Emsal Karar

Emsal Karar

Son dakika emsal karar haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan emsal karar ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını emsal karar haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Emsal Karar

haberleri sayfasında son dakika yaşanan emsal karar gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.836 emsal karar haberi bulunmuştur. Tüm emsal karar haberleri aşağıda listelenmiştir.
Evli milyonları ilgilendiriyor! Boşanma davalarında bir dönem sona eriyor
Evli milyonları ilgilendiriyor! Boşanma davalarında bir dönem sona eriyorEvli milyonları ilgilendiren boşanma kararı! Avukat Ali Kızılay, Hukuk Genel Kurulu tarafından emsal olarak verilen karar ile boşanma davasında boşanma kararının kesinleşmemesi, dolayısıyla eşlerin sadakat yükümlülüğünün uzun sürdüğü davaların tarih olacağını söyledi.
29.05.2023Gündem
Yargıtay'dan dövizle işlemde emsal karar
Yargıtay'dan dövizle işlemde emsal kararYargıtay 12. Hukuk Dairesi, "Yabancı para cinsinden kambiyo senedi düzenlemeyi ve bu kambiyo senedini takibe koymayı engelleyen bir mevzuat bulunmamaktadır" diyerek dövizle işlem yapanlara yönelik emsal bir karara imza attı.
28.05.2023Gündem
YÖK'ten vakıf üniversitelerine zam uyarısı
YÖK'ten vakıf üniversitelerine zam uyarısıYükseköğretim Kurulu vakıf yükseköğretim kurumlarını eğitim öğretim ücretlerine enflasyon oranının üstünde zam yapmamaları konusunda uyardı
28.05.2023Eğitim
Ehliyeti olan herkesi ilgilendiriyor! Emsal karar verildi
Ehliyeti olan herkesi ilgilendiriyor! Emsal karar verildiİzmir Menemen Sulh Ceza Hakimliği, alkol kontrolünde yasal sınırı 0.01 promille aşınca ehliyetini el konulup, 5 bin 96 lira idari para cezası kesilen otomobil sürücüsü Hazal K.'nin (32) itirazını haklı buldu. Hakimlik kararında, 0.01 promil gibi eser miktardaki rakam ile kabahat uygulanmasının orantılı olmayacağı vicdani kanısına varıp, Hazal K.'nin itirazında haklı olduğuna hükmetti.
26.05.2023Gündem
Ev sahibi ve kiracıları kapsayan emsal karar! Evi terk etmeyen kiracı haksız sayılacak
Ev sahibi ve kiracıları kapsayan emsal karar! Evi terk etmeyen kiracı haksız sayılacakYargıtay'dan ev sahibi ve kiracıları ilgilendiren emsal bir karar geldi. Yüksek Mahkeme; mahkemenin 'boşalt' kararına rağmen evi tahliye etmeyen kiracıya verilen beraat kararını bozdu. Mahkeme kararına direnen kiracının 'hakkı olmayan yere tecavüz' suçunu işlediğine dikkat çekildi. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Avukat Cansen Erdoğan, kiracıların ve ev sahiplerinin bilmesi gereken önemli ayrıntılara dikkat çekti.
23.05.2023Ekonomi
Mahkemeden emsal karar! Trafikte telefonla konuşma cezasına 'delil yok' iptali
Mahkemeden emsal karar! Trafikte telefonla konuşma cezasına 'delil yok' iptaliGaziantep'te, avukat İmam Akgün Çuhadaroğlu, otomobiliyle trafikte ilerlerken telefonla konuştuğu gerekçesiyle fahri trafik müfettişinin bildirmesi üzerine kesilen idari para cezasına, herhangi bir görüntü veya fotoğraf bulunmadığı için itiraz etti. Mahkeme heyeti de somut delile dayanmadığı gerekçesiyle cezanın iptaline karar verdi.
22.05.2023Gündem
Staj ve çıraklık mağdurlarından Anayasa Mahkemesi adımı! Murat Bal'dan dikkat çeken açıklama
Staj ve çıraklık mağdurlarından Anayasa Mahkemesi adımı! Murat Bal'dan dikkat çeken açıklamaEmeklilikte Yaşa Takılanlara ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilerek yasalaştı. Prim günü ve sigorta süresi şartlarını taşıyanlar emekli olarak ilk maaşlarını aldı. Şimdi ise EYT'de başlangıç kapsamına alınmayan staj ve çıraklık sigortalısı için yeni bir düzenleme gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. İstanbul Staj ve Çıraklık Mağdurları Derneği Kurucu Başkanı Murat Bal, konunun çözümü için önemli tespitlerde bulundu.
18.05.2023Gündem
Tazminat hakkı ile ilgili flaş karar! İki ay süresi var, işveren ödemek zorunda
Tazminat hakkı ile ilgili flaş karar! İki ay süresi var, işveren ödemek zorundaYargıtay tazminat hakkı ile ilgili önemli bir karara imza attı. Aynı işyerinde bir yıl ve daha uzun süre çalışanlar, işten çıkartıldıklarında kıdem tazminatı almaya hak kazanıyor. Ancak bazı durumlarda çalışan kendi isteği ile işten ayrılsa da tazminat alabiliyor. Kadınlar evlilik, erkek çalışanlar ise askerlik nedeniyle işten ayrıldığında tazminat alabiliyor. Yargıtay'ın askerlik nedeniyle tazminat konusunda verdiği bir karar ise dikkat çekti.
Moskova'da 4'lü Suriye toplantısı başladı
Moskova'da 4'lü Suriye toplantısı başladıTürkiye, Rusya, İran ve Suriye'deki Esad rejimi Dışişleri Bakanlarının "Suriye konulu" toplantısı Moskova’da başladı.
10.05.2023Dünya
Doktora dehşeti yaşattı! Yargıtay'dan emsal karar
Doktora dehşeti yaşattı! Yargıtay'dan emsal kararAnkara'da Asistan Doktor Ertan İskender'i (32) eli ve belinden bıçaklayıp, 'kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs' ve 'hakaret' suçlarından indirimsiz olarak 16 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılan Bayram Nargüner'in cezası Yargıtay'da onandı.
10.05.2023Yaşam
Evi tahliye etmeyen kiracılara kötü haber! Karar çıktı: 'Hakkı olmayan yere tecavüz' suçu
Evi tahliye etmeyen kiracılara kötü haber! Karar çıktı: 'Hakkı olmayan yere tecavüz' suçuHayat pahalılığını bahane edip, eski kiracılarını çıkarıp fahiş fiyattan evlerini kiraya verenlere yönelik tartışmalar sürerken Yargıtay'dan önemli bir karar çıktı. Yüksek Mahkeme; mahkemenin 'boşalt' kararına rağmen evi tahliye etmeyen kiracıya verilen beraat kararını bozdu. Mahkeme kararına direnen kiracının 'hakkı olmayan yere tecavüz' suçunu işlediğine dikkat çekildi.
6.05.2023Gündem
Kredi, banka kartı kullananlar dikkat! Kontrol edin, faiziyle ödeme yapılıyor
Kredi, banka kartı kullananlar dikkat! Kontrol edin, faiziyle ödeme yapılıyorKredi, banka ve sanal kartlar kullanılmaya başlandığı günden bu yana hayatımızda olsa da e-ticaret yani online alışverişle hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Her gün çeşitli ihtiyaçlarımızı kolaylıkla giderdiğimiz kartlar bir yandan da tehlike arz ediyor. Özellikle internet bankacılığında işlem yaparken dikkat etmemiz gerekiyor. Her ne kadar bankalar tarafından sıkı güvenlik önlemleri alınsa da kimi zaman müşterilerin bilgileri çalınabiliyor. Konuyla ilgili önemli değerlendirmelerde bulunan uzman avukat hesap bilgilerinin sorumluluğunun bankada olduğunu ve müşterinin maddi kaybının bankalar tarafından giderilmesi gerektiğini açıkladı. İşte haberin detayları...
25.04.2023Ekonomi
Düğün konvoyunun önünü kestiler, iskambil oynayıp bahşiş aldılar
Düğün konvoyunun önünü kestiler, iskambil oynayıp bahşiş aldılarRize’de 4 arkadaş düğün konvoyunun önünü kesme amaçlı iskambil oynayarak damattan bahşiş aldı.
25.04.2023Yaşam
Evli milyonları ilgilendiren emsal karar! Erkek ağır kusurlu sayıldı
Evli milyonları ilgilendiren emsal karar! Erkek ağır kusurlu sayıldıZonguldak’ta yaşayan A.K., kocası E.T.’nin kilosu ile alay ettiğini öne sürdü. Mahkeme çifti eşit kusurlu buldu. Dosyayı inceleyen ve kararı bozan Yargıtay ise erkek hakkında flaş bir karara imza attı.
25.04.2023Yaşam
Kredi kartı aidatıyla ilgili emsal karar! İade ediliyor
Kredi kartı aidatıyla ilgili emsal karar! İade ediliyorKredi kartı aidatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Türkiye'de milyonlarca kişi kredi kartı kullanıyor. Bir kredi kartı sahibinin yıllık kart aidatının iadesi için başlattığı hukuk mücadelesinde mahkeme emsal bir karar verdi. İşte detaylar...
24.04.2023Ekonomi
Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiren emsal karar! Haklı tahliye sebebi sayıldı
Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiren emsal karar! Haklı tahliye sebebi sayıldıEv sahibi ve kiracı herkesi ilgilendiren son dakika gelişmesi! Mevcut kiracısını çıkarıp evini daha yüksek bedelle kiraya verebilmek için her yolu deneyen ev sahipleri, yeni bir yöntem keşfetti. Kiracısının aidat borcunu ödemediğini fark eden bir konut sahibi, hemen harekete geçti. Mahkemeden ise milyonlarca insanı ilgilendiren emsal bir karar geldi.
16.04.2023Ekonomi
Ebrar Karakurt’un takım arkadaşı Julia Ituma'na ne oldu? Son mesajı ortaya çıktı
Ebrar Karakurt’un takım arkadaşı Julia Ituma'na ne oldu? Son mesajı ortaya çıktıMaç için İstanbul’a gelen İtalyan voleybol takımı Igor Gorgonzola Novara’nın yıldız oyuncusu Julia Ituma, kaldığı otelin 6. katından atlayarak yaşamına son verdi. Ituma’nın gece boyunca arkadaşlarına kendisini iyi hissetmediğini söylediği öğrenildi.
14.04.2023Yaşam
Bakanlık harekete geçti! 91 milyonluk vergi kesintisi yapıldı
Bakanlık harekete geçti! 91 milyonluk vergi kesintisi yapıldıHazine ve Maliye Bakanlığı 10 bin youtuber’dan 90 milyon 903 milyon liralık vergi kesintisi yaptı.
14.04.2023Ekonomi
Kiralık ev arayanlar dikkat! Emsal karar, tarihe karışıyor
Kiralık ev arayanlar dikkat! Emsal karar, tarihe karışıyorBekarların kiralık ev çilesi tarihe karışıyor. Çünkü, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu (TİHEK) tüm bekârlara emsal teşkil edecek karara imza attı.
14.04.2023Ekonomi
‘Çiftlik Bank’ davasının kilit ismiydi! İtiraf etti, işte 'Tosuncuk'tan aldığı para
‘Çiftlik Bank’ davasının kilit ismiydi! İtiraf etti, işte 'Tosuncuk'tan aldığı para‘Çiftlik Bank’ davasıyla ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Çiftlik Kurucusu ‘Tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın’ın, Uruguay'daki işlerini takip ettiği belirtilen Osman Naim Kaya’nın ifadesi ortaya çıktı. Kaya’nın ifadesinde "Uruguay’a gelen Mehmet Aydın ve ailesiyle ilgili itiraflarda bulundu. Hakimliğe sevk edilen ve hakkında 75 bin 620 yıl hapis cezası istenen Osman Naim Kaya tutuklandı. İşte haberin detayları...
10.04.2023Gündem
Kredi ve banka kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Emsal karar, zarardan kart sahibi sorumlu tutuluyor
Kredi ve banka kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! Emsal karar, zarardan kart sahibi sorumlu tutuluyorKredi ve banka kartı kullanan milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Kredi ve banka kartlarıyla ilgili Yargıtay'dan emsal karar geldi. Yargıtay, bankamatik arızası yaşayan müşterileri ilgilendiren emsal bir karara imza attı. Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, "Banka kartının ATM cihazında sıkışıp iade alınamamasından sonra zamanında bankaya bildirimde bulunmayan kart sahibi, ortaya çıkacak zarardan sorumludur" dedi.
10.04.2023Ekonomi
Patronların 'arabulucu' oyunu yargıdan döndü! Emsal karar
Patronların 'arabulucu' oyunu yargıdan döndü! Emsal kararİşverenlerin, işten çıkardıkları işçilerin dava açmasının önüne geçmek için başvurduğu arabuluculuk sürecini kötüye kullananlara kötü haber yargıdan geldi. Bölge Adliye Mahkemesi, işverenlerce işçilerin arabulucuya götürülerek arabuluculuk anlaşma belgesinin düzenlenmesinin geçerli geçerli bir arabuluculuk faaliyeti olmadığına hükmetti.
Sahte tatil sitesi tuzağı! Dolandırıcılara karşı uyarı: Şahsa değil seyahat acentelerine yapın
Sahte tatil sitesi tuzağı! Dolandırıcılara karşı uyarı: Şahsa değil seyahat acentelerine yapınTatil planı yapmayı düşünen milyonları ilgilendiren son dakika uyarısı! Dolandırıcıların yeni yöntemi ortaya çıktı. Uzmanlar, internet üzerinden yapılan tatil rezervasyonlarında sahte tatil sitelerine dikkat edilmesi gerektiğini söyledi. Her yıl binlerce insanın online ödeme yöntemleri üzerinden dolandırıldığını söyleyen Avukat Oğulcan Dinçer, böyle bir duruma düşmemek için neler yapılması gerektiğini detayları ile anlattı.
1.04.2023Yaşam
Yargıtay'dan torun hasreti çeken aile büyüklerini sevindiren emsal karar
Yargıtay'dan torun hasreti çeken aile büyüklerini sevindiren emsal kararYargıtay 2. Hukuk Dairesi, torun hasreti yaşayan aile büyüklerini sevindirecek emsal bir karara imza attı. Yargıtay 2. Hukuk Dairesi, "Ayrı şehirlerde yaşayan dede ve torun arasında yatılı olacak ve uzman nezareti gerektirmeyecek şekilde kişisel ilişki tesis edilmelidir" dedi.
1.04.2023Gündem
Yargıtay'dan kur farkı talebi davasında karar: "Çekle yapılan ödemede kur farkı istenemez"
Yargıtay'dan kur farkı talebi davasında karar: "Çekle yapılan ödemede kur farkı istenemez"Yargıtay 11. Hukuk Dairesi, çeklerle yapılan ödemelerde kur farkı istenemeyeceğine hükmetti. Emsal kararla birlikte çeklerdeki yazan tutarın dışında herhangi bir fark talep edilemeyecek.
26.03.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Emsal Karar ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki emsal karar haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.