Fırsatçılık

Fırsatçılık

Son dakika fırsatçılık haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan fırsatçılık ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını fırsatçılık haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Fırsatçılık

haberleri sayfasında son dakika yaşanan fırsatçılık gelişmeleri de dahil olmak üzere 372 fırsatçılık haberi bulunmuştur. Tüm fırsatçılık haberleri aşağıda listelenmiştir.
İsveç Konsolosluğu üzerinden yapılan yardımı açıkladı! Bakan Soylu: Benim seçimimle ne ilginiz var?
İsveç Konsolosluğu üzerinden yapılan yardımı açıkladı! Bakan Soylu: Benim seçimimle ne ilginiz var?14 Mayıs seçimleriyle ilgili konuşan Bakan Soylu, 'Oy ve Ötesi' derneğinin sandıklarda anarşizme yol açtığını belirterek İsveç Konsolosluğu üzerinden yapılan yardımı açıkladı.
19.05.2023Gündem
Dolar ve euroda kur farkı! Döviz bürolarında fiyat değişimi: Legal değil, fırsatçılık
Dolar ve euroda kur farkı! Döviz bürolarında fiyat değişimi: Legal değil, fırsatçılıkEuro ve dolarda kur farkı ortaya çıktı. Döviz bürolarındaki fiyat değişimi ilçeden ilçeye farklılık gösteriyor. Farklı ilçelerde bulunan döviz bürolarında euro ve dolar satış ve alış fiyatı değişimleri dikkat çekti. Aynı ilçelerde yer alan döviz bürolarında dahi fiyat farkları görüldü. Prof. Dr. Natalya Ketenci, "Piyasa dışı satışlar oluyor bu legal bir şey değil. Fırsatçılık olabilir, aslında gerçek bir kur var" dedi. İşte haberin detayları...
19.05.2023Ekonomi
MHP lideri Bahçeli: 14 Mayıs tarihimizin en kritik seçimi
MHP lideri Bahçeli: 14 Mayıs tarihimizin en kritik seçimiMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Tokat’ta "14 Mayıs'ta Aziz Milletim Sıra Sende” temalı mitingde konuştu. Bahçeli, "14 Mayıs'ta Aziz Milletim Sıra Sende" mitinginde konuşuyor. Bahçeli, '14 Mayıs tarihimizin en kritik seçimi, ya Türkiye kazanacak ya da zillet kazançlı çıkacaktır.' dedi.
11.05.2023Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kira fırsatçılığına düzenlemelerle kesinlikle izin vermeyeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kira fırsatçılığına düzenlemelerle kesinlikle izin vermeyeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı. "Seçimden sonra kiraların üzerine gideceğiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kiraların büyükşehirlerde arttığını görüyoruz. Bu fırsatçılık. Bu fırsatçılığa da düzenlemelerle kesinlikle izin vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı. İstanbul'da nüfus 1 milyon olacak iki şehir kurulacağını belirten Erdoğan, "Bakanlığımız yerleri belirledi. Bu alanlar sadece riskli binaları dönüştürmek isteyen vatandaşlarımız için kullanılacak" dedi. Öte yandan Erdoğan, Karadeniz gazıyla ilgili müjdeyi 20 Nisan'da açıklayacağını belirtti.
18.04.2023Gündem
İcra borcu olanlara iki önemli uyarı! Tuzağa düşmeyin, suç sayılıyor
İcra borcu olanlara iki önemli uyarı! Tuzağa düşmeyin, suç sayılıyorHukuk bürolarının icralık vatandaşlara, borcu tahsil etmek amaçlı baskı kurması ile ilgili dikkat çeken bir uyarı geldi. Vatandaşlara bir de dolandırıcıların tuzak kurduğunu dile getiren Avukat Selen Karataş, borçluları iki önemli konuda uyardı.
15.04.2023Gündem
Ramazan pidesinde gramaj oyunu! 'İzlemeye aldık' dedi ve fırsatçıların yöntemini açıkladı
Ramazan pidesinde gramaj oyunu! 'İzlemeye aldık' dedi ve fırsatçıların yöntemini açıkladıİftar sofralarının vazgeçilmezlerden biri olan ramazan pidesinde, gramaj hilesi yapıldığı belirlendi. Pideyi 300 gram yerine 450 gram üreten bazı fırınlar, fiyatlarda da artışa gitti. Gramajdaki değişim ise dikkatlerden kaçmadı.
13.04.2023Ekonomi
Acil durum fonu uyarısı! 'Para sıkıntısı çekmezsiniz'
Acil durum fonu uyarısı! 'Para sıkıntısı çekmezsiniz'Aylık gelirin, giderleri karşılamada yetersiz kaldığı noktada ilk akla gelen kredi kartları ve tüketici kredileri oluyor. Pek çok kişi nakit ihtiyaçlar söz konusu olduğunda bankaların yolunu tutuyor. Özellikle özel bankalar müşteri çekmek için dönemsel olarak faiz kampanyaları yapıyor. Öyle ki sıfır faizli nakit avans imkanı sunan bankalar bile bulunuyor.
11.04.2023Ekonomi
Sahte gelin çetesi çökertildi! 'Amaç vurup kaçmak'
Sahte gelin çetesi çökertildi! 'Amaç vurup kaçmak'Türkiye genelinde yaşı ilerlemiş, engelli veya algılama yeteneği zayıf kişileri evlendirme vaadiyle ağına düşüren sahte gelin çetesi tespit edildi. Aile ve akraba görüntüsü veren çete üyeleri, kız isteme, söz kesme, nişan yapma eylemlerini gerçekleştiriyor. Artından ise asıl amaçlarına yöneliyorlar.
10.04.2023Yaşam
Deprem bölgesinde yeni fırsatçılık yöntemi! 'Çantacılar' devrede: Dava açıp hak talep etme peşindeler
Deprem bölgesinde yeni fırsatçılık yöntemi! 'Çantacılar' devrede: Dava açıp hak talep etme peşindelerDeprem bölgesinde enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken mülkiyet hakkı ile ilgili dikkat çeken bir uyarı geldi. Yıkılmış konutlar üzerinde malikin mülkiyetinin devam ettiğini hatırlatan uzmanlar, bu kişilerin enkazdaki geri dönüşüm malzemeleri üzerinde de hak sahibi olduğunu belirtti. Buradan kaynaklanan yeni bir fırsatçılık yöntemine dikkati çeken TUKONFED Bankacılık Komisyonu Başkanı Ölmez, alınması gereken önlemleri sıraladı.
10.04.2023Ekonomi
Depremi bahane edip, kira fiyatını yüzde 250 artırdı! İhtarname ile öğrendi
Depremi bahane edip, kira fiyatını yüzde 250 artırdı! İhtarname ile öğrendiManisa’da 25 yıllık İngilizce öğretmeni olan Ali Özen 8 yıldır oturduğu dairenin 2 bin lira olan kirasının ev sahibi tarafından 7 bin TL’ye yükseltildiğini kendisine Noter aracılığıyla çekilen ihtarname ile öğrendi. Aldığı ihtarname karşısında neye uğradığını şaşıran Özen, ev sahiplerinin şimdi de depremi bahane ederek fiyat artışları yapmasına artık birilerinin dur demesi gerektiğini söyledi.
31.03.2023Yaşam
AK Parti’den İYİ Parti il binasına yapılan saldırıya sert tepki: Lanetliyoruz
AK Parti’den İYİ Parti il binasına yapılan saldırıya sert tepki: LanetliyoruzİYİ Parti İstanbul İl binasına yapılan saldırıya, AK Parti'den peş peşe sert tepkiler geldi. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, saldırıyı lanetlediklerini belirtti. Çelik, 'Siyaset kurumuna dönük her türlü taciz ve saldırının karşısındayız.' dedi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, 'Saldırı provokasyondur. Fail/failler en yakın zamanda bulunacaktır.' açıklamasında bulundu. AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, İYİ Parti'ye geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Öte yandan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İyi Parti İstanbul İl Başkanlığına yapılan saldırıyı kınadığını belirterek saldırı hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından re’sen soruşturma başlatıldığını açıkladı. Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'İYİ Parti İl Başkanlığına isabet eden saldırı ile ilgili fail yakalandı.' açıklamasında bulundu.
31.03.2023Gündem
Et fiyatlarında 2 ayda yüzde 50 artış oldu, satıcı da tüketici de tepkili
Et fiyatlarında 2 ayda yüzde 50 artış oldu, satıcı da tüketici de tepkiliEt fiyatlarında yılbaşından bugüne yüzde 50 oranında artış oldu. Ankara Kasaplar Odası Başkanı Fazlı Yalçındağ, "Bir yılda olması gereken artış, 2 ayda oldu" dedi. Kasaplar yüksek fiyatların müşteri kayıplarına neden olduğunu belirtirken, ucuza satış yapan Et ve Süt Kurumu mağazaları önünde uzun kuyruklar oluştu.
6.03.2023Ekonomi
Deprem bölgelerinde fahiş fiyata hapis cezası
Deprem bölgelerinde fahiş fiyata hapis cezasıAdalet Bakanlığı, deprem ve salgın dönemlerinde ürün fiyatı ve kirada fahiş artış yapanlara 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ön gören yasa için teknik çalışma başlattı.
27.02.2023Gündem
Bakan Nebati deprem bölgesi: 3,4 milyar TL'lik destek hesaplarda
Bakan Nebati deprem bölgesi: 3,4 milyar TL'lik destek hesaplardaHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, deprem felaketine ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Nebati ekonomiye ilişkin alınan tedbirleri açıkladı ve KGF limitinin 350 milyar liraya çıkarıldığını söyledi.
27.02.2023Gündem
Fiyatlar yüzde 30 arttı! Depremden sonra 95 bin TL'ye çıktı
Fiyatlar yüzde 30 arttı! Depremden sonra 95 bin TL'ye çıktıDeprem bölgesine gönderilmek üzere konteyner ev üretimi, İstanbul'daki fabrikalarda da sürüyor. İmalatçılar, ortalama 50 bin ile 100 bin TL arasında değişen konteyner evlerin fiyatlarının deprem öncesine göre yüzde 20-30 arasında arttığını belirtti. Konteyner ve prefabrik yapı firması yöneticisi Hakan Durmaz, "Konteynerlerde yüzde 20-30 arasında hammadde ve işçilik kaynaklı fiyat artışı oldu" dedi
23.02.2023Ekonomi
Devlet Bahçeli'den İstanbul depremi uyarısı: Derhal harekete geçmeliyiz
Devlet Bahçeli'den İstanbul depremi uyarısı: Derhal harekete geçmeliyizMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Önce tedbir alıp sonra tevekkül içinde hayatımıza devam etmeliyiz. İstanbul için hazır olmalıyız. Kaybedecek vakit yoktur. Derhal harekete geçmeliyiz." dedi.
21.02.2023Gündem
Diyarbakır'da eşyalar binalardan çıkarılıyor, taşıma ücretleri sabitlendi
Diyarbakır'da eşyalar binalardan çıkarılıyor, taşıma ücretleri sabitlendiDiyarbakır'da depremzedeler, hasarlı evlerinden eşyalarını tahliyeye başladı. Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su, fahiş fiyatların engellenmesi için taşıma ücretlerinin sabitlendiğini açıkladı.
19.02.2023Gündem
Gaziantep'teki depremzedelere taşınma ayıbı! Fırsatçılara tepki: 'Bu ne vicdansızlık'
Gaziantep'teki depremzedelere taşınma ayıbı! Fırsatçılara tepki: 'Bu ne vicdansızlık'Depremden hasar gören evlerinden kalan eşyalarını alıp başka yere gitmek isteyenlerin taşınma telaşı başladı. Üst katlara asansörlü nakliye sistemiyle ulaşmak zorunda olan vatandaşlar fiyatlarda fırsatçılık yapıldığından şikayet etti.
17.02.2023Gündem
Hayvancılık ve tarımla uğraşan depremzedelerin yaraları sarılıyor
Hayvancılık ve tarımla uğraşan depremzedelerin yaraları sarılıyorKahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin ardından hayvancılık ve çiftçilik faaliyetleri de büyük hasar gördü. Afetin ardından üreticilere devlet tarafından çeşitli destekler sağlandığını ifade eden uzmanlar, kritik uyarılarda bulundu.
17.02.2023Ekonomi
Fırsatçıya Bakanlık ceza yağdırdı belediye harekete geçti! 70 liralık çorba 5 liraya düştü
Fırsatçıya Bakanlık ceza yağdırdı belediye harekete geçti! 70 liralık çorba 5 liraya düştüAdana'nın Ceyhan ilçesinde belediye, bir bardak çorbayı 70 TL’den satan işletmenin kapısında depremzedelere 24 saat boyunca sıcak çorba, ekmek, su, sandviç, meyve suyu ve kek ikram edince, işletme çorbanın fiyatını 5 TL’ye düşürdü.
16.02.2023Gündem
Hakan Hatipoğlu: Kötüyüm, kötüyüz çok kötü durumdayız
Hakan Hatipoğlu: Kötüyüm, kötüyüz çok kötü durumdayızSurvivor yarışmasıyla ünlenen sunucu Hakan Hatipoğlu büyük yıkıma uğrayan Antakya sokaklarını sosyal medya hesabından paylaştı. Eski ve yeni hallerini gösterdiği sokaklarla dikkat çeken Hatipoğlu "Aklımdan gitmeyen görüntüler ve burnumdan gitmeyen kokular var" açıklamasını yaptı.
16.02.2023Magazin
Deprem sonrası Ereğli ve Alaplı'da kira artışları tepki çekti
Deprem sonrası Ereğli ve Alaplı'da kira artışları tepki çektiKahramanmaraş merkezli meydana gelen iki büyük depremin ardından deprem bölgesindeki vatandaşlar Kdz Ereğli ve Alaplı'ya akın etti. Bazı ev kiraları 7 bin TL'ye kadar yükseldi.
15.02.2023Ekonomi
Deprem bölgesinde fahiş fiyat insafsızlığı! Düdük ve el feneri yüzde 100 arttı
Deprem bölgesinde fahiş fiyat insafsızlığı! Düdük ve el feneri yüzde 100 arttıKahramanmaraş'ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Felaket 10 ili vurdu, tüm Türkiye yardım ve destek için seferber oldu. Bu durum fırsatçıları da harekete geçirdi. Depremden etkilenen vatandaşların ihtiyacı olan ürünlerde fiyat artışlarına gidildi. Düdük ve pilsiz el feneri setlerinin fiyatlarında dahi yüzde 100’ü aşkın artış yaşandı.
9.02.2023Gündem
Depremde fırsatçılar iş başında! İhtiyaç ürünlerine fahiş zam uyguladılar
Depremde fırsatçılar iş başında! İhtiyaç ürünlerine fahiş zam uyguladılarDepremden etkilenen vatandaşların ihtiyacı olan ürünlere fırsatçılar zam yapmaktan kaçınmadı. Düdük ve pilsiz el feneri setlerinin fiyatlarında yüzde 100’ü aşkın fiyat artışı yapıldığı görüldü.
9.02.2023Ekonomi
Tüm Türkiye tek yürekken onlar isyan ettirdi! 81 ilde harekete geçildi, işte cezası
Tüm Türkiye tek yürekken onlar isyan ettirdi! 81 ilde harekete geçildi, işte cezasıKahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrasında fırsatçılar yeniden ortaya çıktı. Depremi kullanmak isteyen gözü dönmüş fırsatçılar, otel, otobüs bileti, kiralar, battaniye, ısıtıcı, deprem çantası ve daha birçok ürüne zam üstüne zam yaptı. Depremi fırsat bilerek fahiş fiyat artışı yapan bazı otobüs firmaları ile battaniye gibi eşya satan işletmeler hakkında denetim başlatıldı.
8.02.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Fırsatçılık ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki fırsatçılık haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.