Deneyap Teknoloji Atölyeleri

Deneyap Teknoloji Atölyeleri

Son dakika DeneYap Teknoloji Atölyeleri haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan DeneYap Teknoloji Atölyeleri ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını DeneYap Teknoloji Atölyeleri haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Deneyap Teknoloji Atölyeleri

haberleri sayfasında son dakika yaşanan deneyap teknoloji atölyeleri gelişmeleri de dahil olmak üzere 51 deneyap teknoloji atölyeleri haberi bulunmuştur. Tüm deneyap teknoloji atölyeleri haberleri aşağıda listelenmiştir.
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) duyurdu ve resmen değişti! 50'ye düşürüldü, öğrenciler...
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) duyurdu ve resmen değişti! 50'ye düşürüldü, öğrenciler...Milli Eğitim Bakanlığı harekete geçti ve resmen değişti! Yeni karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 50'ye düşürüldü. MEB'den yazılı açıklama geldi. Kurum açma, kapatma ve ad verme yönetmeliğinde değişiklik yapıldı. Yeni kararlar madde madde açıklandı. Nüfusu az ve dağınık olan köy ve benzeri yerleşim yerlerinde öğrenci sayısına bakılmaksızın ilkokul açılabilecek. E az 5 çocuk bulunması halinde ise ana sınıfı açılabileceği bildirildi. BİLSEM açılışlarında bulunması zorunlu derslik sayısı azaltıldı. Okul pansiyonlarının açılışında aranılan öğrenci kapasitesi şartı düşürüldü.
14.05.2022Eğitim
Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı başvuruları 55 ilde başlıyor! İşte başvuru şartları ve başvuru alınan iller listesi!
Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı başvuruları 55 ilde başlıyor! İşte başvuru şartları ve başvuru alınan iller listesi!2022 Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı başvuruları başlıyor! Duyuru yayımlandı. Deneyap Teknoloji Atölyeleri 81 ilde öğrencilere teknoloji eğitimleri verecek. 42 ilde 1. faz öğrenci seçme sınavı çağrısı yapıldı. Peki, Deneyap Teknoloji Atölyeleri nedir? Deneyap sınavı 2022 başvuruları ne zaman? İşte Deneyap sınav başvuru şartları!
13.05.2022Eğitim
Bakan Varank: Gençlerle, sektördeki arkadaşlarımızla oyunu konuştuk, animasyonu konuştuk
Bakan Varank: Gençlerle, sektördeki arkadaşlarımızla oyunu konuştuk, animasyonu konuştukSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, gençlerin fikirlerini almak ve bakanlık ile ilgili düşüncelerini öğrenmeyi istediğini belirterek, “Gençlerle, sektördeki arkadaşlarımızla oyunu konuştuk, animasyonu konuştuk, Türkiye’yi nasıl daha iyi noktalara getirebiliriz, onların fikirlerini dinledik” dedi.
Burs ücretleri en az 6 bin liraya çıkarıldı! 'Sanayi Doktora Programı' açıklaması
Burs ücretleri en az 6 bin liraya çıkarıldı! 'Sanayi Doktora Programı' açıklamasıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Bilişim Vadisi İzmir'in temel atma töreninde, büyük ve güçlü Türkiye hedefinin köşe taşının teknoloji olduğunu söyleyerek, "Bugün, Türkiye'nin asıl hazinesi olan insan kaynağına yönelik yeni bir müjdeyi ilan etmek istiyorum. Üretimde çalışacak derinlemesine uzmanlaşmış beyaz yakalıların üniversite-sanayi iş birliğiyle yetiştirilmesini sağlayan 'Sanayi Doktora Programı'nı iyileştiriyoruz. Doktora öğrencilerine eğitimleri süresince sağladığımız burs miktarını aylık minimum 6 bin liraya çıkartıyoruz. Bu miktar performansa göre 7 bin 500 liraya kadar çıkabilecek" dedi.
29.03.2022Ekonomi
Deneyap Teknoloji Atölyeleri 13 ilde eğitmen alacak! İşte başvuru şartları!
Deneyap Teknoloji Atölyeleri 13 ilde eğitmen alacak! İşte başvuru şartları!Deneyap Teknoloji Atölyeleri Adana, Ankara, Antalya, Alanya, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Hakkari, İzmir, Konya, Manisa, Muğla ve Trabzon illerinde eğitmen alacak. Başvurular internet üzerinden alınacak. Peki, Deneyap Teknoloji Atölyeleri eğitmen başvurusu nasıl yapılır? Deneyap Teknoloji Atölyeleri başvuru şartları ne? İşte detaylar…
YKS’ye hazırlık sürecinde uzmanından 6 kritik öneri!
YKS’ye hazırlık sürecinde uzmanından 6 kritik öneri!İyi bir üniversiteye girmek için milyonlarca adayın yarışacağı 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2022-YKS) 18-19 Haziran’da yapılacak. Ailelerin beklentisi öğrencinin derslerine çok çalışıp, başarılı olmaları yönünde. Özel üniversitenin Rehberlik Uzmanı Cihan Kuzgun ‘’Elbette ki üniversiteye hazırlanmak ekstra özen isteyen bir süreçtir. Öğrencilerin ders çalışırken bilmesi gereken önemli noktalardan biri de verimli bir şekilde nasıl ders çalışılacağı konusu. Çünkü saatlerce odaya ya da kütüphaneye kapanmak her zaman nitelikli bir şekilde ders çalışıldığını göstermez’’ dedi.
9.03.2022Eğitim
Deneyap Teknoloji Atölyeleri sınav sonuçları açıklandı! Kayıtlar ne zaman başlıyor?
Deneyap Teknoloji Atölyeleri sınav sonuçları açıklandı! Kayıtlar ne zaman başlıyor? Deneyap Teknoloji Atölyeleri tarafından 27 il, 38 merkezde gerçekleştirilen ve 15.954 öğrencinin kıyasıya mücadele ettiği Deneyap Teknoloji Atölyeleri kabul sınavı sonuçları açıklandı. Peki, Deneyap Teknoloji Atölyeleri sınav sonuçları nasıl öğrenilir? Deneyap Teknoloji Atölyeleri kayıtları ne zaman? İşte detaylar…
7.03.2022Eğitim
Bakan Varank: “Dünyayı sürdürülebilir kılmak için iklim değişikliğine dur dememiz lazım”
Bakan Varank: “Dünyayı sürdürülebilir kılmak için iklim değişikliğine dur dememiz lazım”Deneyap Teknoloji Atölyeleri uygulama sınavının yapıldığı Ankara’da gençlerle bir araya gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Dünyayı sürdürülebilir kılmak için iklim değişikliğine dur dememiz lazım. Bunun yolu da fosil yakıtlardan değil yenilenebilir enerjiden geçiyor” dedi.
13.02.2022Ekonomi
TEKNOFEST heyecanı Azerbaycan’da başladı
TEKNOFEST heyecanı Azerbaycan’da başladıGenç yaşlı herkesin ilgisini çekecek etkinliklerle dolu TEKNOFEST Azerbaycan Bakü Kristal Salon ve Sahil Bulvarı'nda gerçekleştirilecek.Tanıtım toplantısı Azerbaycan'ın Başkenti Bakü’de gerçekleştirildi.
'İnovasyon ve teknoloji geliştirmeye daha fazla yatırım yapıyoruz'
'İnovasyon ve teknoloji geliştirmeye daha fazla yatırım yapıyoruz'Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 'Türkiye'nin genç ve dinamik nüfusu, ekonominin yükselen alanlarında küresel liderliğe oynamada becerileri geliştirmek ve kullanmak için muazzam bir fırsat sunuyor.' dedi.
Deneyap sınav sonuçları açıklandı mı, nasıl öğrenilir? Deneyap sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2021?
Deneyap sınav sonuçları açıklandı mı, nasıl öğrenilir? Deneyap sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2021?Deneyap sınav sonuçları açıklandı mı, Deneyap sınav sonuçları ne zaman açıklanacak 2021? Deneyap Teknoloji Atölyeleri 3. faz öğrenci seçme döneminde sonuçlar merakla bekleniyor. Kurumdan yapılan açıklamaya göre; sınav sonuçları 15 Kasım bugün açıklanacak. Peki, Deneyap sınav sonuçları 2021 nasıl ve nereden öğrenilir? İşte Deneyap sınav sonuçları 2021 sorgulama…
15.11.2021Eğitim
Deneyap sonuçları açıklandı mı 2021, Deneyap sınav sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak? T3 Vakfı Deneyap sınav sonuçları merak ediliyor!
Deneyap sonuçları açıklandı mı 2021, Deneyap sınav sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak? T3 Vakfı Deneyap sınav sonuçları merak ediliyor!Deneyap sınav sonuçları ile ilgili araştırması devam ediyor. Deneyap Teknoloji Atölyeleri'ne katılabilmek için girilen e-sınav sonrası başarılı olan adaylar uygulama sınavına dahil olmayı bekliyor. Peki, Deneyap sınav sonuçları 2021 ne zaman açıklanacak? Deneyap sınav sonuçları nasıl öğrenilir, T3 Vakfı Deneyap sonuçları açıklandı mı?
6.11.2021Eğitim
Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz sancar, TEKNOFEST'e katıldı
Nobel ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz sancar, TEKNOFEST'e katıldıTEKNOFEST'te katılan Nobel ödüllü Türk bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar, "Ben buraya Türk dünyasına bilimi ve teknolojiyi teşvik etmek için geldim. Burada gördüklerim gerçekten beni gururlandırdı. Bana cesaret verdi. Geleceğimiz için umudum çok büyük" dedi.
24.09.2021Gündem
Geleceğin teknoloji yıldızları mezun oluyor
Geleceğin teknoloji yıldızları mezun oluyorGeleceğin Teknoloji Yıldızları programı kapsamında Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı bünyesinde 2017 yılının Temmuz ayında tam bağımsız ve güçlü bir Türkiye için, geleceğin mühendislerini, teknoloji girişimcilerini ve teknoloji liderlerini yetiştirmek amacıyla kurulan Deneyap Teknoloji Atölyeleri bugün ikinci mezunlarını veriyor.
Çevreye duyarlı elektrikli araçlar TEKNOFEST'te yarışacak
Çevreye duyarlı elektrikli araçlar TEKNOFEST'te yarışacakTEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali kapsamında, TÜBİTAK tarafından 2005 yılından bu yana düzenlenen Efficiency Challenge Elektrikli Araç Yarışları, Körfez Yarış Pisti'nde 31 Ağustos-5 Eylül'de yapılacak.
Deneyap Teknoloji Atölyeleri için başvurular başladı
Deneyap Teknoloji Atölyeleri için başvurular başladıÇocukları geleceğe hazırlayan Deneyap Teknoloji Atölyeleri için başvurular başladı.
27 şehre 36 yeni Deneyap Teknoloji Atölyesi kuruluyor
27 şehre 36 yeni Deneyap Teknoloji Atölyesi kuruluyorSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "27 ilimizde 36 yeni Deneyap Teknoloji Atölyesi daha kuruyoruz. İlk aşama olan yazılı sınav başvuruları bugün başlıyor. Başvurular 4 Temmuz'a kadar devam edecek." dedi.
Gençlerin geliştirdikleri o yazılım ilk yatırımını aldı
Gençlerin geliştirdikleri o yazılım ilk yatırımını aldıTürkiye Teknoloji Takımı Vakfı tarafından kurulan Deneyap Teknoloji Atölyeleri'nde bir araya gelen gençlerin geliştirdikleri ve yapay zeka tabanlı moda trend tahminleri sunan T-Fashion isimli yazılım, ilk yatırımını aldı.
Üreten nesil eğitimlere başladı
Üreten nesil eğitimlere başladıÜreten bir nesil olmak adına geleceğin teknoloji yıldızlarının yetişeceği Deneyap Teknoloji Atölyesi Malatya Beydağı Gençlik Merkezi’nde eğitimlerine başladı.
Türkiye'de bilim merkezleri dünya standartlarında
Türkiye'de bilim merkezleri dünya standartlarındaTÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Mandal, "Ülkemizde bulunan TÜBİTAK destekli Bilim Merkezleri hem kapladıkları açık ve kapalı sergi alanları hem de içerikleri açısından dünya standartlarında." dedi.
Samsun Deneyap Teknoloji Atölyesi faaliyete başladı
Samsun Deneyap Teknoloji Atölyesi faaliyete başladıSanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Deneyap Türkiye’ projesi kapsamında kurulan "Samsun Deneyap Teknoloji Atölyesi" faaliyete başladı.
TEKNOFEST 2020 muhteşem finali ile Gaziantep’te sona erdi
TEKNOFEST 2020 muhteşem finali ile Gaziantep’te sona erdiİlk yılında 550 bin, ikinci yılında ise 1 milyon 720 bin kişinin ziyaret ettiği dünyanın en büyük Havacılık, Uzay ve Teknoloji festivali TEKNOFEST’te milyonlarca insan, coşku ve heyecanla bir araya gelerek “Milli Teknoloji Hamlesi”ne tanıklık etmişti. Ülkemizin önde gelen kuruluşlarının desteği ve özverili çalışmaları ile düzenlenen TEKNOFEST bu yıl ise 63 paydaşı ile İstanbul’da yanan “Milli Teknoloji Hamlesi” meşalesini Gaziantep’e taşıdı.
Deneyap sınav sonuçları 2020 açıklandı! Deneyap sınav sonuçları nasıl öğrenilir? Deneyap sınav sonuçları 2020 öğrenme ekranı…
Deneyap sınav sonuçları 2020 açıklandı! Deneyap sınav sonuçları nasıl öğrenilir? Deneyap sınav sonuçları 2020 öğrenme ekranı…Deneyap sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sorusuna cevap geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Deneyap Teknoloji Atölyeleri Sınav ve Yerleştirme Sonuçlarını açıkladı. Deneyap Teknoloji Atölyeleri projesine 3 bin 680 yeni öğrenci katıldı. Projenin 18 ili kapsayan 2. fazında yazılı ve uygulamalı sınavları başarıyla geçen gençler, geleceğin teknoloji yıldızı olmak için eğitim almaya hak kazandı. İşte Deneyap sınav sonuçları 2020 öğren ekranı…
7.09.2020Eğitim
Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı sonuçları belli oldu mu? Deneyap Türkiye uygulama sınavı sonuçları!
Deneyap Teknoloji Atölyeleri Öğrenci Seçme Sınavı sonuçları belli oldu mu? Deneyap Türkiye uygulama sınavı sonuçları!Deneyap Teknoloji Atölyeleri’ne giriş için ikinci sınav yapıldı. Uygulama sınavında iki saatlik bir süreçte “Deprem” ile ilgili bir proje tasarlaması istendi. Tasarlayacak projenin deprem sarsıntısına karşı dayanaklı ve sağlam bir yapı olması beklenecek. Öte yandan Mandal, TÜBİTAK'ın, Deneyap Teknoloji Atölyeleri Uygulama Sınavları kapsamında Tokat Ali Yücel ve Hüseyin Akbaş Spor Salonu'nda düzenlenen etkinliğe katılarak burada öğrencilerle bir araya geldi. Türkiye'nin bilim ve teknoloji alanında bağımsızlığını kazanması için hayata geçirdiği uygulama esnasında öğrencilerin masalarını gezen ve onlarla sohbet eden Mandal, görevlilerden sınav hakkında bilgi aldı. Mandal salon dışında bekleyen öğrenci velileri ile de bir süre sohbet etti. Deneyap Türkiye uygulama sınavları hakkında merak edilenler…
16.08.2020Eğitim
'Deneyap Projesi' Türkiye'nin dört bir yanında büyüyor
'Deneyap Projesi' Türkiye'nin dört bir yanında büyüyorGençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, Deneyap Teknoloji Atölyeleri projesiyle Türkiye’de geleceğin teknoloji yıldızlarını yetiştirme adına büyük bir atılım gerçekleştirildiğini söyledi.

Benzer Haber Etiketleri

Deneyap Teknoloji Atölyeleri ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki deneyap teknoloji atölyeleri haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.