Tazminat

Tazminat

Son dakika tazminat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan tazminat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını tazminat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Tazminat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan tazminat gelişmeleri de dahil olmak üzere 11.780 tazminat haberi bulunmuştur. Tüm tazminat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Marttan sonra büyük savaş riski var
Marttan sonra büyük savaş riski varRusya’nın Ukrayna’yı işgali birinci yılına yaklaşırken Almanya ve ABD’nin Kiev yönetimine tank sevkiyatı uzmanları endişelendirdi. 150 tankla savaşın kaderinin değişmeyeceğini belirten uzmanlar “Ancak Polonya ve Baltık ülkeleri üzerinden dünya savaşına evirilebilir” uyarısı yaptı.
29.01.2023Gündem
'Strep A' alarmı! "En net belirti boğaz ağrısı"
'Strep A' alarmı! "En net belirti boğaz ağrısı"Gösterdiği artışla dünya genelinde tedirginliğe ve Türkiye'de de 3 yaşındaki bir çocuğun ölümüne sebep olan streptokok mikrobu ile ilgili uzmanından uyarılar geldi. Hastalığın en net belirtisinin boğaz ağrısı olduğunu söyleyen Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Suat Gürkan, hasta olan çocuğun mutlaka evinde 10 günlük tedavi sürecine girmesi gerektiğini belirtti.
29.01.2023Gündem
Restoran ve kafelerde kuver soygunu! 1000 TL'ye kadar çıkıyor
Restoran ve kafelerde kuver soygunu! 1000 TL'ye kadar çıkıyorRestoran ve kafelerde neredeyse her gün menü fiyatları değişirken, vatandaşlar adisyonlara eklenen fahiş ‘kuver ve servis’ ücretlerinden şikayetçi. 40 TL’lik iki çaya 50 TL kuver yazan da var, pasta servisine 1.000 TL isteyen de... Sektör temsilcilerinden konu ile ilgili dikkat çeken açıklamalar geldi.
29.01.2023Yaşam
Kimse bilmiyor ama hepsi kimlik sayılıyor! İşlem yapılmazsa tazminat hakkı doğuyor
Kimse bilmiyor ama hepsi kimlik sayılıyor! İşlem yapılmazsa tazminat hakkı doğuyorTapu işlemlerinden noter işlemlerine, okul kayıtlarından banka işlemlerine kadar pek çok işlem, nüfus cüzdanı olmadan da hallediliyor ama kimse bu detayları bilmiyor. Resmi işlemlerde görevliler kabul edilmiyor dese de mevzuata göre üzerinde TC kimlik numarası bulunan pek çok resmi belge nüfus cüzdanı olarak kullanılabiliyor. İlgili yönetmelik ve tüzüklerde hangi belgelerin kimlik yerine geçtiğini tek tek anlatan Avukat Cansen Erdoğan, Danıştay kararını hatırlatarak, “Belirtilen belgelerden biri ile resmi işlem yapılmaması durumunda tazminat hakkı doğuyor” dedi.
29.01.2023Gündem
Tazminat ödenecek! Bozuk alkolmetre yüzünden ehliyeti gitti, öğrenci için flaş karar
Tazminat ödenecek! Bozuk alkolmetre yüzünden ehliyeti gitti, öğrenci için flaş kararAdana'da içki içmemesine rağmen bozuk alkolmetre yüzünden ehliyetine el konulan üniversite öğrencisi M.Y. (25), yaptığı itiraz sonucu ehliyetini geri aldı. Haksız yere ehliyetine el konulduğu, 39 gün boyunca 73 yaşındaki bakıma muhtaç babasının ve ailesinin ihtiyaçlarını gideremediği için taksi kullanmak zorunda kaldıklarını öne sürerek İl Emniyet Müdürlüğü’ne manevi tazminat davası açan M.Y., 4 bin TL tazminat kazandı.
27.01.2023Gündem
Budist kocaya 1 milyon tl tazminat
Budist kocaya 1 milyon tl tazminatC.E.’nin Budizm ve Taoizm temelli kişisel gelişim dersleri alarak evde ayin yaptığını, ailesini ihmal ederek bir kadınla birlikte ‘inziva’ adı altında gezilere gittiğini iddia eden 19 yıllık eşi P.E. açtığı boşanma davasını kazandı. Karara göre, C.E. boşandığı karısına 1 milyon lira tazminat ile aylık 30 bin lira nafaka ödeyecek.
27.01.2023Gündem
YSK yeni başkanı Ahmet Yener kimdir? Muharrem Akkaya yerine gelen Ahmet Yener kaç yaşında, nereli, hangi görevlerde bulundu?
YSK yeni başkanı Ahmet Yener kimdir? Muharrem Akkaya yerine gelen Ahmet Yener kaç yaşında, nereli, hangi görevlerde bulundu?Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanlığına, görev süresi dolan Muharrem Akkaya yerine Ahmet Yener seçildi. Peki, YSK yeni başkanı Ahmet Yener kimdir?
26.01.2023 Gündem
YSK Başkanı Ahmet Yener oldu
YSK Başkanı Ahmet Yener olduYüksek Seçim Kurulu Başkanlığına Ahmet Yener seçildi.
26.01.2023Gündem
15 yaşında polis katili oldu! İdam tarihi 44 yıl sonra duyurulması büyük tepkilere yol açtı
15 yaşında polis katili oldu! İdam tarihi 44 yıl sonra duyurulması büyük tepkilere yol açtı15 yaşında polis katil olan Donald Dillbeck'in idam tarihi 44 yıl sonra açıklandı. ABD'de 23 Ocak tarihinde idam edileceği tarih duyurulan katil, halkta büyük tepkilere yol açtı.
26.01.2023Dünya
Hasarlı trafik kazalarında emsal karar
Hasarlı trafik kazalarında emsal kararHasarlı trafik kazalarında Yargıtay’a göre, onarım masrafı ve araçta meydana gelen değer kaybına ek olarak “araçtan mahrumiyet bedeli” de kusurlu taraftan talep edilebilir. Doç. Dr. Umut Yeniocak, bu kararın nasıl uygulanacağını anlattı.
25.01.2023Gündem
Bademcik ameliyatına giren çocuğun bademciklerini almayı unuttular!
Bademcik ameliyatına giren çocuğun bademciklerini almayı unuttular!Yalova'da bademcik iltihabı ile orta kulak enfeksiyonu teşhisi konulup, bademcikleri ve geniz eti alınması, kulaklarına ise tüp takılması planlanarak ameliyata alınan Abdülhamit Cihangir Tosun'un (3,5) 6 saat süren operasyona rağmen bademciklerinin alınmadığı ortaya çıktı. Baba Neyfel Tosun (45) hastane ile operasyonu yapan doktordan şikayetçi oldu.
23.01.2023Yaşam
Emeklilik ile ilgili son dakika gelişmesi! Emekliye kıdem tazminatı şoku
Emeklilik ile ilgili son dakika gelişmesi! Emekliye kıdem tazminatı şokuEmekli milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Emeklilik için tazminat uyarısı geldi. Yaklaşık 2 milyon 200 bin kişiyi yakından ilgilendiren EYT düzenlemesinin önümüzdeki günlerde Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine gelerek yasalaşması bekleniyor. Emekli olduktan sonra aynı işyerinde çalışmayı planlayanlara yönelik Yargıtay'dan çok önemli bir karar çıktı. Yüksek Mahkeme; emeklilik sebebiyle işten ayrılan çalışanın tekrar aynı işyerinde çalışmaya başlaması halinde, emekli olunan tarihte kıdem tazminatı ödendiği için çalıştığı 2. dönem için kıdem tazminatı ödenmemesi gerektiğine hükmetti İşte emekli milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
23.01.2023Emekli
Süresiz nafaka ile ilgili dikkat çeken uyarı! 'Ömür boyu bağımlı kalma toplumsal soruna yol açıyor'
Süresiz nafaka ile ilgili dikkat çeken uyarı! 'Ömür boyu bağımlı kalma toplumsal soruna yol açıyor'Boşanmalarda bir eşin, diğerine ödemesine karar verilen yoksulluk nafakasına çoğunlukla süresiz hükmediliyor. Binlerce kişi ise bu karar nedeniyle mağdur olduğunu iddia ediyor. Peki süresiz nafaka ödenmesi hangi durumlarda ortaya çıkıyor? Avukatlar konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.
23.01.2023Gündem
Geçmeyen öksürük herkesin kabusu oldu! Uzmanlardan uyarı geldi
Geçmeyen öksürük herkesin kabusu oldu! Uzmanlardan uyarı geldiSon dönemde birçok virüsün üst üste hastalık yapması, hastalarda uzayan, inatçı bir öksürüğe neden oldu. Çok sayıda kişi haftalarca, hatta aylarca kesilmeyen öksürükten şikâyetçi. Uzmanlar uzayan öksürüklerde doktora gidilmesini önerirken, uyarılarda bulundu.
21.01.2023Yaşam
Avukatın evindeki partinin sonu acı bitti
Avukatın evindeki partinin sonu acı bittiİstanbul’da özel bir okulda öğretmenlik yapan Lübnan uyruklu Farah El Ghali (28), uyuşturucu tedavisi görmek için gittiği klinikte tanıştığı avukat Talat Emre Koçak’ın evinde ölü bulundu.
21.01.2023Gündem
Tek gecelik ilişkiden hamile kaldı! Trans birey çocuk doğurdu, hem anne hem de baba oldu
Tek gecelik ilişkiden hamile kaldı! Trans birey çocuk doğurdu, hem anne hem de baba olduABD'de şaşkınlık veren bir olay yaşandı. Washington eyaleti Seattle kentinde trans bir çiftin biyolojik yollarla çocuk dünyaya getirdiği iddia edildi. Trans çiftten Danny Wakefield, iki yıl önce testosteron ilaçlarını kullanmayı bırakmaya karar verdikten sonra aniden hamile kaldığı söyledi. İşte şaşkına çeviren haberin detayları...
21.01.2023Dünya
Tazminat alabilirsiniz! Mağazada alışveriş yapan herkes için geçerli, mutlaka başvurun
Tazminat alabilirsiniz! Mağazada alışveriş yapan herkes için geçerli, mutlaka başvurunAVM'nin içinde yer alan mağazalarda, otoparkta ya da dışarıdaki dükkanlarda, çanta-eşya hırsızlığı ve kayıp olayları yaşanabiliyor. İşletmeler bu gibi durumlarda astıkları 'Çalınan ve kaybolan eşyalarınızdan müessesemiz sorumlu değildir' yazısına sığınıyor. Peki bu yazının hukuki sorumluluğa ve kusur durumlarına etkisi var mı? Uzman isim bu durumda tazminat talebinde bulunulabileceğine dikkat çekti. İşte detaylar...
21.01.2023Gündem
Müşteriden kaçan taksici! 1-2 dakika içinde ortadan kayboldu, yolcu hayatının şokunu yaşadı
Müşteriden kaçan taksici! 1-2 dakika içinde ortadan kayboldu, yolcu hayatının şokunu yaşadıSarı taksilerle ilgili şikayetler devam ederken, İstanbul’da yaşanan son olay bu kadar olmaz dedirtti. Bursa’ya hareket edecek otobüsüne yetişmek üzere taksi çağıran Ö.A., hayatının şokunu yaşadı. Olayla ilgili konuşan bir taksi esnafı ise bu tip vakaların defalarca yaşandığını, böyle olaylar yüzünden tüm taksi camiasının zan altında kaldığını söyledi.
19.01.2023Yaşam
Yargıtay'dan 'izinsiz ses kaydı delil olmaz' kararı
Yargıtay'dan 'izinsiz ses kaydı delil olmaz' kararıBoşanmak istediği eşinin telefon görüşmelerini kaydeden kadın, mahkemeye delil olarak sundu. Ancak Yargıtay, hukuka aykırı olarak kaydedildiği için ikili arasında geçen telefon konuşmasının delil olarak kullanılamayacağına karar verdi.
17.01.2023Gündem
Çifte zam geliyor! En düşüğü 9 bin 932 lira...
Çifte zam geliyor! En düşüğü 9 bin 932 lira...Milyonlarca çalışanı ve EYT'liyi çok yakından ilgilendiriyor. Ocak ayı ile birlikte zam geldi. En düşük ödeme miktarı 9 bin 932 lira oldu. Kıdem tazminatı yeni yıl ile birlikte arttı. Peki kimler kıdem tazminatı alabilir? EYT kapsamında olana ne kadar ödenecek? İşte merak edilen konunun detayları...
21 yıllık evlilik 5 dakikada sona erdi! Oyuncu Ayşegül Günay ile Ali Sinan Demir boşandı
21 yıllık evlilik 5 dakikada sona erdi! Oyuncu Ayşegül Günay ile Ali Sinan Demir boşandı“LALE Devri”, “Yer Gök Aşk”, “Kuruluş Osman” ve “Hercai” gibi birçok dizide rol alan Ayşegül Günay ile oyuncu Ali Sinan Demir’in 21 yıllık evliliği tek celsede sona erdi.
15.01.2023Magazin
Doktor karısını beğenmedi! Komşusuna tutuldu: Çok güzel vücudu var
Doktor karısını beğenmedi! Komşusuna tutuldu: Çok güzel vücudu varG.U., 27 yıl önce evlendiği doktor eşi L.U.’nun kendisini Rus komşusuyla kıyaslayarak küçümsediği iddiasıyla boşanma davası açtı. G.U. dilekçesinde eşinin kendisine “Bir ona bak bir de kendine. Onun çok güzel vücudu var” dediğini iddia etti.
13.01.2023Gündem
EYT'de kıdem tazminatına devlet garantisi! 'Ek paket' müjdesi
EYT'de kıdem tazminatına devlet garantisi! 'Ek paket' müjdesiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yeni Kredi Garanti Fonu (KGF) paketinin detaylarını açıkladı. 14 destek kaleminden oluşan pakette, EYT’lilere kıdem tazminatı desteği dikkat çekti. Buna göre; işverene EYT yükü için 25 milyar lira kefaletle 34 milyar lira kredi sağlanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz, ek destek paketi gelebileceğini belirterek, EYT'lilere kıdem tazminat için devlet garantisinin detaylarını anlattı.
13.01.2023Emekli
Ahmet Nur Çebi'nin Wout Weghorst açıklaması Beşiktaş taraftarlarını heyecanlandırdı
Ahmet Nur Çebi'nin Wout Weghorst açıklaması Beşiktaş taraftarlarını heyecanlandırdıBeşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Hollandalı golcü Wout Weghorst hakkında "Kaliteli bir golcü aldıktan sonra şartlarda da anlaşırsak Weghorst’u yolcu ederiz. Aksi halde Weghorst takımda kalır" ifadelerini kullandı.
11.01.2023Beşiktaş
Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tazminat ödeyecek
Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a tazminat ödeyecekCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle açılan davada 50 bin lira manevi tazminata mahkum edildi.
10.01.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Tazminat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki tazminat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.