Çiğ Süt

Çiğ Süt

Son dakika çiğ süt haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan çiğ süt ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını çiğ süt haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Çiğ Süt

haberleri sayfasında son dakika yaşanan çiğ süt gelişmeleri de dahil olmak üzere 508 çiğ süt haberi bulunmuştur. Tüm çiğ süt haberleri aşağıda listelenmiştir.
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: OECD içinde akaryakıttan en az vergi alan ülkeyiz
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati: OECD içinde akaryakıttan en az vergi alan ülkeyiz Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Yüz Yüze 100 Gün programı çerçevesinde ‘Buluşma ve İstişare Toplantısı’na katıldı. Programda konuşan Bakan Nebati, “Son iki ayda dünyada petrol fiyatları yükselirken ana haberlerin manşetleriydi. Benzine, motorine zam sabah akşam manşetti. Dünyadaki fiyatlar arttı. OECD içinde akaryakıttan en az vergi alan ülkeyiz. Biz yüzde 24’lerde vergi alıyoruz.“ dedi
10.08.2022Ekonomi
Fiyatlarla ilgili flaş gelişme! Markette etiketler değişti: Et, süt, yumurta, ayçiçek yağı...
Fiyatlarla ilgili flaş gelişme! Markette etiketler değişti: Et, süt, yumurta, ayçiçek yağı...Fiyatlarla ilgili son dakika gelişmesi. Markette etiketler değişti. Et, süt, yumurta ve ayçiçek yağı dahil birçok üründe geçerli olacak. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, haziran ayında marketteki 37 ürünün 16'sında fiyat artışı, 21'inde ise fiyat azalışı yaşandığını bildirdi. Markette fiyatı en çok azalan ürünün ise yüzde 46,1 ile domates olduğunu söyleyen Bayraktar, domatesteki fiyat düşüşünü yüzde 23,9 ile patatesin, yüzde 23,2 ile kabağın, yüzde 18,6 ile marulun, yüzde 17,8 ile kuru üzümün, yüzde 15,9 ile havucun, yüzde 14,8 ile tavuk etinin, yüzde 13,4 ile kırmızı mercimeğin ve yüzde 12,6 ile maydanozun izlediğini kaydetti. İşte son dakika haberinin detayları...
1.07.2022Ekonomi
Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? Tarım ve Orman Bakanlığı destek ödemeleri hesaplara ne zaman yatacak?
Tarımsal destek ödemeleri yattı mı? Tarım ve Orman Bakanlığı destek ödemeleri hesaplara ne zaman yatacak?Tarımsal destekleme ödemeleri yattı mı, ne zaman yatacak? Çiftçiler tarımsal destek ödemelerinin ne zaman hesaplara yatacağını merak ediyordu. Kurban Bayramı öncesi tarımsal destek ödemelerinin yatmasını bekleyen çiftçiler, Sürü Büyütme ve Yenileme Desteği, Çiğ Süt Desteği, Tarımsal Yayım ve Danışmalık Desteği, Hayvansal Hastalıkları Tazminatı Desteği, Dane Zeytin Desteği, Kırsal Kalkınma Yatırımları Desteği, Hububat Baklagil ve Dane Mısır Desteği ödemelerinin hesaplara yatıp yatmadığı sorguluyor. İşte Tarım ve Orman Bakanlığı destek ödeme takvimi…
1.07.2022Ekonomi
Son dakika destek ödemesi açıklaması! Paralar bugün hesaplarda...
Son dakika destek ödemesi açıklaması! Paralar bugün hesaplarda...Son dakika destek açıklaması! Bugün hesaplara yatırılıyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile duyurdu. 740 milyon 818 bin 713 TL’lik tarımsal destekleme ödemeleri bugün çiftçilerin hesaplarına aktarılacak.
1.07.2022Ekonomi
Süt ve yem fiyatlarına zam! Litresi...
Süt ve yem fiyatlarına zam! Litresi...Süt ve yem fiyatlarıyla ilgili son dakika gelişmesi! Ulusal Süt Konseyi’nin (USK) çiğ süt için yüzde 32’lik iyileştirme yaparak litre fiyatını 7,5 lira olarak belirlemesinin hemen ardından yemin çuvalına gelen zamlar besicinin hevesini kursağında bıraktı. Uzun zamandır gündemde olan yem fiyatları üreticinin adeta belini büküyor. Geçirilen birkaç ay içinde 2 defa çiğ süt fiyatına zam yapılmasına rağmen üretici her geçen gün daha az kazanmaya devam ediyor.
14.05.2022Ekonomi
Gelin ve damattan düğünde unutulmaz gösteri! Damadı yerden yere vurdu!
Gelin ve damattan düğünde unutulmaz gösteri! Damadı yerden yere vurdu!Denizli’de judo antrenörlüğü yapan siyah kuşak sahibi gelin ile damat, nikah masasına judo kıyafetleriyle oturdu. İmzayı atmadan önce damadı yerden yere vuran gelin, davetlilere unutulmaz anlar yaşattı.
9.05.2022Yaşam
Süt ürünlerine zam var mı? Peynir ve tereyağa zam gelecek mi? Çiğ süt fiyatı ne kadar oldu?
Süt ürünlerine zam var mı? Peynir ve tereyağa zam gelecek mi? Çiğ süt fiyatı ne kadar oldu? Süt ürünlerine zam yapılacağı iddiaları gündemde! Süt ürünleri üreticileri süt zammının ardından peynir, yoğurt ve tereyağ gibi süt ürünlerine de zam olarak yansıyacağını belirtiyor. Peki, Süt ürünlerine zam var mı? Peynir ve tereyağa zam gelecek mi? Çiğ süt fiyatı ne kadar oldu? İşte Süt ürünlerine zammın detayları!
9.05.2022Ekonomi
Süt ürünlerine yüzde 30 zam yolda!
Süt ürünlerine yüzde 30 zam yolda!Yeni zam geliyor! Süt ve süt ürünlerinin fiyatı artacak. Ulusal Süt Konseyi (USK) çiğ süt fiyatını 15 Mayıs’tan itibaren geçerli olmak üzere 7,50 TL/Litre olarak belirledi. USK Başkanı Harun Çallı, bu zamla süt üreticisinin şu anki yem fiyatlarıyla az da olsa para kazanabileceği bir ortamın oluştuğunu kaydetti.
9.05.2022Ekonomi
Et fiyatlarına zam gelecek mi? Kırmızı et fiyatlarıyla ilgili yeni açıklama
Et fiyatlarına zam gelecek mi? Kırmızı et fiyatlarıyla ilgili yeni açıklamaSon günlerde et fiyatlarına yeni zam yapılacağına dair iddialar ortaya atıldı. Kırmızı et fiyatları ile ilgili açıklama yapıldı. Son haftalarda devreye giren ithalat lobisi besicileri, “Fiyat artacak, hayvanınızı kesmeyin” diyerek manipüle ediyor. Fiyat artışını tetikleyen bu duruma karşı sektör temsilcileri ise besicileri uyardı: “Hayvanınızı bekletmeyin, oyuna gelmeyin!”
8.05.2022Ekonomi
Çiğ süt fiyatı 2022! Ulusal süt konseyi süt fiyatı ne kadar oldu, süt ürünleri zamlanacak mı?
Çiğ süt fiyatı 2022! Ulusal süt konseyi süt fiyatı ne kadar oldu, süt ürünleri zamlanacak mı?Çiğ süt fiyatı arttı. Ulusal Süt Konseyi tarafından dün yapılan açıklamaya göre 1 Nisan'da litre başına 5.7 liraya yükseltilen soğutulmuş çiğ sütün tavsiye edilen satış fiyatı 15 Mayıs itibarıyla yüzde 31.6 artışla 7.5 liraya çıkarıldı. Peki, süt ürünleri zamlanacak mı?
6.05.2022Ekonomi
Süt fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Zam geldi
Süt fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Zam geldiSüt fiyatlarıyla ilgili son dakika kararı. Zam geldi. Ulusal Süt Konseyi, 15 Mayıs 2022'den itibaren geçerli olmak üzere soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatını (çiğ süt destek primi hariç) litre başına 7,50 lira olarak belirledi. İşte son dakika haberinin detayları...
5.05.2022Ekonomi
Paralar hesaplara yatırılıyor! 5 ödeme birden yapılıyor
Paralar hesaplara yatırılıyor! 5 ödeme birden yapılıyorYüz binlerce kişi bekliyordu. Destek ödemeleri vatandaşların banka hesaplarına yatırılmaya başladı. 5 ödeme birden yapılıyor. Güzel haberi Bakan Kirişci duyurdu. Tarım ve Orman Bakanı Kirişci yaptığı açıklamada, "1 milyar 602 milyon 683 bin 221 liralık destekleme ödemesini bugünden itibaren üreticilerimizin hesaplarına aktarmaya başlıyoruz. Üreten, alın ve akıl teri döken çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun." dedi.
22.04.2022Ekonomi
Süte zam mı geldi? Süt fiyatları ne kadar oldu? Peynir, tereyağ ve yoğurda zam gelecek mi?
Süte zam mı geldi? Süt fiyatları ne kadar oldu? Peynir, tereyağ ve yoğurda zam gelecek mi?Süt fiyatlarına zam! Ulusal Süt Konseyi (USK) duyurdu! 1 Nisan’dan itibaren geçerli olacak! Süt fiyatlarına yüzde 21,2 oranında zam geldi. Tüketici süte gelen zammın ne zaman geçerli olduğunu ve raflara yansıyıp yansımayacağını merak ediyor. Peki, Süt fiyatları ne kadar oldu? Süte fiyatları ne zaman geçerli olacak? Peynir, tereyağ ve yoğurda zam gelecek mi? İşte detaylar…
19.03.2022Ekonomi
Süt fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Resmen değişti, zam geldi
Süt fiyatlarıyla ilgili flaş karar! Resmen değişti, zam geldiSüt fiyatlarıyla ilgili flaş karar verildi. Resmen açıklandı. Fiyatlara zam geldi. Ulusal Süt Konseyi (USK) çiğ süt tavsiye fiyatında yüzde 21,2 oranında artışa gitti. 8 Aralık'ta 4,70 TL'ye yükseltilen çiğ süt fiyatı, 1 Nisan'dan itibaren geçerli olmak üzere 5,70 TL'ye çıktı. Çiğ sütteki bu artışın nisandan sonra tüketiciye de yansıması bekleniyor. İşte son dakika haberinin detayları...
18.03.2022Ekonomi
Süt desteği ile ilgili müjde! Destek primi arttı
Süt desteği ile ilgili müjde! Destek primi arttıTarım ve Orman Bakanlığı, çiğ süt destekleme prim miktarının 80 kuruş artırılarak 1 liraya yükseltildiğini duyurdu.
18.03.2022Ekonomi
Süt fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Zam sinyalini verdi, 8 liraya...
Süt fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Zam sinyalini verdi, 8 liraya...Süt fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama geldi. Kayseri Ticaret Borsası (KTB) Başkanı Recep Bağlamış, çiğ süt fiyatının artırılması gerektiğini söyledi. Başkan Bağlamış, sektörün çok sıkıntılı bir durumla karşı karşıya olduğuna dikkati çekerek, şunları söyledi: "Yem başta olmak üzere elektrik, mazot, ilaç, tohum, işçilik, veteriner hizmetleri gibi bütün maliyetlerimiz ciddi oranlarda artarken sürdürülemez fiyatlarla üretime devam etmemiz artık mümkün değildir. Üretime devam edebilmemiz ve damızlık hayvan kesimlerinin durması için ya sattığımız çiğ süt fiyatı 1,5 pariteye denk gelecek şekilde 8 liraya çıkarılacak ya da 'çiğ süt fiyatı artmasın' deniliyorsa ilgili pariteye denk gelecek şekilde yem fiyatında indirim yapılacak ki bütün üreticilerimiz bu fiyattan yem alabilsin."
16.03.2022Ekonomi
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Hemen kontrol edin, saat 18.00'den sonra...
Paralar banka hesaplarına yatırılıyor! Hemen kontrol edin, saat 18.00'den sonra...Paralar banka hesaplarına yatırılıyor. Ödemeler bugün başladı. Binlerce kişi bekliyordu. Hemen kontrol edin, tek parça halinde saat 18.00'den sonra ödemeler tamamlanacak. Aydın’da faaliyet gösteren üreticilerin beklediği çiğ süt destek ödemeleri başladı. 12 bin 859 yetiştiriciye toplam 16 milyon 538 bin 497 TL ödeme yapılacak.
25.02.2022Ekonomi
Hamilelikte kaçınmanız gereken 5 önemli beslenme hatası!
Hamilelikte kaçınmanız gereken 5 önemli beslenme hatası!Hamilelik döneminde anne adayının doğru beslenme alışkanlığı edinmesi, bu sürecin sağlıklı atlatılmasında kilit role sahip. Öyle ki anne karnındaki bebeğin gelişimini sağlıklı tamamlaması, annenin hamilelik dönemini sorunsuz geçirmesi, doğumun sağlıklı geçmesi ancak yeterli, dengeli ve kaliteli beslenmeyle sağlanabiliyor. Aslında sağlıklı beslenme programına hamilelik öncesinde başlanması çok daha doğru bir yaklaşım oluyor. Doğru beslenme alışkanlığı sayesinde; erken doğum, düşük doğum ağırlığı ve bebekte oluşabilecek pek çok önemli sağlık problemine karşı önlem alınabildiği gibi, anne adayında da diyabet, yüksek tansiyon, gebelik zehirlenmesi, kemik erimesi, obezite ve lohusalık depresyonu gibi ciddi komplikasyonlar engellenebiliyor.
22.02.2022Sağlık
Uzmanlardan kritik 'ölüm riski' uyarısı! Türkiye ilk sırada! Her üç saniyede bir kişi...
Uzmanlardan kritik 'ölüm riski' uyarısı! Türkiye ilk sırada! Her üç saniyede bir kişi...Uzmanlardan 'ölüm riski' uyarısı geldi. Türkiye ilk sırada yer alıyor. Kovid-19 sürecinde kullanımı daha da artan ve çoğunun gereksiz yere yazıldığını belirten uzmanlar, mevcut tüketimin sürmesi halinde 2050 yılında her üç saniyede bir kişinin 'antibiyotik direnci' nedeniyle yaşamını yitireceğini öngörüyor.
30.01.2022Sağlık
Elektrik ve doğal gaz kesintileri ile ilgili son dakika açıklaması! Ve belli oldu, temel gıda, ilaç...
Elektrik ve doğal gaz kesintileri ile ilgili son dakika açıklaması! Ve belli oldu, temel gıda, ilaç...Elektrik ve doğal gaz kesintileri ile ilgili flaş gelişme! Tüm vatandaşlar kesintiler ile ilgili yeni açıklamaları yakından takip ediyor. Evlerde kullanılan doğal gaz ve elektrik ile ilgili kesinti söz konusu olmayacak. Ancak sanayi kullanımında enerji kısıtlaması yaşanabileceği duyurulmuştu. Peki bu kısıtlama hangi sektörleri kapsıyor? Sanayiciye uygulanacak enerji kesintilerinden süt ve et ile ilaç sektörleri muaf oldu. Genel olarak çeşitli sektörlerde ise yapısal sorun oluşturmayacak düzenlemeler yapılıyor. İşe doğal gaz ve elektrik kesintileri ile ilgili son dakika gelişmeleri...
25.01.2022Ekonomi
Temel gıda ve ilaç sektörü ‘gaz’ kesmiyor
Temel gıda ve ilaç sektörü ‘gaz’ kesmiyorSanayiciye uygulanacak enerji kesintilerinden süt ve et ile ilaç sektörleri muaf oldu. Genel olarak çeşitli sektörlerde ise yapısal sorun oluşturmayacak düzenlemeler yapılıyor.
25.01.2022Ekonomi
Anne adaylarına enfeksiyon uyarısı
Anne adaylarına enfeksiyon uyarısıKadınlarda düşük yapma oranlarını etkileyen birçok faktör olduğunu söyleyen Mikrobiyolog Dr. İpek Ada Alver, sebebi bilinmeyen düşüklerin altındaki etkenin araştırılmayan enfeksiyonlar olduğuna dikkat çekti. İpek Ada Alver, “Düşük oluşumuna sebep olan pek çok mikroorganizma var. Bunların kimisi hijyen eksikliğinden, kimisi iyi pişmemiş etlerden ve pastörize edilmeyen sütlerden, kimisi de hayvan dışkısından geçebilmektedir” diyerek anne adaylarına uyarı ve önerilerde bulundu.
11.01.2022Sağlık
Yumurtaya zam! Fiyatı yüzde 66 arttı
Yumurtaya zam! Fiyatı yüzde 66 arttıGıda fiyatlarına gelen fahiş zamlar yumurtaya da yansıdı. Yıl boyunca fiyat artışı görülen yumurtaya yüzde 66 zam yapıldı. Kasım ayında fiyatı en çok artan ürünler arasında yer alan yumurta, en ucuz protein kaynağı olarak özellikle dar gelirli vatandaşın sofrasından eksik olmuyordu. Ancak yapılan zamlar alım gücü düşen vatandaşın yumurta tüketimini de etkiledi.
14.12.2021Ekonomi
Biraz insaf! Süt, üreticide 3 lira 30 kuruş, markette 18 lira...
Biraz insaf! Süt, üreticide 3 lira 30 kuruş, markette 18 lira...Süt ürünlerine zam geldi. günlerde sütün litre fiyatı marketlerde 18 lirayı buldu. Oysa üretici 3 lira 30 kuruşa satıyor. Çatalca'da süt üreticiliği yapan Recep Karataban, "Toptancı 3 liraya topluyor artık değerlendirip 10 lira ve üzeri insanlara acımadan satıyorlar" dedi.
11.12.2021Ekonomi
Fiyatlara 5 liradan 20 liraya kadar zam geldi...
Fiyatlara 5 liradan 20 liraya kadar zam geldi...Zam geldi, yeni fiyatlar belli oldu. Ulusal Süt Konseyi’nin çiğ süte yaptığı zam sonrasında süt ürünlerinde de 5 liradan 20 liraya kadar fiyat artışı yaşandı.
8.12.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Çiğ Süt ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki çiğ süt haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.