Ersin Tatar

Ersin Tatar

Son dakika Ersin Tatar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Ersin Tatar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Ersin Tatar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Ersin Tatar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan ersin tatar gelişmeleri de dahil olmak üzere 274 ersin tatar haberi bulunmuştur. Tüm ersin tatar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Ersin Tatar: KKTC'nin Doğu Akdeniz'de rolü ve önemi var
Ersin Tatar: KKTC'nin Doğu Akdeniz'de rolü ve önemi varKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Abdülhamid Han sondaj gemisinin göreve uğurlanmasına değinerek, ''Dün bildiğiniz Abdülhamit Han gemisinin seyre çıkmasıyla belki Doğu Akdeniz'deki bu zenginliklerin keşfedilmesinde bir adım daha atılmış oluyor. Bütün bu münasebetlerde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin rolü ve önemi vardır. Çünkü netice itibarıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Doğu Akdeniz'deki bir Türk devletidir'' dedi.
10.08.2022Dünya
5. İslami Dayanışma Oyunları başladı! Erdoğan organizasyonun resmi açılışını yaptı
5. İslami Dayanışma Oyunları başladı! Erdoğan organizasyonun resmi açılışını yaptıTürkiye'nin ev sahipliğinde 56 ülkeden 4 bin 200 sporcunun katıldığı, Konya'da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla görsel şölen eşliğinde gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "5. İslami Dayanışma Oyunları başlatıyorum. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun " diyerek oyunları resmi olarak başlattı.
10.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5. İslami Dayanışma Oyunları'na katılan ülkelerin lideriyle buluştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 5. İslami Dayanışma Oyunları'na katılan ülkelerin lideriyle buluştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 5. İslami Dayanışma Oyunları'nın açılış törenine katılacak ülkelerin lider ve temsilcileriyle yemekte buluştu.
9.08.2022Siyaset
Yunanistan'a panik yaşatan Abdülhamid Han gemisi Taşucu Limanı'na geri geldi!
Yunanistan'a panik yaşatan Abdülhamid Han gemisi Taşucu Limanı'na geri geldi!Yunanistan ve Kıbrıs Rum kesimine panik yaşatan Türkiye’nin 4’üncü sondaj gemisi Taşucu Limanı'na geri geldi. Mersin'den test sürüşü amacıyla Türk kara sularında denize açılarak Yunanistan ve Rum medyasını ayağa kaldıran Türkiye’nin 4’üncü sondaj gemisi 'Abdülhamid Han', yeniden limana demirleyerek göreve başlayacağı 9 Ağustos tarihini beklemeye başladı.
2.08.2022Gündem
Abdülhamid Han Doğu Akdeniz'e açıldı! Rum ve Yunan ikilisinde büyük panik...
Abdülhamid Han Doğu Akdeniz'e açıldı! Rum ve Yunan ikilisinde büyük panik...Türkiye’nin 4’üncü sondaj gemisi Abdülhamid Han sondaj gemisinin dün denize açılması Yunan basınında geniş yer buldu. Yunan ordusu ve Atina'nın teyakkuza geçtiğini yazan komşu basını Abdülhamid Han'ın rotasını da sayfalarına taşıdı.
1.08.2022Dünya
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Mersin'de
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Mersin'deKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Mersin'e geldi.
26.07.2022Gündem
KKTC'yi ayağa kaldıran skandal hata! Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan çok sert tepki...
KKTC'yi ayağa kaldıran skandal hata! Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'dan çok sert tepki...Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Başbakanlığa bağlı Piyangolar İdaresi, 8 Ağustos Erenköy Direnişi'nin 58. yıldönümü için 8 Ağustos tarihli bir piyango bileti bastı.
25.07.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kıbrıs Barış Harekatı' mesajı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kıbrıs Barış Harekatı' mesajı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı ve Kıbrıs Barış Harekâtı’nın 48. yıl dönümü münasebetiyle KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a mektup gönderdi. Erdoğan mektupta, "Kıbrıs Türk halkının egemen eşitliği ve eşit uluslararası statüsü temelinde bir çözüme ulaşılması sadece Kıbrıs'a değil, Doğu Akdeniz bölgesinin barış, refah ve istikrarına da önemli katkılar sağlayacaktır." ifadelerini kullandı.
20.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, KKTC'nin istikbali için en büyük güvence olmaya devam edecektir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye, KKTC'nin istikbali için en büyük güvence olmaya devam edecektirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye’nin yükselen bölgesel ve küresel rolü, şüphesiz ki, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin istikbali için en büyük güvence olmaya devam edecektir." dedi.
20.07.2022Siyaset
Okçular, KKTC’nin Özgürlük Bayramı’nı kutlayacak
Okçular, KKTC’nin Özgürlük Bayramı’nı kutlayacakOkçular Vakfı ve Yunus Emre Enstitüsü’nün birlikte düzenledikleri II. Uluslararası Barış ve Özgürlük Kupası, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde Barış ve Özgürlük Bayramı kutlamaları kapsamında yarın başlıyor.
16.07.2022Kültür Sanat
BM Genel Sekreteri Guterres’in raporu Rum yönetimini panikletti!
BM Genel Sekreteri Guterres’in raporu Rum yönetimini panikletti!Kıbrıs Rum yönetiminde Guterres paniği. BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Kıbrıs’taki BM Barış Gücü’yle ilgili yayınladığı son raporda, düzensiz göçle ilgili Türk ve Rum taraflarına teknik komiteler üzerinden kurulacak mekanizmalarla işbirliği yapma çağrısı, Rum yönetiminde “BM Kıbrıs’ta federasyon yerine iki devletliliğe kayıyor” paniğine yol açtı. BM’nin çağrısı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın işbirliği teklifleriyle uyumluluk sağlıyor.
11.07.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram tebriği
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bayram tebriğiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kurban Bayramı dolayısıyla birçok ülke lideriyle telefonda görüşerek bayramlaştı.
9.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri damga vurdu! Rum lider itiraf etti: KKTC'ye gel orada görüşürüz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözleri damga vurdu! Rum lider itiraf etti: KKTC'ye gel orada görüşürüzİspanya'nın başkenti Madrid'de düzenlenen NATO Liderler Zirvesi'ne Avrupa Birliği grubu için katılan Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Anastasiadis zirve sırasında 2 kez Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme imkanı bulduğunu açıkladı. Erdoğan'a Paris'te buluşma teklif etti.
2.07.2022Dünya
Türkiye'den, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'ın GKRY'e yönelik işbirliği önerisine destek
Türkiye'den, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'ın GKRY'e yönelik işbirliği önerisine destekDışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'yle (GKRY) işbirliği yapılması önerisine destek verildiği belirtildi.
1.07.2022Gündem
Türkiye ve KKTC'den Doğu Akdeniz'de ortak tatbikat
Türkiye ve KKTC'den Doğu Akdeniz'de ortak tatbikatTürkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Doğu Akdeniz'de uluslararası sularda gerçekleştirdiği 'Şehit Teğmen Caner Gönyeli Arama Kurtarma Tatbikatı' tamamlandı.
15.06.2022Gündem
Yunanistan askeri gücü 2022 kaçıncı sırada, dünya sıralaması ne, asker sayısı kaç? Yunanistan Türkiye askeri gücü (savaş gücü) karşılaştırması!
Yunanistan askeri gücü 2022 kaçıncı sırada, dünya sıralaması ne, asker sayısı kaç? Yunanistan Türkiye askeri gücü (savaş gücü) karşılaştırması!Yunanistan Türkiye savaş ve askeri gücü karşılaştırması aramalar arttı. Emekli Yunan komutan Yanis Egolfopulos'un yaptığı, "Larisa'dan üç füze atsak İstanbul Boğazı'ndaki köprüleri vururuz" şeklindeki provokatif açıklamaya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan sert tepki geldi. Çavuşoğlu, konuyla ilgili olarak, "Cesareti varsa yapsaydı. Boş laflarla kendilerini avutmalarına gerek yok" yorumunda bulundu. Söz konusu gelişmelerin ardından Yunanistan askeri gücü 2022 kaçıncı sırada, dünya sıralaması ne? sorularına yanıt aranmaya başlandı. İşte Yunanistan Türkiye askeri gücü (savaş gücü) karşılaştırması 2022…
13.06.2022Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a: Biz gerginlikten yana değil işbirliğinden yanayız
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Yunanistan'a: Biz gerginlikten yana değil işbirliğinden yanayızDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Lefkoşa'da KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ile ortak basın toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu Yunanistan'a yönelik, "Biz gerginlikten yana değil işbirliğinden yanayız. Yunanistan uluslararası hukuku ihlal ediyor" açıklamasında bulundu.
13.06.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop, KKTC Başbakanı Üstel'i kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, KKTC Başbakanı Üstel'i kabul ettiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, ilk resmi ziyaretini Ankara'ya gerçekleştiren KKTC Başbakanı Ünal Üstel ve beraberindeki heyeti kabul etti. Şentop kabulde, "Kıbrıs Türklerinin haklı davasını sonuna kadar destekliyoruz ve katkı sunmaya devam ediyoruz" dedi.
31.05.2022Siyaset
Rum terör örgütü EOKA’nın hayattaki tetikçisinden kan donduran itiraf: 68 Türk'ü vurduk çukura attık
Rum terör örgütü EOKA’nın hayattaki tetikçisinden kan donduran itiraf: 68 Türk'ü vurduk çukura attıkKıbrıs’ı Yunanistan’a bağlamak amacıyla 1954 yılında kurulan Rum terör örgütü EOKA’nın hayattaki iki tetikçisi, 80’li yaşlardaki Neoptolemos Leftis ve Athos Petridis, 1964’ten başlayarak farklı zamanlarda 68 Türk’ü önce kurşunlayıp sonra şişleyerek öldürdüklerini övünerek Itiraf etti, “Türklerin vurduğu her bir Rum’a karşı 10 Türk canı aldık” dedi.
27.05.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan liderlere bayram tebriği
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan liderlere bayram tebriğiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın bayram diplomasisi 3. günde de devam ediyor. Erdoğan, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo ve Libya Milli Birlik Hükümeti Başbakanı Abdülhamid Dibeybe ile ayrı ayrı telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.
4.05.2022 Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan liderlerle bayramlaştı
Cumhurbaşkanı Erdoğan liderlerle bayramlaştıCumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı dolayısıyla birçok ülke liderleriyle telefonla görüşerek bayramlaştı.
2.05.2022Siyaset
KKTC Başbakanı Sucuoğlu: Hükümet kurma görevi bizlere verilecek
KKTC Başbakanı Sucuoğlu: Hükümet kurma görevi bizlere verilecekKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Faiz Sucuoğlu, hükümetin istifasının ardından yaptığı açıklamada, “Hükümet kurma görevi bizlere verilecek” ifadelerini kullanarak, “Cumhurbaşkanı’na kırgınlığım yok, politikada kırgınlık olmaz ama fikir ayrılığı olur” dedi.
20.04.2022Dünya
KKTC’de hükümet istifa etti!
KKTC’de hükümet istifa etti!Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRT), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın hükümetin istifasını kabul ettiğini duyurdu.
20.04.2022Dünya
Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon arama çalışmalarına ilişkin TBMM Başkanı Şentop'tan açıklama
Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon arama çalışmalarına ilişkin TBMM Başkanı Şentop'tan açıklamaTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Uluslararası topluma her vesileyle adada iki ayrı halk, iki ayrı devlet bulunduğunu, çözümün ancak bu gerçekleri esas alan bir yaklaşımla mümkün olduğunu anlatıyoruz her ortamda. Kıbrıs Türk halkının kazanmış olduğu müktesep hakları, bunların başında egemen eşitliği ve eşit uluslararası statüsü tescil edilmeden yeni bir müzakere sürecinin başlaması mümkün değildir. Aksi halde bir 50 yıl daha hiçbir sonuç alınmadan müzakere yapılır" dedi.
24.03.2022Siyaset
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Rusya-Ukrayna krizinde arabulucuk yapan Türkiye'ye övgü
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'dan Rusya-Ukrayna krizinde arabulucuk yapan Türkiye'ye övgüKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye'nin Rusya ve Ukrayna arasında çok önemli bir toplantıya vesile olduğunu belirterek, “Mevlüt Çavuşoğlu, deneyimli ve en başarı dışişleri bakanlarından birisi. Bugün de burada çok önemli bir toplantıya vesile oldu. Antalya Diploması Formu gündemin 1 numaralı Rusya-Ukrayna meselesinde, Çavuşoğlu’nun Türk hükümeti adına yaptığı liderlik takdire şayandır” dedi.
10.03.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ersin Tatar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki ersin tatar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.