Avokado

Avokado

Son dakika Avokado haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Avokado ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Avokado haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Avokado

haberleri sayfasında son dakika yaşanan avokado gelişmeleri de dahil olmak üzere 358 avokado haberi bulunmuştur. Tüm avokado haberleri aşağıda listelenmiştir.
Gaps diyeti nedir, nasıl yapılır? Gaps diyet listesi!
Gaps diyeti nedir, nasıl yapılır? Gaps diyet listesi!Zayıflamak için uygulanan birçok çeşitli diyet bulunmaktadır. Birçok diyet türünü ise ilk defa duymuş olabilirsiniz. Gaps diyeti de son zamanlarda oldukça fazla uygulanmakta olan diyetlerden birisi olarak ifade edilebilir. Gaps diyeti nedir, nasıl yapılır? Gaps diyet listesi nasıl olmalıdır? Gaps diyeti ile ilgili merak edilen tüm detayları sizler için derledik.
19.01.2022Sağlık
Akdeniz'de çiftçiler için kritik uyarı! 5 gün sürecek...
Akdeniz'de çiftçiler için kritik uyarı! 5 gün sürecek...Batı Akdeniz Tarımsal Araştırmalar Enstitüsü'nden (BATEM) Üretme ve İşletme Bölüm Başkanı Dr. Süleyman Bayram, Hatay'dan Muğla'ya kadar Akdeniz sahilinde başta avokado üreticileri olmak üzere, tüm çiftçilere 5 günlük zirai don uyarısında bulundu.
17.01.2022Yaşam
Sıvı diyeti nedir, nasıl yapılır? İşte kilo vermeyi hızlandıran sıvı diyeti listesi!
Sıvı diyeti nedir, nasıl yapılır? İşte kilo vermeyi hızlandıran sıvı diyeti listesi!Popüler diyetler arasında gösterilen sıvı diyeti fazla kilolardan kurtulmak isteyenlerin en çok tercih ettiği diyetlerden biri. Yalnızca beş gün ila iki hafta gibi kısa süreler için tercih edilen hızlandırıcı diyetlerden biri olan sıvı diyetinde tüketilecek gıdalar da önem taşıyor. Peki, Peki sıvı diyeti nedir, nasıl yapılır? Hızlı yağ yakmak ve ödemden kurtulmanızı sağlayacak sıvı diyet listesini sizler için derledik. İşte sıvı diyeti ile ilgili bilmeniz gerekenler…
12.01.2022Sağlık
Ekmek tek başına kilo aldırmaz, suya limon katmak zayıflatmaz
Ekmek tek başına kilo aldırmaz, suya limon katmak zayıflatmazAşırı kilo almak, kalp-damar rahatsızlıklarından diyabete varıncaya kadar birçok hastalığa neden oluyor. Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Pınar Demirkaya, bu doğrultuda uygun beslenme önerilerinde bulunurken, doğru bilinen yanlışları sıralıyor: “Suya limon katmak zayıflatmaz, ekmek tek başına kilo aldırmaz…”
12.01.2022Sağlık
Karaciğerdeki zehri söküp atıyor, çayı tam bir ilaç! Günde iki defa içen...
Karaciğerdeki zehri söküp atıyor, çayı tam bir ilaç! Günde iki defa içen...Karaciğerdeki zehri söküp atıyor, özellikle çayı çok şifalı! Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa aç veya tok karnına içenin karaciğerini, ilk günkü gibi gençleştiriyor. Karaciğer enzimlerini harekete geçirerek toksinleri vücuttan atıyor, çiğ tüketilirse doğal bir antibiyotik oluyor. Yağlanmayı önlüyor, tüm vücudu toksinlerden arındırıyor. Vitamin yönünden zengindir, sodyum, potasyum ve kalsiyum içeriyor. Sindirimi de kolaylaştırıyor, karaciğer hastalıklarının önlenmesinde çok etkili oluyor. Safra akışını düzenliyor, antioksidanlar açısından oldukça zengindir. Karaciğeri hasardan koruyor, aşırı hormon ve toksinleri dışarı atma fonksiyonlarını destekliyor.
29.12.2021Sağlık
Sağlıklı yılbaşı sofrasında neler olmalı?
Sağlıklı yılbaşı sofrasında neler olmalı? Yeni yıl; yeni umutları ve yeni başlangıçları temsil ettiği kadar hem eğlence hem de şölen havasında hazırlanmış envai çeşit yemeklerin, mezelerin, atıştırmalıkların olduğu sofraları da akıllara getiriyor. Böyle olunca da insanın kendini tutabilmesi biraz zorlayıcı. Her konuda olduğu gibi hayat, dengeler üzerine kuruludur ve beslenmenin de temeli dengeyi kurabilmektedir. Diyetisyen Şeyma Türköner yılbaşı sofrasında dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.
28.12.2021Sağlık
Ayçiçek yağı, yumurta, makarna, tuvalet kağıdı, deterjan fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Büyük indirim geldi! Marketler düğmeye bastı
Ayçiçek yağı, yumurta, makarna, tuvalet kağıdı, deterjan fiyatlarıyla ilgili flaş açıklama! Büyük indirim geldi! Marketler düğmeye bastıAyçiçek yağı, yumurta, peynir, makarna, tuvalet kağıdı, deterjan fiyatlarıyla ilgili son dakika açıklaması. Büyük indirim geldi. Marketler peş peşe açıklamalarda bulundu. Ayçiçek yağı, yumurta, peynir, makarna, tuvalet kağıdı, deterjan fiyatlarında indirim yüzde 30'u buldu. İşte ŞOK, Migros ve CarrefourSa'da indirimli ürünler...
28.12.2021Ekonomi
İndirim haberleri art arda geldi!  Migros, CarrefourSA, Şok, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tek tek duyurdu... Ayçiçek yağı, çay, yumurta, süt, peynir ve...
İndirim haberleri art arda geldi! Migros, CarrefourSA, Şok, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri tek tek duyurdu... Ayçiçek yağı, çay, yumurta, süt, peynir ve...Fahiş fiyatlar nedeni ile uzun süredir gündemde olan zincir marketlerden bu kez indirim haberleri geliyor. Döviz kurunda görülen düşüşün ardından vatandaşlar özellikle gıda ürünlerindeki zamların geri çekilmesini bekliyordu. Migros, Şok ve Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri indirim haberlerini peş peşe duyurdu. Birçok ürünün fiyatı düşürüldü. Liste fiyatları açıklandı. Ayçiçek yağı, çay, yumurta, süt, peynir ve daha çok sayıda üründe indirim yapıldı. Ayçiçek yağının litresi 109 liraya, sütün litresi ise 6.90 liraya düşürüldü. Son günlerin en çok konuşulan konuları arasında yer alan tuvalet kağıdı fiyatı ise 59 liraya çekildi. Öte yandan Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından yapılan açıklamada girdi fiyatlarının düşmesi beklenmeden yüzde 30'a varan indirim yapıldığı duyuruldu.
27.12.2021Ekonomi
Sağlıklı beslenme migren ataklarını azaltıyor!
Sağlıklı beslenme migren ataklarını azaltıyor!Genelde tek taraflı ve zonklayıcı karakterde, mide bulantısı hatta kusmanın eşlik edebildiği, ışık ve sese hassasiyetin olduğu, ataklar halinde gelen şiddetli baş ağrılarına sebep olan migreni beslenme ile kontrol altına almak mümkün. Peki, Migren hastalarının uzak durması gereken besinler neler? Migrende beslenme şekli nasıl olmalı? Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Belma Doğan Güngen anlattı.
27.11.2021Sağlık
Magnezyum uyku kalitesini artırıyor!
Magnezyum uyku kalitesini artırıyor!Sinir sistemi üzerinde önemli bir rol oynayan magnezyum, kişiyi sakinleştiren mekanizmaları harekete geçirmeye, ayrıca uykuyu engelleyebilecek kaygı ve depresyonun hafifletilmesine yardımcı oluyor. Magnezyumun sinir sistemini sakinleştirmeye destek olarak vücudu ve zihni uykuya hazırlamaya yardımcı olduğuna dikkat çeken Dr. Diyetisyen Çağatay Demir, “Birçok lezzetli yiyecek ihtiyaçduyduğunuztüm magnezyumu sağlayabilir” diyor.
10.11.2021Sağlık
Cinsel gücü artırmanın 9 doğal yolu!
Cinsel gücü artırmanın 9 doğal yolu!Libido, cinsel arzuyu veya cinsellikle ilgili duygu ve zihinsel enerjiyi ifade eder. Bunun için başka bir terim “seks dürtüsü” dür. Libido yani cinsel dürtü, testosteron ve östrojen seviyeleri gibi biyolojik faktörler başta olmak üzere stres seviyeleri ile psikolojik ve yakın ilişkiler gibi sosyal faktörlerden de etkilenir. Peki, Cinsel gücü artıran yiyecekler neler? Libido nasıl yükseltilir? İşte libidoyu arttıracak 9 doğal yol!
31.10.2021Sağlık
Güçlü bir bağışıklık için günde 5 porsiyon tüketin!
Güçlü bir bağışıklık için günde 5 porsiyon tüketin!Havaların soğumaya başlaması, dışarıda geçirilen vaktin azalması, yürüyüş gibi fiziksel aktivitelerin azalmasıyla kışın kilo almaya elverişli bir ortamın oluştuğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Gözde Yapıcı, “Kışın bağışıklığı artırmak için meyve ve sebzeleri ölçülü tüketmek önemlidir. Dünya Sağlık Örgütü günde 5 porsiyon sebze ve meyve tüketilmesini önermektedir” dedi.
27.10.2021Sağlık
Nasıl kilo alınır? Çabuk ve sağlıklı kilo alma yöntemleri nelerdir?
Nasıl kilo alınır? Çabuk ve sağlıklı kilo alma yöntemleri nelerdir?Obezitenin giderek bir halk sağlığı sorunu haline geldiği bir dünyada, sağlıklı bir şekilde kilo alma konusunda pek fazla tartışılmıyor. Kilo vermeye odaklanılsa bile, zayıf olmanın kendi sağlık sorunları olduğunu hatırlamak önemlidir. Genel olarak, vücudun yaktığı miktara kıyasla daha fazla kalori almak kilo alımına neden olur. Bununla birlikte, kalori alım seviyeleri bir kişiden diğerine değişir.
12.10.2021Gündem
Cilt yaşlanmasını önlemek için 8 öneri
Cilt yaşlanmasını önlemek için 8 öneriCiltte yaşlılık belirtileri oluştuğunda kontrol altına almak mümkün. Henüz ortaya çıkmamış belirtileri önlemek için de çeşitli yöntemler uygulanıyor. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahı Doç. Dr. İbrahim Aşkar cilt yaşlanmasını önlemenin yollarını anlattı.
5.10.2021Sağlık
'Kalp sağlığı için Akdeniz tipi beslenin'
'Kalp sağlığı için Akdeniz tipi beslenin'Antalya'da diyetisyen Fatma Altıntaş Kaplan, koronavirüs nedeniyle azalan fiziksel aktivite ve değişen beslenme alışkanlıklarının 'Covibesity'e yol açtığını belirterek, “Hem obeziteye karşı, hem de kalp sağlığını korumak için Akdeniz tipi beslenin ve hayatınıza mutlaka yürüyüşü dahil edin" dedi.
28.09.2021Sağlık
“Kovid-19’un zihinsel fonksiyonları gerilettiğine yönelik veriler var”
“Kovid-19’un zihinsel fonksiyonları gerilettiğine yönelik veriler var”Kovid-19 enfeksiyonunun olası etkilerinin tüm bireylerde olduğu gibi ileri yaş grubundakiler için de büyük önem taşıdığını vurgulayan Nöroloji Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üy. Emir Ruşen, Kovid-19’un Alzheimer üzerindeki etkilerini değerlendirdi. Ruşen, “Kovid-19’un zihinsel fonksiyonları çok hızlı gerilettiğine yönelik veriler var” dedi.
21.09.2021Sağlık
Mevsim değişikliklerinde bağışıklığı güçlendirmenin yolları
Mevsim değişikliklerinde bağışıklığı güçlendirmenin yollarıSonbaharı karşılarken fiziksel aktiviteler azalıyor, havaların da serinlemesiyle enfeksiyon riski artıyor. Bağışıklık sistemi kabaca vücuda giren hastalık yapıcı mikropları ortadan kaldırmak için savaşan bir işleyiş düzeni olarak tanımlanabilir. Bağışıklığın zaman zaman çeşitli faktörlerden etkilenerek zayıf duruma düşebildiğini ve buna bağlı olarak da bazı hastalıkların ağır veya tekrar tekrar yaşanabildiğini söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Tuba Örnek, özellikle mevsim geçişleri ve sonbaharda bağışıklığı güçlendirmenin yollarını paylaştı.
19.09.2021Sağlık
Ara öğün çocuğun abur cubur isteğini engeller
Ara öğün çocuğun abur cubur isteğini engellerÇocuğun gelişim çağında ihtiyacı olan faydalı besinleri tüketmesinin, gelecekte sağlıklı bir birey olarak yaşaması için oldukça önemli olduğunu belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Tuanna Ak, “Çocuğunuz abur cubura karşı meraklıysa mutlaka ara öğün yaptırın” dedi.
6.09.2021Sağlık
Makat çatlağına şifa olan besinler!
Makat çatlağına şifa olan besinler!Kabızlık yaşayan kişilerde dışkılama sırasında basınç ve zorlama ile anüste çatlaklar ya da yırtıklar oluşur. Oluşan bu yırtıklara makat çatlağı (anal fissür) denir. Bu yırtıkların oluşmasına ve derinleşmesine neden olan en temel sebep kabızlık ve ishal ataklarıdır.
5.09.2021Sağlık
B12 vitamini nelerde var? B12 içeren meyve ve sebzeler nelerdir?
B12 vitamini nelerde var? B12 içeren meyve ve sebzeler nelerdir?Vitaminler genel itibari ile ya vücut tarafından hiçbir şekilde üretilmeyen veya olumsuz sağlık neticelerini ya da hastalıkları engellemek için yetersiz düzeyde üretilebilen temel besinler olmaktadır. Bu nedenle uygun beslenme ile ve yalnızca tıbbi bakımdan gerekli olduğu durumlar içerisinde vitamin takviyeleri ile birlikte vücuda vitamin desteğinin sağlanması gerekmektedir.
30.08.2021Sağlık
SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu'na avokado, limon ve dondurma gönderdi
SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu'na avokado, limon ve dondurma gönderdiABD’li uzay mekiği ve roket üreticisi SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu'na (ISS) ikmal yapacak ve içinde bazı gıda maddelerinin bulunduğu mekiğini uzaya fırlattı.
Uzmanından cilt ve vücut bakımı için ‘domates maskesi’ tavsiyesi
Uzmanından cilt ve vücut bakımı için ‘domates maskesi’ tavsiyesiAile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM) tarafından düzenlenen Bahçe Seminerleri dizisinin dördüncü haftasında sağlıklı güzellik ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlatan Biyolog ve Kozmetolog Pervin Bulgak, cilde ve vücuda bakım yapma yöntemlerinde kullanılan doğal reçetelerin tariflerini ve uygulamadaki püf noktalarını paylaştı. Bulgak, özellikle de yaz mevsiminde, domates maskesinin cildi aknelerden ve lekelerden koruğunu kaydetti.
26.08.2021Sağlık
Cilt ve vücut bakımı için 'domates maskesi'
Cilt ve vücut bakımı için 'domates maskesi'Aile Kadın Destekleme ve Engelliler Merkezi (AKDEM) tarafından düzenlenen Bahçe Seminerleri dizisinin dördüncü haftasında sağlıklı güzellik ile ilgili bilinmesi gerekenleri anlatan Biyolog ve Kozmetolog Pervin Bulgak, cilde ve vücuda bakım yapma yöntemlerinde kullanılan doğal reçetelerin tariflerini ve uygulamadaki püf noktalarını paylaştı. Bulgak, özellikle de yaz mevsiminde, domates maskesinin cildi aknelerden ve lekelerden koruğunu kaydetti.
26.08.2021Sağlık
Yeniden ortaya çıktılar! Özellikle bu dönemi bekliyorlar
Yeniden ortaya çıktılar! Özellikle bu dönemi bekliyorlarAntalya'nın Alanya ilçesinde avokado bahçelerinde son dönemde yaşanan hırsızlık olayları üreticileri bezdirdi. Hırsızların yeterli cezayı almadığını söyleyen Alanya Avokado Üreticileri Birliği Başkanı Hilmi Sevilgen, "Önlem alıyoruz, telle çeviriyoruz, kamera ve fotokapanlar kuruyoruz, kayıtlar elimizde. Adam geliyor, 150- 200 meyveyi alıp gidiyor. Aynı bahçede 3-4 bin ürün çalınıyor. Üretimimizin 3'te birini çalıyorlar. Ne yapmamız gerekiyor? Yetkililerden bize çözüm üretmelerini bekliyoruz" dedi.
23.08.2021Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

avokadodiyetşokdomates maskesiGaps diyeti nedir

Avokado ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki avokado haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.