Avlanma

Avlanma

Son dakika avlanma haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan avlanma ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını avlanma haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Avlanma

haberleri sayfasında son dakika yaşanan avlanma gelişmeleri de dahil olmak üzere 412 avlanma haberi bulunmuştur. Tüm avlanma haberleri aşağıda listelenmiştir.
Emine Erdoğan: Üzülerek söylüyorum ki bunun 103 bin tonu plastik
Emine Erdoğan: Üzülerek söylüyorum ki bunun 103 bin tonu plastikCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Birleşmiş Milletler (BM) Sürdürülebilir Kalkınma Çözümleri Ağı destekleriyle Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma Ofisi Konferans Salonu'nda düzenlenen "Sürdürülebilir Kalkınma Ekseninde Döngüsel Ekonomi ve Sıfır Atık Mavi" programında konuştu.
2.07.2022Siyaset
Fiyatlar arttı! 60 TL'den satılıyor
Fiyatlar arttı! 60 TL'den satılıyorFiyatlar arttı. 60 TL'den satılıyor. Balık fiyatları yaz ayının gelmesiyle birlikte değişti. Denizlerde av yasağının başlamasıyla balık tezgâhları, dip avı yapan balıkçılar süslüyor. Balıkçılar ise her sabah açılan ihalelerde kıyasıya mücadele ediyor. İşte son dakika haberinin detayları...
13.05.2022Ekonomi
Van'da kaçak avlanan 1 ton inci kefali ele geçirildi
Van'da kaçak avlanan 1 ton inci kefali ele geçirildiVan'ın Muradiye ilçesinde, jandarma ekiplerince yapılan yol kontrollerinde şüphe üzerine durdurulan kamyonette çuvallar içinde 1 ton inci kefali ele geçirildi. Kaçak balık avlayan sürücüye 11 bin TL ceza uygulandı, aracı 15 gün trafikten menedildi.
8.05.2022Yaşam
Yasak bugün itibarıyla başladı! 5 ay yapılamayacak
Yasak bugün itibarıyla başladı! 5 ay yapılamayacakDenizlerde 1 Eylül 2021'de başlayan av sezonu, bugün itibarıyla sona erdi. Sezonun son balıklarını tezgahlara ulaştıran balıkçılar ise ağlarda onarım çalışmalarına başladı.
15.04.2022Ekonomi
Fiyatı yarı yarıya düştü! Talep yoğun, kısa sürede tükenecek
Fiyatı yarı yarıya düştü! Talep yoğun, kısa sürede tükenecekZonguldak’ta tezgahlarda yerini alan istavritin bol olması fiyatları düşürdü. Geçen hafta 40 liradan alıcı bulan istavrit bu hafta 20 liradan alıcı buldu.
6.04.2022Ekonomi
Balık fiyatları artacak mı? Balık avı yasaklandı mı? Balığın kilosu ne kadar oldu? İşte balık fiyatlarında son durum!
Balık fiyatları artacak mı? Balık avı yasaklandı mı? Balığın kilosu ne kadar oldu? İşte balık fiyatlarında son durum!Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle mayınların balık avlanma bölgelerine kadar geldi. İkinci mayının bulunduğu Kırklareli'nin İğneada beldesinde balık avlanması, ikinci duyuruya kadar yasaklandı. İğneada Limanı'na kayıtlı 200 tekne, mayın nedeniyle Karadeniz'e açılamadı. Mayınlar nedeniyle pek çok balıkçı mağdur oldu. Peki, Balık fiyatları artacak mı? Balık avı yasaklandı mı? Balığın kilosu ne kadar oldu? İşte detaylar…
29.03.2022Ekonomi
İğneadalı balıkçılar, mayın mağduru
İğneadalı balıkçılar, mayın mağduruİstanbul Boğazı ve Bulgaristan sınırı yakınlarında 2 mayının bulunup, imha edilmesinin ardından Kırklareli'nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinde ikinci duyuruya kadar balık avlanması yasaklandı. İğneada Limanı'na kayıtlı tekneler, mayın nedeniyle Karadeniz'e açılamazken, paydos eden balıkçılar da Rusya-Ukrayna savaşında mayın mağduru olduklarını, zarara uğradıklarını ve avlanmak istediklerini söyledi.
29.03.2022Yaşam
Balık av sezonu bitmedi ama erkenden paydos ettiler! Akdeniz ve Atlas Okyanusu'na gidecekler
Balık av sezonu bitmedi ama erkenden paydos ettiler! Akdeniz ve Atlas Okyanusu'na gideceklerDenizlerde 15 Nisan’da başlayacak av yasağına yaklaşık 3 hafta kalmasına rağmen bazı tekneler bekledikleri gibi avlanma yapamayınca erken paydos ederek limana demirledi.
24.03.2022Ekonomi
Putin'in sadık gücü Silovikler! Bakın aralarında kimler var...
Putin'in sadık gücü Silovikler! Bakın aralarında kimler var...Ukrayna topraklarına Rus ordusunun girmesiyle başlayan savaş sürerken, askeri harekatın mimarları olarak anılan ‘Kremlin sadıkları’ Siloviklerin gücü her geçen gün artıyor. Vladimir Putin'in en güvenilir danışmanları olan ve yakın çevresinin kalbindeki adamlar olarak anılan Silovikler, Rusya’nın dış dünyayla bağlarının her geçen gün azalmasıyla nüfuslarını artırmaya devam ediyor. İşte Batı medyası tarafından 'Putin'in endişelerini körükleyen seçkin grup' olarak anılan Siloviklerin hikayesi...
19.03.2022Dünya
Restoranda ‘fazla yakınlaşmayın' tartışması!
Restoranda ‘fazla yakınlaşmayın' tartışması!İstanbul Üsküdar'daki bir kafede görevli olan işletme personeli, müşteri olarak gelen bir çifte fazla yakınlaştıkları gerekçesiyle uyarıda bulundu. Çift ve diğer müşteriler personele tepki gösterdi.
15.03.2022Gündem
Barda tartıştıkları kişi tarafından sokak ortasında öldürüldü
Barda tartıştıkları kişi tarafından sokak ortasında öldürüldüMersin'in Tarsus ilçesinde bir barda tartıştığı kişiler tarafından önce darp edilen ardından ise kesici aletle öldürülen A.T. cinayetiyle ilgili 8 kişi gözaltına alındı. Şahsın kovalanma ve vurulma anları kameralara yansıdı.
15.03.2022Yaşam
Tatlı sularda avlanma yasağı başladı
Tatlı sularda avlanma yasağı başladıTatlı suların dip balığı olarak bilinen Aynalı Sazan, tatlı sularda avlanma yasağının son gününde Düzce tezgâhlarını süsledi.
15.03.2022Yaşam
Şahin kuşunun özellikleri nelerdir?
Şahin kuşunun özellikleri nelerdir?Özellikleri ile en fazla merak edilen kuş türleri arasında şahinler geliyor. Pek çok belgesele ya da farklı organizasyona dahil edilen şahinler, kuş türleri arasında en özel ve güçlü olanlardan biridir. Kartalgiller ailesinden olduğu bilinen şahinler, yırtıcı hayvan türleri arasında yer almaktadır. Özellikle havadayken kilometrelerce uzak mesafeden avlarını net olarak görebilme potansiyeline sahiptir. Böylece doğrudan ve kolayca hedef alma ile beraber avlarını hızlı şekilde yakalama özellikler bulunmaktadır. Dünyanın pek çok farklı yerinde evcil olarak beslenen hayvan türlerinden biri olarak da öne çıkıyor.
16.02.2022Yaşam
Balık fiyatları arttı! Tezgahlarda yoğunluk azaldı! Kilosu...
Balık fiyatları arttı! Tezgahlarda yoğunluk azaldı! Kilosu...Ordu’da, artan balık fiyatları sonrası tezgahlarda hareketlilik azalırken, balıkçılar en çok istavrit balığına talep olduğunu belirtiyor.
13.02.2022Ekonomi
Yasadışı avlanan şahıs jandarmaya takıldı
Yasadışı avlanan şahıs jandarmaya takıldıVan’ın Başkale ilçesinde yasadışı avlanma yaptığı tespit edilen 1 kişi avladığı 10 ölü Kınalı keklik ile birlikte jandarmaya takıldı.
11.02.2022Yaşam
Fransa açıklarında 100 binden fazla ölü mavi mezgit balığı bulundu
Fransa açıklarında 100 binden fazla ölü mavi mezgit balığı bulunduFransa’nın Atlantik Okyanusu açıklarında, yaklaşık 3 bin metrekarelik bir alana yayılmış 100 binden fazla ölü mavi mezgit balığı tespit edildi. Fransa Denizcilik Bakanı Annick Girardin, görsellerin şok edici olduğunu ifade ederek olayla ilgili soruşturma başlattığını duyurdu.
5.02.2022Dünya
Marmara'da büyük tehlike! Hepsi tehdit altıda; İskorpit, mezgit, ıstakoz ve mercan...
Marmara'da büyük tehlike! Hepsi tehdit altıda; İskorpit, mezgit, ıstakoz ve mercan...Marmara Denizi ekosistemiyle ilgili flaş gelişme! Hayalet ağların temizlenmesi için harekete geçildi. 40 metre derinliğe kadar inildi, şu ana kadar 5 dönüm alanı kaplayacak kadar gırgır ağı, 1 trol ağı ve 100 metre uzatma ağını sudan çıkarıldı. İskorpit, eşkina, sargos, karagöz, izmarit, mezgit, çırçır, ıstakoz, yengeç ve mercanların yok olma tehlikesi ile karşı karşıya. Prof. Dr. Adnan Ayaz koordinesinde 13 kişilik ekip, 'Hayalet Ağ Avcılığı Marmara' projesi kapsamında, denizleri hayalet ağlardan temizliyor.
8.01.2022Gündem
Kirlilik ve küçük balık avcılığı müsilaj oluşumunu tetikliyor
Kirlilik ve küçük balık avcılığı müsilaj oluşumunu tetikliyorÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) akademisyenleri tarafından 'Marmara Denizi'nde Müsilajın Pelajik ve Bentik Balıkların Erken Yaşam Evreleri Üzerine Etkisi' projesi kapsamında yürütülen araştırmalarda aralık ayı çalışmaları tamamlandı. Zooplanktonları yiyerek büyüyen hamsi, çaça, sardalya ve istavrit gibi balıkların küçükken avlanmaları nedeniyle azaldığını belirten Araştırma Görevlisi Dr. İsmail Burak Daban, bunun neticesinde, hayvansal küçük deniz mikro canlıları olan zooplanktonların ortamda bol olması nedeniyle denizanalarının son yıllarda çoğalıp, büyüdüklerine ve kirlilik baskısıyla birlikte müsilajın oluşmasına neden olduklarına dikkat çekti.
29.12.2021Gündem
Türkiye’nin en gizemli canlısı görüntülendi! Anadolu Parsı yok olmamış...
Türkiye’nin en gizemli canlısı görüntülendi! Anadolu Parsı yok olmamış...Türkiye'nin en gizemli canlısı görüntülendi. Neslinin tükendiği düşünülen Anadolu Parsı yıllar sonra ilk kez termal kamera tarafından görüntülendi. Uzmanlar Anadolu Parsı için, "İhtişamlı bir hayvan. Kendini saklayan, güzel kamufle olan bir hayvan. Dağların SAT komandosu” diyor. Peki bu türün nesli nasıl tehlikeye girdi? Her şey 'Mantolu Hasan'ın başının altından mı çıktı? İşte heyecanlandıran gelişmenin tüm detayları...
18.12.2021Gündem
Marmara Denizi öldü! Hastalıklı balıklar istavrit, lüfer, palamut...
Marmara Denizi öldü! Hastalıklı balıklar istavrit, lüfer, palamut...Marmara Denizi ile ilgili son dakika açıklaması! Hastalıklı balıkları açıkladı. Marmara Denizi’nde müsilaj sonrası artan yengeç, balık ölümlerine bir de kırmızı yosun eklendi! "Marmara Denizi öldü! İstavrit, lüfer, palamut hasta" diyen Hidrobiyolog M. Levent Artüz, korkutan açıklamalarda bulundu.
14.12.2021Yaşam
Balık fiyatları uçtu, hamsinin kilosu 40 liraya çıktı! Balıkçılar rotayı Gürcistan ve Abhazya’ya çevirdi
Balık fiyatları uçtu, hamsinin kilosu 40 liraya çıktı! Balıkçılar rotayı Gürcistan ve Abhazya’ya çevirdi Balık fiyatları yükseldi. Hamsinin kilosu 40 TL'den satılıyor. 1 Eylül’de başlayan balık av sezonunun ilk aylarında hamsi bol avlanırken, hem vatandaşın hem de balıkçıların yüzünü güldürmüştü. Son günlerde hava sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinden dolayı hamsi sürüleri deniz suyunun daha soğuk olduğu Gürcistan ve Rusya kıyılarına gitmesiyle birlikte hamsi avında büyük bir azalma oldu. Bu durum da hamsinin fiyatlarına yansırken Trabzon’da az avlanan hamsi ise tezgahta 40 liradan satılıyor.
10.12.2021Ekonomi
Kasası 500 liraya yükseldi! Tezgahlarda neredeyse kalmadı... 'Türkiye'yi terk etti'
Kasası 500 liraya yükseldi! Tezgahlarda neredeyse kalmadı... 'Türkiye'yi terk etti'Karadeniz Bölgesi’nde aralık ayı içerisinde etkili olan hava sıcaklıkları ve erken avlanma, hamsinin Gürcistan tarafına yönelmesine neden oldu. Balıkçılar bölgede artık hamsinin kalmadığını belirterek, tezgahlarda yok denecek kadar az olan hamsinin kasa fiyatının ise 500 liraya satıldığını söyledi.
9.12.2021Ekonomi
Tilkiler ne yer, ne ile beslenir? Tilkiler en çok neyi sever?
Tilkiler ne yer, ne ile beslenir? Tilkiler en çok neyi sever?Tilkilerin nasıl beslendiği merak edilmektedir. Hayvanların beslenme alışkanlıkları birbirinden farklı olmaktadır. Tabiatta kurnazlıkları ile anılan bu hayvanlarında beslenme şekilleri merak edilmektedir. Vahşi bir hayvan olarak bilinen tilkilerin insanlara saldırma ihtimalleri bile araştırılmaktadır. Bu hayvanların tabiatta pek çok gıdayı tükettiği bilinmektedir.
26.11.2021Gündem
Sansar ne yer, ne ile beslenir? Sansarlar en çok neyi sever?
Sansar ne yer, ne ile beslenir? Sansarlar en çok neyi sever?Hayvanların farklı avlanma ve beslenme döngüleri bulunmaktadır. Her hayvan yapısı gereği değişik gıdalarla beslenmektedir. Sansar hep obur grubunda olan bir hayvandır. Yani hem et hem de sebze ile beslenmektedir. Çeşitli kaynaklardan yediği gıdalara öğrenmek mümkün olmaktadır.
26.11.2021Gündem
Hamsi ve istavrit bolluğu! Kilosu 10 lira
Hamsi ve istavrit bolluğu! Kilosu 10 liraDenizlerdeki yasağın sona erdiği 1 Eylül'den itibaren avlanmayı sürdüren Doğu Karadenizli balıkçılar, son günlerdeki olumsuz hava koşullarına rağmen bol miktarda avladıkları hamsi ve istavritle kıyıya dönüyor.
25.10.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Avlanma ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki avlanma haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.