Göç İdaresi

Göç İdaresi

Son dakika göç idaresi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan göç idaresi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını göç idaresi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Göç İdaresi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan göç idaresi gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.071 göç idaresi haberi bulunmuştur. Tüm göç idaresi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Meclis TV canlı yayın ekranı ve frekans bilgisi! Bütçe görüşmeleri ne zaman bitecek, TBMM bütçe görüşmeleri canlı nasıl izlenir? TBMM TV canlı yayın
Meclis TV canlı yayın ekranı ve frekans bilgisi! Bütçe görüşmeleri ne zaman bitecek, TBMM bütçe görüşmeleri canlı nasıl izlenir? TBMM TV canlı yayınTBMM bütçe görüşmeleri devam ediyor. 9 Aralık günü Kültür Bakanlığı ve Çalışma Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri Genel Kurul'da yapıldı. Peki, Bütçe görüşmeleri ne zaman bitecek, TBMM bütçe görüşmeleri canlı nasıl izlenir? İşte Meclis TV canlı yayın ekranı ve TBMM TV canlı yayın frekans bilgileri…
9.12.2022Gündem
Kadınlara zorla fuhuş yaptıran çete adliyeye sevk edildi! Şifre ile haberleşiyorlardı, iğrenç olay
Kadınlara zorla fuhuş yaptıran çete adliyeye sevk edildi! Şifre ile haberleşiyorlardı, iğrenç olayBursa merkezli 3 ilde polis ekiplerince düzenlenen fuhuş operasyonunda ahlak polisi tarafından gözaltına alınan 12 şüpheli adliyeye sevk edildi.
6.12.2022Yaşam
'Yeni araçlarımız geldi' şifresini kullanan fuhuş çetesine operasyon: 12 gözaltı
'Yeni araçlarımız geldi' şifresini kullanan fuhuş çetesine operasyon: 12 gözaltıBursa merkezli 3 ilde, yurt dışından çalışma vaadiyle Türkiye'ye getirdikleri 13 kadını fuhşa zorladığı tespit edilen 12 şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerin, kadınları zorla fuhşa zorladığı kişilerle 'Yeni araçlarımız geldi' şifresiyle konuştukları tespit edildi.
3.12.2022Yaşam
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Haftaya belediyelerin terör örgütlerine nasıl peşkeş çekildiğini açıklayacağım
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Haftaya belediyelerin terör örgütlerine nasıl peşkeş çekildiğini açıklayacağımİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Komisyonda milletvekillerinin bütçeye ilişkin görüş bildirildiği esnada söz alan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un eleştirileri üzerine Bakan Soylu, Terör Soruşturmaları (Belediyeler) yazılı kırmızı bir defter alıp havaya kaldırarak “Önümüzdeki hafta basın toplantısı ile açıkladığımda sizin söylediğinizin nasıl yalan olduğunu, belediyelerin terör örgütlerine nasıl peşkeş çekildiğini söylerim. Bütün belgeleri ile beraber Mersin Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adana Seyhan Belediyesi, Ataşehir Belediyesi olmak üzere bütün belediyelerle ilgili terör örgütlerine neler yapıldığını göstereceğim” dedi.
18.11.2022Siyaset
Göç İdaresi Başkanlığı'ndan 'Yüzlerce kaçak göçmen sokağa salındı' iddiasına yalanlama
Göç İdaresi Başkanlığı'ndan 'Yüzlerce kaçak göçmen sokağa salındı' iddiasına yalanlamaGöç İdaresi Başkanlığı, 'TIR'larla Türkiye'ye gelen yüzlerce kaçak göçmen Gaziosmanpaşa'da sokağa salındı' iddiasıyla ilgili, "Mevzubahis görüntülerin iki ay öncesine ait olduğu açık kaynaklardan bilinmektedir. 26 Eylül 2022 tarihinde yapılan basın açıklamasında, görüntülerde yer alan düzensiz göçmenlerin Gaziosmanpaşa'da yakalandığı ve sınır dışı edilmek üzere İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne teslim edildiği duyurulmuştur" açıklamasını yaptı.
15.11.2022Gündem
Bursa'daki yangın faciasında hayatını kaybedenler son yolculuğuna uğurlandı
Bursa'daki yangın faciasında hayatını kaybedenler son yolculuğuna uğurlandıBursa'da yaşanan yangın faciasında hayatını kaybeden Suriye uyruklu anne Amina ile yaşları 1- 11 arasında değişen 6 çocuğu ve 2 yeğeni için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı cenaze törenin ardından son yolculuğuna uğurlandı.
9.11.2022Gündem
Kuşadası açıklarında 38 kaçak göçmen ile 4 Türk vatandaşı kurtarıldı
Kuşadası açıklarında 38 kaçak göçmen ile 4 Türk vatandaşı kurtarıldıAydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında, Yunan unsurlarınca Türk karasularına itilen 1'i göçmen kaçakçısı 4 Türk vatandaşı ile 38 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.
9.11.2022Gündem
İstanbul'da 11 ayda 148 bin 12 yabancı hakkında işlem yapıldı
İstanbul'da 11 ayda 148 bin 12 yabancı hakkında işlem yapıldıİstanbul Valiliği, İstanbul'da 11 ayda 148 bin 12 yabancı hakkında işlem yapıldığını, 41 bin 35 kaçak göçmenin doğrudan sınır dışı edildiğini, 100 bin 626 yabancının ise diğer illerde bulunan geri gönderme merkezlerine sevk edildiğini açıkladı.
7.11.2022Gündem
Ege denizinde göçmen hareketliliği: 130 göçmen kurtarıldı
Ege denizinde göçmen hareketliliği: 130 göçmen kurtarıldıİzmir’in Çeşme, Dikili ve Menderes ilçeleri açıklarında, Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına geri itilen 130 göçmen, görevlendirilen Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı.
3.11.2022Gündem
Yunanistan’ın ölüme ittiği 78 göçmen kurtarıldı
Yunanistan’ın ölüme ittiği 78 göçmen kurtarıldıİzmir’in Seferihisar ve Dikili ilçeleri açıklarında Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 78 düzensiz göçmen kurtarıldı.
2.11.2022Gündem
Edirne Valiliğinden, Yunanistan ve göçmen açıklaması
Edirne Valiliğinden, Yunanistan ve göçmen açıklamasıEdirne Valiliği, göçmenler üzerinden kaos oluşturmayı hedefleyen gerçekdışı paylaşımlar nedeniyle İpsala Sınır Kapısı etrafında toplanan gruba kolluk kuvvetleri tarafından kontrollü müdahale edilerek göçmen grubunun Geri Gönderme Merkezine alındığını duyurdu. Valilik açıklamasında, "Yunanistan medyasının bahse konu olayı da göçmenlerin sınırı geçmeye zorlanması şeklinde lanse etmesi, göçmenlere karşı takındığı insanlık ve hukuk dışı tutumu defalarca tespit edilmiş olan Yunanistan’ın alışılageldik suçluluk psikolojisi olarak görülmektedir." denildi.
19.10.2022Gündem
İçişleri Bakanlığından Yunanistan’ın göçmen iddialarına sert tepki
İçişleri Bakanlığından Yunanistan’ın göçmen iddialarına sert tepkiİçişleri Bakanlığı, “Yunan hükümeti kendisine cinayeti yakıştırdığı gibi yalanı ve iftirayı da yakıştırmaktan imtina etmemiştir. 2020 yılından bu yana 46 bin 840’ı Ege Denizinde, 14 bin 897’si Yunanistan kara sınırında olmak üzere toplam 61 bin 737 göçmen geri itmeye maruz kalmıştır. Yunanistan’ı, ölümlerle sonuçlanan göç politikasından vazgeçmeye davet ediyoruz” açıklamasını yaptı.
17.10.2022Gündem
Göç İdaresi Başkanlığı'ndan yabancıların adres beyanları hakkında açıklama
Göç İdaresi Başkanlığı'ndan yabancıların adres beyanları hakkında açıklama Göç İdaresi Başkanlığı, yabancıların gerçek dışı olarak ikamet adreslerine yerleştirilmesi iddiaları hakkında, "Yasal kalış hakkı bulunan yabancıların adres beyanlarının tamamında, Emniyet Genel Müdürlüğü ve Jandarma Genel Komutanlığı tarafından titizlikle ve yerinde tahkikatlar yürütülmekte olup 2022 yılının başından bu yana 3.791.198 yabancının adres tahkikatı yapılmış ve rutin olarak yapılmaya devam etmektedir" açıklamasını yayımladı.
11.10.2022Gündem
Fuhuş şebekesinin şifresi: Lüks araçlarımız geldi
Fuhuş şebekesinin şifresi: Lüks araçlarımız geldiMuğla'nın Fethiye ilçesinde, yurt dışından iş vaadiyle kandırıp, getirdikleri kadınlara fuhuş yaptırdığı belirlenen 4 kişi, polis operasyonuyla gözaltına alındı. Şüphelilerin, teknik takibe takılmamak için arayanlara, 'Lüks araçlarımız geldi' diyerek şifreli konuştukları belirtildi.
11.10.2022Yaşam
AÖL sınavları ne zaman, Açık Öğretim Lise sınavları online mı? MEB Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2022 - 2023 sınav tarihleri ne?
AÖL sınavları ne zaman, Açık Öğretim Lise sınavları online mı? MEB Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2022 - 2023 sınav tarihleri ne?Açık Lise Sınavları ne zaman, Açık Lise Sınavları online mı olacak? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Açık Öğretim Lisesi AÖL sınav tarihleri için araştırmalar hızlandı. 1.Dönem AÖL sınavları tarihleri dışında, online olup olmadığı da sorgulanıyor. Öte yandan Açık Öğretim Lisesi 2022-1 Dönemi ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 22 Ağustos'ta başlamış olup 14 Ekim'de sona erecek. Peki, AÖL sınavları ne zaman, online mı?
10.10.2022Eğitim
Bakan Soylu duyurdu: İstanbul'un 8 ilçesinde daha yeni yabancı kaydı yapılmayacak
Bakan Soylu duyurdu: İstanbul'un 8 ilçesinde daha yeni yabancı kaydı yapılmayacakİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Küçükçekmece, Başakşehir, Bağcılar, Avcılar, Bahçelievler, Sultangazi, Esenler, Zeytinburnu'nda ikamet izinleri kapandı. Bu ilçelerde yeni yabancı kaydı yapılmayacak" ifadelerini kullandı. Esenyurt ve Fatih ilçeleri tüm yabancılara daha önceden kapanmıştı. Böylece İstanbul'un 10 ilçesinde göçmenlere ikamet izni kapandı.
8.10.2022Gündem
Kadınlara zorla fuhuş yaptıran yabancı uyruklu kadın tutuklandı
Kadınlara zorla fuhuş yaptıran yabancı uyruklu kadın tutuklandıAntalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Side beldesinde kendi ülkesinden kadınlara zorla fuhuş yaptırmak suçundan yakalanan yabancı uyruklu Türk vatandaşı kadın, çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.
30.09.2022Yaşam
Foça'da, balıkçı teknesinde 231 kaçak göçmen yakalandı
Foça'da, balıkçı teknesinde 231 kaçak göçmen yakalandıİzmir'in Foça ilçesi açıklarında, balıkçı teknesiyle yasa dışı yollardan İtalya'ya gitmeye çalışan, aralarında kadınların da bulunduğu 231 kaçak göçmen ile organizatör olduğu değerlendirilen 2 kişi, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.
24.09.2022Yaşam
Suriyelilerin ülkelerine gönülle geri dönüşleri sürüyor
Suriyelilerin ülkelerine gönülle geri dönüşleri sürüyorİç savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyelilerin, ülkelerine gönüllü geri dönüşleri sürüyor. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen sınır ötesi harekatlar ile güvenli hale getirilen bölgelere bugüne kadar 521 bin 39 kişi, gönüllü geri dönüş yaptı.
19.09.2022Gündem
İzmir açıklarında 59 düzensiz göçmen kurtarıldı, 39 göçmen yakalandı
İzmir açıklarında 59 düzensiz göçmen kurtarıldı, 39 göçmen yakalandıİzmir'in Seferihisar, Foça ve Urla ilçelerinde Yunanistan unsurları tarafından geri itilen 57 düzensiz göçmen kurtarılırken, Çeşme ilçesinden yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmak isteyen 39 düzensiz göçmen de yakalandı.
14.09.2022Yaşam
Edirne Valiliği, Yunan medyasının 'göçmen geçişi' iddialarını yalanladı
Edirne Valiliği, Yunan medyasının 'göçmen geçişi' iddialarını yalanladıEdirne Valiliği, Yunan medyasında Türkiye- Yunanistan hudut hattında çekildiği iddia edilen göçmenlerin geçişine ilişkin görüntü ve haberlerin asılsız olduğunu açıkladı.
13.09.2022Gündem
Kuşadası'nda 6 kaçak göçmen kurtarıldı
Kuşadası'nda 6 kaçak göçmen kurtarıldıAydın'ın Kuşadası ilçesi açıklarında, Yunan unsurlarınca Türk karasularına itilen 6 kaçak göçmen kurtarılırken, 1 kaçak göçmenin hayatını kaybettiği belirlendi.
4.09.2022Gündem
İzmir'de 98 göçmen kurtarıldı, 2'si Türk 3 kişi gözaltına alındı
İzmir'de 98 göçmen kurtarıldı, 2'si Türk 3 kişi gözaltına alındı İzmir'in Foça ilçesinde, Yunanistan unsurların tarafından Türk kara sularına itilen 96 göçmen ile 2 Türk şüpheli, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı. Öte yandan, organizatör olduğu değerlendirilen 2'si Türk olmak üzere 3 kişi gözaltına alındı.
29.08.2022Gündem
İzmir'de 98 göçmen kurtarıldı, 2'si Türk 3 kişi gözaltına alındı
İzmir'de 98 göçmen kurtarıldı, 2'si Türk 3 kişi gözaltına alındıİzmir'in Foça ilçesinde, Yunanistan unsurların tarafından Türk kara sularına itilen 96 göçmen ile 2 Türk şüpheli, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekiplerince kurtarıldı. Öte yandan, organizatör olduğu değerlendirilen 2'si Türk olmak üzere 3 kişi gözaltına alındı.
29.08.2022Yaşam
2022 yılında 73 bin 836 düzensiz göçmen sınır dışı edildi
2022 yılında 73 bin 836 düzensiz göçmen sınır dışı edildiGöç İdaresi Başkanlığı yılbaşından itibaren bugüne kadar sınır dışı edilen düzensiz göçmen sayısının 73 bin 836'ya ulaştığını bildirdi.
27.08.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Göç İdaresi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki göç idaresi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.