Hangi Borçlar Yapılandırılacak

Hangi Borçlar Yapılandırılacak

Son dakika hangi borçlar yapılandırılacak haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan hangi borçlar yapılandırılacak ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını hangi borçlar yapılandırılacak haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Hangi Borçlar Yapılandırılacak

haberleri sayfasında son dakika yaşanan hangi borçlar yapılandırılacak gelişmeleri de dahil olmak üzere 41 hangi borçlar yapılandırılacak haberi bulunmuştur. Tüm hangi borçlar yapılandırılacak haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emeklilik fırsatı! Son gün yarın, bankalar kredi de veriyor...
Emeklilik fırsatı! Son gün yarın, bankalar kredi de veriyor...Borcu olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Yüzde 90'ı siliniyor, son gün 30 Eyül (yarın). Yapılandırma kapsamındaki alacaklar, gecikme cezası ve gecikme zammı yerine Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi Değişim Oranı) üzerinden hesaplanıyor. Bu hesaplama üzerinden peşin ödeme yapılırsa gecikme cezası ve gecikme zammının yüzde 90’ı siliniyor. Yok, iki taksitle borç ödenirse, bu sefer Yİ-ÜFE üzerinden hesaplanan ceza ve zammın yüzde 50’si siliniyor. Bundan yararlanmak için de ilk taksitin 30 Kasım’da ödenmesi gerekiyor. Bağ-Kur’lara, daha önce durdurulan hizmet sürelerini canlandırma imkânı tanınıyor ki, bu da erken emeklilik anlamına geliyor.
29.09.2021Ekonomi
Faizler siliniyor! Başvuran yararlanıyor, son günler, süre uzatılmayacak
Faizler siliniyor! Başvuran yararlanıyor, son günler, süre uzatılmayacakBorcu olan yüz binlerce kişi yapılandırma imkanından yararlandı. Borçlarını yapılandıranlar faiz yükünün büyük kısmından da kurtuluyor. Yapılandırmada son günlere girildi. Vergi ve prim borçları başta olmak üzere kamuya olan borçları yapılandırmak için tanınan başvuru süresi 30 Eylül’de sona erecek. Borçlarını yapılandırmak isteyenlerin iki hafta içinde başvurmaları gerekiyor. Başvuru süresi ve ilk taksit süresinde daha önce bir ay uzatma yapıldığı için yeni bir uzatma yapılmayacak.
15.09.2021Ekonomi
Borcu olanlar dikkat! Süre uzatıldı ve...
Borcu olanlar dikkat! Süre uzatıldı ve...Borcu olanlara iyi haber. Süre bir ay daha uzatıldı. Çalışan, çalışmayan, Bağ-Kur'lu yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Temmuz ayında yeniden yapılandırılan borç tutarı kayıtlara 3.5 milyar lira olarak geçti. Bununla birlikte 2019 yılından itibaren yeniden yapılandırılan borç tutarı 70 milyar liraya dayandı. Mayıs ayında 14.3 milyar, haziran ayında ise 10.6 milyar liralık borç yapılandırılmıştı.
30.08.2021Ekonomi
Borcu olanlar dikkat! Faiz ve taksit fırsatı, son gün...
Borcu olanlar dikkat! Faiz ve taksit fırsatı, son gün...Borcu olan yüz binleri ilgilendiriyor. 31 Ağustos'ta fırsat sona eriyor. Faiz ve taksit avantajı sunuluyor. İkişer aylık periyotlarla ödeniyor.
22.08.2021Ekonomi
Borcu olana güzel haber haber! Katsayı uygulanmayacak
Borcu olana güzel haber haber! Katsayı uygulanmayacakBorcu olan yüz binleri ilgilendiriyor. Ödeme kolaylığı sağlanıyor. Borca katsayı uygulanmayacak. Borç yapılandırma fırsatı ile ilgili detaylar paylaşıldı. 30 Eylül tarihine kadar ödeme yapanlar karlı çıkacak. İşte borç yapılandırması ile ilgili detaylar...
12.07.2021Ekonomi
Borcu olana iyi haber! Siliniyor, tarih açıklandı 31 Ağustos...
Borcu olana iyi haber! Siliniyor, tarih açıklandı 31 Ağustos...Borcu olan herkesi çok yakından ilgilendiren karar. Tek tek açıklandı. Yüzde 90'ı siliniyor. Tarih belli oldu. Yapılandırılan tutarlar peşin veya 2'şer aylık dönemlerde 36 aya kadar taksitler halinde ödenebiliyor. Peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca yüzde 90 indirim yapılması, trafik para cezaları ve diğer idari para cezalarının peşin ödenmesi halinde asıllarında yüzde 25 indirim yapılması sağlanıyor.Gelir İdaresi Başkanlığı, yeni yapılandırma kanunuyla getirilen imkanlara, ödeme kolaylıklarına, başvuruların nereye ve nasıl yapılacağına ilişkin bilgilerin yer aldığı "Yapılandırma Kanunu Rehberi" hazırladı. Rehberde, kanun kapsamındaki borçların neler olduğu, kesinleşmiş vergi ve vergi cezası borcu bulunan mükelleflere getirilen kolaylıklar, idari para cezaları için oluşturulan ödeme takvimi gibi imkanlar anlatılıyor. Vatandaşların söz konusu imkan ve ödeme kolaylıklarından faydalanabilmesi için 31 Ağustos'a kadar başvuruda bulunması gerekiyor.
8.07.2021Ekonomi
KYK yapılandırma başvurusu nasıl yapılır? KYK borç yapılandırma başvurusu ne zaman başlıyor, son tarihi?
KYK yapılandırma başvurusu nasıl yapılır? KYK borç yapılandırma başvurusu ne zaman başlıyor, son tarihi?Vergi cezaları, sigorta primleri, KYK borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Üniversite eğitimleri sırasında öğrenim kredisi alan, borcunu vaktinde ödemeyenler için yapılandırma başvurusu Gelirler İdaresi Başkanlığı’nın ‘ivd.gib.gov.tr’ adresi ve e Devlet üzerinden sağlanacak. Yapılandırma işlemleri 30 Nisan 2021 tarihinden önceki borçları kapsayacak. KYK borcu olanlar, yeni düzenlemeye göre, borcunu 6, 9, 12 veya 18 eşit taksitte ödeyecek. Peki, KYK borç yapılandırma başvurusu nasıl ve nereden yapılır? KYK borç yapılandırma başvurusu ne zaman başlıyor, son gün ne zaman?
9.06.2021Eğitim
Borcu olana müjde! Süre uzatıldı ve...
Borcu olana müjde! Süre uzatıldı ve...Milyonlarca kişi için güzel haber. Borcu olan vatandaşlar uzun süre yapılandırma bekledi. Borç yapılandırması ile vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlandı. Faiz ödemelerinde yüzde 90'a kadar indirim yapılıyor. Yapılandırmanın hayata geçirilmesinin ardından vatandaşlar borçlarını yapılandırabilmek için yoğun talepte bulundu. Milyonlarca vatandaşı çok yakından ilgilendiren karar ise Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Başvuru ve ilk taksit ödeme süresi bir ay uzatıldı. Bazı alacakların yeniden yapılandırılması için başvuru ve ilk taksit ödeme süreleri bir ay uzatıldı.
30.12.2020Ekonomi
Borcu olan herkesi ilgilendiriyor! Son 3 gün...
Borcu olan herkesi ilgilendiriyor! Son 3 gün...Milyonlarca kişi için güzel haber. Borcu olan vatandaşlar uzun süre yapılandırma bekledi. Borç yapılandırması ile vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlandı. Faiz ödemelerinde yüzde 90'a kadar indirim yapılıyor. Yapılandırmanın hayata geçirilmesinin ardından vatandaşlar borçlarını yapılandırabilmek için yoğun talepte bulundu. KYK öğrenim kredisi, Trafik cezaları, MTV, vergi borcu gibi birçok borcun 18 taksite varan fırsatlarla ödenmesini sağlayan bu kanunla ilgili yapılan açıklamada başvuruların 31 Aralık tarihine kadar alınacağı ifade edilmişti. Öte yandan vatandaşlar elektronik ortam üzerinden işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Peki, KYK öğrenim kredisi, Trafik cezaları, MTV, vergi borcu yapılandırma nasıl yapılır? 2020 Borç yapılandırma başvuruları ne zamana kadar devam edecek?
29.12.2020Ekonomi
Borç yapılandırmasında yeni gelişme! 5 yıl vade, ilk ödeme 30 Kasım 2022'de...
Borç yapılandırmasında yeni gelişme! 5 yıl vade, ilk ödeme 30 Kasım 2022'de...Borcu olana güzel haber. Yapılandırma kapsamına alındı. Bakanlık duyurdu. Yapılandırmadan yararlanan vatandaşlar borçlarını her yıl 1 kez olmak üzere toplam 5 yılda ödeyecek. Ödemeler 30 Kasım 2022'de başlayacak. Yapılandırma fırsatından yararlanmak isteyenler başvurularını 31 Ocak'a kadar yapabilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı'nca kredi kullandırılan tarımsal amaçlı kooperatifler ve ortaklarının borçları, yeniden yapılandırma düzenlemesi kapsamında, her yıl bir taksit olmak üzere 5 eşit taksitle tahsil edilecek.
15.12.2020Ekonomi
Borcu olan herkesi ilgilendiriyor! Başladı, son gün...
Borcu olan herkesi ilgilendiriyor! Başladı, son gün...Borcu olan milyonlara müjde! Çeşitli kurumlara borcu olan vatandaşlar uzun süre borç yapılandırması ile ilgili adım atılmasını bekledi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen yeniden yapılandırma düzenlemesi toplumun geniş bir kesimi için hayati önem taşıyor. Vatandaşlar, hangi borçlar yapılandırılacak? Kimler borç yapılandırmasından yararlanacak? Yapılandırma başvuruları nereye yapılacak? diye araştırma yapıyor.
3.12.2020Ekonomi
Borcu olanları ilgilendiriyor! Ve başladı, artık...
Borcu olanları ilgilendiriyor! Ve başladı, artık...Borcu olan milyonlara müjde! Çeşitli kurumlara borcu olan vatandaşlar uzun süre borç yapılandırması ile ilgili adım atılmasını bekledi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen yeniden yapılandırma düzenlemesi toplumun geniş bir kesimi için hayati önem taşıyor. Vatandaşlar, hangi borçlar yapılandırılacak? Kimler borç yapılandırmasından yararlanacak? Yapılandırma başvuruları nereye yapılacak? diye araştırma yapıyor. Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Katma Değer Vergisi (KDV), Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları yapılandırılabilecek. Başvurular, Gelir İdaresi'nin internet sitesi ve e-devletten yapılabilecek. Vergi dairesine şahsen veya postayla başvuru da yapılabilecek. Başvurular 31 Aralık tarihine kadar devam edecek. Borcunu peşin ödemek isteyenlere indirim sağlanacak. Vergi cezaları, gecikme faizleri ve gecikme zamları; trafik, seçim, nüfus para cezaları; Karayolu Taşıma Kanunu'na göre kesilen para cezaları; kara yollarından usulsüz geçişler nedeniyle kesilen para cezaları gibi tüm idari para cezaları yapılandırma kapsamında olacak. Türkiye Sanayici ve İş Adamları Vakfı (TÜSİAV) Vergi Platformu Başkanı Serkan Kumdakcı, borç yapılandırması ile ilgili olarak vatandaşları son güne kadar beklememeleri konusunda uyararak, "Teknoloji sayesinde bugün oturduğunuz yerden de başvuru yapmanız mümkün ancak son günlerde oluşan yığılmalar sistemi zora sokuyor." ifadelerini kullandı.
1.12.2020Ekonomi
Hangi borçlar yapılandırılacak? Borç yapılandırma kanununun kapsamı ve ödeme detayları...
Hangi borçlar yapılandırılacak? Borç yapılandırma kanununun kapsamı ve ödeme detayları...TÜSİAV Vergi Platformu Başkanı C. Serkan Kumdakcı vergi yapılandırması hakkında açıklamalarda bulundu. "Yapılandırmadan faydalanmak isteyenlerin başvuru için yıl sonuna kadar vakti var. Borç ödemeleri, en fazla 18 eşit takside bölünecek ve taksitler iki ayda bir ödenecek. İlk taksit tarihine kadar peşin ödemenin yapılması durumunda işleyen faizler silinecek" ifadelerini kullandı. Peki, Hangi borçlar yapılandırılacak?
12.11.2020Gündem
SGK, SSK’lı, BAĞ-KUR’lu GSS'li milyonlara müjde!
SGK, SSK’lı, BAĞ-KUR’lu GSS'li milyonlara müjde!Milyonlarca kişiye güzel haber! Af geliyor. Yapılandırma kapsamına alınıyor. Yıl sonuna kadar başvurarak bu haktan faydalanmak mümkün. SGK'ya borcu olanlar herkes merak ediyor. 'Sigorta primlerine af geliyormuş, bizi de kapsıyor mu, nasıl yararlanacağız?’ gibi çokça soru geliyor. Bağ-Kur’lusu da soruyor, isteğe bağlı sigorta yaptıranlar da, işverenler de, ev hizmetlerinde çalışan da; soruyor. Doğru; bir af var, aslında af değil de yeniden yapılandırma demek daha doğru olur. Kritik tarih ise 31 Ağustos 2020. Bu tarihe kadar olan borçlar yapılandırma kapsamında olacak.
5.11.2020Ekonomi
Hangi borçlar yapılandırılıyor? Borç yapılandırmasından kimler yararlanacak?
Hangi borçlar yapılandırılıyor? Borç yapılandırmasından kimler yararlanacak?Milyonlarca kişi bekliyordu. Hangi borçlar yapılandırılacak? Kimler borç yapılandırmasından yararlanacak? Borç yapılandırması ile ilgili detaylar belli oldu. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen yeniden yapılandırma düzenlemesi toplumun geniş bir kesimini yakından ilgilendiriyor. Toplam 500 milyar liralık bir büyüklüğü kapsayacak yapılandırma ile ilgili merak edilen soruların yanıtı haberimizde...
25.10.2020Ekonomi
SGK Başkanı'ndan flaş açıklama
SGK Başkanı'ndan flaş açıklamaSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, gündelikçilerin sigorta primlerinin kuponla ödenmesinin yanı sıra cep telefonu üzerinden SMS ile sigortalayıp primi telefon faturasıyla tahsil etme seçeneği üzerinde çalıştıklarını ifade etti...
9.01.2015Ekonomi
Gelir testi yaptırmayanlar dikkat!
Gelir testi yaptırmayanlar dikkat!Gelir testi yaptırmadığı için aylık primi 2012’den beri 288 liradan hesaplanan 5 milyonu aşkın sigortalıya biriken borçtan kurtulmak için verilen 6 ay ek süre 31 Mart’ta doluyor
2.01.2015Ekonomi
Vergi borcu yapılandırma başvurusu nasıl yapılır, ne zaman başlayacak? Vergi borcu yapılandırma 2021 son tarih ve ödeme planı
Vergi borcu yapılandırma başvurusu nasıl yapılır, ne zaman başlayacak? Vergi borcu yapılandırma 2021 son tarih ve ödeme planıVergi, vergi cezaları, gecikme faizi, idari para cezaları, sigorta primleri, KYK borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun, 30 Nisan 2021 ve öncesinde beyana dayanan vergilerde verilmesi gereken beyannamelerin vergi, vergi cezaları, gecikme faizleri, gecikme cezaları, 2021 yılı için 30 Nisan 2021 tarihine kadar tahakkuk eden vergi, vergi cezaları, gecikme faizi, gecikme cezaları, idari para cezaları, SGK tarafından tahakkuk ettiği halde ödenmemiş, sigorta primleri, emeklilik keseneği, işsizlik sigortası primi ile bunlara bağlı gecikme cezaları belediyelerin amme alacakları kapsıyor. Peki, 2021 Vergi borcu yapılandırma nasıl yapılır? KYK, trafik cezaları, MTV, SGK primleri ve vergi borç yapılandırma başvurusu nasıl yapılır, ne zaman başlıyor?
9.06.2021Gündem
Yapılandırma kapsamına giren borçlar hangileri, yapılandırma hangi tarihleri kapsıyor?
Yapılandırma kapsamına giren borçlar hangileri, yapılandırma hangi tarihleri kapsıyor?AK Parti milletvekillerinin Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Yapılandırma kapsamına giren borçlar ve tarihi…
3.06.2021Gündem
Araç sahiplerini ilgilendiriyor! Yüzde 25 indirim
Araç sahiplerini ilgilendiriyor! Yüzde 25 indirimMilyonlarca araç sahibini kapsıyor. Trafik cezalarıyla ilgili flaş gelişme resmi gazetede yayımladı. Yapılandırma yasasında milyonlarca araç sahibinin elini rahatlatacak önemli düzenlemeler yer aldı. Buna göre; geç tebliğ edildiği için faiziyle katlanan, ödenmediği için biriken trafik cezaları yapılandırmayla peşin ödenirse, anaparadan yüzde 25 indirim yapılacak. Normalde bu indirim ceza kesildikten itibaren 15 gün içinde ödenmesi durumunda yapılıyordu!
19.11.2020Ekonomi
Vergi yapılandırma başvuru ekranı: Online vergi borcu yapılandırması nasıl yapılır?
Vergi yapılandırma başvuru ekranı: Online vergi borcu yapılandırması nasıl yapılır?Vergi ve prim borçlarının yapılandırılması düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Borç yapılandırması ve istihdam teşvikine ilişkin düzenlemeleri içeren yasa çıktı. 500 milyar liralık borcun yapılandırılacak. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan 7256 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında kanunla vergi borçları yapılandırılarak 18 taksitle ödenebilecek, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları yapılandırılabilecek. Vergi borcu yapılandırma nasıl yapılır? Vergi borcu yapılandırma başvurusu detayları…
18.11.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Hangi Borçlar Yapılandırılacak ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki hangi borçlar yapılandırılacak haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.