Borç Yapılandırması

Borç Yapılandırması

Son dakika Borç yapılandırması haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Borç yapılandırması ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Borç yapılandırması haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Borç Yapılandırması

haberleri sayfasında son dakika yaşanan borç yapılandırması gelişmeleri de dahil olmak üzere 240 borç yapılandırması haberi bulunmuştur. Tüm borç yapılandırması haberleri aşağıda listelenmiştir.
Faturalar ile ilgili flaş detay! Kayıp-kaçak bedeli...
Faturalar ile ilgili flaş detay! Kayıp-kaçak bedeli...Elektrik faturası düzenlemesi için hem konut hem de esnaflar için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bunun yanında kaçak elektrik ile mücadele ile faturalardaki kaçak yükü azaltılıyor. Dicle Elektrik'in Yönetim Kurulu Başkanı Memet Atalay, yıllar itibariyle hizmet bölgelerinde kayıp-kaçak elektrik tüketimini istikrarlı olarak gerilettiklerini ifade ederek, 2013'te yüzde 76 olan kaçak kullanım oranını yüzde 46'ya kadar düşürdüklerini belirtti.
20.02.2022Ekonomi
SGK resmen duyurdu! Cuma gününe kadar e-Devlet'ten başvuranlar aylık 450 TL...
SGK resmen duyurdu! Cuma gününe kadar e-Devlet'ten başvuranlar aylık 450 TL...Sosyal Güvenlik Kurumu harekete geçti ve SGK resmen duyurdu. Binlerce kişiyi kapsıyor. e-Devlet üzerinden ya da şahsen posta yoluyla Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'ne müracaat edilmesi gerekiyor. 31 Aralık Cuma gününe kadar başvuruda bulunanlar avantajlı olacak. SGK tarafından özellikle emeklilik bekleyenleri ilgilendiren önemli bir adım atıldı. Emeklilik için tüm şartları yerine getirmiş olup da sadece eksik primleri bulunması nedeniyle emekli olamayan vatandaşlar cuma gününe kadar başvurmaları halinde eksik primlerini daha az para ödeyerek borçlanabilecekler. Yeni yıl gelmeden başvuruda bulunanlar aylık 450 TL daha az ödeme yapacak. Ancak SGK’ya başvurmayanlar yaklaşık yüzde 40 daha fazla maliyetle karşılaşacaklar.
29.12.2021Ekonomi
Borcu olanlar dikkat! Tarih verilerek uyarı yapıldı, gecikme faizi...
Borcu olanlar dikkat! Tarih verilerek uyarı yapıldı, gecikme faizi...Borcu olanlar için kritik uyarı geldi. Yapılandırmadan yararlanan vatandaşlardan ilk taksit ödemelerini yapmayanların 31 Aralık tarihine kadar gecikme faizi ile birlikte ödemelerini yapabilecekleri duyuruldu.
8.12.2021Ekonomi
SGK resmen duyurdu! Yarın son gün, hemen...
SGK resmen duyurdu! Yarın son gün, hemen...SGK harekete geçti ve resmen duyurdu. Çok sayıda kişiyi ilgilendiriyor. Yarın son gün. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından art arda yapılan açıklamalar ile vatandaşlar uyarıldı. SGK yazılı olarak yaptığı açıklamada vatandaşların merak ettiği detayları paylaştı. SGK’nın borç yapılandırmasına yaklaşık 1.2 milyon kişi, 61 milyarlık borç için başvurdu. 1.6 milyar lira peşin ödeme yapıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), yapılandırılan prim borçlarının ilk taksit ödemesinde son günün 30 Kasım olduğunu hatırlattı.
29.11.2021Ekonomi
Borcu olanlar dikkat! Sadece anapara ödemesi yapılacak, son gün...
Borcu olanlar dikkat! Sadece anapara ödemesi yapılacak, son gün...Borcu olanları yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Faizler ödenmeyecek. Sadece anapara ödemesi yapılarak borçlardan kurtulmak mümkün. Son gün 30 Kasım olarak belirlendi. Bu tarihe kadar ödeme yapanlar karlı çıkacak.
25.11.2021Ekonomi
E-devlet'te yeni dönem! Milyonları kapsayan yenilik
E-devlet'te yeni dönem! Milyonları kapsayan yenilikE-devlet'te yeni özellik! E-devlet uygulamasıyla ulaşılan www.turkiye.gov.tr adresine milyonları ilgilendiren yeni bir özellik eklendi. Yeni eklenen Çalışma Hayatım özelliğiyle ne zaman emekli olacağınızın bilgisine, SGK’ya ait borçlarınıza, öğrenim belgelerinize, İŞKUR kayıtlarınıza ve tedavi bilgilerinize ulaşabiliyorsunuz.
11.10.2021Gündem
SGK resmen duyurdu! Milyonları ilgilendiriyor, saatler kaldı...
SGK resmen duyurdu! Milyonları ilgilendiriyor, saatler kaldı...Yapılandırma ile ilgili flaş açıklama! Borcu olan çok sayıda kişiyi kapsıyor. Yapılandırma imkanından yararlanan vatandaşlar borçlarından kurtulup rahat bir nefes alıyor. Bugün başvuru için son gün. Saat 23.59'a kadar başvuru yapılabilecek. Yapılandırma kapsamındaki alacaklar, gecikme cezası ve gecikme zammı yerine Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi Değişim Oranı) üzerinden hesaplanıyor. Bu hesaplama üzerinden peşin ödeme yapılırsa gecikme cezası ve gecikme zammının yüzde 90’ı siliniyor. Taksitle de ödeme yapılabiliyor. Bağ-kurlu olanlar yapılandırmadan yararlandığı takdirde erken emeklilik imkanına sahip oluyor. Yapılandırma ile ilgili vatandaşların kafasında birçok soru işareti bulunuyor. İşte yapılandırma ile ilgili sorular ve yanıtları...
30.09.2021Ekonomi
Emeklilik fırsatı! Son gün yarın, bankalar kredi de veriyor...
Emeklilik fırsatı! Son gün yarın, bankalar kredi de veriyor...Borcu olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Yüzde 90'ı siliniyor, son gün 30 Eyül (yarın). Yapılandırma kapsamındaki alacaklar, gecikme cezası ve gecikme zammı yerine Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi Değişim Oranı) üzerinden hesaplanıyor. Bu hesaplama üzerinden peşin ödeme yapılırsa gecikme cezası ve gecikme zammının yüzde 90’ı siliniyor. Yok, iki taksitle borç ödenirse, bu sefer Yİ-ÜFE üzerinden hesaplanan ceza ve zammın yüzde 50’si siliniyor. Bundan yararlanmak için de ilk taksitin 30 Kasım’da ödenmesi gerekiyor. Bağ-Kur’lara, daha önce durdurulan hizmet sürelerini canlandırma imkânı tanınıyor ki, bu da erken emeklilik anlamına geliyor.
29.09.2021Ekonomi
Faizler siliniyor! Başvuran yararlanıyor, son günler, süre uzatılmayacak
Faizler siliniyor! Başvuran yararlanıyor, son günler, süre uzatılmayacakBorcu olan yüz binlerce kişi yapılandırma imkanından yararlandı. Borçlarını yapılandıranlar faiz yükünün büyük kısmından da kurtuluyor. Yapılandırmada son günlere girildi. Vergi ve prim borçları başta olmak üzere kamuya olan borçları yapılandırmak için tanınan başvuru süresi 30 Eylül’de sona erecek. Borçlarını yapılandırmak isteyenlerin iki hafta içinde başvurmaları gerekiyor. Başvuru süresi ve ilk taksit süresinde daha önce bir ay uzatma yapıldığı için yeni bir uzatma yapılmayacak.
15.09.2021Ekonomi
Borcu olanlar dikkat! Süre uzatıldı ve...
Borcu olanlar dikkat! Süre uzatıldı ve...Borcu olanlara iyi haber. Süre bir ay daha uzatıldı. Çalışan, çalışmayan, Bağ-Kur'lu yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Temmuz ayında yeniden yapılandırılan borç tutarı kayıtlara 3.5 milyar lira olarak geçti. Bununla birlikte 2019 yılından itibaren yeniden yapılandırılan borç tutarı 70 milyar liraya dayandı. Mayıs ayında 14.3 milyar, haziran ayında ise 10.6 milyar liralık borç yapılandırılmıştı.
30.08.2021Ekonomi
Borcu olanlara güzel haber! Sadece yüzde 10'unu ödeyin, son hafta...
Borcu olanlara güzel haber! Sadece yüzde 10'unu ödeyin, son hafta...Borcu olan yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Büyük fırsat! Başvuranlar sadece sadece yüzde 10'unu ödüyor. Son haftaya girildi. Vergi ve diğer bazı borçlar yapılandırılıyor. Yapılandırma imkanından yararlananlar faizlerin büyük kısmını ödemiyor. Yapılandırılan borçlar peşin veya taksitler halinde ödenebiliyor ve peşin ödemelerde hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90, idari para cezalarının aslından yüzde 25 indirim yapılıyor.
24.08.2021Ekonomi
Borcu olanlar dikkat! Faiz ve taksit fırsatı, son gün...
Borcu olanlar dikkat! Faiz ve taksit fırsatı, son gün...Borcu olan yüz binleri ilgilendiriyor. 31 Ağustos'ta fırsat sona eriyor. Faiz ve taksit avantajı sunuluyor. İkişer aylık periyotlarla ödeniyor.
22.08.2021Ekonomi
SGK harekete geçip tespit ediyor! Maaş ve ödemeler iptal ediliyor...
SGK harekete geçip tespit ediyor! Maaş ve ödemeler iptal ediliyor... Milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiriyor Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), harekete geçti. SGK sahte işyerleri ile sahte sigortalı gösterildiğinden şüphelenilen işyerlerini “S”, “Ş” ve “K” kodlarıyla işaretliyor. K kodu bulunan işyerleri denetlendikten sonra sahte olduğu tespit edilirse bu işyerinden sigortalı gösterilenlerin prim günleri iptal ediliyor.
Borcu olan milyonları ilgilendiriyor! Hemen e-Devlet'ten...
Borcu olan milyonları ilgilendiriyor! Hemen e-Devlet'ten...Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Borç yapılandırması ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Başvuru için son tarih 31 Ağustos olarak belirlendi. Borcunu yapılandırmak isteyenler bu tarihe kadar e-Devlet üzerinden müracaatta bulunabilecekler. Milyonlarca vatandaşı ve işvereni ilgilendiren 7326 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasında son başvuru tarihi 31 Ağustos. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz, prim, vergi borçları, matrah ve vergi artırımı, pişmanlıkla beyan, MTV, öğrenim ve katkı kredileri, trafik para cezaları konusunda kaçırılmaması gereken fırsatlara dikkat çekti.
4.08.2021Ekonomi
Borcu olana güzel haber! En az yarısı siliniyor
Borcu olana güzel haber! En az yarısı siliniyorBorcu olan yüz binleri ilgilendiriyor. Borç yapılandırması ile ilgili son dakika açıklaması geldi. En az yüzde ellisi siliniyor. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz borç yapılandırması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, borcunu peşin ödeyenlerin yüzde 90 avantaj sağlayacağını vurguladı. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz, işten çıkarma yasağının 1 Temmuz'da sona ermesiyle ilk ay için işten çıkarma sayılarında çok ciddi değişiklik olmadığını belirterek, "Bilakis sigortalı sayılarımızda artışın olduğunu da görüyoruz. Geçmiş yıllarla eş değer seyrediyor. Olağanüstü durum söz konusu değil" dedi.
3.08.2021Ekonomi
SGK, SSK’lı, BAĞ-KUR’lu, emekli, engelli, borcu olan milyonları ilgilendiriyor! 1.500 liraya tamamlanıyor
SGK, SSK’lı, BAĞ-KUR’lu, emekli, engelli, borcu olan milyonları ilgilendiriyor! 1.500 liraya tamamlanıyorSSK’lı, Bağkur’lu, emekli, işçi, engelli herkes çok merak ediyordu. Tek tek açıklandı. Evde bakım parasını kimler alabilir? Malulen emekli olanların maaşları nasıl belirlenir? Emeklilik tarihi nasıl öğrenilebilir? Özel sektör çalışanın maaşından ne gibi kesintiler yapılıyor? Borç yapılandırmasından kimler yararlanabilecek? Gibi çok sayıda soruya İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı Yazarımız Mert Nayır yanıt verdi...
2.08.2021Ekonomi
Kredi ve kredi kartı borcu olanlar dikkat! Son gün 31 Temmuz...
Kredi ve kredi kartı borcu olanlar dikkat! Son gün 31 Temmuz...Kredi ve kredi borcu olanlara iyi haber. Açıklama yapıldı. Başvuru için son tarih 31 Temmuz olarak belirlendi. Borçlar öteleniyor. Borç yapılandırması için başvuruda bulunmak gerekiyor. Dev bankadan yapılan açıklamada borç ertelemesi ile ilgili detaylar paylaşıldı. İşte Akbank kredi ve kredi kartı borç ertelemesi ile ilgili detaylar...
26.07.2021Ekonomi
Yapılandırma müjdesi! Gecikme zammı ve faizler siliniyor
Yapılandırma müjdesi! Gecikme zammı ve faizler siliniyorYapılandırma ile ilgili flaş karar! Ödenemeyen borçlar için büyük kolaylık sağlanıyor. Gecikme zammı ve faiz ödenmeyecek. Son başvuru tarihi 31 Ağustos olarak belirlendi. Milli Emlak vadesinde ödenmeyen borçlar için yapılandırma imkanı sağlıyor. Vadesi 30 Nisan 2021'de gelen ancak 9 Haziran itibarıyla ödenmemiş borçlara ilişkin düzenleme yapıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan düzenleme ile borçların asıllarına herhangi bir indirim uygulanmayacak ancak gecikme zammı, faiz gibi borçlar silinerek, bunların yerine hesaplanacak Yİ-ÜFE tutarı ödenecek. Bu imkandan yararlanmak isteyen vatandaşların Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığının ilgili merkez veya taşra birimlerine 31 Ağustos 2021'e kadar başvurmaları gerekiyor.
15.07.2021Ekonomi
Borcu olana güzel haber haber! Katsayı uygulanmayacak
Borcu olana güzel haber haber! Katsayı uygulanmayacakBorcu olan yüz binleri ilgilendiriyor. Ödeme kolaylığı sağlanıyor. Borca katsayı uygulanmayacak. Borç yapılandırma fırsatı ile ilgili detaylar paylaşıldı. 30 Eylül tarihine kadar ödeme yapanlar karlı çıkacak. İşte borç yapılandırması ile ilgili detaylar...
12.07.2021Ekonomi
Borcu olana iyi haber! Siliniyor, tarih açıklandı 31 Ağustos...
Borcu olana iyi haber! Siliniyor, tarih açıklandı 31 Ağustos...Borcu olan herkesi çok yakından ilgilendiren karar. Tek tek açıklandı. Yüzde 90'ı siliniyor. Tarih belli oldu. Yapılandırılan tutarlar peşin veya 2'şer aylık dönemlerde 36 aya kadar taksitler halinde ödenebiliyor. Peşin ödemelerde Yİ-ÜFE oranında hesaplanan tutardan ayrıca yüzde 90 indirim yapılması, trafik para cezaları ve diğer idari para cezalarının peşin ödenmesi halinde asıllarında yüzde 25 indirim yapılması sağlanıyor.Gelir İdaresi Başkanlığı, yeni yapılandırma kanunuyla getirilen imkanlara, ödeme kolaylıklarına, başvuruların nereye ve nasıl yapılacağına ilişkin bilgilerin yer aldığı "Yapılandırma Kanunu Rehberi" hazırladı. Rehberde, kanun kapsamındaki borçların neler olduğu, kesinleşmiş vergi ve vergi cezası borcu bulunan mükelleflere getirilen kolaylıklar, idari para cezaları için oluşturulan ödeme takvimi gibi imkanlar anlatılıyor. Vatandaşların söz konusu imkan ve ödeme kolaylıklarından faydalanabilmesi için 31 Ağustos'a kadar başvuruda bulunması gerekiyor.
8.07.2021Ekonomi
Borcu olanlara müjde! İki indirim birden geldi, faizler artık...
Borcu olanlara müjde! İki indirim birden geldi, faizler artık...Borcu olanlara müjde haber geldi. Milyonlarca kişiyi yakından ilgilendiriyor. Borç yapılandırmasıyla ilgili flaş gelişme. Detaylar belli oldu. Peşin öderseniz iki indirim birden geliyor. Trafik cezalarını kapsıyor. Resmi Gazete'de yayımlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Cuma günü Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren, yapılandırma, stok ve matrah affı, sicil affı gibi unsurları içeren 7326 sayılı kanuna ilişkin genel tebliğ yayınladı. Bu yasa ile daha önceki yasalardan farklı olarak, mükelleflerin kamu ile olan işlerinde sunmak üzere ‘borçsuzluk’ yazısı alabilmeleri için borcun yüzde 10’unu ödeme şartı aranacak. Öte yandan trafik cezası borcunu yapılandıran mükelleflere, peşin ödemeyi tercih etmeleri halinde iki kez indirim uygulanıyor ve ödenecek para kesilen para cezası tutarının da altına iniyor.
14.06.2021Ekonomi
Öğrenim Kredisi yapılandırma başvurusu şartları belli oldu! Öğrenim kredisi borç yapılandırma nasıl yapılır?
Öğrenim Kredisi yapılandırma başvurusu şartları belli oldu! Öğrenim kredisi borç yapılandırma nasıl yapılır?Öğrenim kredisi borcu olan üniversite mezunlarına müjde... Hükümet yeni bir adım attı. Yeni yapılandırma yasası ile birlikte öğrenim kredisi borçları da yapılandırılabilecek. Borcunu zamanında ödeyemeyen öğrencilere uygulanan faiz sebebiyle yıllardır ödemelerini erteleyenlere yeni yasa ile büyük kolaylık sağlanıyor. Yasa ile KYK yapılandırmanın şartları da belli oldu. Peki, Öğrenim Kredisi yapılandırma başvurusu nasıl yapılır? Öğrenim Kredisi yapılandırma nasıl yapılır? Öğrenim kredisi yapılandırma 2021 şartları!
9.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Borç Yapılandırması ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki borç yapılandırması haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.