Bm Genel Kurulu

Bm Genel Kurulu

Son dakika BM GENEL KURULU haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan BM GENEL KURULU ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını BM GENEL KURULU haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bm Genel Kurulu

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bm genel kurulu gelişmeleri de dahil olmak üzere 469 bm genel kurulu haberi bulunmuştur. Tüm bm genel kurulu haberleri aşağıda listelenmiştir.
BMGK'nın 5 yeni geçici üyesi belli oldu!
BMGK'nın 5 yeni geçici üyesi belli oldu!Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi'nin 5 geçici üyesini belirlemek için BM Genel Kurulu’nda yapılan seçimde Ekvador, Japonya, Malta, Mozambik ve İsviçre, Konsey'in yeni üyeleri oldu. İsviçre tarihinde ilk kez BM Güvenlik Konseyi'ndeki 15 ülke arasında yer aldı.
9.06.2022Dünya
Bakan Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü!
Bakan Çavuşoğlu BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü!Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD temasları dahilinde Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres ile bir araya geldi.
18.05.2022Siyaset
BM’de dünya liderlerine 'dinozor' şoku! Kürsüye çıkıp uyardı
BM’de dünya liderlerine 'dinozor' şoku! Kürsüye çıkıp uyardıBM Genel Kurulu, iklim değişikliğine dikkat çekmek için ilginç bir yöntem kullandı. Kürsüye çıkan dinozor dünya liderlerine, ‘insan türünün yok oluşa doğru giderken iklim değişikliğine ağır etkileri olan fosil yakıtlara milyarlarca para harcadığı’ mesajını verdi.
28.10.2021Dünya
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dünyaya seslendi
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu dünyaya seslendiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu Filistin oturumunda açıklamalarda bulundu. İsrail'in Filistin topraklarındaki işgalini sona erdirmek için uluslararası toplumun seferber edilmesi gerektiğini belirten Bakan Çavuşoğlu, çözümün yol haritasını dünyaya tane tane anlattı. Ayrıca Bakan Çavuşoğlu, BMGK'nın sorumluluklarını yerine getiremediğini söyleyip "Adaletsizlik karşısında sessiz kalmak, işlenen suça ortak olmakla aynı şeydir. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır." dedi.
20.05.2021Gündem
BM Genel Kurulu toplandı! 'Çatışmalar derhal durmalı'
BM Genel Kurulu toplandı! 'Çatışmalar derhal durmalı'BM Genel Sekreteri Antonio Guterres, "Yeryüzünde bir cehennem varsa o da Gazze'deki çocukların hayatlarıdır. Çatışmalar derhal durmalı." dedi. BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır ise, "Filistinlilerin Şeyh Cerrah'da evlerinden tahliye edilmesi uluslararası hukuka göre savaş suçu teşkil edebilir." ifadesini kullandı.
20.05.2021Dünya
Birleşmiş Milletler'den Rusya'ya büyük şok! Tüm askerlerini geri çekecek...
Birleşmiş Milletler'den Rusya'ya büyük şok! Tüm askerlerini geri çekecek...Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Rusya'nın tüm askeri güçlerini Kırım'dan bir an önce çekmesi ve "Ukrayna topraklarında geçici işgaline gecikmeden son vermesi" çağrısında bulunan bir kararı kabul etti.
8.12.2020Dünya
BM’den Trump’a Kudüs tokadı
BM’den Trump’a Kudüs tokadıBM Genel Kurulu’nda ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan eden kararını geçersiz kılacak tasarı ele alındı. Tasarı 9’a karşı 128 oyla kabul edildi. 35 ülke ise çekimser kaldı
29.09.2021Gündem
Başbakan Yıldırım'dan Kudüs kararı için açıklama!
Başbakan Yıldırım'dan Kudüs kararı için açıklama!Başbakan Yıldırım, "BM Genel Kurulunun Kudüs konusunda büyük çoğunlukla aldığı karar memnuniyet vericidir. Bu karar Kudüs için, barış çabaları için bölgedeki yeni bir fırsat doğurmuştur."
29.09.2021Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Türkiye hiçbir zaman yalnız bırakmayacaktır
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Türkiye hiçbir zaman yalnız bırakmayacaktırDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, BM Genel Kurulu'nda konuştu
21.12.2017Siyaset
Erdoğan'dan ABD'li muhabire 'terörist' uyarısı
Erdoğan'dan ABD'li muhabire 'terörist' uyarısıBM Genel Kurulu toplantıları için ABD'ye gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD kanalına verdiği röportajda muhabiri 'Teröriste, terörist deyin' diye uyardı.
29.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuştu
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuştuErdoğan: "Myanmar sürecini de ayın 19'unda BM Genel Kurulu'nda en geniş manada gündeme getireceğim. Oradaki liderlerle bunları konuşacağız. İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanı olarak 20'ye yakın dünya lideriyle bu konuları görüştüm, görüşüyorum. Tabii ki tüm bu görüşmelerimizde netice aldığımız veya alacağımız liderler var. Herkes aynı hassasiyeti taşımıyor. Varsınlar taşımasınlar, biz görevimizi yapacağız. Bizler Türkiye olarak, Kızılayımızla, AFAD'ımızla buralara yardımlarımızı ulaştırdık, ulaştırmaya devam ediyoruz"
29.09.2021Gündem
Nükleer silahları yasaklayan anlaşma BM'de kabul edildi
Nükleer silahları yasaklayan anlaşma BM'de kabul edildiNükleer Silahların Yasaklanması Anlaşması, BM'de nükleer silah sahibi ülkelerin boykotuna rağmen, 122 ülkenin desteğiyle kabul edildi
7.07.2017Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok sert 5 mesaj!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok sert 5 mesaj!Erdoğan BM’de FETÖ, terör, mülteciler, Suriye ve BM konusunda sert mesajlar verdi, “FETÖ ile mücadele etmezseniz yarın çok geç olabilir. Suriye tükeniyor. Mültecilere yardımda dünya sınıfta kaldı. DEAŞ, YPG ve PKK’ya dikkat” dedi
29.09.2021Gündem
Obama, son kez BM'ye seslendi! İsrail'e 'işgalci' dedi
Obama, son kez BM'ye seslendi! İsrail'e 'işgalci' dediBugün başlayan ve 26 Eylül'e kadar sürecek BM Genel Kurulu toplantısında son kez ABD Başkanı olarak kurula seslenen Barack Obama, Suriye'deki hiçbir askeri çözümün diplomasiyle kazanılacak bir başarının yerini tutamayacağını söyledi
17.06.2021Dünya
Almanya'dan Rusya'ya uyarı
Almanya'dan Rusya'ya uyarıAlmanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, BM Genel Kurulu kürsüsünden Rusya'yı Suriye krizinde tek başına hareket etmemesi konusunda uyardı.
2.10.2015Dünya
Suriye konusunda liderler anlaşamadı
Suriye konusunda liderler anlaşamadıBM Genel Kurulu görüşmelerinde, 4 yılı aşan ve 250 bin kişinin ölümüne neden olan Suriye krizine diplomatik çözüm bulma umutları hayata geçirilemedi.
29.09.2015Dünya
Abbas BM’de ‘bombayı patlatacak’
Abbas BM’de ‘bombayı patlatacak’Filistin lideri Mahmud Abbas, 29 Eylül’de BM Genel Kurulu’nda yapacağı konuşmanın sonunda ‘tüm sistemi sarsacak bomba gibi bir açıklama’ yapacağını duyurdu
18.09.2015Dünya
BM Genel Kurulu'nun başkanı değişti
BM Genel Kurulu'nun başkanı değiştiBirleşmiş Milletler Genel Kurulu'nun 70. dönem başkanlığına Danimarkalı siyasetçi Mogens Lykketoft seçildi.
16.06.2015Dünya
Rusya Türkiye'yi suçladı!
Rusya Türkiye'yi suçladı!'Büyük provokasyon...'
29.09.2021Gündem
ABD Başkanı Obama Bülent'i andı!
ABD Başkanı Obama Bülent'i andı!Obama, BM Genel Kurulu'nda konuşuyor
25.09.2012Dünya
ABD gezisi iptal! İşte nedeni...
ABD gezisi iptal! İşte nedeni...Erdoğan planlanmış gezisine gitmeyecek
29.09.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tahran dönüşü flaş açıklamalar: Amerika askerini çeksin!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tahran dönüşü flaş açıklamalar: Amerika askerini çeksin!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İran'ın başkenti Tahran'daki tarihi zirve dönüşü çok önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan, "Şu anda terör örgütü, Fırat’ın doğusunda özellikle petrol kuyularını emiyor, sömürüyor; ondan sonra rejime de satıyor" dedi. "Amerika’nın oradaki elemanları terör örgütü mensuplarına eğitim yaptırıyor. Bu eğitim esnasında rejimin bayrağını da orada bunlar dalgalandırıyorlar" diyen Erdoğan, "Burada da kalkıp rejimin bayrağını orada dalgalandırmakla acaba Türk ordusunu aldatır mıyız diye düşünüyorlar. Bunu yemezler" ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Amerika şu anda bir defa Fırat’ın doğusunu terk etmek durumunda. Astana sürecinden çıkan tespit bu. Diyorlar ki, Fırat’ın doğusundan Amerika askerini çeksin" diye konuştu.
20.07.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında resmen duyurdu: Faizi düşürmeye devam edeceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında resmen duyurdu: Faizi düşürmeye devam edeceğizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları canlı yayında açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan tüm kamu çalışanlarının ek göstergesinin 600 puan artırıldığını duyurdu ve 3600 ek göstergenin yılbaşından itibaren yürürlüğe gireceğini belirtti. Erdoğan enflasyon ve faiz ile ilgili olarak, "Kimse bizden şunu beklemesin bu iktidar faizi artırmayacaktır. Tam aksine biz faizi düşürmeye devam edeceğiz." dedi.
6.06.2022Gündem
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den Rusya'ya sert tepki: Karadeniz'in dibini görecekler
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy'den Rusya'ya sert tepki: Karadeniz'in dibini göreceklerRusya'nın Ukrayna'yı işgalinin sekizinci gününde son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Daha önce bu savaştan galip çıkacaklarını söyleyen ve Avrupa’ya çağrıda bulunan Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, yeni açıklamasında “Biz gerçekten güçlü olmaya devam ediyoruz. Onlar taktiklerini değiştirmek zorunda kalıyor. Onlar bizim topraklarımızda ciddi bir şey yapamadıklarını kabul etmesi lazım. Onlar Karadeniz'in dibini görecekler. Buna layıklar” dedi.
3.03.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Bm Genel Kurulu ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bm genel kurulu haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.