Güncelleme

Güncelleme

Son dakika güncelleme haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan güncelleme ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını güncelleme haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Güncelleme

haberleri sayfasında son dakika yaşanan güncelleme gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.591 güncelleme haberi bulunmuştur. Tüm güncelleme haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sanayi Bakanı Kacır duyurdu! TÜBİTAK bursu müjdesi geldi
Sanayi Bakanı Kacır duyurdu! TÜBİTAK bursu müjdesi geldiTEKNOFEST üçüncü gününde büyük heyecanla sürüyor. TEKNOFEST'e katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır burs programı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.
29.09.2023Ekonomi
Cardin'den Türkiye'ye F-16 satışı için ilk açıklama Güncelleme Tarihi: Eylül 29, 2023 09:35
Cardin'den Türkiye'ye F-16 satışı için ilk açıklama Güncelleme Tarihi: Eylül 29, 2023 09:35ABD Senatosu Dış İlişkiler Komisyonu başkanlığını Bob Menendez'den devralan kıdemli Demokrat senatör Ben Cardin ayağının tozuyla Türkiye'ye F-16 satışını değerlendirdi.
29.09.2023Dünya
Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg vites büyüttü, teslimatlar hızlanıyor
Türkiye'nin yerli ve milli otomobili Togg vites büyüttü, teslimatlar hızlanıyorTürkiye'nin Otomobil Girişim Grubu (Togg) vites büyüttü. Kuruluşundan bu yana tek vardiya olarak üretim yapan Gemlik'teki fabrikada üretim çift vardiya olarak yapılmaya başlandı. Seri üretime geçilmesiyle birlikte günlük 160 araç olan üretim sayısının da Ekim ayı ile birlikte 280 araç olarak gerçekleşmesi hedefleniyor.
20.09.2023Ekonomi
15 EYLÜL CUMA HUTBESİ | Cuma Hutbesinin konusu nedir? Cuma Hutbesi 15 Eylül 2023 konusu
15 EYLÜL CUMA HUTBESİ | Cuma Hutbesinin konusu nedir? Cuma Hutbesi 15 Eylül 2023 konusuDiyanet İşleri Başkanlığı, 15 Eylül 2023 Cuma hutbesini yayımladı. Cuma namazı kılacak müminler camilerde okunacak hutbenin konusunu merak ediliyor. İşte Cuma hutbesinin konusu…
14.09.2023Gündem
Vivo V29 incelemesi
Vivo V29 incelemesiHerkese merhaba. Dünyanın önemli telefon üreticilerinden Vivo’nun yeni gözbebeği V29’u bugün sizlerle birlikte yakından incelemek istiyoruz. Kendi kategorisinde öncü olan telefonun kamera ve video özellikleri dikkat çekiyor. Hadi gelin detaylı bakalım.
7.09.2023Advertorial
Asgari ücretliye güzel haber geldi! Flaş zam oranı ve kıdem tazminatı detayı
Asgari ücretliye güzel haber geldi! Flaş zam oranı ve kıdem tazminatı detayıAsgari ücretli vatandaşlar için son dakika açıklaması geldi. Asgari ücretlinin kıdem tazminatında güncelleme yapılacak. Öte yandan Asgari ücret zammı ile ilgili tahminler gelmeye başladı. Bunun yanında kıdem tazminatının 1 yıl için en yüksek tutarını ifade eden tavan ise memur maaş katsayısına göre belirleniyor. Diğer bir deyişle memur maaşındaki artışa endeksli bir kıdem tavanı var ve 6 ayda bir güncelleniyor. Bunun yanında Ocak ayında asgari ücret yüzde 30-40 civarı artış yapılırsa en düşük kıdem tazminatı da 1 yıl için 16-17 bin lira seviyesine çıkacak. İşte asgari ücret ile ilgili son dakika tüm detaylar...
DSÖ: COVID-19 vakalarında dünya genelinde artış yaşanıyor
DSÖ: COVID-19 vakalarında dünya genelinde artış yaşanıyorDünya Sağlık Örgütü (DSÖ), COVID-19 vakalarında ağustosta bir önceki aya kıyasla yüzde 38 artış yaşandığını, dünya genelinde 1,4 milyonun üzerinde vakanın rapor edildiğini duyurdu.
2.09.2023Yaşam
MEB'den 'ücretsiz ders kitabı' iddialarına ilişkin inceleme
MEB'den 'ücretsiz ders kitabı' iddialarına ilişkin incelemeMilli Eğitim Bakanlığı (MEB), bazı özel okulların ücretsiz ders kitaplarını öğrencilere dağıtmadığı veya kullanılmadan hurda kağıt olarak elden çıkardığı iddialarına ilişkin inceleme başlattı.
30.08.2023Gündem
Gençlere vergisiz telefonun ayrıntıları belli oldu! İşte marka marka isim verildi
Gençlere vergisiz telefonun ayrıntıları belli oldu! İşte marka marka isim verildiDaha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurusu yapılan ‘gençlere vergisiz telefon’ çalışmasının ayrıntıları belli oldu. Konuyla ilgili bilgi veren Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, “15 model üzerinde çalışma yapıyoruz. Türkiye’de üretim yapan firmalar kapsama dahil edilecek. Cari açığı düşünmemiz gerek” şeklindeki sözleri aktarıldı.
21.09.2023Ekonomi
İstanbul'da taksimetre güncellemede son gün mesaisi
İstanbul'da taksimetre güncellemede son gün mesaisiİstanbul'da UKOME kararıyla taksi ücretlerine geçtiğimiz hafta yüzde 51.52 oranında zam yapıldı. 14 Ağustos itibariyle geçerli olacak yeni fiyatlar için taksimetre ayar merkezleri son gün mesaisi yaptı. Taksimetre güncellemesi yapan firmaların merkezlerinde zaman zaman yoğunluk yaşandığı görüldü.
13.08.2023Ekonomi
İstanbul'da taksimetre güncelleme sırası
İstanbul'da taksimetre güncelleme sırasıUKOME'nin taksi ücretlerine yaptığı yüzde 51.52'lik zammın ardından taksi şoförleri taksimetrelerini güncellemeye başladı. Zamlı tarife 14 Ağustos'tan itibaren geçerli olacak.
10.08.2023Haber
70 liraya yükseldi! Taksiler için taksimetre ayarı, 14 ağustos son gün
70 liraya yükseldi! Taksiler için taksimetre ayarı, 14 ağustos son günUKOME'nin taksi ücretlerine yaptığı yüzde 51.52'lik zammın ardından taksi şoförleri taksimetrelerini güncellemeye başladı. Zamlı tarife 14 Ağustos'tan itibaren geçerli olacak.
10.08.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Dolaylı verginin azalması talebini destekliyorum
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz: Dolaylı verginin azalması talebini destekliyorumCumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz "OVP'yi 2026 perspektifinde yapacağız. Dolayısıyla 2025’e kadar belki küçük güncellemeler… ama asıl 2026 OVP ile netleşmiş olacak ve orada da perspektifimiz tek haneli enflasyon" dedi.
8.08.2023Ekonomi
Vivo V29 Lite incelemesi
Vivo V29 Lite incelemesiHerkese merhaba. Son yıllarda akıllı telefon sektöründe yükseliş gösteren Vivo, ürün yelpazesini sürekli genişletiyor. Bugün sizi Vivo V29 ailesinin yeni üyesi Vivo V29 Lite ile tanıştırmak istiyorum. Vivo, diğer akıllı telefonlarında olduğu gibi V29 Lite ile yine tam not alacak gibi duruyor. Çünkü özellikleri sizi oldukça cezbedecek. Peki neler var Vivo V29 Lite da derseniz gelin bu akıllı harikayı yakından inceleyelim.
7.08.2023Advertorial
Merkez Bankası Başkanı Erkan: Yıl sonu enflasyonu tek haneye inecek
Merkez Bankası Başkanı Erkan: Yıl sonu enflasyonu tek haneye inecekTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Hafize Gaye Erkan, Enflasyon Raporu 2023-III'ün tanıtımı amacıyla düzenlenen bilgilendirme toplantısında sunum yaptı. Erkan "Enflasyonun 2023 yıl sonunda %58,0 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Enflasyonun 2024 yıl sonunda %33,0 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz. Enflasyonun 2025 yıl sonunda %15,0 olarak gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz" dedi.
27.07.2023Ekonomi
Yüzde 100 zam geldi! Hibe destekleri değişti
Yüzde 100 zam geldi! Hibe destekleri değiştiTicaret Bakanı Ömer Bolat, sosyal medya hesabından hibe desteklerinin artırıldığını açıkladı.
26.07.2023Ekonomi
Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Karar Resmi Gazete'de
Beşeri Tıbbi Ürünlerin Fiyatlandırılmasına Dair Karar Resmi Gazete'deResmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılacak Türk Lirası cinsinden 1 Euro değeri, temmuz ayında yüzde 30,5 oranında artırılarak 14,0387 TL olarak belirlendi.
22.07.2023Gündem
vivo’nun bütçe dostu yeni modeli Y36 satışta
vivo’nun bütçe dostu yeni modeli Y36 satışta Şık ve zarif tasarımı, güçlü teknolojik özellikleri ve fiyat performans avantajı ile rakiplerini geride bırakan vivo Y36, Türkiye’de satışa sunuldu.
18.07.2023Advertorial
Vivo Y36 incelemesi
Vivo Y36 incelemesiBir cep telefonundan beklentiniz nedir? Uzun pil ömrü, dayanıklılık, güçlü performans, uygun fiyat…
3.07.2023Advertorial
Twitter kullanıcılarını kızdıracak güncelleme! Elon Musk açıkladı
Twitter kullanıcılarını kızdıracak güncelleme! Elon Musk açıkladıElon Musk, kullanıcıların hesaplarının özelliklerine göre Twitter’a tweet görüntüleme sayılarında sınırlandırma getirdi.
1.07.2023Dünya
Boğaz geçiş ücretlerine zamlı tarife yarın başlıyor! Bakan Uraloğlu yeni ücreti açıkladı
Boğaz geçiş ücretlerine zamlı tarife yarın başlıyor! Bakan Uraloğlu yeni ücreti açıkladıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu “Net ton başına alınan 4,08 dolar ücret, 1 Temmuz 2023 tarihinden itibaren 4,42 dolar olacak. Cumhurbaşkanlığı Kararı ile artık boğaz geçiş ücretleri her yıl yeniden güncellenecek. Boğazlardan sağladığımız gelir artacak” dedi.
30.06.2023Ekonomi
WhatsApp'ta herkesin beklediği güncelleme! Test ediliyor, kullanıcılara seçenek sunulacak
WhatsApp'ta herkesin beklediği güncelleme! Test ediliyor, kullanıcılara seçenek sunulacakWhatsApp'ta arkadaşlarınıza foto gönderme şekliniz değişecek. Uygulama, yüksek çözünürlüklü fotoğraf gönderme özelliğini test ediyor.
Galatasaray'da 5 yıldıza teklif yağıyor yönetim oyuncuları bırakmıyor
Galatasaray'da 5 yıldıza teklif yağıyor yönetim oyuncuları bırakmıyorŞampiyonlar Ligi kadrosu yapmak için kolları sıvayan Galatasaray'da Torreira, Abdülkerim Bardakcı, Nelsson, Boey ve Kerem Aktürkoğlu gibi yıldızlara teklif yağıyor.
12.06.2023Galatasaray
Bakan Uraloğlu: Uluslararası gemilerden alınan boğaz geçiş ücreti artırıldı
Bakan Uraloğlu: Uluslararası gemilerden alınan boğaz geçiş ücreti artırıldıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türk boğazlarından uğraksız geçen uluslararası gemilerden alınan ücretlerde, 1 Temmuz itibariyle yeni bir güncelleme yapıldığını belirterek, boğaz geçiş ücretlerinin belirlenmesinde kullanılan net ton başı biriminin 4,42 dolara yükseltildiğini açıkladı.
11.06.2023Gündem
PES sunucu bakımı ne zaman bitecek 2023? Efootball 2023 güncelleme bitti mi, mobile sunucu bakımı ne zaman bitecek, saat kaçta?
PES sunucu bakımı ne zaman bitecek 2023? Efootball 2023 güncelleme bitti mi, mobile sunucu bakımı ne zaman bitecek, saat kaçta?PES Efootball 2023'ün sunucu bakımının ne zaman biteceği yoğun bir şekilde sorgulanıyor. Konami tarafından yapılan duyuruyla beraber sunucular bakıma girmişti. Peki, PES sunucu bakımı ne zaman bitecek? Efootball 2023 sunucu bakımı bitti mi? İşte PES 2023 sunucu bakımında son durum…

Benzer Haber Etiketleri

Güncelleme ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki güncelleme haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.