Evlilik Öncesi

Evlilik Öncesi

Son dakika evlilik öncesi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan evlilik öncesi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını evlilik öncesi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Evlilik Öncesi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan evlilik öncesi gelişmeleri de dahil olmak üzere 532 evlilik öncesi haberi bulunmuştur. Tüm evlilik öncesi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Sapık doktor dehşeti! Muayene sırasında cinsel istismar
Sapık doktor dehşeti! Muayene sırasında cinsel istismarABD'nin Utah eyaletinde Dr. David H. Broadbent'e 80 kadın istismar şikayetiyle dava açtı. Broadbent'in muyaene sırasında kadınlara istismarda bulundu ve uygunsuz sözler söylediği ifade edildi. İşte ülkeyi ayağa kaldıran istismar olayında flaş detaylar...
7.06.2022Yaşam
Diyanet ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında iş birliği
Diyanet ve Türkiye Belediyeler Birliği arasında iş birliğiDiyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) arasında iş birliği protokolü imzalandı.
11.04.2022Gündem
Mehmet Dinçerler ve Hadise’den evlilik öncesi gizlilik anlaşması!
Mehmet Dinçerler ve Hadise’den evlilik öncesi gizlilik anlaşması!Geçtiğimiz ocak ayında Hadise’ye evlenme teklifi eden Mehmet Dinçerler, dün akşam ailesiyle birlikte kız istemeye gitti. Hadise’nin annesi Gülnihal Açıkgöz de bu tören için bir süre önce Belçika’dan İstanbul’a geldi. Düğün hazırlıklarını hızla sürdüren popçu, tören öncesinde tüm çalışanlarına gizlilik anlaşması imzalattı.
16.03.2022Magazin
Sosyal hizmetlerde yeni dönem! Bakan Yanık duyurdu: Araçlar yola çıktı
Sosyal hizmetlerde yeni dönem! Bakan Yanık duyurdu: Araçlar yola çıktıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, afet ve acil durumlarda ya da afet ve acil durumların yaşanmadığı dönemlerde, sosyal hizmet merkezlerinin bulunmadığı yerleşim alanlarında faaliyet yürütmek üzere mobil Sosyal Hizmet Merkezi (SHM) araçlarını hizmete aldıklarını belirterek, “Mobil SHM araçlarımız ile vatandaşlarımızın sosyal hizmetlere erişimi daha da kolaylaşacak” dedi.
5.03.2022Gündem
Bakan Koca açıkladı: Çok kısa bir zaman içinde başlatılacak
Bakan Koca açıkladı: Çok kısa bir zaman içinde başlatılacakSağlık Bakanı Fahrettin Koca, bakanlık tarafından yürütülen, evlilik öncesi tarama programına, dünyada sayılı ülkelerin yapabildiği genetik taramaların eklendiğini belirterek, "SMA taramasıyla başladığımız bu hizmet, tüm aile sağlığı merkezlerimizde ücretsiz olarak verilmektedir. SMA yenidoğan taramaları da çok kısa bir zaman içerisinde başlatılacaktır" dedi.
28.02.2022Gündem
İstanbul'da evlilik öncesi SMA testi uygulanmaya başlandı
İstanbul'da evlilik öncesi SMA testi uygulanmaya başlandıSpinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığının önlenmesine yönelik evlilik öncesi çiftlerin SMA tarama uygulaması İstanbul'da başladı.
27.12.2021Gündem
Bugün itibariyle başlıyor! Sağlık Bakanı Koca duyurdu
Bugün itibariyle başlıyor! Sağlık Bakanı Koca duyurduSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastalığının önlenmesine yönelik çiftlerin evlilik öncesi tarama programından geçmesini sağlayacak uygulamanın bugün devreye gireceğini açıkladı.
23.12.2021Gündem
SMA testi zorunlu mu? Evlilik öncesi SMA tarama testi ücretsiz mi olacak?
SMA testi zorunlu mu? Evlilik öncesi SMA tarama testi ücretsiz mi olacak?Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMA Bilim Kurulu'nun ardından açıklamalarda bulundu. İstemli kasların erimesine yol açan SMA hastalığı, dünyadaki bebek ölümlerinde birincil nedenler arasında yer alıyor. Hastalığın tipine göre yürüyememe, kasları kullanamama gibi birçok semptom ortaya çıkabiliyor. SMA hastalığına karşı en çok farkındalığın arttığı son dönemde bakanlık da gerekli adımı attı. Peki, SMA testi zorunlu mu? Evlilik öncesi SMA testi ücretsiz mi, ücreti ne kadar?
3.12.2021Sağlık
Bakan Koca'dan SMA ile ilgili son dakika açıklaması: Zorunlu hale gelecek
Bakan Koca'dan SMA ile ilgili son dakika açıklaması: Zorunlu hale gelecekSağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMA Bilim Kurulu'nun ardından açıklamalarda bulundu. Evlilik öncesi SMA testlerinin zorunlu olacağını açıklayan Bakan Koca, "Çalışma ay sonu uygulanmaya konacak" dedi.
2.12.2021Gündem
Yerli aşı Turkovac'la ilgili son dakika açıklaması! Bakan duyurdu
Yerli aşı Turkovac'la ilgili son dakika açıklaması! Bakan duyurduSon dakika haberi... Yerli koronavirüs aşısı TURKOVAC’la ilgili kritik bir açıklama geldi. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Yerli Covid-19 inaktif aşımız TURKOVAC bugün itibarıyla acil kullanım onayına müracaat etmiştir" dedi.
26.11.2021Gündem
Evlilik için ehliyet önerisi! Düğün öncesi belge istenecek!
Evlilik için ehliyet önerisi! Düğün öncesi belge istenecek!Kadına yönelik şiddetle mücadelenin önlenmesi için milletvekillerinden, evlilik öncesi çiftlerin eğitime tabi tutulması ve kişilerin şiddet geçmişlerinin araştırılarak psikolojik rapor alması teklifi geldi. TBMM Kadına Şiddeti Araştırma Komisyonu’nda getirilen ‘evlilik ehliyeti’ önerisi tartışma yarattı. Peki evlilik öncesi taraflardan kan testi gibi ‘psikolojik rapor, sabıka kaydı, şiddet eğilimi olup olmadığına dair belge’ istenmesi hukuka uygun mu, kadına şiddeti önler mi? İşte detaylar...
14.11.2021Gündem
12 yaş altı aşı olacak mı? Sağlık Bakanı Koca açıkladı!
12 yaş altı aşı olacak mı? Sağlık Bakanı Koca açıkladı!Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, üçüncü doz BioNTech aşısıyla ilgili, 'Yarın Bilim Kurulu gündeminde olacak' ifadelerini kullanırken, 12 yaş altı çocuklara aşı yapılıp yapılmayacağına da açıklık getirdi. Peki, 12 yaş altı aşı olacak mı?
2.11.2021Gündem
Atama bekleyen binlerce kişiyi ilgilendiren flaş gelişme! Bakan Koca duyurdu
Atama bekleyen binlerce kişiyi ilgilendiren flaş gelişme! Bakan Koca duyurduAtama bekleyen binlerce sağlıkçıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. “Sabredelim uzamayacak” diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Sayı netleşmedi ama zannediyorum bu ay içinde birkaç hafta içinde sayıyla ilgili hangi alanlarda kaç kişinin alınacağıyla ilgili açıklama yapılır” dedi.
2.11.2021Gündem
Sağlık Bakanlığı harekete geçti! 81 ilde yapılacak, ücretsiz...
Sağlık Bakanlığı harekete geçti! 81 ilde yapılacak, ücretsiz...Sağlık Bakanlığınca 81 ilde, evlilik öncesindeki çiftlere ücretsiz Spinal Müsküler Atrofi (SMA) taraması yapılacak. SMA genetik geçişli bir hastalık olduğundan, tarama programıyla taşıyıcı çiftlerin, evlilik öncesinde belirlenmesi amaçlanıyor. Böylece, ailelere bebeğin hasta doğabileceği anlatılarak doğum öncesinde tedbir alınması sağlanacak.
6.10.2021Gündem
Cinsel hayatı koronavirüs kötü etkiledi!
Cinsel hayatı koronavirüs kötü etkiledi!Koronavirüs pandemisi fiziksel sağlığı olduğu gibi ruh sağlığını ve ilişkileri de vurdu! Uzmanlar, "Son yıllarda sıklıkla boşanma ve aldatma vakaları ile çalışıyorduk ama pandemi ile beraber bu sayı çok arttı. Çocukları sebebiyle ebeveyn danışmanlığına başlayan çiftlerde bile derine indiğinizde bir aldatma öyküsü çıkabiliyor" diyerek önemli uyarılarda bulundu.
20.09.2021Yaşam
Burun estetiği hayatını kabusa çevirdi! Başına gelmeyen kalmadı
Burun estetiği hayatını kabusa çevirdi! Başına gelmeyen kalmadıEvlilik öncesi burun estetiği yaptıran genç kadın, gözlerini açtığında hayatının şokunu yaşadı. Nişantaşı'ndaki ünlü bir doktora başvuran genç kadının 1 saat sürmesi gereken ameliyatı, tam 10 saat sürdü. Kulağından kıkırdak parçası alındı, üst dudak ve çene estetiği yapıldı. Ameliyat sonrası ise dudağında ip parçası unutulduğu ortaya çıktı. Yüzünün birçok noktasında kalıcı izler kalan Güllü Gökçe isimli kadın hayatının kabusunu yaşadı.
14.08.2021Gündem
Karnındaki şişkinliğe ‘gastrit’ dedi… Evlendikten 2 ay sonra doğum yaptı!
Karnındaki şişkinliğe ‘gastrit’ dedi… Evlendikten 2 ay sonra doğum yaptı!Genç kadın nikahtan 2 ay sonra doğum yaptı. Eşi "çocuk benden değil" diyerek dava açtı. Yerel mahkeme kadını kusurlu boşadı Yargıtay ise "kusur yok" dedi. Kanal D’den Özgen Bingöl ve Durak Doğan’ın özel haberi.
25.07.2021Gündem
Her 10 kadından 8’i psikolojik şiddete uğruyor
Her 10 kadından 8’i psikolojik şiddete uğruyorPandemi döneminde ağırlaşan ekonomik ve sosyal koşullar, kadına yönelik şiddeti artırdı. Şiddet denilince akıllara ‘fiziksel şiddet’ gelse de her şey psikolojik şiddetle başlıyor. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; her 10 kadından 8’i psikolojik şiddete uğruyor. Klinik Psikolog Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu, “Kadınların fiziksel ve cinsel şiddete maruz kalmamaları adına yaşadıkları psikolojik şiddeti önemsemeleri gerekiyor. Yapılan araştırmalar da gösteriyor ki, fiziksel şiddete maruz kalan kadınların neredeyse tümü psikolojik şiddete maruz kalıyor” diyor.
7.03.2021Sağlık
Türkiye'de nadir hastalıkların temel nedeni 'akraba evliliği'
Türkiye'de nadir hastalıkların temel nedeni 'akraba evliliği'PediatrikHematoloji ve Genetik Uzmanı Prof. Dr. Duran Canatan, Türkiye'de nadir hastalıkların yüksek olma nedeninin akraba evliliği olduğunu belirterek, "Yaklaşık 5 milyon kişi bu durumdan etkilenmekte" dedi.
28.02.2021Sağlık
Bakan Koca duyurdu! Çok yakında başlıyor
Bakan Koca duyurdu! Çok yakında başlıyorSağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Çok yakın bir zamanda Sosyal Güvenlik Kurumu'nun geri ödemesi kapsamında pregestasyonel tanı uygulamalarını başlatacağız" dedi.
26.02.2021Gündem
Mutlu bir evlilik için aşık olmak yeterli mi?
Mutlu bir evlilik için aşık olmak yeterli mi?Her çiftin evlilikten umut ve beklentileri oldukça yüksek. Uzmanlar, bunun için aşkın hemen hemen her yerde geçerli, evrensel diline bakmamızın yeterli olacağını söylüyor. ‘Senden öncesi yok benim için, seninle adeta yeniden doğdum, seninle birlikte yalnız hissetmiyorum, kendimi eksiksiz ve tamamlanmış hissediyorum’ veya ‘Hiç kimse seni benim sevdiğim kadar sevemez’ gibi söylemlerin sıkça kullanıldığı bir ilişkide dikkat edilmesi gerekenler var. Peki, Aşk istikrarlı bir evlilik kurmak için yeterli mi? Aşkın büyüklüğü ve yoğunluğu mutlu bir evliliği garantiler mi? Aşk ve ilişkiler pandemiden nasıl etkilendi? Uzman, Birey, Çift ve Aile Terapisti Feryal Tükel anlattı.
14.02.2021Sağlık
Bakan Koca'dan SMA hastası çocuklarla ilgili açıklama
Bakan Koca'dan SMA hastası çocuklarla ilgili açıklamaSağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMA Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı. Bakan Koca, ''Bilimin gösterdiği her yolu çocuklarımızın tedavisi için değerlendireceğimizden emin olunuz. Uygun hastada uygun tedavi kesinlikle devreye alınacaktır.'' ifadelerini kullandı.
9.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kurmaylarına SMA talimatı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kurmaylarına SMA talimatıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dünyanın hiçbir yerinde bizdekine benzer bir tedavi uygulaması bulunmuyor. Tedavi alamayan bir tane bile SMA hastamız yok" dedi.
6.01.2021Siyaset
'Pandemi ile birlikte çift terapisine ilgi arttı'
'Pandemi ile birlikte çift terapisine ilgi arttı'Çift terapisinin, çiftlerin ilişkilerini daha iyi hale getirmesini sağlayan bir psikoterapi türü olduğunu söyleyen Dr. Özcan Kılıç Kafalı, "Çiftler bu terapiye birbirini daha iyi anlamak, birlikteliklerini güçlendirmek için başvurabilir. İlişkilerinde çeşitli nedenlere bağlı olarak problem yaşayan çiftler de sorunların çözümü için terapi seçeneğini deneyebilir. Evlilik öncesi çift terapisi, partnerlerin birbirlerinin farklılıkları konusunda uzlaşmasına yardımcı olur" dedi.
5.01.2021Sağlık
Bakan Koca'dan SMA hastaları hakkında açıklama: İzin vermeyeceğiz
Bakan Koca'dan SMA hastaları hakkında açıklama: İzin vermeyeceğizSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Spinal Müsküler Atrofi (SMA) hastası çocuklar üzerinden yürütülen kampanyalarla ilgili yaptığı açıklamada, "SMA'lı evlatlarımız üzerinden yürütülen kirli kampanyaya iyi niyetli hiç kimsenin alet olmaması gerekir" dedi. Bakan Koca, SMA'nın bir gen hastalığı olduğunu belirterek, bundan sonraki süreçte evlilik hazırlığında olan ailelere, evlilik öncesinde gen taramasının yapılacağını açıkladı.
3.01.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Evlilik Öncesi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki evlilik öncesi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.