Borçlar Silinecek Mi

Borçlar Silinecek Mi

Son dakika borçlar silinecek mi haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan borçlar silinecek mi ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını borçlar silinecek mi haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Borçlar Silinecek Mi

haberleri sayfasında son dakika yaşanan borçlar silinecek mi gelişmeleri de dahil olmak üzere 39 borçlar silinecek mi haberi bulunmuştur. Tüm borçlar silinecek mi haberleri aşağıda listelenmiştir.
Borcu olanlara güzel haber! Sadece yüzde 10'unu ödeyin, son hafta...
Borcu olanlara güzel haber! Sadece yüzde 10'unu ödeyin, son hafta...Borcu olan yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Büyük fırsat! Başvuranlar sadece sadece yüzde 10'unu ödüyor. Son haftaya girildi. Vergi ve diğer bazı borçlar yapılandırılıyor. Yapılandırma imkanından yararlananlar faizlerin büyük kısmını ödemiyor. Yapılandırılan borçlar peşin veya taksitler halinde ödenebiliyor ve peşin ödemelerde hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90, idari para cezalarının aslından yüzde 25 indirim yapılıyor.
24.08.2021Ekonomi
Borcu olan milyonları ilgilendiriyor! Hemen e-Devlet'ten...
Borcu olan milyonları ilgilendiriyor! Hemen e-Devlet'ten...Milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Borç yapılandırması ile ilgili son dakika açıklaması geldi. Başvuru için son tarih 31 Ağustos olarak belirlendi. Borcunu yapılandırmak isteyenler bu tarihe kadar e-Devlet üzerinden müracaatta bulunabilecekler. Milyonlarca vatandaşı ve işvereni ilgilendiren 7326 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasında son başvuru tarihi 31 Ağustos. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı İsmail Yılmaz, prim, vergi borçları, matrah ve vergi artırımı, pişmanlıkla beyan, MTV, öğrenim ve katkı kredileri, trafik para cezaları konusunda kaçırılmaması gereken fırsatlara dikkat çekti.
4.08.2021Ekonomi
SGK borcu olanları ilgilendiriyor! Yapılandırma...
SGK borcu olanları ilgilendiriyor! Yapılandırma...Yapılandırma ile ilgili flaş açıklama! Bakan Selçuk duyurdu. SGK yüz binlerce kişinin borcunu yapılandırdı. Vatandaşlar yoğun talep gösterdi. 1 milyon 770 kişinin 90 milyar lirayı aşan borcu yapılandırıldı.
3.02.2021Ekonomi
Emeklilik ve borç için son fırsat!  Milyonları ilgilendiriyor...
Emeklilik ve borç için son fırsat! Milyonları ilgilendiriyor...Milyonlarca vatandaşı çok yakından ilgilendiriyor. Bugün son gün. Devlet tarafından sağlanan haktan faydalanmak isteyenlerin başvurularını mesai bitimine kadar yapması gerekiyor.
1.02.2021Ekonomi
Faizler siliniyor! Yarın son gün, başvurular internetten...
Faizler siliniyor! Yarın son gün, başvurular internetten...Borcu olan milyonları ilgilendiriyor. Yarın son gün. Başvuranlar yararlanabiliyor. Faizlerin yüzde 90'ı siliniyor. 18 ay vade imkanı da sunuluyor. Vatandaşların merakla beklediği vergi yapılandırması başvuru sürecinde sona gelindi. Fakat birçok kişi yapılandırma sürecinin ne zaman biteceğini bilmiyor Vatandaşlar tarafından vergi yapılandırma başvurusu ne zaman bitiyor sorusuna cevap aranıyor. Vergi borcu yapılandırma başvurusu için son gün 1 Şubat 2021 olarak belirlendi. Peki, vergi borcu yapılandırma nasıl yapılır? Vergi yapılandırma tekrar uzatılacak mı? İşte vergi yapılandırma başvurusu 2021 ile ilgili son dakika gelişmeleri...
31.01.2021Ekonomi
Borçlar siliniyor! Resmiyet kazandı, hemen başvurun
Borçlar siliniyor! Resmiyet kazandı, hemen başvurunBorcu olan vatandaşlar uzun süredir borç yapılandırması bekliyordu. Yapılandırma haberi ile sevinenler hangi borçların yapılandırıldığını merak ediyor. İsteyenler borcunu yapılandırabilecekken, isteyenler de dondurma hakkından yararlanabilecek. SGK prim borcu olanlar için güzel bir gelişme yaşandı. SGK dondurma ve borç silme işleminin otomatik olarak yapılacağı duyuruldu. Ödemelerin ise 31 Ocak 2021 tarihine kadar yapılması gerekiyor.
23.11.2020Ekonomi
Borcu olana iyi haber! Faizler siliniyor, yüzde 90 indirim yapılıyor, son gün...
Borcu olana iyi haber! Faizler siliniyor, yüzde 90 indirim yapılıyor, son gün...Borcu olan vatandaşla uzun süredir bekliyordu. Sevindiren haber geldi. Yüzde 90 indirim yapılıyor. Faizler siliniyor. Borç yapılandırması başladı. Şimdi birçok kişi hangi borçların yapılandırma kapsamına girip girmeyeceğini merak ediyor. SGK prim borçlarından KYK borçlarına kadar devlete olan borçlar yapılandırılabilecek. Borç yapılandırması yapılırken bazı borçlarda indirim yapılırken bazı borçların ise faizleri tamamen silinecek. Yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşların şubat ayına kadar ilk taksit ödemesini yapması gerekiyor. Borç yapılandırması ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde...
19.11.2020Ekonomi
İşsizse 10 maaş! Şartları ise...
İşsizse 10 maaş! Şartları ise...Bugünlerde işsizlik sigortası fonu tartışılıyor...
11.04.2015Ekonomi
KYK borçları silindi mi? KYK borçlarının silinmesi Resmi Gazete'de yayınlandı mı, faizleri ne zaman silinecek?
KYK borçları silindi mi? KYK borçlarının silinmesi Resmi Gazete'de yayınlandı mı, faizleri ne zaman silinecek?KYK borç faizlerinin de yer aldığı 52 maddelik torba yasa teklifi TBMM'de kabul edildi. 2 bin liranın altında icra takibindeki borçlar tasfiye edilecek. Peki, KYK borçları silindi mi? Peki, KYK borçlarının silinmesi Resmi Gazete'de yayınlandı mı, faizleri ne zaman silinecek?
4.11.2022Gündem
İcralık borçlar için devlet desteği var mı? Dar gelirliye destek başvurusu ne zaman yapılacak? Kimlerin borçları silinecek?
İcralık borçlar için devlet desteği var mı? Dar gelirliye destek başvurusu ne zaman yapılacak? Kimlerin borçları silinecek? Milyonları ilgilendiriyor! Dar gelirliye destek paketi geliyor! İcra ve haciz sorunu çözmek için Hazine ve Maliye Bakanlığı harekete geçti. Dar gelirli vatandaşların borçları için iki paket devreye alınacak. Elektrik, su, doğalgaz, telefon borçlarını devlet üstlenecek. Peki, Dar gelirliye destek başvurusu ne zaman yapılacak? İcralık borçlar için devlet desteği var mı? İcralık borçlar siliniyor mu? İcralık dosyalara af mı geliyor? Elektrik, su, doğalgaz ve telefon borçları silenecek mi? İşte detaylar…
25.08.2022Ekonomi
KYK faizleri ne zaman silinecek? KYK borçları ile ilgili karar ne zaman Resmi Gazete’de yayımlanacak?
KYK faizleri ne zaman silinecek? KYK borçları ile ilgili karar ne zaman Resmi Gazete’de yayımlanacak? Üniversiteden mezun olanların KYK borçları ile ilgili düzenleme bekleniyor! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat açıkladığı müjdeli karar 3 milyonu aşkın genci ilgilendiriyor. Öğrenim kredisi borçlularından faiz ve enflasyona farkı alınmayacak. Yalnızca ana para ödemesinin yapılacağı yeni düzenlemenin ne zaman Resmi Gazete’de yayımlanacağı da pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki, KYK borçları silinecek mi? KYK borçlarının faizleri ne zaman silinecek? KYK borçları ile ilgili karar ne zaman Resmi Gazete’de yayımlanacak? İşte detaylar…
19.08.2022Ekonomi
GSS borcu ne zaman silinecek? GSS borçları nasıl silinecek? GSS borçları silindi mi?
GSS borcu ne zaman silinecek? GSS borçları nasıl silinecek? GSS borçları silindi mi? Milyonları ilgilendiriyor! GSS borcu olanlar için müjde! Resmi Gazete'de yayımlandı. 10 bin TL’nin altında olan borçlar siliniyor! GSS borcu olanlar için en önemli şart ise borcun 31 Aralık 2021 tarihine kadar tahsil edilmemiş olması. Peki, GSS prim borcu nedir? GSS borcu ne zaman silinecek? GSS borçları silindi mi? GSS borç sorgulama nasıl yapılır? İşte detaylar…
SGK resmen duyurdu! Milyonları ilgilendiriyor, saatler kaldı...
SGK resmen duyurdu! Milyonları ilgilendiriyor, saatler kaldı...Yapılandırma ile ilgili flaş açıklama! Borcu olan çok sayıda kişiyi kapsıyor. Yapılandırma imkanından yararlanan vatandaşlar borçlarından kurtulup rahat bir nefes alıyor. Bugün başvuru için son gün. Saat 23.59'a kadar başvuru yapılabilecek. Yapılandırma kapsamındaki alacaklar, gecikme cezası ve gecikme zammı yerine Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi Değişim Oranı) üzerinden hesaplanıyor. Bu hesaplama üzerinden peşin ödeme yapılırsa gecikme cezası ve gecikme zammının yüzde 90’ı siliniyor. Taksitle de ödeme yapılabiliyor. Bağ-kurlu olanlar yapılandırmadan yararlandığı takdirde erken emeklilik imkanına sahip oluyor. Yapılandırma ile ilgili vatandaşların kafasında birçok soru işareti bulunuyor. İşte yapılandırma ile ilgili sorular ve yanıtları...
30.09.2021Ekonomi
Emeklilik fırsatı! Son gün yarın, bankalar kredi de veriyor...
Emeklilik fırsatı! Son gün yarın, bankalar kredi de veriyor...Borcu olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Yüzde 90'ı siliniyor, son gün 30 Eyül (yarın). Yapılandırma kapsamındaki alacaklar, gecikme cezası ve gecikme zammı yerine Yİ-ÜFE (Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi Değişim Oranı) üzerinden hesaplanıyor. Bu hesaplama üzerinden peşin ödeme yapılırsa gecikme cezası ve gecikme zammının yüzde 90’ı siliniyor. Yok, iki taksitle borç ödenirse, bu sefer Yİ-ÜFE üzerinden hesaplanan ceza ve zammın yüzde 50’si siliniyor. Bundan yararlanmak için de ilk taksitin 30 Kasım’da ödenmesi gerekiyor. Bağ-Kur’lara, daha önce durdurulan hizmet sürelerini canlandırma imkânı tanınıyor ki, bu da erken emeklilik anlamına geliyor.
29.09.2021Ekonomi
Faiz, zam ve cezalar siliniyor! e-Devlet'ten kontrol edin, o tarihe kadar...
Faiz, zam ve cezalar siliniyor! e-Devlet'ten kontrol edin, o tarihe kadar...Borcu olan yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor. Fırsat hala devam ediyor. Detayları e-Devlet üzerinden öğrenmek mümkün. Sosyal güvenlik Kurumu (SGK) tarafından otomatik olarak yapıldı. Faizler, zam ve cezalar silindi. Yapılandırmadan yararlanmayan vatandaşlar için fırsat hala devam ediyor. Borçlar küçük taksitler halinde ödeniyor. Otomatik olarak yapıldı. 30 Nisan'a kadar ödeme işlemine başlayanlar faiz ödemelerinden kurtulacak. Genel sağlık sigortası (GSS) prim borcundan kurtulma fırsatı devam ediyor. Mart sonuna kadar gelir testine girerek ödeme gücü olmadığını belgeleyenlerin ise borcu tümüyle silinecek. Ödeme gücü olanlar ise anaparayı nisan sonuna kadar ödediklerinde gecikme faizi ve cezalarından kurtulacaklar.
11.02.2021Ekonomi
Borcu olan herkesi ilgilendiriyor! Son 3 gün...
Borcu olan herkesi ilgilendiriyor! Son 3 gün...Milyonlarca kişi için güzel haber. Borcu olan vatandaşlar uzun süre yapılandırma bekledi. Borç yapılandırması ile vatandaşlara ödeme kolaylığı sağlandı. Faiz ödemelerinde yüzde 90'a kadar indirim yapılıyor. Yapılandırmanın hayata geçirilmesinin ardından vatandaşlar borçlarını yapılandırabilmek için yoğun talepte bulundu. KYK öğrenim kredisi, Trafik cezaları, MTV, vergi borcu gibi birçok borcun 18 taksite varan fırsatlarla ödenmesini sağlayan bu kanunla ilgili yapılan açıklamada başvuruların 31 Aralık tarihine kadar alınacağı ifade edilmişti. Öte yandan vatandaşlar elektronik ortam üzerinden işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Peki, KYK öğrenim kredisi, Trafik cezaları, MTV, vergi borcu yapılandırma nasıl yapılır? 2020 Borç yapılandırma başvuruları ne zamana kadar devam edecek?
29.12.2020Ekonomi
Kredi borcu olanlara müjde! Ve resmen başladı, faizleri siliniyor! İşte KYK yapılandırma süreci!
Kredi borcu olanlara müjde! Ve resmen başladı, faizleri siliniyor! İşte KYK yapılandırma süreci!Milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. Kredi borcu olanlara müjde geldi ve başladı. Faizlerin yüzde 90'ı siliniyor. Tarihler tek tek açıklandı. KYK ve öğrenim kredisi borcu olanlar internetten başvurabilecek. Öğrenim kredisi, prim, emlak, taşıtlar vergisi, trafik cezası gibi birçok kalemde bulunan 4 milyon vatandaşın beklediği yapılandırma fırsatı geçtiğimiz ay başladı. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yaklaşık 5 milyon öğrenciden 300 bini borcu yüzünden yasal takibe takılınca, borç yapılandırma detayları yakından takip ediliyor. KYK borç yapılandırma nasıl, nereden yapılır?
14.12.2020Eğitim
Kredi borcu olanlara müjde! Resmen kabul edildi, artık...
Kredi borcu olanlara müjde! Resmen kabul edildi, artık...Milyonlar bekliyordu ve resmen kabul edildi. Kredi borcu olanlara müjde geldi. Meclis'te resmen kabul edilen düzenleme ile yaklaşık 5 milyon gencin öğrenim kredisi borcu yapılandırılacak. İsteyen borcunu küçük bir farkla ocakta kapatacak, isteyen 36 ayda 18 taksitle ödeyecek. Yapılandırma başvurularının internet üzerinden de yapılması mümkün olacak. Yapılandırılan öğrenim kredisinin tamamı ocakta peşin ödenirse, anaparaya eklenecek enflasyon farkının sadece yüzde 10’u alınacak. Farkın yüzde 90’ı silinecek. Borç ikinci taksit süresinde kapatılırsa enflasyon farkının sadece yarısı tahsil edilecek.
14.11.2020Ekonomi
Vergi affı çıktı mı? Meclis’te onaylanarak Resmi Gazete’de yayımlandı mı?
Vergi affı çıktı mı? Meclis’te onaylanarak Resmi Gazete’de yayımlandı mı?TBMM Genel Kurulunda, borç yapılandırması ve istihdam teşvikine ilişkin düzenlemeleri de içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, MTV, ÖTV, tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borçları, çiftçilerin Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçları, orman köylülerinin kullandığı krediler yapılandırılacak. Peki, Vergi affı çıktı mı? Vergi affı Resmi Gazete’de onaylandı mı? Vergi affı yürürlüğe girdi mi?
13.11.2020Gündem
SGK, SSK’lı, BAĞ-KUR’lu GSS'li milyonlara müjde!
SGK, SSK’lı, BAĞ-KUR’lu GSS'li milyonlara müjde!Milyonlarca kişiye güzel haber! Af geliyor. Yapılandırma kapsamına alınıyor. Yıl sonuna kadar başvurarak bu haktan faydalanmak mümkün. SGK'ya borcu olanlar herkes merak ediyor. 'Sigorta primlerine af geliyormuş, bizi de kapsıyor mu, nasıl yararlanacağız?’ gibi çokça soru geliyor. Bağ-Kur’lusu da soruyor, isteğe bağlı sigorta yaptıranlar da, işverenler de, ev hizmetlerinde çalışan da; soruyor. Doğru; bir af var, aslında af değil de yeniden yapılandırma demek daha doğru olur. Kritik tarih ise 31 Ağustos 2020. Bu tarihe kadar olan borçlar yapılandırma kapsamında olacak.
5.11.2020Ekonomi
Vergi yapılandırma ne zaman? SGK ve KYK yapılandırma nasıl olacak?
Vergi yapılandırma ne zaman? SGK ve KYK yapılandırma nasıl olacak?Koronavirüsün etkilerini azaltmak için hükümet tarihin en kapsamlı vergi yapılandırmasını başlattı. Vergi affı olarak da nitelendirilen vergi yapılandırmada Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, KDV, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, tüm idari para cezaları ve KYK borçları da yapılandırma kapsamında olacak. Milyonlarca kişi yapılandırma başvurularının ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki, Vergi yapılandırma ne zaman? SGK ve KYK yapılandırma nasıl olacak? Yapılandırma Resmi Gazete'de yayınlandı mı? İşte vergi yapılandırma ile ilgili tüm detaylar...
30.10.2020Ekonomi
KYK borcu ertelenecek mi? KYK öğrenim kredisi borcu silinecek mi? Öğrenim kredisi faiz affı olacak mı?
KYK borcu ertelenecek mi? KYK öğrenim kredisi borcu silinecek mi? Öğrenim kredisi faiz affı olacak mı?Öğrenim kredisi borcu olan üniversite mezunlarının sayısı milyonları buluyor. Yıllardır ödenmeyen borçlar mezuniyetten sonra pek çok kişinin karşısına katlanarak çıkıyor. KYK öğrenim kredisi borçlarının silineceği iddiaları corona virüs sürecinde yeniden gündeme geldi. Corona virüs nedeniyle KYK borçlarının ödenmesinde zorluk çekenler ya KYK borçlarının silinmesini ya da öğrenim kredisi borçlarının taksitlerini ertelenmesini istiyor. Peki, KYK borcu ertelenecek mi? KYK öğrenim kredisi borcu silinecek mi? KYK öğrenim kredisi ne zaman gündeme gelecek? KYK öğrenim kredisi borcu erken ödeme indirimi var mı? Öğrenim kredisinde faiz affı olacak mı? İşte KYK öğrenim kredisi borcu erteleme ve öğrenim kredisi affı ile ilgili merak edilen her şey....
27.05.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Borçlar Silinecek Mi ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki borçlar silinecek mi haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.