Banka Kararı

Banka Kararı

Son dakika banka kararı haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan banka kararı ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını banka kararı haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Banka Kararı

haberleri sayfasında son dakika yaşanan banka kararı gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.382 banka kararı haberi bulunmuştur. Tüm banka kararı haberleri aşağıda listelenmiştir.
Fazla mesai kararı! Çalışan milyonlarca kişiyi kapsıyor, bu pozisyondakilere ödeme yapılmayacak...
Fazla mesai kararı! Çalışan milyonlarca kişiyi kapsıyor, bu pozisyondakilere ödeme yapılmayacak...Fazla mesai ile ilgili flaş karar! Milyonlarca özel sektör çalışanını yakından ilgilendiriyor. Bankada şube müdürü olarak çalışan yönetici, fazla mesai ücretini alamaması ve prim ödemelerinin yapılmamasını gerekçe göstererek iş sözleşmesini feshetti. Yargıtay konuya ilişkin emsal bir karara imza attı. Müdür ya da üst seviyede yönetici olan çalışanlara fazla mesai ücreti ödenmeyeceğine hükmedildi. Aynı zamanda Yüksek Mahkeme; en üst düzey yönetici sıfatıyla çalışan ve çalışma düzenini belirleyecek konumda olan yöneticinin fazla mesai ücretine hak kazanamayacağına dikkat çekti. İşte çalışanları kapsayan Yargıtay kararının detayları...
Bankada hesabı olan herkesi ilgilendiriyor! Zorunlu oluyor, artık yapılamayacak...
Bankada hesabı olan herkesi ilgilendiriyor! Zorunlu oluyor, artık yapılamayacak...Bankada hesabı olan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Değişiyor, artık yapılamayacak. Zorunlu oluyor. BDDK resmen duyurdu. Bankalara veya müşterilere ait bilgileri öğrenenler, üçüncü bir kişiye açıklayamayacak. Banka müşterisi olduğunu gösteren her türlü bilgi sır niteliğinde olacak. Çalışanlar görevden ayrılsa bile bu zorunluluk geçerli olacak. Öte yandan bankaların Bilgi Paylaşım Komitesi kurmaları zorunlu olacak. Bankadan alınacak hizmetler için bu müşteri bilgilerinin paylaşımı ön şart olamayacak.
4.06.2021Ekonomi
Bankalar resmen duyurdu! Tamamen değişti, hesaplar...
Bankalar resmen duyurdu! Tamamen değişti, hesaplar...Bankalarla ilgili milyonları ilgilendiren flaş karar! Resmen duyuruldu. Bankalarda sistem tamamen değişti. Artık uzaktan yapılacak. 1 Mayıs'tan itibaren başlıyor. Banka müşterisi olmak veya hesap açtırmak isteyen kişiler için açıklama yapıldı. Banka müşterisi olmak isteyen kişiler için yeni düzenleme ile bundan sonra uzaktan kimlik tespiti yapılacak, mobil cihazlar ve bilgisayarlar üzerinden müşteri kabul edilebilecek.
27.04.2021Ekonomi
VakıfBank resmen duyurdu, yeni karar! Hesabı olanlar...
VakıfBank resmen duyurdu, yeni karar! Hesabı olanlar...VakıfBank harekete geçti ve yeni kararı resmen açıkladı. Yüz binlerce kişiyi çok yakından ilgilendiriyor. Dev banka hesabı olan tüm müşterilerine kararı SMS ile duyurdu. VakıfBank'tan yapılan açıklamada değişikliğe gidildiği bildirildi. Banka tüm müşterilerine çalışma saatlerinin değiştiğini açıkladı ve yeni mesai saatlerini duyurdu. Karar dün itibariyle uygulanmaya başlandı. İşte VakıfBank'ın yeni açılış ve kapanış saatleri...
15.04.2021Ekonomi
DenizBank resmen açıkladı! Hesabı olan herkesi ilgilendiriyor
DenizBank resmen açıkladı! Hesabı olan herkesi ilgilendiriyorDenizBank yeni kararı resmen duyurdu. Hesabı olan herkesi ilgilendiriyor. Dev banka, kararı SMS yolu ile bildirdi. DenizBank'tan yapılan açıklamada 81 ildeki şubelerinin mesai saatlerinde değişiklik yapıldığı belirtildi. Yeni karar uygulanmaya başlandı.
12.04.2021Ekonomi
Bankalarda yeni dönem! Kredi ödemeleri...
Bankalarda yeni dönem! Kredi ödemeleri...Bankalarda milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni dönem. Kredi ödemelerine ilişkin açıklama geldi. Önemli adımlar atıldı ve çalışmalar başladı. Yapılacak değişiklikle artık önceden müdahale edilecek. Ekonomi reformu kapsamında BDDK düzenlemelerinin sektöre önemli kazanımlar sağlaması hedefleniyor. BDDK, bankacılıkta teminata dayalı kredi tahsisinden, nakit akımlarına, projeye ve risklilik değerlendirmesine dayalı kredilendirmeye geçilmesini temel amaç olarak değerlendirdi. Erken uyarı göstergeleriyle kredilerde ortaya çıkabilecek olası ödeme sorunlarının erken tespit edilerek önceden müdahale edilmesi ile sorunlu alacaklara yeni akımların engellenmesi amaçlanıyor.
31.03.2021Ekonomi
QNB Finansbank kararı resmen duyurdu! Bankada hesabı olan herkes...
QNB Finansbank kararı resmen duyurdu! Bankada hesabı olan herkes... Finansbank yeni kararı resmen duyurdu. Bankada hesabı olan herkesi ilgilendiriyor. Dev banka müşterilerin hayatını kolaylaştıracak yeniliğin hayata geçirildiğini açıkladı. Artık QNB Finansbank müşterileri, çeklerini güvenli, hızlı ve şubede sıra beklemeden işleme aldırabiliyor. İlk olarak 10 ilde uygulanmaya başladı ancak giderek yaygınlaştırılacak.
15.03.2021Ekonomi
Bankalarla ilgili flaş karar! Zorunlu olacak, değişiyor...
Bankalarla ilgili flaş karar! Zorunlu olacak, değişiyor...Bankada hesabı olan ve bankada çalışan herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Tüm bankalarda artık zorunlu olacak. Resmen duyuruldu ve tek tek açıklandı. BDDK internet sitesinde yayımladı. Bankaların sırrı ve müşteri sırrı niteliğindeki bilgilerin paylaşımlarına ilişkin esaslar belirleniyor. Yeni standartlar getiriliyor. Banka müşterisi olunduğu takdirde her türlü bilgi müşteri sırrı kapsamında olacak. Müşterilere ait sırrı öğrenen çalışanlar işte ayrılsa bile bunu başkasına söyleyemeyecek. Öte yandan bankaların Bilgi Paylaşım Komitesi kurması zorunlu olacak. İşte tüm detaylar...
16.02.2021Ekonomi
İş Bankası açıkladı! Hesabı olan herkesi ilgilendiren karar...
İş Bankası açıkladı! Hesabı olan herkesi ilgilendiren karar...İş Bankası, hesabı olan herkesi çok yakından ilgilendiren kararını duyurdu. Dev bankadan müşterilerine gönderilen bilgilendirmede mailinde yeni faiz oranlarını açıkladı. Dev banka açıklamasında "1 Mart 2021 itibariyle ek hesabınız için; faiz oranının aylık %1.89, gecikme faiz oranının ise aylık % 2.19 olarak uygulanacağını bilgilerinize sunarız" denildi.
2.02.2021Ekonomi
Ziraat Bankası duyurdu! Flaş karar...
Ziraat Bankası duyurdu! Flaş karar...Ziraat Bankası hesabı olan herkesi çok yakından ilgilendiren kararı duyurdu. Dev banka müşterilerine gönderdiği SMS'te “Değerli müşterilerimiz 24 Şubat 2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Kredili Mevduat Hesabı aylık akdi faiz oranı yüzde 1,89, gecikme faiz oranı yüzde 2,19 olarak uygulanacaktır” ifadelerine yer verdi. Vakıfbank ve Garanti BBVA da kararını açıkladı...
30.01.2021Ekonomi
Garanti Bankası resmen duyurdu! Hesabı olan herkesi ilgilendiriyor
Garanti Bankası resmen duyurdu! Hesabı olan herkesi ilgilendiriyorGaranti BBVA hesabı olan herkesi çok yakından ilgilendiren kararını duyurdu. Dev banka SMS ile müşterilerine bilgilendirme yaptı. Garanti BBVA avans hesap ve gecikme faiz oranlarını değiştirdi. Yeni faiz oranları 1 Şubat itibarıyla geçerli olacak. Ayrıca banka 2020 yılında 6 milyar 385 milyon 163 bin TL konsolide net kar elde ettiğini de açıkladı.
29.01.2021Ekonomi
Mesaide topuklu ayakkabı kazası iş kazası sayılacak
Mesaide topuklu ayakkabı kazası iş kazası sayılacakBankacı kadın, mesai saatleri içerisinde bol paça pantolonuna takılan topuklu ayakkabısı yüzünden merdivenden düşerek yaralandı. Olayın iş kazası olduğunu iddia eden bankacı kadın, 14 yıl sonra hukuk mücadelesini kazandı.
Bankalara kötü haber!
Bankalara kötü haber!Kredi alan vatandaşlar bundan böyle...
12.11.2013Ekonomi
Bankadan kredi çekenler  dikkat!
Bankadan kredi çekenler dikkat!Dosya masrafı alan iki bankayı da dize getirdi
29.09.2021Gündem
Şok suçlamadan aklandı, istifa etti!
Şok suçlamadan aklandı, istifa etti!Bankacının hak arayış hikayesi...
29.09.2021Gündem
İnönü'ye yalı şoku
İnönü'ye yalı şokuYargıtay Hukuk Genel Kurulu, Erdal-Sevinçİnönü çiftinin Anadoluhisarı'ndaki yalısını,kayınbiraderi Selim Sohtorik'in borcuna kefiloldukları için muvazaalı olarak kendi adlarınıtaşıyan vakfa devrettikleri sonucuna vardı
12.11.2005Ekonomi
Fiskobirlik davasında YKB'ye mahkemeden ret
Fiskobirlik davasında YKB'ye mahkemeden retYapı Kredi Bankası Fiskobirlik'ten kaynaklanan yaklaşık 1 milyar dolarlık borcu için Hazine aleyhine açtığı davada mahkemeden 'ret' cevabı aldı. Banka, kararı acilen Danıştay'da temyize götüreceğini açıkladı
10.08.2005Ekonomi
5 vatandaşını öldürüp, ülkesine kaçan Afgan için kırmızı bülten
5 vatandaşını öldürüp, ülkesine kaçan Afgan için kırmızı bültenAnkara'da, 5 Afganistan uyruklunun öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, cinayetleri işlediği ve ülkesine kaçtığı belirlenen M.O.Y. hakkında kırmızı bülten çıkarıldı.
1.12.2022Gündem
FED toplantısı ne zaman, Powell’in konuşması ne zaman? 2022 ABD Merkez Bankası (FED) aralık ayı faiz kararı toplantısı!
FED toplantısı ne zaman, Powell’in konuşması ne zaman? 2022 ABD Merkez Bankası (FED) aralık ayı faiz kararı toplantısı!ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı piyasalar tarafından sorgulanıyor. Dolar, altın ve kripto para yatırımcıları merakla Powell’in açıklamasıyla FED faiz kararını öğrenmeyi bekliyor. Peki, FED toplantısı ne zaman, FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Powell’in konuşması saat kaçta olacak?
30.11.2022Ekonomi
Kredi kartınız tehlikede! 'Efsane Cuma' başladı ama 'yalancı' indirime kanmayın
Kredi kartınız tehlikede! 'Efsane Cuma' başladı ama 'yalancı' indirime kanmayınTüketicilerin merakla beklediği 'Efsane Cuma' geldi çattı. Son birkaç yıldır her kasım ayında yapılan indirimler, tüketicileri hem heyecanlandırıyor hem de kafalarını karıştırıyor. Ürün fiyatlarının yüksek miktarda artırılıp, daha sonra bu fiyat üzerinden indirim yapılması ise; eleştirilere neden oluyor. Konuyla ilgili açıklama yapan uzmanlar, “çoğu yalancı indirim” diyerek tüketicileri uyardı.
25.11.2022Ekonomi
Miras beklerken 1 milyon 600 bin lira borç çıktı, vasiyetnamenin iptali için dava açtı
Miras beklerken 1 milyon 600 bin lira borç çıktı, vasiyetnamenin iptali için dava açtıİzmir'de, iş insanı Turgay Nişancı'ya karşı annesiyle birlikte 40'ı aşan hukuk mücadelesi verip, babalık davasını kazanan Recep Nişancı (55), onlarca milyonluk miras beklettiği sırada 1 milyon 600 bin TL'lik borç tebligatı ile karşılaştı. Şaşkınlık yaşayan Nişancı, borcun ardından daha önce açtığı vasiyetname iptali davası için yeniden dilekçe verdi. Yasal varis olan ancak mirastan hiçbir pay alamayan Nişancı, "Bu borcun yapılmasında hiçbir katkım olmadığı gibi hakkım olan mirası da alamadım. Çünkü babamın diğer çocukları bana hakkım olanı vermemek için ellerinden geleni yapıyor" dedi.
24.11.2022Yaşam
Merkez Bankası kasım ayı faiz toplantısı ne zaman, saat kaçta? Merkez Bankası faiz kararı ne olur? 2022 TCMB PPK faiz kararı beklentisi ne?
Merkez Bankası kasım ayı faiz toplantısı ne zaman, saat kaçta? Merkez Bankası faiz kararı ne olur? 2022 TCMB PPK faiz kararı beklentisi ne? Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) faiz kararı bekleniyor. Piyasaların gözü kulağı PPK faiz toplantısına çevrildi. Ekonomistler, Merkez Bankası’nın politika faizini indirimesini beklerken, faiz kararının dolar ve altın üzerindeki etkisinin ne olacağı da merak ediliyor. Peki, Merkez Bankası kasım ayı faiz toplantısı ne zaman, saat kaçta? Merkez Bankası faiz kararı ne olur? 2022 TCMB PPK faiz kararı beklentisi ne? İşte 2022 TCMB faiz kararı ile ilgili tahminler…
24.11.2022Ekonomi
Borcu olanlar dikkat! Avukat görünümü verip varınızı yoğunuzu alıyorlar
Borcu olanlar dikkat! Avukat görünümü verip varınızı yoğunuzu alıyorlarFırsatçılar bu kez de avukatları kullanarak vatandaşları mağdur etmeye devam ediyor. Fotoğrafı kullanılarak pek çok kişiye mesaj gönderildiğini fark eden Avukat Mustafa Karakum, yaşadıklarını anlattı ve bu gibi durumda neler yapılması gerektiği ile ilgili bilgi verdi.
24.11.2022Gündem
Konut kredisinde zincirleme satış-alış dönemi başladı
Konut kredisinde zincirleme satış-alış dönemi başladıEv almayı planlayanları yakından ilgilendiriyor. Konut satışlarında banka kredili alımların payı giderek azalıyor, bankaların daha az sayıda kişiye ve sınırlı miktarda verdiği krediye erişmekte güçlük çekiliyor. Bu nedenle ihtiyacı olan tüketici, yeni ev almak için zincirleme bir satış-alış modeli uygulamaya başladı. İşte konut sektöründeki yeni başlayan uygulamanın detayları...
23.11.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Banka Kararı ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki banka kararı haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.