Çin

Çin

Son dakika Çin haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Çin ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Çin haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çin

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çin gelişmeleri de dahil olmak üzere 23.063 çin haberi bulunmuştur. Tüm çin haberleri aşağıda listelenmiştir.
Dünya diken üstünde! 38 savaş uçağı birden havalandı...
Dünya diken üstünde! 38 savaş uçağı birden havalandı...Dünyanın nefesini tutarak takip ettiği Rusya-Ukrayna geriliminde savaşın her an çıkması beklenirken kıyamet Pasifik'te kopacak gibi görünüyor. Uzak Doğu'da Çin ve Tayvan arasındaki gerilim bir kez daha tırmandı. Tayvan'ın yanında saf tutan Japonya ve ABD'nin ortak tatbikatına misilleme yapmak isteyen Çin bir kez daha savaş uçaklarıyla Tayvan hava sahasını deldi.
24.01.2022Dünya
Çin kasten gizledi! 139 kişinin öldüğü ortaya çıktı
Çin kasten gizledi! 139 kişinin öldüğü ortaya çıktıÇin Devlet Konseyi, Henan eyaletinde Temmuz 2021'de yaşanan sel felaketinde çok sayıda ölümün gizlendiğini bildirdi. Konseyin cuma yaptığı açıklamaya göre hem yerel düzeydeki hem de eyaletteki yetkililer 139 ölümü kasten gizledi. Olayla ilgili 8 kişi tutuklanırken 89 kişi disiplin cezasına çarptırıldı.
23.01.2022Dünya
TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan ‘Başkanlık Sistemi’ açıklaması
TBMM Başkanı Mustafa Şentop’tan ‘Başkanlık Sistemi’ açıklamasıSanat, tarih ve kültür konulu Beyoğlu Sohbetleri’nin bu ayki konuğu TBMM Başkanı Mustafa Şentop oldu. Programda, başkanlık sistemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Şentop, “Vesayetçi sistemi tasfiye etmenin yolu, dışarıdan müdahaleyle hükümet kurup, düşürmeyi engellemek, hükümeti doğrudan milletin seçmesini sağlamaktır. İşte bu yeni getirdiğimiz sistemin temel özelliği budur. Bu sistemde müdahale edip, hükümet yıkma veya kurdurtma imkanı yok” dedi.
22.01.2022Siyaset
Omicron varyantında büyük tehlike!
Omicron varyantında büyük tehlike!Aşırı bulaşıcılığına rağmen hastalığın daha hafif geçtiği Omicron ile tehlike azaldı mı? Yoksa söz konusu rehavet zaten yüksek olan bulaşıcılığı tetikleyerek vakaların rekor seviyelere gelmesine mi sebep oluyor? Omicron pandemiyi bitirecek bir umut mu, yoksa büyük risk taşıyan bir rehavet mi? Dünyanın dört bir yanındaki uluslar, koronavirüse karşı savaşlarında küçük ama sonuç olarak önemli bir dönüş yapıyor. Virüsü yok etmek artık bir strateji değil. Birçok ülke onunla yaşamanın yollarını arıyor.
22.01.2022Gündem
ABD ve Japonya resmen anlaştı! Harekete geçiyor, Kuzey Kore ve Rusya için...
ABD ve Japonya resmen anlaştı! Harekete geçiyor, Kuzey Kore ve Rusya için...ABD Başkanı Joe Biden ve Japonya Başkanı Fumio Kishida video konferansla yaptıkları toplantıda, Hint-Pasifik bölgesinde artan güvenlik endişeleri nedeniyle iki ülke arasında işbirliğini artırma konusunda söz verdi. Biden ise toplantının ardından yaptığı açıklamada, Hint-Pasifik'te ve dünyada, barış ve güvenliğin temel taşı olan ABD-Japonya ittifakını daha da güçlendirmek için Başbakan Kishida ile bir araya gelmekten onur duyduğunu ifade etti.
21.01.2022Dünya
Bulgar turistlere PCR engeli! Esnaf endişeli
Bulgar turistlere PCR engeli! Esnaf endişeliBulgaristan'ın artan koronavirüs vakaları ve ülkelerinde aşılama oranının düşük olması nedeniyle Türkiye'yi 'kırmızı bölge'ye almasının ardından ülkeye girişlerde PCR testi zorunluluğuna geçmesi, Edirne'ye gelen Bulgar turist sayısını düşürdü. Kentte çoğu Bulgar turiste satış yapan bazı işletmeciler de müşteri gelmediği için kepenk kapattı.
21.01.2022Gündem
Bir dönümden en fazla 1 kilo çıkıyor, kilosu 90 bin lira...
Bir dönümden en fazla 1 kilo çıkıyor, kilosu 90 bin lira...Bir dönümden en fazla 1 kilo çıkıyor, ABD, Japonya, Çin ve Hollanda’dan yoğun talep var. Kilosunu 90 bin liradan satıyor, güneş ışığından uzakta karanlık bir ortamda saklanıyor. Osmanlı devletinin önemli kültür bitkisi olarak bilinen bu bitki Türkiye’nin ikinci üretim merkezi haline gelen Hatay’da da yetiştirilmeye başladı ve hem ilaç hem de kaliteli kozmetik sanayisinde kullanılıyor. Yayladağı ilçesinde üretim yapan Münevver Ezelsoy, çiçeğinin de reçel olarak yapıldığını belirterek, “Pazarımızı netleştirdiğimiz zaman üretmemiz için bir sebebi yok. Satışımızın yüzde 45’i ortalama bizim maliyetimiz oluyor” dedi.
21.01.2022Ekonomi
Sergen Yalçın ısrarla istemişti! Önder Karaveli gönderiyor
Sergen Yalçın ısrarla istemişti! Önder Karaveli gönderiyorYaz ayı transfer döneminde Sergen Yalçın'ın ısrarla istediği Alex Teixeira ile yollar ayrılıyor.
21.01.2022Beşiktaş
Kripto para fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Büyük çöküş! Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba...
Kripto para fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Büyük çöküş! Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba...Bitcoin, Ethereum, Dogecoin, Shiba fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Kripto para piyasaları ABD borsalarındaki sert değer kaybıyla gerilemeye başladı. ABD borsalarının yüzde 1'in üzerinde değer kaybetmesiyle düşüşe geçen kripto paralarda kayıplar yüzde 10'u aştı. Bitcoin 38 bin dolara, Ethereum da 2800 dolara geriledi. Popüler altcoinlerden Dogecoin yüzde 9 oranında düşüşle 0.1505 dolar, Shiba Inu yüzde 9 oranında kayıpla 0.00002556 dolar seviyesinde işlem görüyor. En çok yükselenler listesine baktığımızda LOKA adlı coin yüzde 1284 oranında primle 2.21 dolar, KNC yüzde 6.54 oranında yükselişle 1.64 dolar, PERP yüzde 5.50 oranında yükselişle 9.20 dolar seviyesinde işlem görüyor. En çok düşenler arasında altcoinler ilk sıralarda yer alıyor. SCRT yüzde 20 oranında düşüşle 7.17 dolar, POND yüzde 19 oranında düşüşle 0.055 dolar, DUSK yüzde 18 oranında düşüşle 0.70 dolar, QI yüzde 18 oranında düşüşle 0.07 dolardan alıcı buluyor.
21.01.2022Ekonomi
Cin musallat olmuş dedi! Cinsel içerikli video istedi
Cin musallat olmuş dedi! Cinsel içerikli video istediKocaeli'de vatandaşları "sana cinler musallat olmuş" diyerek kandıran ve cinsel içerikli video isteyen şahsın yargılanmasına başlandı. Savunmasında mağdur olduğunu ileri süren sanık, "Cinsel içerikli video istememin sebebi; onları cinlerden kurtarmaktı. Kendi hükümdarlığımda cinlerim vardır, bunları görebiliyorum. Mağdurlar yanıma geldiklerinde enerjilerinden cinleri olduğunu anladım" dedi.
20.01.2022Yaşam
ABD 'çok gizli' silahını sahaya sürdü! Pentagon'dan tansiyonu yükseltecek hamle...
ABD 'çok gizli' silahını sahaya sürdü! Pentagon'dan tansiyonu yükseltecek hamle...ABD Donanması'na ait nükleer silahlı bir denizaltı, Kuzey Kore ve Çin'e güç gösterisi olarak on yıllar sonra ilk kez görüldü. Eski bir ABD donanması kaptanı, Washington'ın 'mesaj gönderdiğini' söyledi.
19.01.2022Dünya
Omicron ile ilgili korkutan açıklamalar art arda geldi! Başa dönüyoruz: 'Açarken dikkat!'
Omicron ile ilgili korkutan açıklamalar art arda geldi! Başa dönüyoruz: 'Açarken dikkat!'Omicron ile ilgili tedirgin eden açıklama geldi. İlk defa Güney Afrika'da görülen Omicron varyantı, koronavirüsün diğer mutasyonuna göre daha bulaşıcı olması sebebiyle dünyanın dört bir yanına korku salıyor. Dünyayı tedirgin eden varyant nedeniyle korkutan açıklama Çin'den geldi ve salgının ilk zamanlarına dönebileceğimizin sinyalini verdi. Omicron dalgası diğer dalgalardan ne kadar farklı? Aşılı veya aşısız olmak neyi değiştiriyor? 4. doz aşı Omicron'a karşı etkili mi? İşte dünyada pandeminin son durumu ve Omicron dalgası ile ilgili tüm gelişmeler...
18.01.2022Dünya
Zeytinyağı ile eşdeğerde! Çay tohumundan üretiliyor
Zeytinyağı ile eşdeğerde! Çay tohumundan üretiliyorUzak Doğu ülkelerinde çay tohumundan elde edilen ve yemeklerde kullanılan zeytinyağı kalitesindeki yağ, Türkiye'de de elde edildi. Çaykur Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, "Bu yağ, kozmetik ve yemeklerde çok etkin, faydalı. Zeytinyağına eşdeğer bir ürün" dedi.
18.01.2022Ekonomi
Antalyaspor'da Amilton gönderildi yerine Lucas Martins transfer edildi
Antalyaspor'da Amilton gönderildi yerine Lucas Martins transfer edildiGeçtiğimiz günlerde Amilton'un sözleşmesini fesheden Antalyaspor, Lucas Martins'i transfer etti.
17.01.2022Antalyaspor
Kripto para piyasası tepetaklak! Sıralamalar değişiyor, beklenmedik hamleler peş peşe geliyor, Bitcoin,  Ethereum ve alt coinler...
Kripto para piyasası tepetaklak! Sıralamalar değişiyor, beklenmedik hamleler peş peşe geliyor, Bitcoin, Ethereum ve alt coinler...Kripto para kullanımı her geçen gün artıyor. Piyasa hacminin büyümesi yatırımcıların ilgisini arttırdı. Kripto paraların atası olarak kabul edilen Bitcoin 2021'de rekor üstüne rekor kırarak yatırımcısını sevindirdi. Ancak yılın sonlarına doğru düşüş eğilimi sergileyen para birimi bu seyirden kurtulamadı. Bitcoin eski günlerine dönecekmi? Kripto paraların tarihi rekorlara imza atan oyuncusu tahtını Ethereum'a mı bırakacak? Kripto para ile ilgili son dakika gelişmeleri özelikle yatırımlarını bu yönde yapmak isteyenler tarafından yakından takip ediliyor. Kripto varlıklar için şaşırtan veri açıklandı. Ethereum atağa geçti. Piyasa altüst olacak. Sıralamalar değişiyor. Beklenmeyen hamleler geliyor. Yatırımlara yön verecek kripto para tahminleri geldi. İşte kripto varlıklar için 2022 senaryoları...
17.01.2022Ekonomi
Haftada 1 bardak şekerli içecek çocukların beyin fonksiyonlarını bozuyor
Haftada 1 bardak şekerli içecek çocukların beyin fonksiyonlarını bozuyorYeni araştırmalar, şekerli içeceklerin çocukların beyin fonksiyonlarını olumsuz etkilendiğini ortaya koydu. Çin’de yapılan araştırmayla ilgili açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Muhammed Keskin, “Haftada 250 mililitre (1 bardak) tatlandırılmış içecek tüketen çocukların beyin fonksiyonları yüzde 30 oranında, 2 bardak tüketenlerin ise yüzde 60 oranında bozuluyor. Özetle şeker, çocukların beynin fonksiyonlarını ciddi oranda etkiliyor. Şekerle tatlandırılmış içeceklerden kastımız ise gazlı içecekler ve soğuk çaylar. Meyve sularını kastetmiyoruz. Çünkü meyve suları zaten şeker içeriyor. Ancak normalde meyve oldukça faydalıyken, yüksek oranda lif ve birçok vitamin içeriyorken, meyve suyu haline geldiğinde tüm liflerini kaybediyor. Bu nedenle meyve suyundan vitamin beklentimiz olmamalı. Buradaki asıl endişemiz, içerisine şeker eklenmemiş olsa bile, früktoz içeriyor olması” dedi.
17.01.2022Sağlık
Kripto parada son durum! Oklar aşağıyı gösteriyor, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve alt coinler...
Kripto parada son durum! Oklar aşağıyı gösteriyor, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve alt coinler...Kripto para piyasası düşüş trendinden çıkamıyor. Kripto paralardaki son durum merak konusu oldu. El Salvador başkanı Bukele Bitcoin'in 2022 yılı içinde 100 bin dolar olacağı iddia etmişti. Ancak rakamlar tersini gösteriyor. Kripto varlıkları FED kararları ve Kazakistan'daki olaylar etkiledi. Peki Bitcoin, Ethereum ve alt coinlerde son durum ne? BTC, ETH ve XRP kaç dolar/TL oldu? İşte kripto piyasasında son durum...
16.01.2022Ekonomi
Alişan: Beni hayatta tutan evlatlarım ve yeğenlerim!
Alişan: Beni hayatta tutan evlatlarım ve yeğenlerim!Kardeşi Selçuk Tektaş'ın vefatından sonra ilk kez konuşan ünlü sanatçı Alişan, içinden geçtiği zor günleri anlattı. Alişan, “Evli olmasaydım, ailem olmasaydı böyle bir kayıpta her şeyi bırakıp gitmiştim. Beni hayatta tutan evlatlarım ve yeğenlerim” sözleriyle anlattı.
16.01.2022Magazin
Bakan Karaismailoğlu: Geleceğin Türkiyesi’ni inşa ediyoruz
Bakan Karaismailoğlu: Geleceğin Türkiyesi’ni inşa ediyoruzUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Türkiye’ye çağ atlatan projelerimizle istihdama, ticarete, ekonomiye destek oluyor, geleceğin Türkiye'sini inşa ediyoruz. Lafla peynir gemisi yürütmeye çalışanlara inat gençlerimize iş, hanelere aş, halkımıza refah taşıyor, Türkiye’yi şaha kaldırıyoruz” dedi.
13.01.2022Ekonomi
'Cin çıkarma' skandalı! 'Sırtına 100 kez oklava ile vurmamı söyledi'
'Cin çıkarma' skandalı! 'Sırtına 100 kez oklava ile vurmamı söyledi'Cin çıkarma seansı can aldı! Ankara’nın Keçiören ilçesinde yaşanan olay dehşete düşürdü. Psikolojik sorunları nedeniyle sözde hocanın yönlendirmesi ile cin çıkartma seansı uygulanarak eşi Selçuk Tekin tarafından sırtına 100 kez oklava ile vurulup, hacamat yapılan 30 yaşındaki Özge Nur Tekin, hayatını kaybetti. İşte kan donduran olayın detayları...
13.01.2022Gündem
Koronavirüs aşısı ile ilgili flaş gelişme! 5-11 yaş grubuna aşı tanımlanabilir
Koronavirüs aşısı ile ilgili flaş gelişme! 5-11 yaş grubuna aşı tanımlanabilirKoronavirüsün Omicron varyantı nedeniyle Türkiye'nin de aralarında bulunduğu birçok ülkede vaka sayıları artmaya devam ediyor. Uzmanlar tarafından, 5-11 yaş için aşı tanımlamasının ise bu hafta içinde uygulamaya geçilebileceği iddia edildi.
13.01.2022Yaşam
Çin sır gibi saklıyordu görüntüler dünyayı şok etti!
Çin sır gibi saklıyordu görüntüler dünyayı şok etti!Koronavirüsün dünyaya yayıldığı ülke olan Çin'den gelen görüntüler dünyayı şok etti. 'Sıfır Kovid Politikası'ndan vaz geçmeyen Çin'den gelen görüntüler ülkedeki durumu gözler önüne serdi. Sosyal medyada yayınlanan görüntüler ile Çin'in pandemi kampları deşifre olurken, kamplarda sunulan koşullara tepki yağdı.
12.01.2022Dünya
'Işınlanmak' yerine 'araba' tercih edildi
'Işınlanmak' yerine 'araba' tercih edildiDünya genelinde her dört kişiden üçü, iklim değişikliğiyle mücadelenin anahtarı olarak teknolojik ilerlemeyi görüyor. Sonuç Çin, Hindistan, Almanya, Birleşik Krallık ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki genel halkı temsil eden anket ile ortaya çıktı.
Kripto paralarda deprem! Piyasa altüst oldu, resmen dibi gördü, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğer Altcoin'ler..
Kripto paralarda deprem! Piyasa altüst oldu, resmen dibi gördü, Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve diğer Altcoin'ler..Kripto paralar düşüş trendinden çıkamıyor. Rekorlar kıran Bitcoin artık yatırımcısına kaybettiriyor. Bitcoin ve kripto para fiyatı vatandaşlar tarafından anlık olarak takip ediliyor. Bitcoin Fed’in açıklamaları ve Kazakistan’da yaşananlar sonrası sert çakılarak 40 bin doların altını gördü. “Bitcoin fiyatı ne kadar oldu? Yükselecek mi düşecek mi?” soruları yatırımcılar tarafından sıklıkla araştırılıyor. Bitcoin ve diğer Altcoin'lerin son durumuna ilişkin son dakika gelişmeleri merak edilirken BTC fiyatı için önemli bir değerlendirme geldi. Bitcoin'den yeni bir rekor bekleniyor. Peki Bitcoin, Ethereum ve Altcoin’lerde son durum ne? BTC, ETH ve XRP kaç dolar/TL oldu? İşte merak edilen tüm detaylar...
11.01.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi verdi: Bu ay sonunda 15 bin öğretmen atamasını yapıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında müjdeyi verdi: Bu ay sonunda 15 bin öğretmen atamasını yapıyoruzCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri açılış programında önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Derslik sayımızı 606 bin seviyesine taşıdık. Okullarımızın öğretmen eksiğini giderdik. İnşallah bu ay sonunda 15 bin öğretmen atamasını daha yapıyoruz." dedi.
10.01.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

ÇinbitcoinKripto paraKripto para son durumsavaş

Çin ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çin haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.