Bel Fıtığı

Bel Fıtığı

Son dakika bel fıtığı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan bel fıtığı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını bel fıtığı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Bel Fıtığı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan bel fıtığı gelişmeleri de dahil olmak üzere 509 bel fıtığı haberi bulunmuştur. Tüm bel fıtığı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Vücut geliştirmek giderek daha maliyetli oluyor
Vücut geliştirmek giderek daha maliyetli oluyorTürkiye’de vücut geliştirme sporunun giderek daha maliyetli bir hale geldiğine değinen Kırgızistanlı masör Sarvar Sarvarov ve Eskişehirli Türkiye Şampiyonu Yiğit Mutlu Karadağlı, fitness branşının detayları hakkında düşüncelerini aktardılar.
24.06.2022Ekonomi
Bel fıtığı ağrısı ameliyatsız tedavi edilir mi?
Bel fıtığı ağrısı ameliyatsız tedavi edilir mi?Nöroloji ve Ağrı Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu, kişilerin hayat kalitesini düşüren bel fıtığı ağrısı için uygulanabilecek girişimsel tedavi yöntemlerini sizler için anlatıyor.
8.06.2022Sağlık
Kıdem tazminatı hakkı ile ilgili flaş karar! Çalışan herkes için geçerli, hem iş hem de tazminat...
Kıdem tazminatı hakkı ile ilgili flaş karar! Çalışan herkes için geçerli, hem iş hem de tazminat...Kıdem tazminatı hakkı ile ilgili son dakika kararı! Milyonlarca çalışanı kapsıyor. Kıdem tazminatı aynı işyerinde bir yıl ve üzerinde çalışılması ile kazanılan bir hak. İş veren tarafından işçinin iş akdinin sonlandırılması ile çalışan kıdem tazminatı alabiliyor. Ancak bazı durumlarda çalışan kendi isteği ile işten ayrılsa bile kıdem tazminatı hakkı doğuyor. Örneğin evlilik nedeni ile kadın çalışanlara işten ayrılma hakkı tanınıyor. Evlenen kadın bir yıl içerisinde kıdem tazminatını alarak işten ayrılabiliyor. Ayrıca sağlık nedeni ile işten ayrılanlar da kıdem tazminatı alabiliyor. Burada önemli bir detay dikkat çekiyor. Sağlığını gerekçe gösteren işçinin bu durumunu “sağlık kurulu raporu” ile kanıtlaması gerekiyor. Gerekli raporu almadan sağlığını gerekçe göstererek işten ayrılan işçi kıdem tazminatı hakkını yitirebiliyor. Ancak yıllarca süren mahkeme süreci ile kıdem tazminatı alınabiliyor. Yargıtay konu ile ilgili önemli bir karara imza attı. Karara göre, engelli kadrosunda işe başlayan, sağ ayağında iki platin bulunan işçi, on yıl süreyle yemekhanede çalıştığı işyerinde ağrılarının arttığı gerekçesiyle yer değişikliği talep etti. Daha sonra da bel fıtığı hastalığı başlayan işçi sağlık gerekçesiyle iş akdini feshetti. Kıdem tazminatı talebi reddedilen işçi dava açtı. İşveren iş mahkemesine yaptığı savunmada, işe giriş ve periyodik muayene formunda işçinin mutfakta çalışmaya elverişli bulunduğunu, işin niteliğinden dolayı sağlığında bozulma olduğuna dair bir rapor sunmadığını belirtti. Mahkeme raporlara ve tanık anlatımlarına dayanarak işçinin kıdem tazminatı talebini kabul etti.
Ameliyat gerektirmeyen bel ağrısına 15 dakikada çözüm
Ameliyat gerektirmeyen bel ağrısına 15 dakikada çözümBeyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Cenk Ermol, ameliyat gerektirmeyen bel ağrılarını, "Eklem noktalarına yaptığımız iğneyle enjeksiyon veya radyofrekans tedavisi yöntemiyle buralardaki ağrı duyu liflerini bloke edip, hastanın bel ağrısının ortadan kalkmasını sağlıyoruz. 15 dakika süren işlemin ardından hasta 45 dakika sonra evine gidebiliyor"dedi.
29.03.2022Sağlık
Tazminat hakkı ile ilgili flaş karar! Rapor alan çalışanlara kötü haber
Tazminat hakkı ile ilgili flaş karar! Rapor alan çalışanlara kötü haberÇalışan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Tazminat hakkı ile ilgili önemli bir karara imza atıldı. Çalışana tazminat ödenmeyecek. Arkadaşının düğününe giderek, görüntüleri de sosyal medya hesabından paylaşan işçi, tazminatsız işten atıldı. Yıllar süren davaya son noktayı koyan Yargıtay; işe gelmediği gün düğüne katılarak görüntülerini sosyal medyada yayınlayan işçinin sunduğu sağlık raporu geçersiz olup, tazminata hak kazanamayacağına hükmetti.
Kütahya'da narkozsuz bel fıtığı ameliyatı
Kütahya'da narkozsuz bel fıtığı ameliyatıKütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, Beyin ve Sinir Cerrahisi ile Anestezi ve Reanimasyon kliniklerinin birlikte çalışmaları sonucu artık bel fıtığı ameliyatları, narkozsuz (uyutulmadan) yapılmaya başlandı.
5.03.2022Sağlık
Bu hastalığı bel fıtığı ile karıştırmayın
Bu hastalığı bel fıtığı ile karıştırmayınKişinin yaş almasıyla birlikte omur kanalının etrafındaki bağ dokuların kanalı sıkıştırması ve sinirlere baskı yapması nedeniyle, kişinin bel altından gerçekleştirdiği tüm hayati fonksiyonlarını yaparken ağrı duymasına neden olan Lomber dar kanal hastalığı, sıklıkla bel fıtığı ile karıştırılıyor.
22.02.2022 Sağlık
Cilt hastalıklarına iyi geliyor, romatizma, böbrek taşı, bel fıtığına şifa! Diyadin Kaplıcaları..
Cilt hastalıklarına iyi geliyor, romatizma, böbrek taşı, bel fıtığına şifa! Diyadin Kaplıcaları..Cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa iyi geliyor, dondurucu soğuklarda sıcak suyuyla ziyaretçi akınına uğruyor. Yüzde 99 oranındaki kükürt oranı ile insan sağlığına çok yararlı oluyor; romatizma, böbrek taşı, bel fıtığına şifa oluyor. Uzak şehirlerden şifa için buraya gelen bir vatandaş, “Bel ağrılarına, eklem ağrılarına, romatizmaya birebirdir. Bu soğukta bu suya girdiğiniz zaman sudan çıktıktan sonra bile üşümüyorsunuz” dedi.          
13.01.2022Gündem
Yürümekte zorlanıyordu! Terapiyle 30 kilo verdi!
Yürümekte zorlanıyordu! Terapiyle 30 kilo verdi!Ankara'da 3 yıl önce aşırı kilosu nedeniyle veteriner fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde tedaviye alınan 'Golden Retriever' cinsi köpek 'Paşa', fizik tedavi, rehabilitasyon, yüzme ve elektro terapi yöntemleri ile 30 kilo vererek 55 kilodan 24 kiloya düştü.
19.12.2021Gündem
Obez köpek Paşa, 30 kilo verdi
Obez köpek Paşa, 30 kilo verdiAnkara'da 3 yıl önce aşırı kilosu nedeniyle veteriner fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezinde tedaviye alınan 'Golden Retriever' cinsi köpek 'Paşa', fizik tedavi, rehabilitasyon, yüzme ve elektro terapi yöntemleri ile 30 kilo vererek 55 kilodan 24 kiloya düştü.
19.12.2021Yaşam
"3 aydan uzun süren bel ağrısı dikkat alınmalı"
"3 aydan uzun süren bel ağrısı dikkat alınmalı"Kayseri’de Romatoloji Uzmanı Dr. Şule Ketenci Ertaş, bel ağrısı çeken hastaları uyararak, “Hastalık genellikle 30 yaşın altında ortaya çıkıyor. Ancak ilk şikayetler ile tanı arasında 7-8 yıl fark oluyor. Bu nedenle 3 aydan uzun süren bel ağrısı dikkat alınmalı, doktora başvurulmalı” dedi.
27.11.2021Sağlık
Kadir İnanır hastaneye kaldırıldı! Sağlık durumu...
Kadir İnanır hastaneye kaldırıldı! Sağlık durumu...Muğla'nın Ortaca ilçesinde aniden rahatsızlanan 72 yaşındaki oyuncu Kadir İnanır, Denizli'deki Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde tedaviye alındı. İnanır'ın doktoru Prof. Dr. Ahmet Kutluhan sağlık durumu hakkında bilgi verdi.Sanatçının yeğeni Levent İnanır, son yaptığı açıklamada Kadir İnanır'ın hayati tehlikesinin olmadığını belirtti.
21.11.2021Magazin
Bacakta ağrı artıyorsa dikkat! Bu hastalıkların işareti olabilir!
Bacakta ağrı artıyorsa dikkat! Bu hastalıkların işareti olabilir!Bacağın herhangi bir yerindeki ağrı, yaşam kalitesini etkileyerek rahatsız edici boyutlara ulaşabilir. Belli bir harekete bağlı olarak bacakta ağrı artıyorsa ve hareket kısıtlılığına sebep olabilir. Bu durumun ciddi sağlık sorunlarının işareti olabileceğinin altını çizen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanır, bacak ağrısı nedenleri ve tedavisi ile ilgili merak edilenleri anlattı.
16.11.2021Sağlık
Pandemide acil servise gitmeden önce bu belirtilere dikkat!
Pandemide acil servise gitmeden önce bu belirtilere dikkat!Tüm dünyayla birlikte ülkemizde de etkisini devam ettiren Covid-19’un gölgesinde girdiğimiz sonbaharda, havaların soğumasına okulların açılması ve kapalı alanlarda daha fazla zaman geçirilmesi de eklenince üst solunum yolu enfeksiyonları başta olmak üzere birçok hastalık karşımıza sık çıkmaya başladı. Ancak dikkat!
30.10.2021Sağlık
Doktorlar birbirine girdi! Görüntülerini izinsiz paylaştı
Doktorlar birbirine girdi! Görüntülerini izinsiz paylaştıPsikolog ve akademisyen Aslıhan Utku, fazla kilolarından kurtulmak için gittiği estetik doktoru Bülent Cihantimur’a yanlış operasyon yaptığı ve ameliyat sırasında çekilen görüntülerini izinsiz olarak televizyonlarda kullandığı gerekçesiyle 255 bin liralık tazminat davası açtı.
30.10.2021Yaşam
Belim çok ağrıyor, neden olabilir?
Belim çok ağrıyor, neden olabilir?Kişilerin yaşamına büyük ölçüde etkileyen ağrılardan biri de bel ağrısıdır. Birçok farklı nedenden oluşabilen bel ağrısını ve nedenlerini No¨roloji ve Agˆrı Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu sizler için anlattı.
27.10.2021Sağlık
Pek çok hastalığın tedavisinde destekleyici rol oynuyor
Pek çok hastalığın tedavisinde destekleyici rol oynuyorSağlığına yeniden kavuşmak isteyen hastalar için ilaçlar ve cerrahi girişimler kadar fizik tedavinin de önemli olduğunu vurgulayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Hülya Yonucu, “Artık pek çok farklı hastalığın iyileştirilmesinde fizik tedavi yöntemleri oldukça önemli bir destekleyici tedavi türü olarak karşımıza çıkıyor” dedi.
8.10.2021Sağlık
Dar kanal hastalığına dikkat! Başka hastalıklarla karıştırılıyor!
Dar kanal hastalığına dikkat! Başka hastalıklarla karıştırılıyor!Yürürken, ayakta dururken belde3 oluşan ağrı, uyuşma, dolgunluk hissi, yanma, kramp gibi belirtiler dar kanal hastalığına işaret ediyor. Dar kanal hastalığının damar hastalıkları ile sık sık karıştırıldığını dikkat çeken Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Ahmet İnanı, dar kanal hastalığı belirtileri ve teşhisi ile ilgili merak edilenleri anlattı.
9.09.2021Sağlık
Bel fıtığı tedavisinde radyofrekans ve ozon tedavisi
Bel fıtığı tedavisinde radyofrekans ve ozon tedavisiBel fıtığı tedavisinde sıklıkla kullanılmaya başlanan radyofrekans ve ozan tedavisini tüm merak edilenleri ile No¨roloji ve Agˆrı Uzmanı Prof. Dr. Ali Kemal Erdemoğlu sizler için anlatıyor.
6.09.2021Sağlık
Kasık fıtığı çeşitleri nelerdir? Kasık fıtığının tedavi yöntemleri nelerdir?
Kasık fıtığı çeşitleri nelerdir? Kasık fıtığının tedavi yöntemleri nelerdir?Herni, halk arasındaki bilinen adı ile de fıtık, organın yerinde durmasını sağlayan doku ya da kasların doğal boşluğundan dışa doğru kayması sonucunda, yerinden çıkması ve protrüze olması durumudur. Peki, Kasık fıtığı çeşitleri nelerdir? Kasık fıtığının tedavi yöntemleri nelerdir? İşte fıtık ile ilgili merak edilenler...
16.02.2022Sağlık
Adana'da sır ölüm! Kızı uyandırmak istedi ama...
Adana'da sır ölüm! Kızı uyandırmak istedi ama...Adana’da bir süre önce bel fıtığı ameliyatı olan Aslı Demir (42), aynı odada birlikte uyuduğu kızı A.S.Ş. (17) tarafından ölü bulundu.
23.08.2021Gündem
Bel fıtığı tedavisinde öncelik 'bilinçli aktif hareket'
Bel fıtığı tedavisinde öncelik 'bilinçli aktif hareket'Türkiye’de bel ağrısı şikayetiyle sağlık merkezlerine başvuran hastaların önemli bir kısmına bel fıtığı teşhisi konduğunu söyleyen Uzman Fizyoterapist Elif Uzun, bel fıtığı rehabilitasyonunda dikkat edilmesi gerekenler hakkında açıklamada bulundu. Uzun, “Sürekli yatmak kasları zayıflatır. Onun yerine bilinçli olarak egzersiz yapıp, hareket edin. Böylece kan dolaşımınız artacak, kas spazmlarınız azalacak, kas erimelerinin önüne geçerek iyileşme süreci hızlanacak” dedi.
22.08.2021Sağlık
'Omurga ağrılarınızın sebebi ankilozan spondilit olabilir'
'Omurga ağrılarınızın sebebi ankilozan spondilit olabilir'Halk arasında Suna Pekuysal’ın hastalığı olarak bilinen, iltihaplı bel romatizması yani ankilozan spondilit hakkında bilgi veren Uzmanı Prof. Dr. Seval Pehlevan, “Ankilozan spondilit toplumda her bin kişiden 5’inde görülüyor. Omurga ağrılarınızın sebebi, ankilozan spondilit olabilir” diyerek hastalığın öneminin altını çizdi.
19.08.2021Sağlık
Obezite bel fıtığı riskini artırıyor!
Obezite bel fıtığı riskini artırıyor!Bel fıtığı olan hastaların yüzde 10'unda cerrahi müdahale gerekebileceğini vurgulayan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Özkan Özger “Ağır yük taşıyan ve uzun süre oturmayı gerektiren meslek gruplarında bel fıtığı çalışma hayatını olumsuz etkiliyor. Günümüzde tıbbi tedaviyle iyileşmeyen vakalarda Mikrodiskektomi yöntemi ile aynı gün taburcu olmak mümkün” dedi.
16.08.2021Sağlık
Emekli, sigortalı, sigortasız milyonları kapsıyor! Devlet ödüyor! Ücretsiz...
Emekli, sigortalı, sigortasız milyonları kapsıyor! Devlet ödüyor! Ücretsiz...Emekli, sigortalı, sigortasız milyonlarca vatandaşı kapsıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanıyor. Ücretsiz sunuluyor. Boyun ve bel fıtığı, kırık, ağrı problemi, romatizma, spor yaralanmaları, Parkinson, inme, kırık başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisinde uygulanan fizik tedavide sigorta hizmeti milyonlarca vatandaşı ilgilendiriyor. Evde sağlık hizmeti kapsamında fizik tedavi masraflarını devlet karşılıyor. Bir yıl içinde bir bölge için en fazla 30 seans fizik tedavi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından karşılanıyor. Gazilere fizik tedavi hizmeti sınırsız uygulanıyor.
16.08.2021Emekli

Benzer Haber Etiketleri

Bel Fıtığı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki bel fıtığı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.