Emeklilik Fırsatı

Emeklilik Fırsatı

Son dakika emeklilik fırsatı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan emeklilik fırsatı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını emeklilik fırsatı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Emeklilik Fırsatı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan emeklilik fırsatı gelişmeleri de dahil olmak üzere 327 emeklilik fırsatı haberi bulunmuştur. Tüm emeklilik fırsatı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emeklilik sistemi değişiyor! Erken emeklilik fırsatı, primleri devlet ödeyecek
Emeklilik sistemi değişiyor! Erken emeklilik fırsatı, primleri devlet ödeyecekEmeklilik ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Emeklilik sistemi değişiyor. Milyonlarca vatandaşa erken emeklilik hakkı geliyor. Emeklilik sisteminde yeni reformlar geliyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan Türkiye Yüzyılı'nın ilk kabine toplantısı sonrası çalışmalara hız verdi. Yeni emeklilik sisteminde Bağ-Kur ile SSK primleri eşitlenecek. Esnaf 5 yıl erken emekli olacak. Farklı kurumlarda çalışanların 3,5 yıl kuralı kalkacak. Anneler ve ev kadınları için hem prim desteği verilecek hem de erken yaşta emeklilik hakkı gelecek. İşte emeklilik ile ilgili son flaş detaylar...
9.06.2023Emekli
Staj mağdurları için düğmeye basıldı! Emeklilik hakkı için ilk adım atıldı
Staj mağdurları için düğmeye basıldı! Emeklilik hakkı için ilk adım atıldıEsnafın emeklilik primi sayısının SGK’lılarla eşitlenmesinde detaylar netleşmeye başladı. Buna göre, prim indirimi düzenlemesinden; manav, bakkal, pazarcı gibi küçük esnafın yanı sıra, kendi hesabına çalışan doktor, eczacı, avukat da yararlanacak.
9.05.2023Ekonomi
EYT'liye BES desteği! Çifte emeklilik fırsatı
EYT'liye BES desteği! Çifte emeklilik fırsatıEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT'li milyonlarca vatandaşı ilgilendiren BES detayı ortaya çıktı.Toplamda 5 milyon kişinin EYT düzenlemesinden yararlanacak olması, 1.5 milyon kişinin emeklilik için başvurması başta bankalar olmak üzere birçok kesimin iştahını kabartıyor. Öte yandan bankalar. EYT’den emekli olacakları BES’e çekmek için kampanyalara başladı. İşte BES ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
8.05.2023Emekli
45 bin öğretmen ataması bugün yapılacak
45 bin öğretmen ataması bugün yapılacakMilli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen 45 bin öğretmen atama tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş son buluyor. 103 branştan 45 bin öğretmenin atamasının yapılacağı törende Cumhurbaşkanı Erdoğan öğretmenlere hitap edecek.
8.05.2023Gündem
Emeklilikte az primle yüksek maaş formülü! Emeklilikte 1261 gün kuralı detayı
Emeklilikte az primle yüksek maaş formülü! Emeklilikte 1261 gün kuralı detayıEmeklilik ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Emeklilikte az primle yüksek emekli aylığının detaylar ortaya çıktı. Küçük esnafın emeklilik için gerekli gün sayısının 7.200’e inmesiyle birlikte, maaşta etkili olan 1261 gün kuralı değişecek. Böylece az primle, yüksek emekli aylığı alma avantajı doğacak. Emekli aylığı hesaplamasında, sigortalıların emeklilik tarihinden geriye doğru prim veya kesenek ödenerek geçen 7 yıllık fiili hizmet (360x7= 2520 gün) süresi esas alınıyor. Bu kural sadece SSK'lıları değil bütün çalışanları ilgilendiriyor. İşte emekli milyonlarca vatandaşı ilgilendiren detaylar...
8.05.2023Emekli
Resmen değişti, belge zorunluluğu getirildi
Resmen değişti, belge zorunluluğu getirildi‘Mide botoksu’ gibi merdiven altı uygulamalarda can kaybının görülmesi üzerine obezite cerrahisinde uzman hekimlere Sağlık Bakanlığı’ndan belge alma zorunluluğu getirildi.
7.05.2023Gündem
Erken emeklilik fırsatı! Son 3.5 yıl kuralı da değişiyor, işte prim müjdesinin detayları
Erken emeklilik fırsatı! Son 3.5 yıl kuralı da değişiyor, işte prim müjdesinin detaylarıCumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri mitinginde "Küçük esnafımızın prim ödeme gün sayısını SGK'lılarla eşitleyerek 7200 güne indiriyoruz. Bu çalışmadan 1 milyon küçük esnaf faydalanacak" açıklamasını yaptı. Seçimlerden sonra ilk çıkartılacak yasalardan olacak düzenleme ile bundan sonra Bağ-Kur'lular emeklilik için 9 bin gün (25 yıl) yerine 7200 gün (20 yıl) prim ödeyerek emekli olabilecek. Kimler, nasıl yararlanacak? İşte detaylar
7.05.2023Emekli
Bakan Kurum: Büyük Fikirtepe dönüşümünde 12 bin konut inşa ediyoruz
Bakan Kurum: Büyük Fikirtepe dönüşümünde 12 bin konut inşa ediyoruzÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum; iş insanları, sivil toplum kuruluşları ve kanaat önderleriyle Kadıköy’de bir araya geldi. Bakan Kurum, “İstanbullular, Kadıköylüler, Fikirtepeliler için ‘Yarısı Bizden’ diyoruz. ‘Yarısı Bizden’ kampanyamıza tam 529 bin bağımsız bölüm başvuru yaptı. Kadıköy’ümüzün, İstanbul'umuzun yuvalarını güvenli hale getireceğiz" dedi.
5.05.2023Ekonomi
Emeklilik fırsatı! Prim günü ve yaş şartı ne olacak?
Emeklilik fırsatı! Prim günü ve yaş şartı ne olacak?Emeklilik ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Emeklilik için yeni fırsat açıklandı. Kadınlara erken emeklilik geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesini verdiği yeni düzenleme ile milyonlarca ev kadını ve tüm anneler erken emekli olabilecek. Seçimden sonra Meclis'e gelecek yasal düzenleme ile çalışmayanlara sigorta yapılacak, primlerin bir kısmını devlet üstlenecek. Çalışanlar ise çocuk sayısına göre yıpranma hakkı kazanarak hem yaştan hem de primden kazançlı çıkıp erken emekli olacak. Doğum borçlanmasında da yeni sistem devreye girecek. İşte emeklilik ile ilgili tüm detaylar...
5.05.2023Emekli
Gurbetçilere emeklilik fırsatı!
Gurbetçilere emeklilik fırsatı!Emekli olmak isteyen gurbetçi vatandaşlar için büyük fırsat! Emekli olmak isteyen milyonlarca vandaşı ilgilendiriyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim manifestosuyla yurtdışı borçlanmasıyla emekli olanlara tam zamanlı çalışma hakkı tanınacağı müjdesini verdi. Böylece Avrupa başta olmak üzere sosyal güvenlik anlaşması olan 35 ülkede yaşayan, Türkiye'den emekli aylığı alan vatandaşların yurtdışında sigortalı çalışmasının önü açılacak.
4.05.2023Emekli
Erken emeklilik fırsatı! Milyonlar bekliyordu, tarih 2 yıl öne çekiliyor
Erken emeklilik fırsatı! Milyonlar bekliyordu, tarih 2 yıl öne çekiliyorEmekli olmak isteyenleri yakından ilgilendiriyor. 2 erken emekli olma imkanı doğuyor. Sigortalılık süreleri ihya ediliyor. Geçmişte prim borcunu ödemeyen Bağ-Kur’lulara borçlanma hakkı tanındı. İşte konun detayları...
Yeni erken emeklilik fırsatı! Yüzde 20 daha yüksek maaş alacaklar
Yeni erken emeklilik fırsatı! Yüzde 20 daha yüksek maaş alacaklarEmeklilik ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Emekli olmak isteyen milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Esnaf ve küçük tüccar gibi prim yükü azaltılacak olan çiftçilere de erken emeklilik kapısı açılıyor. 7200 günle, 5 yıl daha erken emeklilik hakkına sahip olabilecek çiftçiler, yüzde 20 daha yüksek emekli aylığı alacak. İşte erken emeklilik fırsatı ile ilgili merak edilen tüm detaylar...
2.05.2023Emekli
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması: Kalıcı düşüşün sağlanması hedefimiz olacaktır
Bakan Nebati'den enflasyon açıklaması: Kalıcı düşüşün sağlanması hedefimiz olacaktırHazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Mersin İş Dünyası Buluşması'nda konuşuyor. Bakan Nebati "Son dönemde tarihimizin en yüksek seviyesine ulaşan istihdam piyasamızda daha fazla ve daha nitelikli iş imkânları oluşturacağız" dedi. Nebati "Halkımızın refahının artması, sosyal adalet ve gelir dağılımının iyileşmesi için enflasyonda kalıcı düşüşün sağlanması, Türkiye Yüzyılı’nda vazgeçilmez hedefimiz olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.
2.05.2023Ekonomi
Akkuyu NGS ile 70 yıllık hayal gerçekleşti! 'Nükleer enerji muazzam katkı sağlayacak'
Akkuyu NGS ile 70 yıllık hayal gerçekleşti! 'Nükleer enerji muazzam katkı sağlayacak'Türkiye'nin en büyük yatırımları arasında bulunan ilk nükleer güç santrali Akkuyu NGS için nükleer yakıt getirme töreni geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Dünyanın izlediği tören sonrası nükleer enerjinin Türkiye'ye ne gibi faydalar sağlayacağı merak konusu oldu. MÜSİAD Enerji ve Çevre Sektör Kurulu Başkanı Altuğ Karataş, Türkiye'nin nükleer enerji hamleleri ile ilgili açıklamalarda bulunarak konuyla ilgili merak edilen detayları aktardı.
2.05.2023Ekonomi
Erken emeklilik fırsatı! 3600-4500 gün yeterli, işte yeni sistemin şifreleri
Erken emeklilik fırsatı! 3600-4500 gün yeterli, işte yeni sistemin şifreleriYeni emeklilik sistemi için düğmeye basıldı. EYT düzenlemesi sonrası ileride mağduriyet oluşmaması için emeklilik sisteminde reform yapılacak. Yeni emeklilik sistemi ile ilgili detaylar ise belli olmaya başladı.
30.04.2023Emekli
Kızılelma dünya basınında!
Kızılelma dünya basınında!TEKNOFEST 2023 kapsamında sergilenen ve Selçuk Bayraktar'ın '2024 yılında seri üretime geçecek' dediği Kızılelma hem Avrupa hem de Arap basınında manşet oldu.
Binali Yıldırım: Her zaman destek verdiniz bu sefer ilave destek istiyoruz
Binali Yıldırım: Her zaman destek verdiniz bu sefer ilave destek istiyoruzSancaktepe Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Türkiye Yüzyılı için Sivas Buluşması"nda konuşan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Sadece İstanbul’da 800 bin Sivaslı demek, Cumhurbaşkanı'nın rekor oyla seçilmesi demek. Her zaman destek verdiniz ama bu sefer ilave destek istiyoruz. Neden İstiyoruz? Benim birkaç gündür yaptığım konuşmadan Millet İttifakı’nın paydaşları alınmışlar. Ne dedim ben? Dedim ki, ‘Bu seçimler işgalcilere karşı istiklal mücadelesi verenlerin seçimi’. Sözümün arkasındayım" dedi.
30.04.2023Gündem
Bakan Karaismailoğlu: Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır
Bakan Karaismailoğlu: Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdırUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "14 Mayıs seçimlerine az kaldı. Bu istikrarın, bu huzurun devam etmesi için milletimize büyük işler düşüyor. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” dedi.
30.04.2023Gündem
EYT'yi kaçırana yeni formül! Emeklilik fırsatı, aylık maaşları açıklandı
EYT'yi kaçırana yeni formül! Emeklilik fırsatı, aylık maaşları açıklandıEYT ile ilgili son dakika açıklaması geldi. EYT kaçıranlara yeni emeklilik müjdesi açıklandı. EYT'yi az farkla kaçırana "kısmi emeklilik" formülü geliyor. Kısmi emekli olanlar da 7500 lira maaş alabilecek. Ayrıca primi yetmeyene 3600 gün formülüyle SSK'lı kadınlar 50, erkekler 55 yaşında emekli olabilecek. Emeklilikte yaşa takılanlar yasasından primi yetmeyip yararlanamayanlar için başka seçenekler de bulunuyor. Önümüzdeki günlerde emeklilik yaşının özellikle kadınlarda çocuk sayısına göre esnetilmesi, esnafın emekliliği için gerekli prim gün sayısının düşürülmesi gibi yeni adımlar devreye girecek. İşte EYT sonrası önemli gelişme ve 'Kısmi emeklilik' rehberi...
17.04.2023Emekli
Şişli'de servis minibüsü önce iki İETT otobüsüne ardından taksiye çarptı
Şişli'de servis minibüsü önce iki İETT otobüsüne ardından taksiye çarptı Şişli’de şoförünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği servis minibüsü önce iki İETT otobüsüne ardından bir taksiye çarptı. Kazada taksideki kadın yaralandı. Kaza nedeniyle Halaskargazi Caddesi Mecidiyeköy istikameti trafiğe kapandı.
17.04.2023Yaşam
Hiç çalışmamış ev hanımlarına emeklilik fırsatı! Erken emeklilikte kaç çocuk olmalı? 25 yıl evli kalmak yeterli mi? SSK, BağKur Kadın prim günleri kaç oldu?
Hiç çalışmamış ev hanımlarına emeklilik fırsatı! Erken emeklilikte kaç çocuk olmalı? 25 yıl evli kalmak yeterli mi? SSK, BağKur Kadın prim günleri kaç oldu?Ev hanımları emeklilik şartları güncellendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kadınlarda erken emeklilik konusunda atılacak adımları teker teker açıkladı. Ev hanımlarının kaç yıl sigortalı olması gerekecek? Çocuk sayısına göre değişen erken emeklilikte asıl amaç ailenin korunması olmakta. Ev hanımlarının emekliliğine destek sağlayacak aile koruma kalkanı programında daha az ödeyerek daha erken emeklilik fırsatı sağlanacak. Ev kadınlarının isteğe bağlı sigorta primlerinin 3'te birini devlet ödeyecek. Peki SSK, BağKur kadınlarda erken emeklilik yaşı kaç oldu? Kadınlarda erken emeklilikte çocuk sayısı kaç olacak? İşte detaylar..
16.04.2023Emekli
Milyonlarca ev kadınına emeklilik fırsatı! Devlet karşılayacak
Milyonlarca ev kadınına emeklilik fırsatı! Devlet karşılayacakEmeklilik ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Ev kadınlarına emeklilik kapısı açılıyor. 14 milyon kadın emeklilik için başvurabilecek. Sigorta primlerinin üçte birini devlet karşılayacak. AK Parti Seçim Beyannamesi'nde emeklilik yaşı, ev kadınlarına erken emeklilik, yeni istihdam fırsatları, çalışma hayatında yenilikler konusunda önemli adımlar yer aldı. Ev kadınlarının emekliliğine destek sağlanacak, emeklilik yaşı özellikle kadınlarda çocuk sayısına göre esnetilecek.
13.04.2023Emekli
Et ve Süt Kurumu'nu taklit etmişlerdi! Bakanlık 7,14 milyon lira ceza kesti
Et ve Süt Kurumu'nu taklit etmişlerdi! Bakanlık 7,14 milyon lira ceza kestiBakanlık kendisini Et ve Süt Kurumu olarak tanıtan kasap işletmelerine 7,14 milyon TL idari para cezası verdi.
13.04.2023Gündem
Diyarbakır merkezli 11 ilde hacker operasyonu: 20 gözaltı
Diyarbakır merkezli 11 ilde hacker operasyonu: 20 gözaltıDiyarbakır merkezli 11 ilde hackerlara yönelik düzenlenen 'Kalkan' isimli operasyonda 20 şüpheli, gözaltına alındı. Şirketler ile üst düzey kamu görevlilerinin hedef alan hackerların, gönderdikleri sahte mailler ile 85 milyon kişinin bilgilerini ele geçirdikleri ve bunları sattıkları belirtildi.
13.04.2023Gündem
EYT’de kıdem tazminatı uyarısı! Çalışmaya devam eden emeklileri ilgilendiriyor
EYT’de kıdem tazminatı uyarısı! Çalışmaya devam eden emeklileri ilgilendiriyorEYT’de son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. EYT’den emekli olacaklara tazminat uyarısı geldi. EYT ile emekli olan çalışanlar kıdem tazminatı alacak, ancak ihbar tazminatı alamayacak. İşveren ise çalışanın varsa yıllık izin ücretini de ödemek durumunda kalıyor. Peki, ister EYT’den, ister normal emekli olan çalışan, işten ayrılmayıp çalışmaya devam ederse ne olacak? İşte emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili detaylar...
12.04.2023Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Emeklilik Fırsatı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki emeklilik fırsatı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.