Fesih

Fesih

Son dakika Fesih haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Fesih ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Fesih haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Fesih

haberleri sayfasında son dakika yaşanan fesih gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.310 fesih haberi bulunmuştur. Tüm fesih haberleri aşağıda listelenmiştir.
Çalışan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Dikkat çeken SSK ve Bağ-Kur detayı ortaya çıktı
Çalışan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor! Dikkat çeken SSK ve Bağ-Kur detayı ortaya çıktıÇalışan milyonlarca kişi için güzel haber geldi. İkinci işte çalışmak isteyen vatandaşları ilgilendiren detaylar belli oldu. Avukat Cansen Erdoğan, "Kişi aynı anda birden fazla işyerinde çalışabilir, günün belirli saatlerinde bir iş yerinde diğer saatlerinde başka bir iş yerinde çalışabilir" diyerek bilinmesi gereken o şartı açıkladı.
Kıdem ve ihbar tazminatı ile ilgili dikkat çeken karar! Kritik 6 hafta detayı...
Kıdem ve ihbar tazminatı ile ilgili dikkat çeken karar! Kritik 6 hafta detayı...Yargıtay milyonlarca çalışanı ilgilendiren bir karara imza attı. Buna göre iş sözleşmesinde cumartesi gününün tatil kabul edilmediği bir madde varsa ve çalışan cumartesi günü işe gelmiyorsa bu durumda işveren çalışanı kıdem ve ihbar tazminatsız olarak kovabiliyor. Karar hakkında önemli açıklamalarda bulunan Avukat Cansen Erdoğan haklı fesihte kıdem ve ihbar tazminatı konusunda bilinmeyen detayları aktardı.
BES ile ilgili dikkat çeken ayrıntı! Avantajlı kredi imkanı tanınıyor
BES ile ilgili dikkat çeken ayrıntı! Avantajlı kredi imkanı tanınıyorBireysel Emeklilik Sistemi(BES) ile ilgili dikkat çeken detay ortaya çıktı. BES'te Mart 2023 döneminde yapılan değişiklik kapsamında bireysel emeklilik sisteminde bulunan katılımcılara avantajlı kredi imkânı tanılıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan sektör temsilcisi Gökhan Uçar vatandaşa bilinmeyen ayrıntıları aktardı.
25.08.2023Emekli
Trabzonspor'da beklenmedik ayrılık!  KAP'a bildirildi
Trabzonspor'da beklenmedik ayrılık! KAP'a bildirildiTrabzonspor, yıldız oyuncunun sözleşmesinin feshedildiğini Kamu Aydınlatma Platformu'na açıkladı. İşte detaylar...
16.08.2023Trabzonspor
İstifaya zorlanan işçiye müjde! Mahkemeden emsal karar
İstifaya zorlanan işçiye müjde! Mahkemeden emsal kararPandemi döneminde istifa ettirildiğini öne süren işçi, mağdur olduğunu belirterek işe iade davası açtı. İş Mahkemesi'nden eli boş dönen mağdur işçiye Bölge Adliye Mahkemesi'nden, "Tam 13 sene boyunca çalıştığı iş yerinden tüm haklarından feragat edip istifa imzalamak hayatın olağan akışına terstir. İstifa işçinin gerçek iradesini yansıtmalı, irade sakatlığı olmaması gerekir" müjdesi geldi.
13.08.2023Ekonomi
Aşı olmadığı için işten atılana müjde! Geçersiz sayılacak
Aşı olmadığı için işten atılana müjde! Geçersiz sayılacakDünyayı sarsan Covid sürecinin yankıları sürüyor. Covid aşısı olmadığı gerekçesiyle işten çıkartılan işçiye Bölge Adliye Mahkemesi'nden müjde geldi. Mahkeme; sırf aşı olmadığı gerekçesiyle, alternatif çalışma yöntemlerinin uygulanmadan iş sözleşmesinin feshinin geçerli olmadığına hükmetti.
Nicolas Pepe'de flaş gelişme! Sözleşmesini feshedemedi
Nicolas Pepe'de flaş gelişme! Sözleşmesini feshedemediBeşiktaş'ın transfer listesinde yer alan süper golcü Nicolas Pepe, Arsenal'le olan sözleşmesini feshemedeyince görüşmeler tıkandı.
7.08.2023Beşiktaş
Marc Bartra Trabzonspor’la yolları ayırdı
Marc Bartra Trabzonspor’la yolları ayırdıTrabzonspor, İspanyol stoper Marc Bartra ile karşılıklı olarak yollarını ayırdığını duyurdu.
11.07.2023Trabzonspor
Trabzonspor, Udinese'den Benkovic'i kadrosuna kattı
Trabzonspor, Udinese'den Benkovic'i kadrosuna kattıTrabzonspor, İtalyan ekibi Udinese'den defans oyuncusu Filip Benkovic'i satın alma opsiyonuyla kiraladığını açıkladı.
10.07.2023Trabzonspor
Kıdem tazminatı ile ilgili son dakika gelişmesi! Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar
Kıdem tazminatı ile ilgili son dakika gelişmesi! Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren kararYargıtay tazminat hakkı ile ilgili önemli bir karara imza attı. Aynı işyerinde bir yıl ve daha uzun süre çalışanlar, işten çıkartıldıklarında kıdem tazminatı almaya hak kazanıyor. Ancak bazı durumlarda çalışan kendi isteği ile işten ayrılsa da tazminat alabiliyor. Kadınlar evlilik, erkek çalışanlar ise askerlik nedeniyle işten ayrıldığında tazminat alabiliyor. İşte Yargıtay kararının detayları...
10.07.2023Ekonomi
Özel sektör çalışanlarına ara zam! Kritik detay: Haklı fesih nedeni
Özel sektör çalışanlarına ara zam! Kritik detay: Haklı fesih nedeni Asgari ücret yüzde 34'lük zamla 11 bin 402 liraya çıkarıldı. En düşük memur maaşı ise 22 bin lira oldu. Peki özel sektör çalışanlarına da zam yapılacak mı? Özel sektörde asgari ücretten daha yüksek maaş alanların durumu ne olacak? Uzmanlar tahminlerini açıklayarak oran verdi.
Orsic, resmen Trabzonspor'da
Orsic, resmen Trabzonspor'da Trabzonspor, Hırvat oyuncu Mislav Orsic ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladı.
30.06.2023Trabzonspor
20 milyon euro'luk milli yıldızı bedavaya transfer ediyor
20 milyon euro'luk milli yıldızı bedavaya transfer ediyorBeşiktaş, kontratında 20 milyon euro'ya serbest kalır maddesi bulunan fakat sözleşmesi feshedilmesi halinde bu maddenin ortadan kalkacağı Yusuf Yazıcı'yı bedavaya renklerine bağlayacak.
30.06.2023Beşiktaş
Recep Günay kimdir? Bursaspor başkan adaylığından neden çekildi?
Recep Günay kimdir? Bursaspor başkan adaylığından neden çekildi?Bursaspor’a tek başkan adayı olan Recep Günay, adaylıktan çekildiğini açıkladı. Peki, Recep Günay kimdir? Bursaspor adaylığından neden çekildi?
29.06.2023Şampiy10
Adres değişikliği ile ilgili milyonları ilgilendiren karar! 'Taşındım' bahanesi bitti
Adres değişikliği ile ilgili milyonları ilgilendiren karar! 'Taşındım' bahanesi bittiBazı davaların yıllarca sürmesine sebep olan taraflara ulaşılamaması ile alakalı Yargıtay'dan emsal nitelikte bir karar çıktı. Yüksek Mahkeme; adresini değiştiren tarafın bunu bildirmediği ve adres kayıt sisteminde yerleşim yeri adresi de tespit edilemediği takdirde, tebliğ olunacak evrakın bir nüshasının eski adrese ait binanın kapısına asılmasının yeterli olduğuna hükmetti. Kararda; bu tür durumlarda evrakın asılma tarihinin tebliğ tarihi sayılacağına dikkat çekildi.
25.06.2023Yaşam
Çalışan herkesi ilgilendiren emsal fazla mesai kararı! Yasal sınıra dikkat, tazminat hakkı doğuyor
Çalışan herkesi ilgilendiren emsal fazla mesai kararı! Yasal sınıra dikkat, tazminat hakkı doğuyorBursa İş Mahkemesi, emsal teşkil edebilecek bir karara imza attı. Gıda sektöründe çalışan bir fabrika işçisi 2016 yılında 432,4 saat fazla mesai yaparak 270 saatlik yasal sınırı aştı. İşçi, kendi rızasıyla işten ayrılıp tazminat talep etti. Ancak işveren karşı çıktı. Bunun üzerine açılan davadan çalışan herkesi ilgilendiren bir karara imza atıldı.
İstanbul Havalimanı’nda bayram tatili yoğunluğu
İstanbul Havalimanı’nda bayram tatili yoğunluğuKurban Bayramına sayılı günler kala 9 günlük tatili İstanbul dışında değerlendirmek isteyenler İstanbul Havalimanı’nda yoğunluk oluşturdu.
23.06.2023Gündem
Çalışan milyonlara kritik uyarı! Bu ayrıntıyı kaçıranlar tazminatsız kovuluyor
Çalışan milyonlara kritik uyarı! Bu ayrıntıyı kaçıranlar tazminatsız kovuluyorYargıtay milyonlarca çalışanı ilgilendiren bir karara imza attı. Buna göre iş sözleşmesinde cumartesi gününün tatil kabul edilmediği bir madde varsa ve çalışan cumartesi günü işe gelmiyorsa bu durumda işveren çalışanı kıdem ve ihbar tazminatsız olarak kovabiliyor. Karar hakkında önemli açıklamalarda bulunan Avukat Cansen Erdoğan haklı fesihte kıdem ve ihbar tazminatı konusunda bilinmeyen detayları aktardı.
'Sallama çay' nedeniyle azarlanıp işten çıkarıldı! Mahkemeden işçiye güzel haber
'Sallama çay' nedeniyle azarlanıp işten çıkarıldı! Mahkemeden işçiye güzel haberDiyarbakır'da 2 yıl önce özel bir hastanenin yemek firmasında çalışırken misafire "demleme" yerine "sallama" çay verdiği gerekçesiyle işten çıkarılan işçi, hukuk mücadelesini kazandı. Mahkeme, işverenin işçiye 77 bin 340 lira tazminat ödemesine karar verdi.
Küme düşme kaldırıldı mı? Küme düşme nasıl olacak, nedir, Süper Lig’de küme düşme kalkacak mı 2023?
Küme düşme kaldırıldı mı? Küme düşme nasıl olacak, nedir, Süper Lig’de küme düşme kalkacak mı 2023?Ümraniyespor Başkanı Tarık Aksar’ın "Küme düşmenin kaldırılması için başvuru yapacağız." açıklaması sonrası Küme düşme nasıl olacak, Süper Lig’de küme düşme kalkacak mı? Küme düşme kaldırıldı mı?
9.06.2023Şampiy10
Küme düşme kalkıyor mu? TFF'ye flaş başvuru
Küme düşme kalkıyor mu? TFF'ye flaş başvuruGiresunspor, Süper Lig'de küme düşmenin kaldırılması için TFF'ye başvurdu. Kulüp başkanı Nahid Ramazan Yamak, "Ligden düşmenin kaldırılması konusunda resmi başvurumuzu TFF'ye yaptık" diye konuştu.
9.06.2023Giresun Spor
Kiracılar ev sahiplerinden talep edebilir! Çoğu kişi bilmiyor, izin almak yeterli
Kiracılar ev sahiplerinden talep edebilir! Çoğu kişi bilmiyor, izin almak yeterliKiracı, ev sahibi milyonları ilgilendiriyor. Kiracı içinde oturduğu eve tadilat yaptırırsa ve değerinin artmasını sağlıyorsa, mal sahibinden dairenin değer artışı oranı kadar talepte bulunabiliyor. Peki bunun detayları ve sınırları neler? Kiracı istediği gibi evde değişiklik yapabiliyor mu? Değer artışını kiracı ne zaman talep edebilir? Uzman isimler kiracının zorunlu ve faydalı masraflar sebebi ile değer artışı talebine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...
31.05.2023Ekonomi
Haftalık izin ile ilgili flaş açıklama! Haklı fesih sebebi sayılıyor
Haftalık izin ile ilgili flaş açıklama! Haklı fesih sebebi sayılıyorHaftalık izin ile ilgili milyonlarca çalışanı ilgilendiren açıklama geldi. 10 dakika fazla çalışan bile haklı fesih hakkı kazanıyor. Sosyal Güvenlik Uzmanı Mehmet Akif Cenkci konuyla ilgili açıklamalarda bulunarak, "Hafta tatili verilmeyen veya usulüne uygun kullandırılmayan işçi, iş sözleşmesini haklı nedenle feshedebilir." şeklinde konuştu.
Çalışan milyonları ilgilendiriyor! 'Cumartesi' kararı!
Çalışan milyonları ilgilendiriyor! 'Cumartesi' kararı!Milyonlarca özel sektör çalışanını yakından ilgilendiren bir karara imza atan Yargıtay, cumartesi günü iş günü ise belirtilen günde devamsızlığın da diğer şartların varlığı halinde haklı fesih sebebini oluşturduğuna hükmetti.
Eski ortağı emekli hemşirenin hayatını kararttı! 'Bana ait eskort siteleri açılmış!'
Eski ortağı emekli hemşirenin hayatını kararttı! 'Bana ait eskort siteleri açılmış!'İstanbul Ümraniye'de güzellik merkezi açan bir kişi iş ortağı ile anlaşamadı. Taraflar karşılıklı davacı oldu. Ancak o ortaklık sonucu iddiasına göre hem 750 bin lira kaybetti. Hem ortaklardan bir tanesi hem de internette adına sahte hesaplar açıldı.
9.05.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Fesih ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki fesih haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.