Askerlik

Askerlik

Son dakika askerlik haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan askerlik ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını askerlik haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Askerlik

haberleri sayfasında son dakika yaşanan askerlik gelişmeleri de dahil olmak üzere 6.990 askerlik haberi bulunmuştur. Tüm askerlik haberleri aşağıda listelenmiştir.
'Green Card' tuzağı! Uzmanlardan uyarı: Dolandırıcılara dikkat
'Green Card' tuzağı! Uzmanlardan uyarı: Dolandırıcılara dikkatGreen Card başvuruları için geri sayım başladı. Tarihler açıklandı ve bu yıl pasaport şartının kaldırıldığı duyuruldu. Çekilişe katılmak isteyenlere ‘dolandırıcılara’ para kaptıramayın uyarısında bulunan uzmanlar, doğru başvurunun inceliklerini anlattı. Daha önce Green Card’lı olup deneyimlerini aktaranlar ise sürecin zor yönleri ile ilgili bilgi verdi. İşte haberin detayları...
1.10.2022Gündem
Mehmet Emin Ay kimdir, nereli, kaç yaşında? Ayasofya Cami’nde görevlendirilen imam Prof. Dr. Mehmet Emin Ay kitapları ve hayatı!
Mehmet Emin Ay kimdir, nereli, kaç yaşında? Ayasofya Cami’nde görevlendirilen imam Prof. Dr. Mehmet Emin Ay kitapları ve hayatı!Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'ne Prof. Dr. Mehmet Emin Ay görevlendirildi. Prof. Ay her hafta Cuma namazı ile Cuma günü ikindi, akşam, yatsı ve cumartesi günleri sabah namazını kıldıracak. Peki, Mehmet Emin Ay kimdir, nereli, kaç yaşında?
30.09.2022Gündem
Ziraat Bankası servis görevlisi maaşı ne kadar? Ziraat Bankası servis görevlisi nedir, ne iş yapar, sınav konuları belli mi, başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır?
Ziraat Bankası servis görevlisi maaşı ne kadar? Ziraat Bankası servis görevlisi nedir, ne iş yapar, sınav konuları belli mi, başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır?Ziraat Bankası servis görevlisi alımı için aramalar arttı. Ziraat Bankası ile Ziraat Katılım Bankası için 1800 servis görevlisi alımı yapılacak. Peki, Ziraat Bankası servis görevlisi ne iş yapar, maaşı ne kadar? Ziraat Bankası servis görevlisi başvuru şartları nelerdir, nasıl ve ne zaman yapılır? Sınav soruları ve konuları belli mi?
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) personel alacak! İşte başvuru şartları!
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) personel alacak! İşte başvuru şartları!Yüksek Seçim Kurulu (YSK) duyurdu! Merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alınacak. Başvurular 6 Ekim’de sona erecek. Peki, YSK personel alımı başvurusu nasıl yapılır? YSK personel alımı başvuru şartları ne? İşte detaylar…
EYT'de son dakika gelişmesi ile ilgili detaylar belli oldu: Yaş ve prim!
EYT'de son dakika gelişmesi ile ilgili detaylar belli oldu: Yaş ve prim!Emeklilikte yaşa takılanlar ile ilgili son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Milyonları ilgilendiren düzenlemede art arda adımlar atılıyor. Bir süre çalışmış pek çok kişi ise çıkacak EYT düzenlemesinin kendilerini kapsayıp kapsamayacağını merak ediyor. 8 Eylül 1999 öncesinde sigortalı olarak çalışmaya başlamış olan çalışanlar EYT'li olarak kabul ediliyor. Bu kapsamda emekli olamayan vatandaşlar için yeni formüller aranıyor. EYT kapsamında olup doğum, askerlik ya da yurt dışı borçlanması yapanlar belirli şartlar dahilinde ödediği parayı geri alabiliyor. İşte EYT ile ilgili merak edilen detaylar...
Askerlik tecil ettirme! Askerlik işlemleri e devlet nasıl yapılır, askerlik erteleme başvurusu nasıl yapılır?
Askerlik tecil ettirme! Askerlik işlemleri e devlet nasıl yapılır, askerlik erteleme başvurusu nasıl yapılır?Askerlik erteleme nasıl yapılır, askerlik tecil ettirme şartları nelerdir? Yoklama kaçağı mesajının ardından askerlik tecil ettirme sürecine ilişkin aramalar arttı. E-devlet üzerinden Giriş yaparak askerliği erteleme yani tescil başvurusu yapılabiliyor. Peki askerlik tecil başvurusu nasıl yapılır? Askerlik erteleme başvurusu ve tecil ettirme sürecine ilişkin merak edilenler…
20.09.2022Gündem
Yoklama kaçağı cezası! Yoklama kaçağı cezası askere gidince silinir mi, yoklama kaçağı cezası nasıl ödenir, nereye?
Yoklama kaçağı cezası! Yoklama kaçağı cezası askere gidince silinir mi, yoklama kaçağı cezası nasıl ödenir, nereye?Yoklama kaçağı cezası ile ilgili mesajlar alan adaylar, askerlikle ilgili detayları sorgulama başladı. Milli Savunma Bakanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre yoklama kaçağı ve askerlik tecili gibi terimlerin anlamı sorgulanıyor. Yoklama kaçağı nedir, yoklama kaçağı cezası ne kadar? MSB yoklama kaçağı cezası askere gidince silinir mi?
20.09.2022Gündem
Yoklama kaçağı durumuna düşmemek için ne yapmalı, Yoklama kaçağı mesajı nedir? Üniversite okurken yoklama kaçağı gözükür mü?
Yoklama kaçağı durumuna düşmemek için ne yapmalı, Yoklama kaçağı mesajı nedir? Üniversite okurken yoklama kaçağı gözükür mü?Yoklama kaçağı, askerlik görevini henüz yerine getirmemiş vatandaşların telefonlarına gelen mesaj sonrasında aranmaya başlandı. Kendilerine gelen yoklama kaçağı mesajı gören asker adaylar Yoklama kaçağı mesajı nedir? Yoklama kaçağı durumuna düşmemek için ne yapılmalı? Üniversite okurken yoklama kaçağı gözükür mü? sorularına yanıt aramaya başladı.
20.09.2022Gündem
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alacak! İşte başvuru şartları!
Tarım ve Orman Bakanlığı personel alacak! İşte başvuru şartları!Tarım ve Orman Bakanlığı duyurdu! Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere, sözleşmeli bilişim personeli alınacak. Başvurular 3 Ekim’de sona erecek. Peki, Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı şartları ne? İşte detaylar…
Boğaziçi Üniversitesi en az lise mezunu 140 sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!
Boğaziçi Üniversitesi en az lise mezunu 140 sözleşmeli personel alacak! İşte başvuru şartları!Boğaziçi Üniversitesi personel alımı ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı. İlana göre 140 sözleşmeli personel alınacak. Alım yapılacak kadrolar, büro personeli, koruma ve güvenlik görevlisi, şoför, temizlik personeli ve bahçıvan olarak açıklandı. Başvurular şahsen yapılacak. Peki, Boğaziçi Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Boğaziçi Üniversitesi sözleşmeli personel alımı şartları!
Lise mezunu olmak yetiyor! İŞKUR açıkladı: Yüzlerce personel alınacak
Lise mezunu olmak yetiyor! İŞKUR açıkladı: Yüzlerce personel alınacakTürkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden silahlı ve silahsız olmak üzere 1.256 güvenlik görevlisi alım ilanı yayınladı. Türkiye'nin farklı illerinde özel sektör ve kamuda istidam edilecek adaylardan en az lise olma şartı aranıyor. İşte İŞKUR güvenlik alım ilanları...
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 6 ilde en az lise mezunu sürekli işçi alacak! İşte başvuru şartları!
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı 6 ilde en az lise mezunu sürekli işçi alacak! İşte başvuru şartları!Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı işçi alımı ilanı yayınlandı! En az lise ve dengi okul mezunu sürekli işçi alınacak! Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, tarama uzmanı ve yardımcısı, makinist, gemici, elektrikçi, yağcı, aşçı ile usta alımı yapılacak. Başvurular İŞKUR üzerinden alınacak. Peki, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte Ulaştırma Bakanlığı işçi alımı başvuru şartları!
Tazminat hakkı ile ilgili flaş karar! İki ay süresi var, işveren ödemek zorunda
Tazminat hakkı ile ilgili flaş karar! İki ay süresi var, işveren ödemek zorundaYargıtay tazminat hakkı ile ilgili önemli bir karara imza attı. Aynı işyerinde bir yıl ve daha uzun süre çalışanlar, işten çıkartıldıklarında kıdem tazminatı almaya hak kazanıyor. Ancak bazı durumlarda çalışan kendi isteği ile işten ayrılsa da tazminat alabiliyor. Kadınlar evlilik, erkek çalışanlar ise askerlik nedeniyle işten ayrıldığında tazminat alabiliyor. Yargıtay'ın askerlik nedeniyle tazminat konusunda verdiği bir karar ise dikkat çekti.
Polis Akademisi akademik personel alacak! İşte başvuru şartları!
Polis Akademisi akademik personel alacak! İşte başvuru şartları!Polis Akademisi Başkanlığı duyurdu! Güvenlik Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü, Adli Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü ve Trafik Enstitüsüne doktor öğretim üyesi, öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi öğretim elamanı alınacak. Peki, Polis Akademisi akademik personel alımı başvurusu nasıl yapılır? Polis Akademisi personel alımı başvuru şartları!
Dul ve yetim aylığı ile ilgili flaş detay! Çift maaş alma imkanı
Dul ve yetim aylığı ile ilgili flaş detay! Çift maaş alma imkanıKamu ve özel sektör çalışanları, emekliler, EYT'liler, dul ve yetim maaşı alan vatandaşlar merak ediyordu. Tek tek açıklandı. Askerlik borçlanmasından, emekli maaşı hesabına; yıllık izin kullanımından isteğe bağlı sigorta ile ilgili detaylara kadar merak edilen çok sayıda soruya İş ve Sosyal Güvenlik Uzmanı yazarımız Mert Nayır yanıt verdi…
14.09.2022Uzmana Sor
MSB sözleşmeli er alımı başvurularında son günler! Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri’ne sözleşmeli er alınacak! İşte başvuru şartları
MSB sözleşmeli er alımı başvurularında son günler! Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri’ne sözleşmeli er alınacak! İşte başvuru şartlarıMilli Savunma Bakanlığı Kara, Deniz Ve Hava Kuvvetleri Komutanlıklarına sözleşmeli er alacak. Sözleşmeli er alımı başvurularında son günlere girildi. Başvurular, 25 Eylül 2022’de sona erecek. Başvurular online olarak alınacak. Peki, MSB sözleşmeli er alımı başvurusu nasıl yapılır? Sözleşmeli er alımı başvuru şartları ne? Sözleşmeli er maaşı ne kadar? 2022 Sözleşmeli er alımı başvuru ekranı!
Pegasus pilot alımı ilanları yayınlandı! Tecrübeli, tecrübesiz pilot alınacak! Başvuru nasıl yapılır?
Pegasus pilot alımı ilanları yayınlandı! Tecrübeli, tecrübesiz pilot alınacak! Başvuru nasıl yapılır? Pegasus pilot alımı yapacak! Pegasus Hava Yolları resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilana göre, kaptan pilot, ikinci pilot, eğitim verilmek üzere kaptan ve öğrenci pilot alımı yapılacak. Peki, Pegasus pilot alımı başvurusu nasıl yapılır? Pegasus pilot alımı şartları ne? İşte detaylar…
Türk Standardları Enstitüsü (TSE) en az lise mezunu 61 personel alacak! İşte başvuru şartları!
Türk Standardları Enstitüsü (TSE) en az lise mezunu 61 personel alacak! İşte başvuru şartları!Türk Standardları Enstitüsü (TSE) duyurdu! 61 sözleşmeli personel alınacak. Yayımlanan ilana göre, 32 mühendis, 2 tekniker, 8 memur, 1 koruma ve güvenlik görevlisi ve 18 odacı (hizmetli) kadrolarından personel alınacak. Başvurular Kariyer Kapısı üzerinden alınacak. Peki, TSE personel alımı başvurusu nasıl yapılır? TSE personel alımı başvuru şartları ne? İşte detaylar…
12.09.2022 Personel Alımı
Jandarma uzman erbaş alımı başvuru! 2022 JGK 7 bin 500 sözleşmeli uzman erbaş alımı başvuruları ve nereden nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir?
Jandarma uzman erbaş alımı başvuru! 2022 JGK 7 bin 500 sözleşmeli uzman erbaş alımı başvuruları ve nereden nasıl yapılır, başvuru şartları nelerdir?Jandarma’ya 7 bin 500 sözleşmeli uzman erbaş alınacak. Resmi Gazete'de yayımlanan duyuruya göre, Jandarma Genel Komutanlığı'na 6 bin 605 jandarma, 11 at bakıcısı, 14 bot serdümeni, 250 sıhhiyeci, 200 muhabere, 10 havacılık, 400 lojistik (mesleki nitelikli) ve 10 bando alt branşlarında olmak üzere toplam 7 bin 500 sözleşmeli uzman erbaş temin edilecek. Peki, Jandarma Genel Komutanlığı 7 bin 500 sözleşmeli uzman erbaş alımı şartları nelerdir, başvuruları nasıl yapılır? İşte Jandarma uzman erbaş alımı detayları…
Tazminat ile ilgili son dakika kararı! Flaş emeklilik, askerlik ve evlilik detayı
Tazminat ile ilgili son dakika kararı! Flaş emeklilik, askerlik ve evlilik detayıÇalışan milyonları ilgilendiriyor. Tazminat ile ilgili son dakika kararı açıklandı. Emeklilik, askerlik ve evlilik sebebiyle istifa ile ilgili flaş detay açıklandı. Yargıtay 9. Hukuk Dairesi, işverenlerin; emeklilik, muvazzaf askerlik, evlilik gibi sebeplerle iş sözleşmesini fesheden işçiden ihbar tazminatı talep edemeyeceğine hükmetti. Yüksek Mahkeme bu tür istifalarda işçinin de ihbar tazminatı alamayacağına dikkat çekti.
11.09.2022Emekli
Premier Lig maçları neden ertelendi, bu hafta Premier Lig ertelendi mi? Maçlar oynamayacak mı?
Premier Lig maçları neden ertelendi, bu hafta Premier Lig ertelendi mi? Maçlar oynamayacak mı?Premier lig ertelendi mi, Premier Lig maçları neden ertelendi? Premier Lig, Kraliçe II. Elizabeth'in ölümü sebebiyle bu hafta sonu oynanacak maçların ertelendiğini duyurdu.
10.09.2022Şampiy10
DHY kura sonuçları! Doktor atama (DHY) kura sonuçları neden açıklanmadı, isim listesi ne zaman yayınlanacak?
DHY kura sonuçları! Doktor atama (DHY) kura sonuçları neden açıklanmadı, isim listesi ne zaman yayınlanacak?106. DHY kura sonuçları neden açıklanmadı, DHY kura sonuçları isim listesi belli oldu mu? 13.163 doktorun görev yerinin belirleneceği 106. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kurası 9 Eylül'de saat 10.00'da çekilmeye başlandı. Noter kura sonuçlarını merakla takip edenler, sonuçların neden açıklanmadığını araştırmaya başladı. Peki, DHY kura sonuçları ne zaman açıklanacak, Doktor atama (DHY) kura sonuçları isim listesi nasıl sorgulanır?
Sağlık Bakanlığı doktor ataması kurası canlı yayın izleme linki! 2022 Devlet Hizmet Yükümlülüğü (DHY) kura çekimi YOUTUBE sayfası nasıl açılır?
Sağlık Bakanlığı doktor ataması kurası canlı yayın izleme linki! 2022 Devlet Hizmet Yükümlülüğü (DHY) kura çekimi YOUTUBE sayfası nasıl açılır?Sağlık Bakanlığı doktor ataması kurası canlı izleme için yapılan aramalar arttı. Sağlık Bakanlığı Devlet Hizmet Yükümlülüğü kapsamında tabip, uzman tabip ve yan dal uzmanlık eğitimini tamamlayanlar kura çekimi için heyecanlı bekleyişe başladı. 1.261’i uzman, 11.902 de pratisyen doktor olmak üzere Devlet Hizmet Yükümlülüğü kura çekimi detayları Bakan Koca tarafından paylaşılmıştı. Peki, Devlet Hizmet Yükümlülüğü (DHY) kurası nasıl canlı izlenir, YOUTUBE kanalından kura canlı verilecek mi= Sağlık Bakanlığı doktor ataması kurası canlı yayın izleme hakkındaki bilgiler…
Askerlik borçlanması avantaj sağlar mı? Borçlanma emekliliği nasıl etkiler?
Askerlik borçlanması avantaj sağlar mı? Borçlanma emekliliği nasıl etkiler? Askerlik borçlanması erkek sigortalılar için emekliliği etkileyen durumların başında geliyor. Emekli olmak için sigorta süresi ve yaş şartını sağlayan, ancak günü yetmeyen bir sigortalı askerlik borçlanması ile emekli olmaya hak kazanabiliyor. Gözler EYT düzenlemesine çevrilirken prim eksiği olan ama yaş şartını taşıyan pek çok kişi de borçlanma ile EYT’den yararlanıp yararlanmayacağını merak ediyor. Peki, Askerlik borçlanması avantaj sağlar mı? Borçlanma emekliliği nasıl etkiler? Askerlik borçlanması nedir? Askerlik borçlanması nasıl yapılır? Askerlik borçlanması ne kadar? İşte detaylar…
8.09.2022Emekli
Eğitim öğretim ödeneği nedir? Öğretmenlere eğitim ödeneği ne zaman verilecek?
Eğitim öğretim ödeneği nedir? Öğretmenlere eğitim ödeneği ne zaman verilecek? Okulların açılmasına kısa bir süre kala öğretmenlere verilen eğitim ödeneğinin yatırılacağı tari merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığınca öğretmenlere her yıl eğitim yılı başında, eğitime hazırlık ödeneği adı altında belli bir ücret ödemesi yapılıyor. Bakanlık tarafından verilen bu ödemeden hem kadrolu hem de sözleşmeli öğretmenler faydalanabiliyor. Peki, Eğitim öğretim ödeneği nedir? Öğretmenlere eğitim ödeneği ne kadar, ne zaman verilecek? Eğitim ödeneği kimlere verilir? Ücretli öğretmen eğitim ödeneği alır mı? İşte detaylar…
8.09.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Askerlik ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki askerlik haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.