişiyor. ikinci el araçlara noter satışının yolu açılacak. Buna göre; Buna göre harç, araçların ilk tescilinden sonraki birinci satış ve devir işlemlerinde alım satım bedeli üzerinden alınacak. Harç, aracın ilk sahibinden noterdeki ikinci el satışı sırasında ödenecek. Peki ikinci el araba fiyatlarında son durum ne? İkinci el araba fiyatları yükselecek mi? Baharla birlikte tatil planlarının ikinci el piyasasını hareketlendireceğini ve fiyatlara zam geleceği açıklandı.
31.03.2021Ekonomi
Ziraat Bankası resmen duyurdu! Yeni dönem, artık...
Ziraat Bankası resmen duyurdu! Yeni dönem, artık...Ziraat Bankası harekete geçti. Banka müşterileri yararlanabilecek. Ziraat Bankası resmen duyurdu. Araba almayı planlayanlar için büyük kolaylık sağlanıyor. İkinci el araba alırken birçok kişi tedirgin oluyor. Güvenlik endişesi taşıyanlar için Ziraat Bankası önemli bir adım attı. İkinci el araba alım satımında yeni bir dönem başlıyor. Ziraat Bankası 'Güvenli Ödeme Sistemi' hayata geçirdi.
28.03.2021Ekonomi
İkinci el arabada yeni dönem! Değişiyor, ödeme...
İkinci el arabada yeni dönem! Değişiyor, ödeme...İkinci el araba alacak herkesi ilgilendiriyor. Bakanlık harekete geçti. Yeni düzenleme geliyor. Tamamen değişecek. Vergi sistemi geliyor. Hazine Maliye Bakanlığı’nca hazırlıkları sürdürülen torba kanun taslağına göre, ikinci el araçların noterdeki alım satım işlemlerinde binde 5 oranında vergi uygulanacak. Değeri 100 bin lira olan araç için 500 lira harç ödenecek. Peki yeni uygulama ikinci el araç piyasasını nasıl etkileyecek? İkinci el araba almak için doğru zaman mı? Tüm detaylar haberimizde...
9.03.2021Ekonomi
Arabası olana güzel haber! 12 asgari ücret net kar
Arabası olana güzel haber! 12 asgari ücret net karArabası olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Çoğu kişi bilmiyor. Önemli bir gider kalemi ortadan kaldırılacağı gibi aynı zamanda kazanç da elde edilebiliyor. Garajda duran arabanız hiç hareket ettirmeseniz bile 6 ayda bir Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), yılda bir kasko, zorunlu trafik sigortası, otomobil 3 yaş üstü ise 2 yılda bir araç muayene ve egzoz emisyon ölçümü, yıllık periyodik bakım, kış lastiği, araç uzun süre kullanılmadığı için boşalan akü masrafı gibi pek gider oluşmasına neden oluyor. Bu noktada arabayı satmak bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor fakat arabasından vazgeçmek istemeyenler de çoğu zaman kullanmadıkları arabaları ile gelir sağlayabilirler.
5.02.2021Ekonomi
Araba alacak herkesi ilgilendiriyor! Fiyatlar...
Araba alacak herkesi ilgilendiriyor! Fiyatlar...İkinci el arabalar, sıfır otomobil fiyatlarının yüksek olması nedeniyle vatandaşlar tarafından tercih ediliyor. İkinci el araba almak isteyenlerin ise çok dikkatli olması gerekiyor. Çünkü İkinci el piyasasını manipüle eden satıcılar nedeniyle fiyatlarda balon oluştu. Normalde yaşı gereğince 50 bin lira etmeyecek araçlar 100-150 bin lira bandında satışa konuluyor. Alternatif olmamasından dolayı da ikinci el otomobile ihtiyacı olanlar maalesef bu araçlara yöneliyor. Uygun fiyatlı ikinci el arabalarda hasar kaydı, çok yüksek kilometre, boya, değişen gibi birçok olumsuz faktör bulunuyor. Aracı alırken bunları da göz önünde bulundurmak gerekiyor.
2.02.2021Otomobil
Araba alacaklar için flaş uyarı! İkinci el fiyatlar...
Araba alacaklar için flaş uyarı! İkinci el fiyatlar...İkinci el araba almak isteyenler için çok önemli uyarı! İkinci el fiyatları sıfır araç fiyatlarını geçti. İkinci el araba sıfırından 38 bin lira daha pahalıya satılıyor. Türkiye’de henüz yeni satışa çıkan Volkswagen Caddy anında ikinci ele düştü ve ikinci el fiyatı sıfırın üstünde gerçekleşti. Volkswagen Caddy'nin Life paketi ilan sitesinde ikinci elde 275 bin liraya galerici tarafından satılırken, bayideki fiyatı 242 bin lira seviyesinde.
31.01.2021Ekonomi
Araba alacaklara güzel haber! Fiyatlar yüzde 15 düştü
Araba alacaklara güzel haber! Fiyatlar yüzde 15 düştüAraba almayı düşünen milyonları ilgilendiriyor. Fiyatlar düştü, arabalar ucuza satılıyor. İkinci el araba almak isteyenler için önemli bir fırsat. Fakat fiyatlar düşmesine rağmen beklenilen satış rakamlarına ulaşılamadı.
6.01.2021Otomobil
Araba alacaklara güzel haber! Fiyatlar düştü ama...
Araba alacaklara güzel haber! Fiyatlar düştü ama...Araba almak isteyen milyonlarca kişiyi sevindirecek haber geldi. Fiyatlarda düşüş eğilimi sürüyor. Uzun süre fiyat artışı ile konuşulan ikinci el arabalar ile ilgili yıl sonunda güzel haber geldi. Fiyatlarda yüzde 10'lluk indirim söz konusu.
21.12.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

İkinci El Fiyat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ikinci el fiyat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.