İşveren

İşveren

Son dakika işveren haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan işveren ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını işveren haber sayfamızda bulabilirsiniz.

İşveren

haberleri sayfasında son dakika yaşanan işveren gelişmeleri de dahil olmak üzere 5.289 işveren haberi bulunmuştur. Tüm işveren haberleri aşağıda listelenmiştir.
Berlin Havalimanı'nda grev: Tüm uçuşlar iptal oldu
Berlin Havalimanı'nda grev: Tüm uçuşlar iptal olduAlmanya'da Berlin-Brandenburg Havalimanı'nda (BER) çalışan yer hizmetleri personeli ile güvenlik görevlileri, toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alınamaması üzerine Ver.di Sendikası'nın çağrısıyla 1 günlük greve gitti. Tüm uçuşlar iptal edildi.
25.01.2023Dünya
Kıdem tazminatında izin parası detayı! Hepsi tek tek belli oldu
Kıdem tazminatında izin parası detayı! Hepsi tek tek belli olduEmeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için sıcak gelişmelere yaşanıyor. Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) düzenlemesinde sona yaklaşıldı. Yüz binlerce kişinin maaş alacağı tarih netleşirken EYT'liler alacakları emekli aylıklarını hesaplamaya başladı. EYT ile emekli olacakların alacağı kıdem tazminatında izin parası detayı ortaya çıktı. İşte son dakika haberinin detayları...
19.01.2023Emekli
Maaş kesintisi ile ilgili flaş 'belge şartı' detayı
Maaş kesintisi ile ilgili flaş 'belge şartı' detayıTüm çalışanları çok yakından ilgilendiriyor. Pek çok çalışan, 'İşveren ücret kesintisi yapabilir mi?' sorusuna yanıt arıyor. Maaş kesintisi ile ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi. Kesinti için 'belge şartı' aranıyor. İşte milyonlarca kişinin merak ettiği konun detayları...
EYT'de kıdem tazminatına devlet garantisi! 'Ek paket' müjdesi
EYT'de kıdem tazminatına devlet garantisi! 'Ek paket' müjdesiHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yeni Kredi Garanti Fonu (KGF) paketinin detaylarını açıkladı. 14 destek kaleminden oluşan pakette, EYT’lilere kıdem tazminatı desteği dikkat çekti. Buna göre; işverene EYT yükü için 25 milyar lira kefaletle 34 milyar lira kredi sağlanacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Sosyal Güvenlik Uzmanı Emin Yılmaz, ek destek paketi gelebileceğini belirterek, EYT'lilere kıdem tazminat için devlet garantisinin detaylarını anlattı.
13.01.2023Emekli
Memur ve emekliye yüzde 30 zam Resmi Gazete'de
Memur ve emekliye yüzde 30 zam Resmi Gazete'deMemur ve emekli maaşlarına Ocak ayında yüzde 30 zam yapılmasına yönelik yasa Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
12.01.2023Ekonomi
İkinci el konutlar için yeni çalışma! Bakan Nebati duyurdu
İkinci el konutlar için yeni çalışma! Bakan Nebati duyurduOrta gelirliye yönelik düzenlenen Yeni Evim kampanyasına ilişkin açıklamada bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konut fiyatlarına ilişkin tüm verilerin ellerinde bulunduğunu ve fırsatçıların radarlarında olduğunu dile getirdi. İkinci el konutların ise bu kampanyaya dahil olmayacağını belirten Nebati, bankalarla görüşerek yeni bir çalışma başlattıklarını söyledi. Nebati, "son noktaya geldiğimizde belirlenen faiz oranlarıyla ikinci el konut konusuna girilebilir" dedi.
11.01.2023Ekonomi
Çalışan milyonları ilgilendiriyor! Tazminatsız kovulma sebebi
Çalışan milyonları ilgilendiriyor! Tazminatsız kovulma sebebiÇalışan milyonları ilgilendiren son dakika gelişmesi! çalıştığı şirketin bir organizasyonunda misafirler için ayrılan bir şişe içkiyi arkadaşlarıyla içmek için sakladığı öne sürülen işçi, tazminatsız kovuldu. Mahkemenin 'işe iade ettiği' işçi ile ilgili Bölge Adliye Mahkemesi flaş bir karara imza attı.
İzmir'de 6 işçinin öldüğü vinç faciasında şüphelilerin ifadeleri ortaya çıktı
İzmir'de 6 işçinin öldüğü vinç faciasında şüphelilerin ifadeleri ortaya çıktıİzmir'in Bornova ilçesinde otel inşaatı sırasında devrilen vinçten kopan parçaların şantiyedeki konteynerlerin üzerine düşmesi sonucu 6 işçinin hayatını kaybettiği kazaya ilişkin hazırlanan bilirkişi raporunda; inşaat firması sahibi Emrullah Yolçi, şantiye şefi Muhammet Yolçi ve vinç sahibi İrfan Kasırga'nın 'asli', iş güvenliği sorumlusu Fikret Kamil Aydın'ın ise 'tali' kusurlu olduğu belirtildi.
6.01.2023Yaşam
Özel sektörde yüksek maaş alanlar için zam oranı verildi!
Özel sektörde yüksek maaş alanlar için zam oranı verildi!Asgari ücret, memur ve emekli zam oranlarının netleşmesinin ardından özel sektör çalışanları kendi maaşlarına yapılacak zam nmiktarını araştırmaya başladı. Yüksek maaş alanların alacağı zam oranları ile ilgili dikkat çeken açıklama
Bakan Bilgin açıkladı! EYT'de tüm süreci tek tek anlattı
Bakan Bilgin açıkladı! EYT'de tüm süreci tek tek anlattıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin, ekonomi gündemine ilişkin tüm detayları TRT Haber canlı yayınında değerlendirdi. Bilgin, "EYT düzenlemesini ocak ayı içerisinde Meclis'e takdim edeceğiz" dedi. Emekli olacakların ağırlıklı yaş ortalamasının 50'nin üzerinde olduğunu belirtti. EYT'nin maliyetinin 100 milyar liranın üzerinde olduğunu söyledi.
29.12.2022Ekonomi
EYT düzenlemesinde işveren unutulmadı! Destek verilecek
EYT düzenlemesinde işveren unutulmadı! Destek verilecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki EYT zirvesi sonrası düzenlemenin detaylarını duyurdu. EYT'de yaş sınırının olmayacağını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan işverenlere de müjdeyi verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İşverenlerimizin kıdem tazminatı ödemesinde güçlük çekmemesi için KGF destekli bir kredi paketini devreye alıyoruz." dedi.
28.12.2022Ekonomi
EYT'liler için kritik uyarı! Son üç gün
EYT'liler için kritik uyarı! Son üç günCumhurbaşkanı Erdoğan, "2 Milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor. Emeklilik hakkının kullanılması hususunda herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır" diye konuştu. Hizmet borçlanması yapmak isteyenler için Ekonomist Muhammet Bayram kritik uyarılar yaptı.
28.12.2022Ekonomi
EYT prim gün sayısı kaç olacak? EYT prim gün şartı nedir, EYT prim gün sayısı kaç olunca emekli olunur?
EYT prim gün sayısı kaç olacak? EYT prim gün şartı nedir, EYT prim gün sayısı kaç olunca emekli olunur?EYT düzenlemesi hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2 Milyon 250 bin vatandaşımız emekli olma hakkına kavuşuyor. Herhangi bir yaş sınırı uygulanmayacaktır" diyerek Emeklilik için prim ödeme gün sayısı, sigortalılık süresi ve yaşı tamamlamak gerektiğini söyledi. Peki emeklilik prim günü, çalışma yılı, yaş kaç oldu? EYT prim gün sayısı kaç olacak? EYT prim gün şartı nedir?
28.12.2022Emekli
Milyonlar sabırsızlıkla bekliyordu! Uzmanlar EYT düzenlemesini yorumladı
Milyonlar sabırsızlıkla bekliyordu! Uzmanlar EYT düzenlemesini yorumladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonların beklediği EYT düzenlemesinin detaylarını paylaştı. Uzmanlar, "Kimler emekli olacak? Hangi şartları yerine getirenler emekli olacak?" sorularına yanıt arayan emekli adaylarının meraklarını giderdi. İşte uzman isimlerin yaptığı EYT yorumları...
28.12.2022Ekonomi
1.000 TL enerji desteği! Çalışanlar alacak, 30 Haziran 2023 tarihine kadar geçerli
1.000 TL enerji desteği! Çalışanlar alacak, 30 Haziran 2023 tarihine kadar geçerliÇalışanlara enerji desteği sağlanacak. 1.000 TL'ye kadar yapılacak ödemeler 30 Haziran 2023 tarihine kadar devam edecek. Yardım nakit ya da karta yükleme şeklinde olabiliyor. Peki enerji desteğinden kimler yararlanacak, tüm çalışanları kapsıyor mu? İşte merak edilen detaylar...
28.12.2022Ekonomi
2023 yemek ücreti ne zaman açıklanacak? Yemek ücreti 2023 yılında ne kadar olacak, günlük yemek ücreti belli mi?
2023 yemek ücreti ne zaman açıklanacak? Yemek ücreti 2023 yılında ne kadar olacak, günlük yemek ücreti belli mi?1 Aralık 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere çalışanlar için yapılan 51,01 TL'ye kadar olan yemek ödemeleri gelir vergisi, damga vergisi, SGK işçi payı, SGK işveren payı, işsizlik sigortası işveren payı ve işsizlik sigortası işçi payı gibi ödemelerden muaf tutuldu. Peki, yemek ücreti ne kadar olacak, 2023 yemek ücreti ne zaman açıklanacak?
27.12.2022Ekonomi
Maaşlarda yüzde 20 kazanç sağlayacak! Milyonlarca çalışanı ilgilendiren vergi ayarı ortaya çıktı
Maaşlarda yüzde 20 kazanç sağlayacak! Milyonlarca çalışanı ilgilendiren vergi ayarı ortaya çıktıAsgari ücret zammı sonrası çalışanlar gözünü vergi dilimleriyle ilgili düzenlemelere dikti. Yapılacak olan düzenlenmeyle birlikte çalışanlar maaşlarının yüzde 20'sini vergi olarak ödemekten kurtarıp ceplerinde tutabilir. İşte milyonlarca çalışanı ilgilendiren detaylar...
27.12.2022Ekonomi
Bakan Bilgin: EYT'de yaş sınırı çalışmalar tamamlandıktan sonra belli olacak
Bakan Bilgin: EYT'de yaş sınırı çalışmalar tamamlandıktan sonra belli olacakEYT ve asgari ücrete ara zam ile ilgili açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, "Hazine ve Maliye Bakanlığı, maaşlardan kesilen vergi dilimleriyle ilgili çalışma yürütüyor. Çalışma bitince açıklayacağız, çalışanlar rahatlayacak" dedi.
23.12.2022Ekonomi
Asgari ücretten yüksek maaş alanlar ne kadar zam alacak?
Asgari ücretten yüksek maaş alanlar ne kadar zam alacak?Asgari ücret zam oranı belli oldu. Özel sektörde yüksek maaşla çalışanlar ise, kendilerine ne kadar zam yapılacağını merak ediyor. Zam oranları ile ilgili uzman isimden dikkat çeken bir açıklama geldi. İşte yeni maaşlar ile ilgili merak edilen detaylar...
Asgari ücretin işverene maliyeti belli oldu!
Asgari ücretin işverene maliyeti belli oldu!Yeni yılda geçerli olacak asgari ücret bugün açıklandı. 2023 asgari ücret, yüzde 54,54 oranında zam ile net 8 bin 506 lira oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğü ve Çalışma İstatistikleri Daire Başkanlığı tarafından asgari ücretin net hesabı ve işverene maliyeti açıklandı.
TÜRK-İŞ Başkanı Atalay: Asgari ücret beklentiyi karşılamadı
TÜRK-İŞ Başkanı Atalay: Asgari ücret beklentiyi karşılamadıTürkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay, "Asgari ücretin yürürlükte kalacağı dönem boyunca meydana gelecek fiyat artışlarının gerisinde kalması söz konusudur. Kamuoyunun beklentisi maalesef karşılanmamıştır" dedi.
22.12.2022Ekonomi
2023 asgari ücret brüt ne kadar, net asgari ücret kaç TL oldu? Asgari ücrete yüzde kaç zam geldi 2023?
2023 asgari ücret brüt ne kadar, net asgari ücret kaç TL oldu? Asgari ücrete yüzde kaç zam geldi 2023?Cumhurbaşkanı asgari ücret açıklaması sabırsızlıkla bekleniyordu. Asgari ücret 2023 zammı açıklandı. Asgari ücret zammıyla ilgili işçi temsilcisi Türk-İş'ten 9 bin lira teklifi gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen 2023 asgari ücret zammını açıkladı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve TİSK heyeti Külliye'ye geldi.. Türk-İş heyetinin ise Beştepe'de asgari ücret zammının açıklanacağı salona gelmediği görüldü. Türk-İş Genel Sekreteri Pevrul Kavlak, "Bize davet gelmedi. Erdoğan'ın açıklamasının ardından açıklamamızı yapacağız" dedi. Peki, Brüt asgari ücret ne kadar oldu, 2023 net asgari ücret kaç TL oldu? Asgari ücrete yüzde kaç zam geldi 2023?
Asgari ücret işveren maliyeti 2023! Yeni asgari ücretin işveren maliyeti ne kadar? 2023 Asgari ücretin işverene maliyeti nasıl hesaplanır?
Asgari ücret işveren maliyeti 2023! Yeni asgari ücretin işveren maliyeti ne kadar? 2023 Asgari ücretin işverene maliyeti nasıl hesaplanır?Yeni asgari ücret açıklandı. 2023 asgari ücretin belli olmasıyla işverene maliyeti sorgulanmaya başlandı. 2023 asgari ücretin işverene maliyetinin ne kadar olacağı merak ediliyor. Peki, 2023 yeni asgari ücret sonrası işveren işçi maliyeti ne kadar, nasıl hesaplanır?
Yıllara göre asgari ücret ve zam oranları! Net ve brüt asgari ücret artış oranları nedir, yıllara göre asgari ücret oranı ne kadar?
Yıllara göre asgari ücret ve zam oranları! Net ve brüt asgari ücret artış oranları nedir, yıllara göre asgari ücret oranı ne kadar? 2019, 2020, 2021, 2022 asgari ücret artış oranları 2023 asgari ücret zam oranın açıklanmasının ardından yıllara göre asgari ücret zam oranları merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asgari ücreti açıkladı. Asgari ücretin açıklanmasının ardından çalışanların geçmiş yıllardaki ücret oranlarını araştırması da başladı. Peki, Yıllara göre asgari ücret ne kadar? İşte 2019, 2020, 2021, 2022 asgari ücret artış oranları…
Asgari ücret yüzde kaç arttı? Asgari ücret yüzde hesaplama!
Asgari ücret yüzde kaç arttı? Asgari ücret yüzde hesaplama!Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılında uygulanacak asgari ücretin 8 bin 500 TL olduğunu açıkladı. Peki, Asgari ücret yüzde kaç arttı? Asgari ücret yüzde hesaplama!

Benzer Haber Etiketleri

İşveren ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki işveren haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.