Dünya Kadınlar Günü

Dünya Kadınlar Günü

Son dakika dünya kadınlar günü haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan dünya kadınlar günü ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını dünya kadınlar günü haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Dünya Kadınlar Günü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan dünya kadınlar günü gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.284 dünya kadınlar günü haberi bulunmuştur. Tüm dünya kadınlar günü haberleri aşağıda listelenmiştir.
Kredi paketi açıklaması! Halkbank resmen duyurdu, 350 bin lira limit, 60 aya kadar vade ile kredi...
Kredi paketi açıklaması! Halkbank resmen duyurdu, 350 bin lira limit, 60 aya kadar vade ile kredi...Halkbank'tan kredi destek paketi açıklaması! 350 bin TL limitli ve 60 aya kadar vade fırsatıyla kredi fırsatı sunuluyor. Kadın girişimci sayısının artırılması amacıyla bankalar tarafından birçok destek paketi devreye alınıyor. Halkbank, Genç Girişimci Destek Paketi ile kadın girişimcilere kredi imkanı sağlıyor. 35 yaş sınırı bulunuyor. Üniversite mezunu olan, iş tecrübesi olmayan ve kendi işini kurmak isteyenlere yönelik 350 bin TL limitli ve 60 aya kadar vade fırsatıyla kredi paketi sunuluyor. Türkiye genelinde 131 bin 787 kadın girişimciye 14,4 milyar TL kredi desteği sağladığı duyuruldu.
29.07.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı'nın tepki gösterdiği sanığa 21 yıl 6 ay hapis cezası
Cumhurbaşkanı'nın tepki gösterdiği sanığa 21 yıl 6 ay hapis cezasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da tepki gösterdiği şahıs, eşini 23 yerinden bıçaklamaktan yargılandığı davada 21 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
27.07.2022Yaşam
Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları ikinci yılında İzmir'de başladı
Halkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları ikinci yılında İzmir'de başladıHalkbank Üreten Kadınlar Buluşmaları’nın ikinci yılındaki ilk durağı İzmir oldu. Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, kadın girişimci kredi destek paketinin son verilerini duyurdu. Buna göre banka, 125 bin kadın girişimciye ve 13,5 milyar TL’lik kredi hacmine ulaştı.
27.05.2022Ekonomi
Bir çiçeğin bedeli 95 bin dolar! Kadınlar Günü'nde hayatının şokunu yaşadı
Bir çiçeğin bedeli 95 bin dolar! Kadınlar Günü'nde hayatının şokunu yaşadıAdana'da yaşanan olay akıllara durgunluk verdi. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde kurye olarak evine çiçek getiren kişinin elindeki boş kağıdı teslim tutanağı sanıp imzalayan Şükran Candan'ı (55), 2 ay geçtikten sonra kiracısı 95 bin dolarlık senetle mahkemeye verdi. 1'i yazlık 5 evi, 1 arabası ve 1 motosikleti haciz edilen Candan, kendisini kiracısının dolandırdığını belirterek, Nöbetçi Asliye Ticaret Mahkemesi'ne hacizlerin ve icraların durdurulması davası açtı.
17.05.2022Yaşam
Cam tavan arabada güzel
Cam tavan arabada güzelToplumsal cinsiyete dayalı yargılara ve kadınların potansiyeline ulaşmasının önündeki her türlü görülmez engele dikkat çeken Otokoç, “Cam Tavan Arabada Güzel” farkındalık projesini başlattı.
16.03.2022Otomobil
Kadınlar Günü'nde eşini öldürdü! 'Çocuklarımı vermek istemeyince bıçakladım'
Kadınlar Günü'nde eşini öldürdü! 'Çocuklarımı vermek istemeyince bıçakladım'Konya'da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde boşanma aşamasındaki eşi Afganistan uyruklu Marziye Salehzade'yi (30) öldüren tutuklu Hamidollah Nouri'nun (30), ifadesinde, "Sevgilisi olduğunu biliyordum. Birlikte yaşamaya başladıklarını öğrenince 3 çocuğumu almaya gittim. Vermek istemeyince tartıştık, bıçakladım" dediği belirtildi.
11.03.2022Yaşam
Kadınlar gününde eşini iş yerinde bıçaklayarak öldürmüştü! Tutuklandı
Kadınlar gününde eşini iş yerinde bıçaklayarak öldürmüştü! TutuklandıKonya'da '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde boşanma aşamasındaki kuaför eşi Marziye Salehzade’yi (30) gittiği iş yerinde bıçaklayarak öldüren Afganistan uyruklu Hamidollah Nouri (30), tutuklandı.
10.03.2022Yaşam
Necati Şaşmaz'dan yeni proje!
Necati Şaşmaz'dan yeni proje!'Kurtlar Vadisi' dizisinin Polat Alemdar'ı Necati Şaşmaz ile şarkıcı Muazzez Ersoy, önceki gece Etiler'deydi. 2017 yapımı 'Kurtlar Vadisi: Vatan' filminden sonra ortalarda görünmeyen 50 yaşındaki oyuncu, 'sürpriz' olarak yorumlanan yeni projesini açıkladı.
10.03.2022Magazin
Emine Erdoğan ve Michal Herzog Ankara’da sergi açılışı yaptı
Emine Erdoğan ve Michal Herzog Ankara’da sergi açılışı yaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’un eşi Michal Herzog, Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi'nde sergi açılışı yaptı. İsrail kitaplığını da ziyaret eden Herzog, kütüphaneye 10 İbranice kitap bağışı yaptı.
9.03.2022Gündem
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Kadının elinin değmediği bir ekonomi büyüyemez
TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Kadının elinin değmediği bir ekonomi büyüyemezTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Kadının elinin değmediği bir ekonomi büyüyemez. Bir hedefimiz var; kadınlarımızın sosyal hayatta, iş hayatında, siyasette daha fazla aktif rol almasını istiyoruz" dedi.
9.03.2022Ekonomi
Kredi fırsatı! VakıfBank resmen duyurdu, 2 yıl geri ödemesiz, 10 yıl vade...
Kredi fırsatı! VakıfBank resmen duyurdu, 2 yıl geri ödemesiz, 10 yıl vade...Kredi kullanacaklara VakıfBank'tan güzel haber geldi. 2 yıl geri ödemesiz kredi kullanım imkanı sunuluyor. 10 yıl vade seçeneği ile avantajlı faiz oranlarından yararlanarak kredi çekmek mümkün. Vakıfbank , 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle özellikle salgından etkilenen kadın girişimcilere ve işletme sahiplerine yönelik Kadın İşletme Kredisi’ni hizmete sundu.
9.03.2022Ekonomi
Emine Erdoğan: Kadına yönelik şiddet, insanlığa karşı işlenmiş en ağır suçlardan biridir
Emine Erdoğan: Kadına yönelik şiddet, insanlığa karşı işlenmiş en ağır suçlardan biridirCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Eşi Emine Erdoğan, ”Böyle önemli bir günde, kadınların ve tabii çocukların, savaşlardan orantısız etkilendikleri gerçeğinin altını çizmek istiyorum. Gerek Ukrayna’da, gerek dünyanın birçok mazlum coğrafyasında savaşlar kadınların ve çocukların hayatlarını yok etmeye devam ediyor. Eğer kadınların hak ettikleri gibi insana yakışır bir hayat sürmelerini istiyorsak, önce savaşları durduralım" dedi.
8.03.2022Siyaset
Gelinim Mutfakta ekibinden yarışmacılara büyük jest…
Gelinim Mutfakta ekibinden yarışmacılara büyük jest…Kanal D’nin, sunuculuğunu Nursel Ergin’in üstlendiği, fenomen yarışma programı Gelinim Mutfakta ’da bugün, 08 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlandı.
8.03.2022Televizyon
MEB'den son dakika kararı! Milli Eğitim Bakanlığı 81 ile yazı ile bildirdi, 10 gün içerisinde...
MEB'den son dakika kararı! Milli Eğitim Bakanlığı 81 ile yazı ile bildirdi, 10 gün içerisinde... Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti. MEB son dakika kararının detaylarını paylaştı. 81 il milli eğitim müdürlüğüne yazı ile bildirildi. Okullarda yeni dönem başladı. Tüm öğrencileri kapsıyor. Covid-19 salgınında normalleşme sürecinin başlamasının ardından okullarda da bazı önlemler gevşetildi. Maske zorunluluğu esnetilirken pozitif öğrencilerin bulunduğu sınıflarda eğitime ara verilmesi ile ilgili kriter de değiştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı, son bilim kurulu kararları neticesinde okullarda uygulanacak koronavirüs önlemlerine ilişkin 2 ayrı rehber yayımladı. Rehberde okullardaki yeni dönem ile ilgili tüm ayrıntılara yer verildi. Dersler en fazla 40 dakika olabilecek. Ayrıca koronavirüs vakası nedeni ile sınıflarda eğitime ara verilmesi dönemi de sona eriyor. Artık sadece temaslı öğrenciler izole edilecek. Ayrıca öğretmen, öğrenci ve personel okul bahçesinde maske takmak zorunda olmayacak. Bakanlık, okullara yeterli sayıda maske temin edecek. Ayrıca, okul içerisinde, ortak alanlarda, sınıflarda, öğretmen odalarında maske atık kutularının bulundurulması ve günlük olarak boşaltılmaları sağlanacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmur Özer de yaptığı açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı'nın yatırımlarına dikkat çekerek, "2022 yılında İstanbulumuza 8.9 milyarlık eğitim yatırımı yapacağız. Milli Eğitim Bakanlığı'nın en büyük bütçesini İstanbul'a ayırdık. Atamalarda da İstanbul'u merkeze aldık" diye konuştu.
8.03.2022Eğitim
Kılıçdaroğlu: Mutlaka Türkiye helalleşecektir
Kılıçdaroğlu: Mutlaka Türkiye helalleşecektirCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Mutlaka Türkiye kucaklaşacaktır, mutlaka Türkiye helalleşecektir, büyüyecektir, demokrasi gelecektir ve mutlaka İstanbul Sözleşmesi yürürlüğe girecektir" dedi.
8.03.2022Siyaset
Bakan Kurum'dan, zeytinliklerin maden sahası olacağına dair yapılan eleştiriye yanıt
Bakan Kurum'dan, zeytinliklerin maden sahası olacağına dair yapılan eleştiriye yanıtÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, son günlerde kamuoyunun gündeminde olan zeytinliklerin maden sahasına tahsis edileceğine yönelik yapılan eleştirilere, "2002 yılına kadar, bu ülkede sadece 620 bin hektar zeytincilik alanı vardı. AK Parti iktidarlarıyla beraber, 2021 yılı sonu itibariyle zeytin alanı büyüklüğümüz tam 890 bin hektara çıktı. Ülkemizde bizden önce 101 milyon zeytin ağacı vardı, bugün bu sayıyı 2021 yılı sonu itibarıyla tam iki kat arttırarak, 192 milyona çıkardık. Türkiye zeytinyağı üretiminde dünya 5.’si olmuştur. Bu rakamlar da gösteriyor ki zeytin ağaçlarımızı bırakın azalmayı, yaptığımız desteklerle günbegün daha da artırmak suretiyle ağaç varlığımızı, çalışmalarımızı her geçen gün sürdürüyoruz" yanıtını verdi.
8.03.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hakime sert tepki: Sen bu adamı nasıl serbest bırakıyorsun!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan hakime sert tepki: Sen bu adamı nasıl serbest bırakıyorsun!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda kadın muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda konuştu. Erdoğan, Tokat'ta eşini 23 yerinden bıçaklayan kocanın serbest bırakılmasına "Be hey hakim sen nasıl oluyor da böyle birisini serbest bırakıyorsun" diyerek tepki gösterdi.
8.03.2022Siyaset
Bakan Kurum: 2022’de daha büyük oranda hazine arazimizi çiftçimizin kullanımına açacağız
Bakan Kurum: 2022’de daha büyük oranda hazine arazimizi çiftçimizin kullanımına açacağızÇevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yaklaşık 55 bin çiftçiye toplam 595 milyon metrekare yüzölçümlü hazine arazisini, başta zeytin olmak üzere ceviz ve badem üretimi için verdiklerini belirterek, "2022 yılında, çok daha büyük oranda hazine arazimizi yine başta zeytin ve ayçiçeği olmak üzere, organik tarımın her türü için çiftçimizin kullanımına açacağız" dedi.
8.03.2022Ekonomi
AK Parti'li Keşir: Büyük Türkiye hedefimizi kadın-erkek omuz omuza gerçekleştireceğiz
AK Parti'li Keşir: Büyük Türkiye hedefimizi kadın-erkek omuz omuza gerçekleştireceğizAK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, "Büyük Türkiye hedefimizi kadın-erkek omuz omuza gerçekleştireceğiz. Bu hayalimizi, beşeri sermayenin önemli bir parçası olan; fabrika işçisinden ev kadınlarına, beyaz yakalıdan mavi yakalıya, kırdan kente kadar tüm kadınların emeğiyle gerçekleştireceğiz" dedi.
8.03.2022Siyaset
Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan anlamlı 'Dünya Kadınlar Günü' paylaşımı
Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan anlamlı 'Dünya Kadınlar Günü' paylaşımıGençlik ve Spor Bakanlığı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü anlamlı bir video ile kutladı.
8.03.2022Spor
Akşener: Türk kadını güçlü olursa, Türkiye de güçlü olur
Akşener: Türk kadını güçlü olursa, Türkiye de güçlü olurİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Türkiye'nin büyümesi, zenginleşmesi, gelişmesi Türk kadının elindedir. Türk kadını güçlü olursa, Türkiye de güçlü olur" dedi.
8.03.2022Siyaset
Cumhuriyet tarihinin en yüksek oranı! 11 milyon lisanslı sporcunun yüzde 40'ı kadın
Cumhuriyet tarihinin en yüksek oranı! 11 milyon lisanslı sporcunun yüzde 40'ı kadınGençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü yaptığı paylaşımla kutladı.
Dünya Kadınlar Günü tarihçesi! Kadınlar Günü neden kutlanır? 8 Mart Kadınlar Günü nasıl ortaya çıktı?
Dünya Kadınlar Günü tarihçesi! Kadınlar Günü neden kutlanır? 8 Mart Kadınlar Günü nasıl ortaya çıktı?Bir asırdan fazla bir süredir dünya çapında insanlar 8 Mart'ı kadınlar için özel bir gün olarak kutluyor. Dünya Kadınlar Günü protest bir tavır mıydı? Kadınlar Günü'nün nasıl doğduğu ve neden bugünün kutlandığı merak ediliyor. Peki, Kadınlar Günü neden kutlanır? 8 Mart Kadınlar Günü nasıl ortaya çıktı? Dünya Kadınlar Günü önemi ne? İşte Dünya Kadınlar Günü tarihçesi!
8.03.2022Gündem
Kadına uygulanan şiddet sadece fiziksel değil!
Kadına uygulanan şiddet sadece fiziksel değil!Sosyal Hizmetler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Öğretim Üyesi Berna Ekal, kadına uygulanan şiddetin sadece fiziksel olmadığını, çoğu kadının bunun maalesef farkında olamadığını dile getirdi. Dr. Ekal, “Kadının, kazancına el koymak ya da çalışmasına engel olmak da şiddettir” dedi.
8.03.2022Gündem
"Kadınlar vardır, var olacaktır…" Ünlü isimler paylaştı...
"Kadınlar vardır, var olacaktır…" Ünlü isimler paylaştı...Kanal D dizilerinde rol alan sevilen kadın oyuncular ve Kanal D’nin kadın ekran yüzleri her yıl 08 Mart tarihinde kutlanan "Dünya Kadınlar Günü" için duygu ve düşüncelerini paylaştı.
8.03.2022Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Dünya Kadınlar Günü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki dünya kadınlar günü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.