Finansman

Finansman

Son dakika finansman haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan finansman ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını finansman haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Finansman

haberleri sayfasında son dakika yaşanan finansman gelişmeleri de dahil olmak üzere 4.901 finansman haberi bulunmuştur. Tüm finansman haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Varank: 37 milyar dolar turizm geliri bekliyoruz
Bakan Varank: 37 milyar dolar turizm geliri bekliyoruz Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 2022 yılında 47 milyon turist ve 37 milyar dolar turizm geliri beklediklerini söyledi.
23.09.2022Ekonomi
Kredilerle ilgili son dakika gelişmesi! Resmen değişti, ücretsiz olacak
Kredilerle ilgili son dakika gelişmesi! Resmen değişti, ücretsiz olacakKredilerle ilgili son dakika gelişmesi geldi. Tüketici kredileri, ticari krediler ve kredi tahsis ücretlerine ilişkin bir dizi düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. Kredi çeken vatandaşları ilgilendiren detaylar tek tek açıklandı. Buna göre tüketici kredisi sözleşmesinden 14 gün içinde cayma hakkı getirildi. Krediyi iade eden tüketiciden 3. kişilere ya da kamu kurumlarına yapılan ödemeler dışında ücret talep edilemeyecek. Tahsis ücreti gibi ücretlerin iadesi yapılacak. Yönetmelikte kredilerle ilgili müşterilere zorunlu tutulan sigortalarla ilgili de adım var. Buna göre tüketicinin açık talebi olmaksızın kredi bağlantılı sigorta yaptırılamayacak. Tüketicinin istediği sigorta şirketinden sağladığı teminat kredi veren tarafından kabul edilmek zorunda olacak. Söz konusu teminat kredi tutarı ve süresi ile uyumlu olacak. Konut finansman sözleşmeleri ve tüketici kredileri sözleşmeleri krediyle ilgili olanlar hariç yan finansal hizmetlerin satın alınması şartına bağlanamayacak. İşte kredilerle ilgili son dakika tüm detaylar...
23.09.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Merkez Bankası faiz indirdi mi? İşte MB faiz kararı açıklaması!
Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Merkez Bankası faiz indirdi mi? İşte MB faiz kararı açıklaması!Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Merkez Bankası politika faizini bir puan düşürdü. Banka böylece iki ay üst üste toplam iki puanlık faiz indirime gitti. Peki, Merkez Bankası faiz kararı ne oldu? Merkez Bankası faiz indirdi mi? İşte MB faiz kararı açıklaması!
22.09.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısının ardından faiz kararını açıkladı. Buna göre banka, bir hafta vadeli Repo ihale faiz oranında (Politika Faizi) 100 baz puan indirime giderek, yüzde 12 seviyesine çekti.
22.09.2022Ekonomi
İlksan araç kampanyası nedir, İLKSAN citroen araç kampanyası başvuruları ne zaman? İşte İlksan Citroen araç kampanyası!
İlksan araç kampanyası nedir, İLKSAN citroen araç kampanyası başvuruları ne zaman? İşte İlksan Citroen araç kampanyası!Milli Eğitim Bakanlığı İLKSAN Genel Müdürlüğü Öğretmenler İçin Uygun Araç Kampanyası düzenlediğini açıkladı. İLKSAN uygun araç kampanyasının yanında öğretmenlere cd ek finansman desteği de verecek. Peki, İLKSAN araç kampanyası 2022 nedir, İLKSAN citroen araç kampanyası ne zaman? İlksan Citroen araç kampanyası…
21.09.2022Ekonomi
KOBİ’lere finansman desteği! Bakan Nebati yeni çalışmayı duyurdu
KOBİ’lere finansman desteği! Bakan Nebati yeni çalışmayı duyurduHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Gelinen aşamada, teminat eksikliği yaşayan KOBİ'lerimizin finansman ihtiyaçlarını en uygun şekilde desteklemek amacıyla; üretim, ihracat ve istihdamı önceleyen Türkiye Ekonomi Modelimizle uyumlu şekilde, yeni bir Hazine Destekli Kefalet Paketi çalışması yürütüyoruz" dedi.
6.09.2022Ekonomi
Enflasyon ile ilgili flaş gelişme! Düğmeye basıldı
Enflasyon ile ilgili flaş gelişme! Düğmeye basıldıEnflasyon ile ilgili son dakika gelişmesi açıklandı. Orta Vadeli Program’da (OVP) enflasyonla mücadele için neler yapılacağı tek tek sıralandı. Önümüzdeki 3 yılda fiyat artışlarını etkileyen tüm unsurlarla mücadele edilerek enflasyonun tek haneli seviyelere düşürülmesi hedefleniyor. Enflasyonun bu yıl sonunda yüzde 65 olarak gerçekleşeceği tahmin ediliyor. Programa göre enflasyon, 2023 yılında yüzde 24.9’a, 2024 yılında yüzde 13.8’e geriledikten sonra, 2025 yılında yüzde 9.9’a düşecek.
6.09.2022Ekonomi
Bakan Muş: Bu yılki ihracat hedefimiz 250 milyar dolar
Bakan Muş: Bu yılki ihracat hedefimiz 250 milyar dolarTicaret Bakanı Mehmet Muş, "Türkiye'nin bu yılkı ihracat hedefi 250 milyar dolar. Bunu yakalayacağımızı düşünüyoruz. En önemli meselemiz finansman birikimi" dedi.
2.09.2022Ekonomi
İBB maaş promosyonu ne kadar olacak? İBB maaş promosyonları ne zaman yatacak?
İBB maaş promosyonu ne kadar olacak? İBB maaş promosyonları ne zaman yatacak? Adalet Bakanlığı, bazı üniversite ve belediyelerin çalışanlarına maaş aldıkları bankalardan yapılan promosyon ödemeleri ile ilgili miktarlar dikkat çekiyor. Bankaların maaş müşterisi olan kurum çalışanlarına bankaları ile çalışmaları halinde yüksek miktarlarda promosyon ödemesi yapıyor. Enflasyon oranında arttırılan promosyonlar için gözler anlaşma yapacak kurumlara çevrildi. Özellikle en çok çalışana sahip büyükşehir belediyesi olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının maaş promosyonlarının ne kadar olacağı merak ediliyor. Edinilen bilgiye göre, İBB birkaç bankadan promosyon teklifi aldı. Bazı bankaların tekliflerinin düşük olduğu için reddedildiği konuşuluyor. Peki, İBB maaş promosyonu ne kadar olacak? İBB maaş promosyonları ne zaman yatacak? İBB promosyon için hangi banka ile anlaşacak? İşte detaylar…
Merkez Bankası'ndan flaş faiz ve dolar açıklaması!
Merkez Bankası'ndan flaş faiz ve dolar açıklaması!Merkez Bankası'ndan son dakika açıklaması geldi. Merkez Bankası tarafından haftalık para ve banka istatistikleri yayımlandı. Buna göre Merkez Bankası rezervleri 112,3 milyar dolar oldu. Banka ayrıca faizi yüzde 13'e indirdiği Para Politikası Kurulu toplantısının özetini de yayımladı.
27.08.2022Ekonomi
Merkez Bankası'ndan son dakika tedbir açıklaması!
Merkez Bankası'ndan son dakika tedbir açıklaması!Merkez Bankası'ndan son dakika tedbir açıklaması geldi. Merkez Bankası (TCMB), Makroihtiyati Tedbirler hakkında, "Türk lirası mevduat/katılma hesaplarına dönüşüm hedeflerine göre belirlenen oranlarda menkul kıymet tesis etmektedir" açıklamasında bulundu.
20.08.2022Ekonomi
Elektrik borcu olana müjde! Sıfır faizli kredi imkanı geliyor
Elektrik borcu olana müjde! Sıfır faizli kredi imkanı geliyorElektrik borcu olan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Elektrik borcu olana kredi imkanı sağlanacak. Üreticiler elektrik borçlarını sıfır faizli kredi çekerek kapatabilecekler. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci ile AK Parti Genel Başkan Vekili Binali Yıldırım, Dikili Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin temel atma törenine katıldı. Törende Bakan Kirişci, üreticilere, elektrik borçlarını ödemeleri konusunda 10 milyon TL'ye kadar sıfır faizli krediden yararlanma imkanı getirildiğini söyledi. Binali Yıldırım ise tarımın katma değerini artıracak teknolojilerin kullanıldığı, akıllı tarımın yapıldığı işletmelere dikkat çekti, bunun bir örneğinin Dikili OSB olduğunu söyledi.
19.08.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Merkez Bankası faiz kararını açıkladıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) piyasaların merakla beklediği faiz kararını açıkladı. Banka, politika faizini yüzde 13'e düşürdü.
18.08.2022Ekonomi
Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı, ağustos ayı faiz kararı ne zaman açıklanacak, saat kaçta? Merkez Bankası toplantısı bugün mü, faiz kararı ne olur?
Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı, ağustos ayı faiz kararı ne zaman açıklanacak, saat kaçta? Merkez Bankası toplantısı bugün mü, faiz kararı ne olur?Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu faiz kararı ekonomi piyasası tarafından yakından takip ediliyor. Merkez Bankası bir önceki toplantısında politika faizini değiştirmeyerek yüzde 14 seviyesinde sabit tutmuştu. Öte yandan toplantı öncesinde dolar güne 17,94 lira seviyelerinden başladı. Ayrıca Anket sonuçlarına göre, ekonomistlerin tamamı politika faizinin yüzde 14'te sabit tutulacağını öngörüyor. Peki, Merkez Bankası toplantısı ne zaman, hangi gün, bugün mü? Merkez Bankası faiz kararı açıklandı mı, saat kaçta açıklanacak, faiz kararı ne olur?
18.08.2022Ekonomi
Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda enerji sektörünün görünümü görüşüldü! Toplantı sonrası açıklama
Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nda enerji sektörünün görünümü görüşüldü! Toplantı sonrası açıklamaEkonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) toplantısının ardından yapılan açıklamada, "Ham petrol ve doğal gaz fiyatlarındaki son dönem seyir de dahil olmak üzere küresel düzeydeki gelişmeler dikkate alınarak ülkemiz enerji sektörünün görünümü ve gelecek dönem potansiyel eğilimleri değerlendirilmiştir" denildi.
17.08.2022Ekonomi
Narkotik: Uyuşturucudan gelir sağlayan PKK, yandaşları ve NARKOTERÖR'le mücadelede kararlıyız
Narkotik: Uyuşturucudan gelir sağlayan PKK, yandaşları ve NARKOTERÖR'le mücadelede kararlıyızEmniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'ndan, uyuşturcu ticareti ve PKK ilişkisine yönelik yayımlanan raporda, "Yıllardır sistematik şekilde devam ettiği uyuşturucu ticaretinden milyarlarca dolar gelir sağlayan, çocuklarımızı zehirleyen, elde ettiği gelirle terörist faaliyetlerini sürdüren PKK, yandaşları ve NARKOTERÖR'le mücadelede kararlıyız" ifadeleri kaydedildi.
16.08.2022Gündem
Abdülhamid Han gemisinin dikkat çeken hikayesi! Zincirleri kıran o sihirli soru
Abdülhamid Han gemisinin dikkat çeken hikayesi! Zincirleri kıran o sihirli soruHürriyet Gazetesi yazarı Fatih Çekirge, Abdülhamid Han gemisinin hikayesini yazdı. Çekirge, yazıda 6 Nisan 2017 tarihindeki atılan önemli adımı ve Abdülhamid Han gemisinin bilinmeyen detaylarını anlattı.
14.08.2022Gündem
Bakanlık 6 ilde 130 sözleşmeli personel alacak! Kentsel dönüşüm müdürlüklerinde istihdam edilecek!
Bakanlık 6 ilde 130 sözleşmeli personel alacak! Kentsel dönüşüm müdürlüklerinde istihdam edilecek!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 130 personel alacak! Yayımlanan ilana göre, Bakanlık, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Uygulamalarında görevlendirilmek üzere başta mühendis olmak üzere çok sayıda personel alacak. Peki, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı personel alımı başvuruları nasıl yapılır? Çevre ve Şehircilik Bakanlığı personel alımı şartları!
İTO Başkanı Avdagiç’ten küresel krizi fırsata çevirmek için 3 öneri
İTO Başkanı Avdagiç’ten küresel krizi fırsata çevirmek için 3 öneriİTO Başkanı Şekib Avdagiç, "Küresel ticarette öne çıkan tedarik avantajımızı iyi değerlendirirsek, bu dönemde ülkemize pozitif ayrışma imkanı sağlayabiliriz. İkinci olarak bize düşen bu dönemde pazar ve ürün çeşitlendirmesine gitmek olmalıdır. Üçüncüsü kredi kullanımını kısıtlamaya yönelik yaklaşımlar, bir negatif döngüye dönüşme riski oluşturabilir. Bu da bizi küresel resesyonda pozitif ayrışmadan alıkoyabilir” dedi.
12.08.2022Ekonomi
Ticaret Bakanı Muş, KTO'da iş adamlarının sorunlarını dinledi
Ticaret Bakanı Muş, KTO'da iş adamlarının sorunlarını dinlediTicaret Bakanı Mehmet Muş, Türkiye İhracat Seferberliği toplantısına katılmak için geldiği Kayseri’de iş ve ekonomi dünyası ile Ticaret Odası’nda buluştu. Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, iş adamlarından gelen talepleri Bakan Muş’a ileterek çözüm aşamasında destek istedi.
11.08.2022Ekonomi
Ukrayna’ya 26 ülkeden 1,55 milyar dolarlık askeri yardım sözü
Ukrayna’ya 26 ülkeden 1,55 milyar dolarlık askeri yardım sözüDanimarka’nın başkenti Kopenhag’ta Danimarka, İngiltere ve Ukrayna'nın ortak ev sahipliğinde düzenlenen bağış konferansında 26 ülkeden Ukrayna'ya 1,55 milyar dolarlık askeri yardım sözü verildi.
11.08.2022Dünya
Doğal gaz faturasını düşürmek mümkün! Yıllık en az 2400 lira tasarruf
Doğal gaz faturasını düşürmek mümkün! Yıllık en az 2400 lira tasarrufTüm doğal gaz abonelerini doğrudan ilgilendiriyor. Vatandaşlar kendi tasarruf önlemlerini alarak faturalarında bir miktar düşüş sağlayabilir. Ancak ısı yalıtımı ile tasarruf miktarını yüzde 65'lere kadar çıkarmak mümkün. Devlet tarafından ısı yalıtımı yapmak isteyenlere kredi desteği sağlanıyor. Yüzde .99 faiz oranı ile 50 bin liraya kadar kredi kullanılabiliyor. Isı yalıtımı yapanlar yıllık en 2.400 lira tasarruf sağlıyor.
9.08.2022Ekonomi
ABD’den Ukrayna’ya 1 milyar dolarlık silah yardımı
ABD’den Ukrayna’ya 1 milyar dolarlık silah yardımıABD Dışişleri Bakanlığı, ABD ordusunun envanterinden Ukrayna'ya 1 milyar dolarlık silah ve mühimmat yardımı yapılacağını duyurdu. ABD’nin Ukrayna’ya yaptığı güvenlik yardımı yaklaşık 9,8 milyar dolara ulaştı.
8.08.2022Dünya
Kredi çekecekler dikkat! 6 bin TL fark oluyor, başvuru yapmadan önce...
Kredi çekecekler dikkat! 6 bin TL fark oluyor, başvuru yapmadan önce...Banka kredisi kullanmayı planlayan herkesi doğrudan ilgilendiriyor. Özellikle acil nakit ihtiyaç söz konusu olduğunda kişiler bir an evvler tüketici kredisi kullanmanın yollarını arıyor. Çok fazla araştırma yapılmadan kullanılan kredilerin maliyeti tükeci için daha fazla oluyor. İhtiyaç konut ya da taşıt kredisi kullanılırken öncelikle farklı bankalaıın faiz oranları ve avantajları incelenmeli. Örneğin 30 bin lira ve 24 ay vadeli bir ihtiyaç kredisinde karşılaştırma yaparak kredi çekenin 5-6 bin lira civarı tasarruf sağlaması mümkün. Çünkü şu sıralar aylık yüzde 2.05 veya yüzde 3 faizle kredi veren bankalar bulunuyor. Dolayısıyla için tek bir bankaya bağlı kalmadan iyi araştırma şart.
5.08.2022Ekonomi
Eymen El Zevahiri öldü mü? El Kaide lideri Eymen Zevahiri kimdir, kaç yaşındaydı, radikalleşme süreci nasıl oldu?
Eymen El Zevahiri öldü mü? El Kaide lideri Eymen Zevahiri kimdir, kaç yaşındaydı, radikalleşme süreci nasıl oldu?El Kaide lideri Eymen El-Zevahiri CIA tarafından Kabil'de düzenlenen operasyonla öldürüldü. ABD Başkanı Joe Biden beyaz Saray'da yaptığı açıklamada, "Adalet yerini buldu ve bu terörist lider artık yok" dedi. Peki, Eymen El Zevahiri kimdir? El Kaide lideri Eymen Zevahiri nasıl öldü, kaç yaşındaydı, radikalleşme süreci nasıl oldu?
2.08.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Finansman ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki finansman haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.