Cimer

Cimer

Son dakika cimer haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan cimer ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını cimer haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Cimer

haberleri sayfasında son dakika yaşanan cimer gelişmeleri de dahil olmak üzere 219 cimer haberi bulunmuştur. Tüm cimer haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emekliler için yeni muafiyet kararı! Ve iptal edildi...
Emekliler için yeni muafiyet kararı! Ve iptal edildi...Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK) tapuda işyeri olarak geçen ancak ikamet olarak kullanılan konutlarda yaşayan emeklilerin vergi muafiyetinden yararlandırılmasının mümkün olduğuna karar verdi. Bu yıl emekli olanlar, Emlak Vergisi ödeyecek mi? Hiçbir geliri olmadığını belgeleyenler, emekli maaşından başka geliri olmayanlar, gaziler, engelliler, şehitlerin dul ve yetimleri, brüt 200 metrekareyi geçmeyen tek meskene veya tek meskende hisseye sahip olmaları halinde (intifa hakkına sahip olunması hali dahil) bu meskene ait vergi ödemiyor. İşte tüm detaylar...
25.05.2022Emekli
Doğum sırasında bebeğin köprücük kemiğinin kırıldığı iddiası! 'Çocuğu boynundan tutup hırpalıyor'
Doğum sırasında bebeğin köprücük kemiğinin kırıldığı iddiası! 'Çocuğu boynundan tutup hırpalıyor'Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde eşinin 3’üncü çocuklarını dünyaya getirdiği Erhan Özdemir (32), doğum sırasında bebeğin köprücük kemiğinin kırıldığı iddiasıyla hastane ve doktor hakkında savcılığı suç duyurusunda bulundu.
23.05.2022Yaşam
Satılık ve kiralık ev fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Ve belli oldu, artış yüzde...
Satılık ve kiralık ev fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Ve belli oldu, artış yüzde...Konut fiyatları ile ilgili flaş açıklama! Yüzde 110 arttı. Konut fiyatlarına ilişkin veriler geldi. Ev fiyatlarında her geçen ay astronomik artışlar yaşanıyor. İnşaat maliyetlerinin artması satılık ev fiyatlarını doğrudan etkilerken, beraberinde önemli sorunlar getiriyor. Arz açığı artarken yatırımcı ve yabancı talebinin artması da fiyatların artmasına neden oluyor. Konut krizi giderek derinleşiyor. Vatandaşın ev sahibi olması neredeyse imkansız hale geldi, kiralık ev tutmak da artık cep yakıyor. Ev sahibi olmak isteyenler için kredi paketleri açıklandı ancak 1 gün bile geçmeden on binlerce fırsatçı devreye girerek fiyatları yükseltti. Hazine ve Maliye Bakanlığı konu ile ilgili düğmeye bastı. Öte yandan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) konut fiyat endeksi verilerini duyurdu. İşte konut sektöründe ve fiyatlarla ilgili yaşanan son gelişmeler...
23.05.2022Ekonomi
YouTuber ailelere soruşturma
YouTuber ailelere soruşturmaÇocuklarının günlük yaşantılarını, aktivitelerini, açtıkları kanallardan yayınlayarak çocuk üzerinden para kazanan anne-babalar, CİMER’e şikâyet edildi. Polis de hesapların tespiti için araştırma başlattı.
20.05.2022Yaşam
Pazar fiyatlarıyla ilgili tuzak! Vatandaşa kritik uyarı
Pazar fiyatlarıyla ilgili tuzak! Vatandaşa kritik uyarıTüketiciler Birliği Antalya Şube Başkanı Neşet Gündüz, pazar tezgahlarındaki fiyat etiketinde 50, 75 kuruş gibi küsuratın daha küçük boyutta belirtilmesi, 'yarım kilo' ifadesinin yer almasının yasak olduğunu söyledi. Gündüz, tüketicinin şikayet etmesi halinde büyük boyutta yazılan fiyata ürünü satın alabileceğini söyledi.
16.05.2022Ekonomi
Güzelleşmek için 75 bin TL'lik kredi çekti sonrası kabus!
Güzelleşmek için 75 bin TL'lik kredi çekti sonrası kabus!Antalya'da geçirdiği estetik operasyonu sonrası vücudunun çeşitli yerlerinin zarar gördüğünü iddia eden Çilem Kılıç, "Sadece moralim düzelsin diye birkaç güzel dokunuş istedim. Güzelleşmek için gittim ama sağlığımdan oldum. Vücudumun her yeri haritaya döndü. Vücudumu mahvetti, bu doktordan sonuna kadar şikayetçiyim" dedi.
14.05.2022Yaşam
Okulda yasak aşk iddiası! Öğretmenlerin köpük partili fotoğrafı delil oldu! 'Odaya çay götürdüm, kapı kilitliydi'
Okulda yasak aşk iddiası! Öğretmenlerin köpük partili fotoğrafı delil oldu! 'Odaya çay götürdüm, kapı kilitliydi'Antalya'da boşanma davası açan kocası A.K.P.'nin müdür yardımcısı olduğu okuldaki öğretmen G.Ö. ile kendisini aldattığı iddiasıyla karşı dava açan G.P. adlı kadın, ikilinin köpük partisinde çekilen fotoğrafını mahkemeye delil olarak sundu. Öte yandan mahkemede tanık olarak dinlenen öğrenci, ''Sınıfta nöbetçi olduğum zaman A.K.P. hocamın odasına çay götürmüştüm, kapı kilitliydi. Hocam kapıyı açtığında G.Ö. hocam içerideydi. Çayı verip odadan çıktım" ifadelerini kullandı.
7.05.2022Gündem
Lozan Antlaşması CİMER yanıtı! Lozan Antlaşması’nda gizli madde var mı, Lozan Antlaşması maden maddesi nedir? Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi açıkladı!
Lozan Antlaşması CİMER yanıtı! Lozan Antlaşması’nda gizli madde var mı, Lozan Antlaşması maden maddesi nedir? Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi açıkladı!Lozan’ın gizli maddeleri Cimer’e soruldu. Türkiye’de, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Lozan Barış Antlaşması'nda gizli madde olup olmadığı yönünde bir vatandaşın sorusuna yanıt verdi. Peki, Lozan Antlaşması’nda gizli madde var mı, Lozan Antlaşması maden maddesi nedir? İşte Lozan Antlaşması CİMER yanıtı…
26.04.2022Gündem
'Lozan’da gizli madde var mı?' Bitmeyen dedikoduyu bu kez CİMER yanıtladı
'Lozan’da gizli madde var mı?' Bitmeyen dedikoduyu bu kez CİMER yanıtladı'Lozan’da gizli madde var mı?' sorusunu bir vatandaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) sordu. CİMER'in verdiği yanıt sosyal medyada büyük ilgi gördü.
26.04.2022Gündem
2022 Nisan ayı kira zam artışı ne kadar oldu? Kira zammında üst limit ne? Kira artışı için düzenleme gelir mi?
2022 Nisan ayı kira zam artışı ne kadar oldu? Kira zammında üst limit ne? Kira artışı için düzenleme gelir mi? Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte Nisan ayı kira zam artışları da belli oldu. Ev sahipleri en fazla yüzde 29,88 oranında zam yapabilecek. Oran kiracılara göre çok yüksek, ev sahiplerine göre ise çok düşük. Kiralık ev bulunamamasını fırsat bilen bazı ev sahipleri ise kiracılara talep üzerine talep sıralıyor. Peki, Nisan ayı kira zam artışı ne kadar oldu? Kira zammında üst limit ne? Kira artışı için düzenleme gelir mi? Fahiş kira artışı için nereye başvurulur? İşte detaylar...
5.04.2022Ekonomi
Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiren gelişme! Aşırı gürültü sizi evinizden edebilir
Ev sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiren gelişme! Aşırı gürültü sizi evinizden edebilirEv sahibi ve kiracı milyonları ilgilendiren gelişme! Aşırı gürültü yapan komşularla ilgili bilinmeyen detay ortaya çıktı. Bunu yapan evini dahi kaybediyor. Gürültücü komşulara karşı idari başvurular yapılabileceği gibi hâkim müdahalesi de istenebilir, savcılığa suç duyurusunda bulunulur, ALO 181 hattı, polise, belediye ve CİMER’e başvurulur. Bunların dışında sabahın erken saatlerinden, gecenin geç saatlerine kadar gürültü geliyorsa bu durum süreklilik arz ettiği için, yargılama süreci uzun sürse de dava açarak hâkimin müdahalesi istenebiliyor. Polise şikâyet ya da dava ile sonuç alınamadıysa gürültücü malik, mahkeme kararının kesinleşmesinden ve icra emrinin tebliğinden itibaren 1 yıl süreyle gürültü yapmaya hâlâ devam ediyorsa o kişinin yeri satın alınabiliyor. İşte detaylar...
4.04.2022Uzmana Sor
Bakan Yanık duyurdu! 2021'de 73.9 milyar lira yardım yapıldı
Bakan Yanık duyurdu! 2021'de 73.9 milyar lira yardım yapıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, gündemin sıcak başlıklarını CNN Türk ekranlarında Hafta Sonu programında Hakan Çelik'e değerlendirdi. Bakan Yanık, sosyal yardımlara ilişkin "2002'de sosyal yardımlar 1.3 milyar TL'ydi, 2021'de 73.9 milyar TL'ye çıktı. Şu anda 48 ayrı başlıkta sosyal yardım yapıyoruz" dedi.
2.04.2022Gündem
Şeker ve ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Ramazan ayı öncesi...
Şeker ve ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili flaş gelişme! Ramazan ayı öncesi...Şeker ve ayçiçek yağı fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi. Ticaret Bakanlığı, şekerde adil rekabeti bozan faaliyetler olduğuna dair son dönemde kamuoyuna yansıyan hususları işleme alarak, şeker fabrikaları nezdinde incelemeler yapıldığını açıklamıştı. Tarım ve Orman Bakanlığı ise şeker üreticisi firmalara gerekli uyarıları yaptığını, neticesinde özel sektördeki bazı firmalar çuval şeker fiyatlarını 800 TL’den 575 TL bandına indirdiğini açıkladı. Peki bu karar piyasalara nasıl etki etti? Vatandaşlar etiketlerde fahiş zamları gördüğünde ne yapmalı? İşte cevabı.
26.03.2022Ekonomi
SGK'dan son dakika açıklaması! Hastanelerle ilgili flaş karar! Ücretsiz...
SGK'dan son dakika açıklaması! Hastanelerle ilgili flaş karar! Ücretsiz...SGK'dan son dakika açıklaması geldi! Hastane ücretleriyle ilgili flaş uyarı. SGK'tan hastane ücretleriyle ilgili yapılan açıklamaya göre; acil hal kapsamında bulunan hastalıklar, iş kazası, trafik kazası ve benzeri durumlarda oluşan yaralanma ve travmalar sonucu alınan sağlık hizmetlerinden ilave ücret ve katılım payı alınmıyor. Sözleşmesi olmayan sağlık kuruluşlarında acil hallerde sunulan sağlık hizmet bedellerinin SGK tarafından ödenebilmesi için acil halin belgelendirilmesi, kurumca acil halin kabul edilmesi gerekiyor. Yeşil alan" kapsamı dışında sunulan acil sağlık hizmetleri için ilave ücret istenemeyeceği vurgulanan açıklamada, hastane tarafından vatandaşa sunulan acil sağlık hizmetleri dolayısıyla herhangi bir ücret alınması halinde, tedavi gören ve ücret ödeyen kişi, bulunduğu ildeki SGK il müdürlüğüne ya da CİMER’e şikayette bulunabilir. İşte hastane ücretleriyle ilgili milyonları kapsayan detaylar...
26.03.2022Ekonomi
Kiracılara müjde! Ev sahiplerine kötü haber geldi, değişiyor, süre uzatılıyor, zam sınırlaması...
Kiracılara müjde! Ev sahiplerine kötü haber geldi, değişiyor, süre uzatılıyor, zam sınırlaması...Fırsatçı ev sahibine 'dur' deniliyor. Fahiş kira artışlarının önlenmesi için harekete geçildi. Uzun süredir artan kira fiyatları gündemdeki yerini koruyordu. Öyle ki büyük şehirlerde en düşük kira fiyatları asgari ücret sınırına dayandı. Her geçen gün artan fiyatlar vatandaşları ekonomik olarak zorlamaya başladı. Artan fiyatlardan dolayı gelirini artırmak isteyen mülk sahipleri ise kiracısını çıkarmanın ve evini yüksek bedeller ile yeniden kiraya vermenin yollarını aramaya başladı. Ancak artık o kadar kolay olmayacak. Türkiye genelinde yüzde 40'a varan oranlarda artan kiralar ve ev sahiplerinin "evden çık" baskısı Meclis gündemine de taşındı. Geçici zam sınırlaması, tavan getirilmesi ve 5 yılı dolan kiracıdan rayiç bedel isteme süresinin 8 yıla çıkarılması talep ediliyor. İşte ev kiralarında fiyatları kafasına göre artıran fırsatçılara karşı atılacak adımlar.
17.03.2022Ekonomi
Telefonunu tamire gönderen genç kız, hayatının şokunu yaşadı!
Telefonunu tamire gönderen genç kız, hayatının şokunu yaşadı!Eskişehir’de yaşayan 23 yaşındaki üniversite öğrencisi Fem Erinç, internet üzerinden ulaştığı ‘yetkili teknik servis’ ibaresi bulunan bir işletmeye bin 50 TL tamir ücretiyle birlikte gönderdiği telefonundan 40 gündür haber alamıyor.
10.03.2022Gündem
Ukrayna’da yaralanan Türk öğrenci dehşet anlarını anlattı
Ukrayna’da yaralanan Türk öğrenci dehşet anlarını anlattıUkrayna ile Rusya arasında yaşanan savaşta Harkov kentinden çıkmaya çalışırken yaralanan Şanlıurfalı öğrenci, yaşadığı korku ve dehşeti anlattı. Türkiye’nin gayretleri sonucu kurtarılan oğlu ile buluşan baba ise gözyaşlarına boğuldu.
8.03.2022Yaşam
Tarım Bakanlığı hile yapan firmalar listesi 2022! İfşa edilen taklit ve tağşiş yapan firmalar listesi 2022...
Tarım Bakanlığı hile yapan firmalar listesi 2022! İfşa edilen taklit ve tağşiş yapan firmalar listesi 2022...Tarım Bakanlığı tağşiş listesi 2022 açıklandı. Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapılan, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar ile çikolataların yer aldığı, 371 firmaya ait 559 parti ürünü kamuoyuna açıkladı. İşte Tarım Bakanlığı hile yapan firmalar listesi 2022…
2.03.2022Sağlık
Tarım Bakanlığı ifşa listesi! Hangi markalar gıda ürünlerinde taklit veya tağşiş yaptı? İşte Bakanlık ifşa listesi!
Tarım Bakanlığı ifşa listesi! Hangi markalar gıda ürünlerinde taklit veya tağşiş yaptı? İşte Bakanlık ifşa listesi!Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen 371 firmaya ait 559 parti ürünü kamuoyuna açıkladı. İşte Tarım ve Orman Bakanlığı ifşa listesi…
2.03.2022Gündem
Bakanlık, 371 firmaya ait 559 hileli ürünü kamuoyuna açıkladı
Bakanlık, 371 firmaya ait 559 hileli ürünü kamuoyuna açıkladıTarım ve Orman Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen 371 firmaya ait 559 parti ürünü kamuoyuna açıkladı.
1.03.2022Ekonomi
SGK duyurdu! 3 bin 984 lira hibe desteği! İl il resmen ilan edildi! İstanbul, Ankara, Samsun...
SGK duyurdu! 3 bin 984 lira hibe desteği! İl il resmen ilan edildi! İstanbul, Ankara, Samsun...SGK'dan son dakika açıklaması! 3 bin 984 lira hibe desteği sağlanacak! Resmen açıklandı. İl il belli oldu. SGK Başkanı Cevdet Ceylan, 7 ilde uygulanan 'Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi' kapsamında küçük ölçekli işletmelerde kadın istihdamı sağlayan işverenlere 2022 yılı için aylık 3 bin 984 TL hibe desteği verileceğini duyurdu. Proje kapsamında, özellikle küçük ölçekli, işçi sayısı 9 ve daha aşağıda olan işverenler ilave kadın istihdamı sağlamak koşulu ile projeden faydalanacaktır. Proje, Ankara, İstanbul, Samsun, Aydın, Denizli, Kahramanmaraş ve Şanlıurfa illerinde uygulanacaktır. Projenin hibe başvuruları 21 Şubat 2022 tarihinde başlamış olup bu tarihten itibaren ilave istihdam sağlayan işverenlerimiz projeden faydalanabilecektir. Yine proje kapsamında 4 bin kadın işveren projeden fayda sağlayacak olup yanlarında çalıştıracakları 4 bin kadın işçi de istihdam edilmiş olacaktır. Proje için gerekli şartları sağlayan işverenlerimize 2022 yılı için aylık 3 bin 984 TL hibe desteği sağlanacaktır.
1.03.2022Ekonomi
Kamu Başdenetçisi Malkoç: CİMER'e 1 yılda 8 milyon başvuru iletildi
Kamu Başdenetçisi Malkoç: CİMER'e 1 yılda 8 milyon başvuru iletildiKamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi'ne (CİMER) 1 yılda 8 milyona yakın başvuru yapıldığını belirterek, "Halkımız bu müesseseleri, bu müracaat yollarını iyi kullanıyor çünkü 2021 yılında o bahsettiğimiz kurumlara başta CİMER olmak üzere 8 milyona yakın başvuru iletilmiştir" dedi.
24.02.2022Gündem
Faturalar ile ilgili flaş detay! Kayıp-kaçak bedeli...
Faturalar ile ilgili flaş detay! Kayıp-kaçak bedeli...Elektrik faturası düzenlemesi için hem konut hem de esnaflar için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bunun yanında kaçak elektrik ile mücadele ile faturalardaki kaçak yükü azaltılıyor. Dicle Elektrik'in Yönetim Kurulu Başkanı Memet Atalay, yıllar itibariyle hizmet bölgelerinde kayıp-kaçak elektrik tüketimini istikrarlı olarak gerilettiklerini ifade ederek, 2013'te yüzde 76 olan kaçak kullanım oranını yüzde 46'ya kadar düşürdüklerini belirtti.
20.02.2022Ekonomi
Para iadesi ile ilgili flaş karar! CİMER'E başvurdu, SGK 5 katı..
Para iadesi ile ilgili flaş karar! CİMER'E başvurdu, SGK 5 katı..Para iadesi kararı! SGK resmen açıkladı, 5 katı ceza kesiliyor. Herkesi çok yakından ilgilendiren kararın detayları belli oldu. PCR testi ile ilgili flaş karar! Antalya’da yaşayan 65 yaşındaki E.B. geçen yıl özel bir hastanede 250 lira karşılığı yaptırdığı PCR testinin pozitif çıkması sonrasında ücret iadesi istedi. Hastane ücret iadesi yapamayacağını söyleyince CİMER'e başvuran kadına, SGK'dan hastaneye alınan ücretin 5 katı ceza kesildiği bildirildi.
20.02.2022Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden Sedef Kabaş için istenen ceza belli oldu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret eden Sedef Kabaş için istenen ceza belli olduCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş hakkındaki soruşturma tamamlandı. Savcılıkça hazırlanan iddianamede, Sedef Kabaş hakkında zincirleme şekilde "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan 7 yıla kadar hapis talep edilirken, 14 Ocak tarihli programda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na yönelik sözleri nedeniyle de "Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret" suçundan toplam 4 yıl 8 aya kadar hapsi istendi.
11.02.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Cimer ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki cimer haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.