Borç Kapatma

Borç Kapatma

Son dakika borç kapatma haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan borç kapatma ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını borç kapatma haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Borç Kapatma

haberleri sayfasında son dakika yaşanan borç kapatma gelişmeleri de dahil olmak üzere 141 borç kapatma haberi bulunmuştur. Tüm borç kapatma haberleri aşağıda listelenmiştir.
Bakan Özhaseki açıkladı! TOKİ'de yüzde 25 indirim
Bakan Özhaseki açıkladı! TOKİ'de yüzde 25 indirimÇevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Özhaseki “TOKİ’den konut ve iş yeri alan vatandaşlarımız, kalan borçlarını peşin ödemek isterlerse yüzde 25 oranında indirimden faydalanabilecek" ifadelerini kullandı.
14.09.2023Ekonomi
Kredi kartı borcunun asgari tutarını ödeyenler dikkat! Ödeme miktarını arttırın
Kredi kartı borcunun asgari tutarını ödeyenler dikkat! Ödeme miktarını arttırınGünümüz şartlarında neredeyse herkesin kredi, kredi kartı ya da banka dışı borcu bulunuyor. Kullanım kolaylığı ve taksit olanakları nedeniyle vatandaşlar kredi kartlarını tüm harcamaları için kullanıyor. Ancak kart borçlarının tamamını kapatmak her zaman mümkün olmuyor. Üst üste ödenemeyen kredi kartı ekstreleri zamanla ödenemez duruma geliyor. Bu noktada tüketici kredileri devreye giriyor. Kart borçları ve diğer giderler için çekilen krediler kişinin ödeme güçlüğü çekmesine yol açarsa borçlar içinden çıkılamaz bir nokyaya geliyor. Peki birikmiş borçlardan kurtulmak mümküm mü? Borcu olanlar nasıl bir yol izlemeli?
22.09.2022Ekonomi
TOKİ’nin indirim kampanyası ile ilgili açıklama!
TOKİ’nin indirim kampanyası ile ilgili açıklama!Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) 'borcunu erken ödeyene yüzde 22 indirim’ kampanyasından 26 bin 306 kişi yararlandı. Kampanyadan yararlananların yüzde 81,12’si borçlarını kişisel tasarrufları ile kapattı.
20.04.2022Ekonomi
Kredi - kredi kartı kullananlar dikkat! Banka borçları ile ilgili flaş detay, hemen...
Kredi - kredi kartı kullananlar dikkat! Banka borçları ile ilgili flaş detay, hemen...Kredi, kredi kartı borcu olanları çok yakından ilgilendiriyor. Sadece banka borçları değil aynı zamanda banka dışındaki tüm borçları da kapsıyor. Günümüz şartlarında neredeyse herkesin ya kredi ya da birikmiş kredi kartı borcu bulunuyor. Enflasyondaki artış vatandaşların alım gücünü olumsuz olarak etkilerken, kredi kartı kullanım oranları da giderek artıyor. Ancak kart borçlarının tamamının ödenmemesi durumunda kişi faiz yükü ile karşı karşıya kalıyor. Bu durumda ilk yapılan yeni bir kredi kartı başvurusu yapmak veya banka kredisi kullanmak oluyor. İlk etapta borç sorunu çözülse de kullanılan kredi ve kredi kartı ödemelerinin toplamı kişinin aylık geliri ile karşılayamayacağı noktaya ulaştığında, yeniden birikmiş borçlar oluşuyor. Bu durum kişiyi finansal olduğu kadar psikolojik olarak da etkiliyor. Peki böyle bir durumda nasıl bir yol izlemek gerekiyor? Hem ekonomik hem de psikolojik olarak borcun etkisinden kurtulmak mümkün mü? İşte yapılması gerekenler...
1.04.2022Ekonomi
Borcu olanlar dikkat! Yüz binlerce kişi aynı durumda, hemen...
Borcu olanlar dikkat! Yüz binlerce kişi aynı durumda, hemen...Borcu olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Günümüz şartlarında neredeyse herkesin ya kredi ya kredi kartı ya da banka dışı borçları bulunuyor. Borç miktarı arttıkça ödeme güçlüğü de artıyor. Özellikle banka borçlarının zamanında ödenmesi büyük önem taşıyor. Çünkü ödemelerde yaşanan gecikmeler kişiye faiz yükü olarak geri dönüyor. En çok kredi kartı borçları vatandaşları zorluyor. Çeşitli giderler için nakit miktarının yeterli olmaması kredi kartlarının kullanılmasına neden oluyor. Kişinin ödeme güçlüğünün başladığı noktada ise krediler 'kurtarıcı' olarak devreye giriyor. Ancak kredi ödemelerinde yaşanan aksamalar, kart limitlerinin dolması, eşe-dosta borçlanmayla sonuçlanıyor ve borç miktarı içinden çıkılamaz bir duruma geliyor. Ancak hiçbir şey çözümsüz değil. Doğru adımlarla büyük borçların üstesinden gelmek mümkün. İşte borcu olanların adım adım uygulaması gereken yol haritası...
10.03.2022Ekonomi
Kredi- kredi kartı borcu, işten çıkarılma, iflas... Hepsi için geçerli, hemen yapmanız gereken...
Kredi- kredi kartı borcu, işten çıkarılma, iflas... Hepsi için geçerli, hemen yapmanız gereken...Kredi kullanımı, borcu olana ya da nakit ihtiyacı olan herkesin ilk başvurduğu çözüm yollarından biri. Günümüz şartlarında pek çok kişinin ya kredi -kredi kartı borcu ya da kişisel borçları bulunuyor. Özellikle ani ortaya çıkan finansal krizler kişilerin çözüm bulma noktasında en çok sorun yaşadığı ekonomik durumlar arasında yer alıyor. İşten çıkarılma, iflas, döviz borcu olup da kurdaki ani artış sonucu kefaletlerinin döviz cinsinde yetmemesi gibi ani gelişen ekonomik krizler çözümsüz değil. Doğru strateji ile tüm borçları kapatmak mümkün. İşte kredi-kredi kartı borcu olan, işten çıkarıldığı için gelir kaybına uğrayan, iflas eden ya da döviz cinsinden borcu olanların yapması gerekenler....
27.01.2022Ekonomi
Kredi ve kredi kartı borcu olanlara güzel haber! PTT'den büyük destek
Kredi ve kredi kartı borcu olanlara güzel haber! PTT'den büyük destekKredi ve kredi kartı borcu olanlarla ilgili son dakika açıklaması! Kredi, KMH ve kredi kartı borcu olanlara PTT'den büyük destek geldi. Bankalara kredi kartı ve KMH borcu olanlara yönelik PTT'den en uygun borç kapatma kredisi sunulmaya başladı. 36 ay vade seçenekleri ve düşük faiz oranları ile borcunu ödemekte zorlanan tüm emeklilere finansman desteği sağlanacak. Emeklilere Borç Transferi Kredisi kapsamında, ayrıca birçok bankacılık işlemi için Aktif Bank aracılığıyla birçok avantaj sunuluyor.
18.12.2021Ekonomi
Kredi kartı borcu olanlar dikkat! Flaş açıklama, hemen...
Kredi kartı borcu olanlar dikkat! Flaş açıklama, hemen...Günümüz şartlarında kredi kartı kullanmayan ya da borcu olmayan çok az kişi bulunuyor. Pek çok kişi harcamalarını kredi kartı ile yapıyor. Sonrasında yaşanan ödeme zorlukları nedeni ile kapatılamayan borçlar için yeni bir adım atılarak kredi kullanımı yoluna gidiliyor. Borcu olan, kredi kartı limiti dolan ve kredi kullanmayı planlayanları çok yakından ilgilendiriyor. Yapılması gerekenler tek tek açıklandı.
2.12.2021Uzmana Sor
Kredi kartı borcu olanlar dikkat! Faiz ödemeyin, limitiniz...
Kredi kartı borcu olanlar dikkat! Faiz ödemeyin, limitiniz...Kredi kartı kullanan milyonları ilgilendiriyor. Pek çok kişi kredi kartının sadece asgari tutarını ödüyor. Sonrasında kredi kartının kullanılmaya devam edilmesi ile kredi kartı borcu bir türlü kapanmıyor. Asgari tutar ödenmeye devam edildiği sürece de borç miktarı her geçen gün artıyor. Bir süre sonra da içinde çıkılamaz bir duruma gelebiliyor. Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan kişiler için bankalar bazı kolaylıklar sağlıyor. İşte kredi kartı borcundan kurtulmak için yapılması gerekenler...
12.07.2021Ekonomi
Kredi çeken herkesi ilgilendiriyor! Yüzde 40...
Kredi çeken herkesi ilgilendiriyor! Yüzde 40...Kredi çeken, kredi kartı kullanan, emeklilik hayali kuran milyonlarca kişiyi ilgilendiriyor. Detaylarıyla tek tek açıklandı. Yüzde 40'ı geçmesin... Herkes güzel bir yaşamın hayalini kurar. Ancak bunun için erken yaşta atılması gereken bazı adımlar var. Finansal olarak sıkıntı yaşamamak için bu ayrıntılara önem gösterilmeli. Kredi çekerken, ev alırken, borç öderken, kredi kartı kullanırken herkesin dikkat etmesi gereken noktalar bulunuyor. 20'li yaşlardan 80'li yaşlara kadar sağlıklı finansal alışkanlıklar kazanmak için neler yapmalısınız? İşte çok önemli parasal öneriler...
4.02.2021Ekonomi
Kredi, kredi kartı, nakit avans... Borcu olan herkes için geçerli! Kurtulun...
Kredi, kredi kartı, nakit avans... Borcu olan herkes için geçerli! Kurtulun...Borcu olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Günümüz şartlarında burcu olmayan kişi sayısı yok denecek kadar az. Bankalara çeşitli sebeplerle borcu olan vatandaşlar bu borçlarını nasıl kapatabileceklerini araştırıyor. Çoğu zaman bir borcu başka bir borçla ödeme yoluna gidiliyor. İçine girilen kısır döngüden çıkmak ise pek kolay olmuyor. Peki ev kredisi, araba kredisi, ihtiyaç kredisi, kredi kartı borcu olan kişiler nasıl bir yol izlemeli. Borçları kapatmak ya da ödenebilir hale getirmek mümkün. İşte yapmanız gerekenler…
21.01.2021Ekonomi
Kredi ve kredi kartı borcu olan herkesi ilgilendiriyor!
Kredi ve kredi kartı borcu olan herkesi ilgilendiriyor!Nakit ihtiyacı olan herkesin aklına öncelikle kredi ve kredi kullanımı geliyor. Hemen herkes kredi kartı kullanıyor. Özellikle pandemi sürecinde kredi kartı kullanımı bir hayli arttı. Salgının ekonomik olarak vatandaşları olumsuz etkilemesi de kredi ve kredi kartı kullanımını arttırdı. Bankalara olan borcu aylık ödeyebileceğinin üzerinde olan vatandaşlar ise kredi ve kredi kartı borçlarını nasıl kapatabileceklerini araştırıyor. Bankalar bu noktada borçlu vatandaşa ödeme kolaylığı sağlıyor. Birikmiş borçlar için vadelendirme ya da tek hesapta yapılandırma imkanı sunuluyor. Birikmiş kredi kartı borçlarından kurtulmak isteyen ve en azından zaman kazanmak isteyen vatandaşlar bankaların kendilerine tanıdıkları kredi kartı yapılandırma hakkı mevzusunda araştırma yapmaya başladılar. Hangi bankada, hangi olanaklarla kredi kartı yapılandırması yapılıyor? Hangi banka kredi kartı borçlarını taksite bölerek ödeme ihtimali sağlıyor?
14.12.2020Ekonomi
TOKİ indirim kampanyası ne zaman? TOKİ ikinci indirim kampanyası 2020
TOKİ indirim kampanyası ne zaman? TOKİ ikinci indirim kampanyası 2020Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, TOKİ'den ev sahibi olanlar için geçtiğimiz günlerde bir duyuru paylaştı. Kurum’un Twitter üzerinden yaptığı açıklamaya göre, TOKİ'den ev sahibi olan ve ödemeleri devam eden vatandaşlara borçlarını kapatmaları halinde yüzde 20 indirim yapılacak. TOKİ indirim kampanyası açıklamasının ardından, TOKİ indirimi hakkında yapılan araştırmalar da arttı. TOKİ indirim kampanyası ne zaman başlar?
9.10.2020Gündem
TOKİ borç kapatma indirimi yapılacak! TOKİ borç kapatma kampanyası nedir, nasıl yararlanır, ne zaman başlıyor?
TOKİ borç kapatma indirimi yapılacak! TOKİ borç kapatma kampanyası nedir, nasıl yararlanır, ne zaman başlıyor?Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) vatandaşı ev sahibi yapmaya devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından, TOKİ ile ev sahibi olanlara yönelik yeni indirim kampanyası yapılacağını duyurdu. Bakan Kurum’un, "TOKİ'den ev sahibi olan ve ödemeleri devam eden vatandaşlarımıza borçlarını kapatmaları halinde yüzde 20 indirim yapıyoruz.’’ İfadelerini kullanmasının ardından borç kapatma hakkında araştırmalar da arttı.
6.10.2020Gündem
TOKİ borcu olana güzel haber! Bugün başladı
TOKİ borcu olana güzel haber! Bugün başladıToplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yapılacak yüzde 22 indirim kampanyasına başvurular bugün başladı.
21.03.2019Ekonomi
Kredi borcu ödenmezse ne olur?
Kredi borcu ödenmezse ne olur?Binlerce kişi ihtiyaçlarını gidermek için bankalardan kredi kullanıyor. Ev, araç almak ya da başka bir borcu kapatmak için kullanılan kredilerin ödenememesi durumunda bankaların faiz uygulamaları nasıl oluyor? Haciz geliyor mu? Ödenemeyen krediler sonrası yaşanan süreci sizler için araştırdık.
7.02.2019Ekonomi
Milyonları ilgilendiriyor! Bir müjdeli haber daha geldi
Milyonları ilgilendiriyor! Bir müjdeli haber daha geldiZiraat Bankası'nın kart borcunu kapatma kredisinin Kredili Mevduat Hesabı’nı (KMH) da kapsadığı belirtiliyor. Bundan yararlanmak için ise maaşı Ziraat’e taşımak gerekiyor. İşte ayrıntılar...
12.01.2019Ekonomi
Borcu olanlara bankalardan müjde!
Borcu olanlara bankalardan müjde!Bankalar, birden fazla yere olan borcunuzu artık tek elde toplamanıza imkan sağlıyor. 'Borç Transferi Kredisi' borçların tek elde toplanmasını sağlıyor
28.02.2017Ekonomi
Emlak Konut tarihi kampanyasını 4 ay uzattı
Emlak Konut tarihi kampanyasını 4 ay uzattıEmlak Konut GYO, konut satışlarını canlandırmak için ağustosta başlattığı 1a ylık tarihi kampanyayı 4 ay daha uzattı . Geçmişe dönük borçların kapatılması için başlatılan yüzde 20 indirim seçeneği ise 30 Eylül’e kadar sürecek
30.08.2016Ekonomi
Düğün sezonunda çeyrek altın fiyatları nasıl olacak?
Düğün sezonunda çeyrek altın fiyatları nasıl olacak?Altın fiyatları düğün sezonunda ne kadar yüksek olursa vatandaşlar o kadar sıkıntıya düşer. Altın fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak bütçemizi kolayca yönetmemizi sağlar. Altın fiyatları hakkında bilgiyi internet üzerinden sağlamak mümkündür.
29.09.2021Gündem
Borç kapatma kampanyasına rekor başvuru
Borç kapatma kampanyasına rekor başvuruTOKİ'nin yüzde 20 indirim kampanyası rekor başvuruyla tamamlandı.
22.04.2015Arşiv
Kart sahipleri bu uyarıya dikkat!
Kart sahipleri bu uyarıya dikkat!TÜDER Başkanı Ağaoğlu, "Başka bankaların ATM'sini kullanmadan önce iki kere düşünün" uyarısında bulundu.
30.07.2014Ekonomi
Kartını kapattırmak isteyenler dikkat!
Kartını kapattırmak isteyenler dikkat!Bankalar, kartını kapattırmak isteyen müşterilerinden ceza niteliğinde “Borç Kapama Ücreti” almaya başladı.
7.04.2014Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Borç Kapatma ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki borç kapatma haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.