Doğal Gaz İthalat

Doğal Gaz İthalat

Son dakika doğal gaz ithalat haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan doğal gaz ithalat ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını doğal gaz ithalat haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Doğal Gaz İthalat

haberleri sayfasında son dakika yaşanan doğal gaz ithalat gelişmeleri de dahil olmak üzere 131 doğal gaz ithalat haberi bulunmuştur. Tüm doğal gaz ithalat haberleri aşağıda listelenmiştir.
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Resmen değişti, yüzde 14 arttı
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Resmen değişti, yüzde 14 arttıDoğal gaz ile ilgili flaş gelişme. Milyonlarca aboneyi yakından ilgilendiriyor. Resmen değişti. Yüzde 14 arttı. Türkiye Doğal Gaz Dağıtıcıları Birliği (GAZBİR) Türkiye’nin doğalgaz tüketiminin Mart ayında bir önceki yıla göre yüzde 2 oranında arttığını açıkladı. İşte son dakika haberinin detayları...
13.06.2022Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! EPDK duyurdu, yüzde 16 arttı
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! EPDK duyurdu, yüzde 16 arttıDoğal gaz ile ilgili son dakika gelişmesi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) açıkladı. Resmen değişti. Yüzde 16 oranında arttı. Şubat ayında Türkiye’nin doğal gaz tüketimi bir önceki yıla göre yüzde 16,47 artışla 6 milyar 833,39 milyon metreküp oldu. İşte son dakika haberinin detayları...
29.04.2022Ekonomi
Doğal gaz açıklaması! Yüzde 24 arttı
Doğal gaz açıklaması! Yüzde 24 arttıDoğal gaz kullanımı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Havaların soğumaya başlaması ile birlikte merak konusu olmuştu. Türkiye'nin doğal gaz ithalatı ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 24,3 artarak 4 milyar 170 milyon metreküp oldu.
25.10.2021Ekonomi
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Faturalara yansıyacak, indirim...
Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Faturalara yansıyacak, indirim...Doğal gaz fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Tüm aboneleri yakından ilgilendiriyor. Doğal gaz fiyatları düşecek. Doğal gaz faturalarına indirim gelebilir. Resmen duyuruldu. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Karadeniz'den çıkarılacak doğal gazla ilgili önemli açıklamalarda bulunarak, 'Bu gazı üretip sistemi başladığımız andan itibaren tüketiciye yani daha doğrusu vatandaşımıza yansımış olacak. Mühendislik çalışmaları tam netleşmedi ama bizim yaptığımız ilk çalışmalarda ilk yıl 3 ila 5 milyar metreküp sisteme girmiş olacağız. Sonra da toplamda 2027-28’e geldiğimizde 15 ila 20 milyar metreküp sisteme gaz basmış olacağız. Yapılan tüm çalışmalar şu anda ithal ettiğimiz gaza göre buradan çıkacak gazın maliyetinin daha ucuz olacağını gösteriyor. Rakam bugünden vermek doğru değil, çünkü günün sonunda yatırımlar yatırım miktarları netleşecek. Ayrıca gazın bir çıkartma, işletme maliyetleri var bunları da koyacağız ve burada işin ekonomi neyi gerektiriyorsa o şekilde hareket edilecek. Ama tüm öngörüler, tüm çalışmalar bugün ithal ettiğimiz gaza göre buranın çok daha ekonomik bir maliyet bize sunacağını gösteriyor' ifadelerini kullandı.
14.07.2021Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Faturalara yansıyacak, indirim...
Doğal gaz ile ilgili flaş gelişme! Faturalara yansıyacak, indirim...Milyonlarca aboneyi ilgilendiriyor. Doğal gaz ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Doğal gaz fiyatları düşecek. Doğal gaz faturalarına indirim gelebilir. Oxford Enstitüsü Enerji Çalışmaları Kıdemli Uzmanı Stephen O'Sullivan, Türkiye'nin Karadeniz'deki doğal gaz keşfinin önemine işaret ederek, "Yerli gaz arzı, Türkiye'nin Rusya'ya bağımlılığını azaltacaktır. Ülkenin gaz talebi artsa bile Sakarya sahasından gelen gaz Türkiye'nin hem ithalata bağımlılığını azaltacak hem de kömür benzeri yakıtlar yerine doğal gaz kullanımının artmasını sağlayacaktır." dedi. Karadeniz'deki keşfin Türkiye'nin yapacağı doğal gaz sözleşme görüşmelerinde elini güçlendireceğine dikkati çeken O'Sullivan, "Rusya, son yıllarda Türkiye'nin ana gaz tedarikçisi konumunda ancak yerli gaz rezervlerinin keşfi ve üretimiyle gelecekteki tedarik ve sözleşme yenileme görüşmelerinde Türkiye çok daha güçlü bir konumda. Tabii ki bir gün yerli gaz bitebilir ve Türkiye'nin Rusya'ya yeniden ihtiyacı olabilir ancak bu keşfin getireceği rekabetle Türkiye Rusya'dan yaptığı ithalat için daha düşük bir fiyatı güvence altına alacaktır." diye konuştu.
12.06.2021Ekonomi
Uzmanlar açıkladı: Yılda 6 milyar dolar cepte kalacak
Uzmanlar açıkladı: Yılda 6 milyar dolar cepte kalacakTürkiye'nin Karadeniz'de Tuna-1 ve Amasra-1 kuyularında keşfettiği doğal gaz sahalarında yılda 20 milyar metreküp üretim yapılmasıyla ithalat faturasının yıllık 5-6 milyar dolar azalacağı tahmin ediliyor.
4.06.2021Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili flaş açıklama! EPDK duyurdu, yüzde 14 arttı
Doğal gaz ile ilgili flaş açıklama! EPDK duyurdu, yüzde 14 arttıDoğal gaz ile ilgili açıklama geldi. EPDK duyurdu. Artış yaşandığı belirtildi. Rakamlar belli oldu. Yüzde 14 yükseldi. Türkiye'nin doğal gaz ithalatı şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 14 artarak 6 milyar 2 milyon metreküp oldu. En fazla ithalat 2 milyar 375 milyon metreküple Rusya'dan yapılırken, bu ülkeyi Azerbaycan ve İran izledi. Şubatta Türkiye'nin doğal gaz stok miktarı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 36,4 artışla 2 milyar 611 milyon metreküp olarak kayıtlara geçti.
27.04.2021Ekonomi
'Türkiye bölgeye öncülük edecek'
'Türkiye bölgeye öncülük edecek'Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) Araştırma Direktörü Bora Şekip Güray, Türkiye'nin doğal gaz bulmasının enerji sektörünün daha güvenli, rekabetçi ve sürdürülebilir büyümesine önemli katkı sağlayacağını belirtti.
22.08.2020Gündem
Doğal gazda abone sayısı 15 milyonu geçti
Doğal gazda abone sayısı 15 milyonu geçtiTürkiye'deki doğal gaz abone sayısı geçen yıl aralıkta, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 8 artarak 15 milyon 400 bin 892'ye yükseldi.
1.03.2019Ekonomi
Enerjisiyle 6 milyar dolar cepte kalacak
Enerjisiyle 6 milyar dolar cepte kalacakEnerjisa’nın 1.1 milyar dolar yatırımla kurduğu Tufanbeyli Santrali devreye girdi. Santral, linyit rezervlerini kullanarak doğalgaz faturasını 6 milyar dolar azaltacak.
24.04.2016Ekonomi
Doğalgaz ithalatı rekor kırdı!
Doğalgaz ithalatı rekor kırdı!Soğuk hava nedeniyle Ocak ayında doğalgaz ithalatı rekoru kırıldı...
26.02.2014Ekonomi
Enerjide büyük meydan okuma! 'Yapamazsınız, arayamazsınız' seslerine inat...
Enerjide büyük meydan okuma! 'Yapamazsınız, arayamazsınız' seslerine inat...Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin bugünkü köşesinde Türkiye'nin enerjide yaptığı büyük meydan okumayı yazdı. Zafer Şahin, Putin boşuna “Avrupa, Rusya’dan kesintisiz doğal gaz akışı dolayısıyla Türkiye’ye minnettar olmalı” demiyor, notuyla Türkiye'nin enerjide küresel bir güç olduğunun altını çizdi
12.08.2022Gündem
Ucuz doğal gaz açıklaması! GAZ-BİR duyurdu
Ucuz doğal gaz açıklaması! GAZ-BİR duyurduGAZ-BİR’in Avrupa ülkelerini kapsayan sektör raporuna göre Avrupa başkentlerinde en pahalı doğalgazı kullanan şehir Amsterdam oldu. Aynı raporda en ucuz doğalgazı kullanan başkent ise Ankara olarak kayıtlara geçti.
19.07.2022Ekonomi
Bakan Varank açıkladı: Sonuçlar yarın açıklanacak
Bakan Varank açıkladı: Sonuçlar yarın açıklanacak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank 'Makine Zirvesi'nde yaptığı konuşmada, "Makine sektörü için reel ekonominin lokomotifi dersek yanlış olmaz. İthal ettiğimiz kritik ürünlerin Türkiye'de üretilmesi için büyük bir atılım içerisindeyiz. Servo motorlar, CNC tezgahlar gibi ithal edilen birçok ürün artık yerli ve milli imkanlarla üretiliyor. Sektör temsilcilerine müjde verelim. Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi Programı'nın Üretimde Yapısal Dönüşüm Çağrısı değerlendirme sonuçlarını yarın açıklayacağız" dedi.
16.06.2022 Ekonomi
Doğal gaz ile ilgili flaş karar! Rusya harekete geçti, gaz kesiliyor
Doğal gaz ile ilgili flaş karar! Rusya harekete geçti, gaz kesiliyorDoğal gaz ile ilgili son dakika kararı. Rusya resmen harekete geçti. Gaz akışını sonlandıracak. Rusya, NATO'ya üyelik başvurusu yapan Finlandiya'nın gazını kesiyor. Rusya, Finli enerji şirketi Gasum'un ruble ile ödeme yapmayı kabul etmemesinden dolayı 21 Mayıs 07.00 itibarıyla gaz akışını sonlandıracak. İşte son dakika haberinin detayları...
20.05.2022Dünya
Akaryakıt ile ilgili son dakika açıklaması! Avrupa'da benzin ve mazot alarmı: 'Kıtlık olabilir'
Akaryakıt ile ilgili son dakika açıklaması! Avrupa'da benzin ve mazot alarmı: 'Kıtlık olabilir'Akaryakıt ile ilgili son dakika açıklaması! Avrupa’dan benzin ve mazot için çarpıcı itiraf geldi. Rusya'ya yönelik yaptırımların devreye alınması halinde sıkıntılar olacağını belirten Almanya Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck, ülkenin doğu bölgelerinde benzin ve mazot sorununun baş gösterebileceğini söyledi.
7.05.2022Ekonomi
Bakan Muş'tan rekor açıklaması! Tüm zamanların en yükseği...
Bakan Muş'tan rekor açıklaması! Tüm zamanların en yükseği...Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Nisan ayında ihracatımız geçtiğimiz yılın aynı ayına göre yüzde 24,6 artışla 23,4 milyar dolar olmuştur. Bu rakam, tüm zamanların en yüksek aylık ihracat rakamıdır" dedi.
5.05.2022Ekonomi
Rus ordusuna büyük darbe! '200'den fazla kayıp'
Rus ordusuna büyük darbe! '200'den fazla kayıp'Ukrayna birlikleri, Rusların işgali yönettiği Harkov bölgesindeki Izyum’da bir Rus karargahını vurduğunu duyurdu.
3.05.2022Dünya
Merkez Bankası’ndan enflasyon mesajı! Kavcıoğlu duyurdu
Merkez Bankası’ndan enflasyon mesajı! Kavcıoğlu duyurduMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, "Enflasyon Raporu 2022-II"nin tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon tahminini açıklayan Kavcıoğlu, “Yüzde 23,2’den yüzde 42,8’e yükselttik” dedi. Türkiye’nin salgın sonrasında OECD ülkeleri arasında istihdamını en fazla artıran ülke olduğunu duyuran Kavcıoğlu, “Ham petrol fiyatlarına ilişkin varsayımlarımızı 2022 yılında ortalama 102,2, 2023 yılında ise ortalama 93,9 ABD doları olarak güncelledik” ifadelerini kullandı.
28.04.2022Ekonomi
Rus gazıyla ilgili son dakika kararı! Resti çektiler, tamamen durduruldu
Rus gazıyla ilgili son dakika kararı! Resti çektiler, tamamen durdurulduRus gazıyla ilgili son dakika gelişmesi. Tamamen durduruldu. Litvanya’nın bu ayın başından itibaren Rusya’dan doğal gaz alımını tamamen durdurduğu bildirildi. Litvanya Enerji Bakanı Dainius Kreivis, Litvanya’nın Rusya’dan gaz ithalatını tamamen durduklarını duyurarak, “Bu aydan itibaren Litvanya’da artık Rus gazı yok” dedi. İşte son dakika haberinin detayları...
2.04.2022Dünya
Rusya'dan yeni yasak kararı! Onaysız satılamayacak
Rusya'dan yeni yasak kararı! Onaysız satılamayacakRusya, ambargoların Batılı ürünlerin ülkeye girişini durdurması karşısında, marka sahibinin izni olmadan Batı'dan ürün ithalatı yapılmasına izin verileceğini açıkladı.
31.03.2022Dünya
Rusya - Ukrayna savaşında son dakika haberleri... Putin'e ağır darbe! Ukrayna dünyaya duyurdu: Öldürülen Rus generallerin sayısı 4'e yükseldi
Rusya - Ukrayna savaşında son dakika haberleri... Putin'e ağır darbe! Ukrayna dünyaya duyurdu: Öldürülen Rus generallerin sayısı 4'e yükseldiRus ordusunun Ukrayna topraklarına gimesiyle başlayan savaşta 3. haftaya girildi. Kanlı savaşın 21. gününde çatışmaların ve bombalamaların sürdüğü cephe hattında sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Ukrayna öldürülen Rus generallerin sayısının 4'e yükseldiğini duyurdu. Ukrayna içişleri bakanlığı danışmanı Anton Gerashchenko, 46 ​​yaşındaki Tümgeneral Oleg Mityaev'in Salı günü Mariupol'de öldürüldüğünü açıkladı. Rusya'nın askeri kayıplarını telafi etmek için yeni yollar aradığı ve askeri okul öğrencilerini erken mezun etmeyi planladığı da gelen iddialar arasında. Öte yandan ABD Rusya'ya karşı savaşan Ukrayna için yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Başkan Biden'ın Ukrayna'ya 1 milyar dolarlık yeni bir askeri yardım göndereceği belirtiliyor.
16.03.2022Dünya
Ayçiçek yağı ile ilgili flaş açıklama! BM duyurdu Ayçiçek yağına alternatif olacak...
Ayçiçek yağı ile ilgili flaş açıklama! BM duyurdu Ayçiçek yağına alternatif olacak...Ayçiçek yağı ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Ayçiçek yağında kriz yaşanabilir. BM Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), savaştan ötürü azalan tarım üretiminin ithalatçı olan ülkelerde gıda riski oluşturacağını belirterek, yakın dönemde ayçiçek yağına alternatif olarak soya, hurma ve kolza tohumu yağlarına yönelebileceğini işaret etti.
14.03.2022Ekonomi
MHP lideri Bahçeli, 'Pazar günü seçim olsa' afişini görünce ne düşündüğünü kürsünden açıkladı!  'Elimde kalem olsaydı...'
MHP lideri Bahçeli, 'Pazar günü seçim olsa' afişini görünce ne düşündüğünü kürsünden açıkladı! 'Elimde kalem olsaydı...'MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Stokçuluk ve fırsatçılık yapanların kanları bitlendi. Bunların utanmaları kalmamıştır. Bunların gözüne yaşına bakılmamalıdır. Ayçiçek yağının fiyat artışını tetikleyen fırsatçılar, internette sanki altın satar gibi yağ satanlar onurlarını da satmışlardır. 5 litrelik yağ bir gün içinde 150 lira sınırına yaklaşmıştır. İstanbul’da milletimizin asaletine yakışmayan ilkel görüntüler yüreğimizi sızlatmıştır." diye konuştu. Seçim tartışmaları ile ilgili de konuşan Bahçeli, "Sokakta seçim afişi gördüm. 'Pazar günü seçim olsa DEVA hazır' yazıyordu. Elimde kalem olsaydı şöyle yazardım 'Pazar günü seçim yok iyi uykular..." ifadelerini kullandı.
8.03.2022Siyaset
Rusya - Ukrayna savaşında flaş gelişmeler! Rusya'ya büyük darbe! Zelenskiy: Bize ilham oldu!
Rusya - Ukrayna savaşında flaş gelişmeler! Rusya'ya büyük darbe! Zelenskiy: Bize ilham oldu!Ukrayna ile Rusya arasındaki savaşta 13. gün... Kritik bölgede Rus ordusunun bombardımanı sürerken Ukrayna ordusu ve halkının direnişi de sürüyor. Ukrayna Savunma Bakanlığı İstihbarat Direktörlüğü, Rusya'nın önemli bir generalinin Harkiv yakınlarındaki çatışmada hayatını kaybettiğini duyurdu. Ukrayna Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Rus güçlerinin ateşkes anlaşmasını ihlal ederek Mariupol kentinde mahsur kalan sivillerin tahliye rotasını bombaladığını söyledi. Rus kontrolüne geçen bölgede tank sivil aracı vurdu, görüntüler ise tüyler ürpertti. Ukrayna Dışişleri Bakanı Kuleba, Rusya'nın tahliyelere engel olduğunu iddia ederek, "Rusya, Mariupol'da 300 bin sivili rehin tutuyor. Yapılan anlaşmalara rağmen tahliyelere engel oluyor." dedi.
8.03.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Doğal Gaz İthalat ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki doğal gaz ithalat haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.