Akit

Akit

Son dakika Akit haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Akit ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Akit haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Akit

haberleri sayfasında son dakika yaşanan akit gelişmeleri de dahil olmak üzere 340 akit haberi bulunmuştur. Tüm akit haberleri aşağıda listelenmiştir.
Mustafa Karahasanoğlu son yolculuğuna uğurlandı
Mustafa Karahasanoğlu son yolculuğuna uğurlandıAKİT Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.
13.08.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Karahasanoğlu'nun ailesine taziye telefonu
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Karahasanoğlu'nun ailesine taziye telefonuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, vefat eden Akit Medya Grubu İcra Kurulu Başkanı Mustafa Karahasanoğlu’nun aile üyeleriyle telefonda görüşerek taziyelerini iletti.
13.08.2022Siyaset
KPSS soruşturmasında son durum ne? Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ÖSYM’de yapılan soruşturmayı anlattı!
KPSS soruşturmasında son durum ne? Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ÖSYM’de yapılan soruşturmayı anlattı!ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavı'nın (KPSS) iptaline kadar varan soruların sızdırılması iddiaları ile ilgili olayda yeni gelişmeler gelmeye devam ediyor. Devlet konuyu farklı açılardan ele alıyor. Topyekün başlatılan araştırmalar devam ederken ön rapor da Devlet Denetleme Kurulu tarafından açıklanmıştı. Konuyla ilgili Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, konu ile ilgili olarak katıldığı bir televizyonda açıklamalarda bulundu. Peki, KPSS soruşturmasında son durum ne? KPSS soruşturması nasıl yürütülüyor? İşte Bakan Bozdağ’ın açıklamaları!
7.08.2022Gündem
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan KPSS ile ilgili açıklama: Cumhurbaşkanımız derhal duruma müdahale etti
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan KPSS ile ilgili açıklama: Cumhurbaşkanımız derhal duruma müdahale ettiAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) soruların sızdırıldığı iddiaları üzerine iptal edilmesine ilişkin, “Herhangi bir muhalefet partisi genel başkanı veya siyasetçi veya kamuoyundan birinin ‘hükümet şunu da yapmalıydı’ diye söyleyebileceği bir şey yok. Hemen hepsi yapıldı” dedi.
7.08.2022Siyaset
Merve Safa Kavakçı kimdir? Merkeze alınan Merve Kavakçı kaç yaşında, nereli, kiminle evli? İşte hayatı hakkında merak edilenler…
Merve Safa Kavakçı kimdir? Merkeze alınan Merve Kavakçı kaç yaşında, nereli, kiminle evli? İşte hayatı hakkında merak edilenler…Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla 23 dış temsilcilikteki büyükelçi merkeze alınırken, 25 dış temsilciliğe yeni büyükelçilerin atanmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Merkeze alınan isimlerden biri de Merve Kavakçı oldu. Peki, Merve Safa Kavakçı kimdir? Merkeze alınan Merve Kavakçı kaç yaşında, nereli, kiminle evli? İşte hayatı hakkında merak edilenler…
2.06.2022Gündem
Emine Erdoğan: 2023’te sıfır atığı tüm Türkiye'de yaygınlaşmış hale getirmeyi hedefliyoruz
Emine Erdoğan: 2023’te sıfır atığı tüm Türkiye'de yaygınlaşmış hale getirmeyi hedefliyoruzEmine Erdoğan’ın katılımıyla Turkcell, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğince "Geleceği Yazan Kadınlar Projesi" final töreni düzenlendi. Programda proje sahipleri ödüllerini Emine Erdoğan'ın elinden aldı. Programda konuşan Emine Erdoğan, “2023’te sıfır atığı tüm Türkiye'de yaygınlaşmış hale getirmeyi hedefliyoruz. 2017 yılından bugüne kadar yaklaşık 24.2 milyon ton geri kazanılabilir atık ekonomiye kazandırıldı. Geri kazanım oranımız yüzde 22.4’e çıktı “dedi.
4.02.2022Siyaset
Asgari Ücretle ilgili AK Parti'den flaş açıklama: Beklentileri karşılayacak
Asgari Ücretle ilgili AK Parti'den flaş açıklama: Beklentileri karşılayacakAsgari Ücretle ilgili son dakika açıklaması geldi. Milyonlar çalışan merakla bekliyor. Canlı yayında açıkladı. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, yıl sonu itibarıyla asgari ücretin gündeme geleceğini belirterek, 'Asgari ücrette emekçilerimizin beklentilerini karşılayacak, milletimizin tamamının da 'tamam bu hakkaniyete uygun' diyeceği fevkalade önemli bir gelişmeyi ortaya koyacağımızı düşünüyorum' ifadesini kullandı.
10.11.2021Ekonomi
Memurlar fark etti! 15 milyonluk arsayı satacaklardı, farklılık ele verdi
Memurlar fark etti! 15 milyonluk arsayı satacaklardı, farklılık ele verdiBaşkasına ait kimlik belgesi ile PTT'den e-Devlet şifresi alan ve Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) üzerinden talep oluşturarak, yine başkasına ait 15 milyon lira değerindeki arsanın satışını yapmak isteyen kişiler, tapu memurlarının dikkati sonucu yakalandı.
9.11.2021Ekonomi
Karikatürist, yazar Yalçın Turgut Balaban vefat etti
Karikatürist, yazar Yalçın Turgut Balaban vefat ettiBeyninde ve karaciğerinde bulunan tümör nedeniyle tedavi gördüğü hastanede vefat eden karikatürist Yalçın Turgut Balaban, Şakirin Camisi'nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.
17.10.2021Kültür Sanat
Fas ve Etiyopya Türk SİHA'sı istedi Mısır panikledi
Fas ve Etiyopya Türk SİHA'sı istedi Mısır paniklediMısır'da Türk SİHA'sı korkusu. Türkiye'nin Fas ve Etiyopya’ya SİHA satacak olması Mısır’ı telaşlandırdı. Kahire yönetimi, satışı durdurması için ABD ve Avrupa ülkelerinden yardım talep etti.
16.10.2021Dünya
Faiziyle paralar iade edilecek! Meclis’te resmen kabul edildi, 5 yıl şartı...
Faiziyle paralar iade edilecek! Meclis’te resmen kabul edildi, 5 yıl şartı...Milyonlarca kişiyi kapsayan düzenleme Meclis’te kabul edildi. O paralar faiziyle birlikte iade edilecek. “Küçük esnaf" olarak ifade edilen ve 850 bin civarında olan iş yeri grubunun kazançları gelir vergisinden istisna tutulacak.Tarımsal desteklerden kesinti yapılmayacak. Çiftçilere ödenen desteklerden kesilen stopaj vergisinin 5 yıl geriye dönük iadesine ilişkin düzenleme kapsamında, Çiftçi Kayıt Sistemi’nde (ÇKS) kayıtlı 2 milyon kişiye, faiziyle birlikte yaklaşık 5 milyar lira ödeme yapılması bekleniyor. Çiftçiler artık beyanname vermeden kaynaktan kesinti yapılarak vergilerini ödeyecek. Kanunla, 1 Ocak 2022'de yürürlüğe girmesi öngörülen konaklama vergisinin yürürlük tarihi 1 Ocak 2023'e ertelendi.
15.10.2021Ekonomi
Esnafa vergi muafiyeti geliyor! AK Parti yasa teklifini Meclis'e sundu
Esnafa vergi muafiyeti geliyor! AK Parti yasa teklifini Meclis'e sunduYüz binlerce kişi bekliyordu. AK Parti, 65 maddelik Vergi Usul Kanunun'da değişiklik öngören yasa teklifini Meclis Başkanlığı'na sundu.
1.10.2021Siyaset
Tuğba Özay: Herkesi Allah'a havale ediyorum
Tuğba Özay: Herkesi Allah'a havale ediyorumManavgat'taki çiftliğiyle ilgili video çekerek yardım çağrısında bulunan ve daha sonra fenalık geçirerek hastaneye kaldırılmasının ardından bir açılışa katılması gerekçesiyle sosyal medyada tepkilere neden olan Tuğba Özay, yardım çağrısı yaptığı yayın ile ilgili yazılan bir habere ilişkin bir gazete hakkında suç duyurusunda bulundu. Özay, "Geçmiş olsun denileceği yerde, daha empatiyle yaklaşılacağı yerde yine ben suçlanıyorum, yine bana vuruluyor. Herkesi Allah'a havale ediyorum" dedi.
3.08.2021Magazin
Tapuda yeni dönem! Bakanlık harekete geçti, değişiyor...
Tapuda yeni dönem! Bakanlık harekete geçti, değişiyor...Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü aynı işi yapan 15 unvanı "Tapu İşlem Memuru" adı altında birleştirmek için girişimde bulundu. Düzenlemenin yapılabilmesi için Bakan Murat Kurum imzasıyla Cumhurbaşkanlığı'na yazı gönderildi. Öte yandan ev alacak ya da satacak herkesi çok yakından ilgilendiren bir düzenleme de geçen haftalarda yapılmıştı. Yönetmelikte değişikliği Resmi Gazete'de yayımlandı. İpotek işlemleri değişti. Değişikliğe göre, tapu işlemlerine ilişkin resmi senedin ve tescil istem belgesinin, başvurunun alındığı tapu müdürlüğü dışında tapu işlemi yapmaya yetkili personelce hazırlanması amacıyla, merkezi başvuru havale sistemi oluşturulacak. Elektronik ortamda talep edilen işlemlerde düzenlenen tescil onama belgesi ile ipotek belgesi, banka ve kurum ile elektronik ortamda paylaşılacak, banka ve kurum tarafından onaylı suretleri her zaman istenebilecek. Elektronik ortamda gönderilen ipotek talep bilgi ve belgeleriyle uyumsuzluk tespit edilmesi halinde işlem iade edilecek.
27.07.2021Ekonomi
Tapuda yeni dönem! Resmen değişti...
Tapuda yeni dönem! Resmen değişti...Ev alacak ya da satacak herkesi çok yakından ilgilendiriyor. Tapuda yeni uygulama başlıyor. Yönetmelikte değişiklik yapıldı Resmi Gazete'de yayımlandı. İpotek işlemleri değişti. Değişikliğe göre, tapu işlemlerine ilişkin resmi senedin ve tescil istem belgesinin, başvurunun alındığı tapu müdürlüğü dışında tapu işlemi yapmaya yetkili personelce hazırlanması amacıyla, merkezi başvuru havale sistemi oluşturulacak. Elektronik ortamda talep edilen işlemlerde düzenlenen tescil onama belgesi ile ipotek belgesi, banka ve kurum ile elektronik ortamda paylaşılacak, banka ve kurum tarafından onaylı suretleri her zaman istenebilecek. Elektronik ortamda gönderilen ipotek talep bilgi ve belgeleriyle uyumsuzluk tespit edilmesi halinde işlem iade edilecek.
15.07.2021Ekonomi
Koronavirüste önümüzdeki 2 ay önemli!
Koronavirüste önümüzdeki 2 ay önemli!Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemalettin Aydın, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın duyurduğu salgın yönetiminde 'yerinde karar' dönemi ile ilgili, "5 bin vaka sayıları görülürken bunun yüzde 65'i İstanbul'daydı. Aslında Anadolu'da birçok kasabada hiç vaka yokken okulu da, kafesini, kahvehanesini, çay ocağını da kapatmıştık. Bunu bilerek süreci yönetmek; hiç vakanın olmadığı yerleri hızlı açmak lazım" dedi.
14.02.2021Sağlık
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan CHP'ye sert sözler
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan CHP'ye sert sözlerAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Siz bu ülkede bu ülkenin savcısını şehit etmiş teröristleri savunacak ve sempati duyacak kadar bu ülkeye yabancılaşacaksınız sonra kalkıp bu ülkenin valisine, bu ülkenin kaymakamına 'militan' diyeceksiniz." dedi.
27.01.2021Siyaset
Yavuz Bahadıroğlu (Niyazi Birinci) kimdir?
Yavuz Bahadıroğlu (Niyazi Birinci) kimdir?Tarihçi, gazeteci-yazar Yavuz Bahadıroğlu (Niyazi Birinci) hayatını kaybetti. Vefat haberini oğlu Mücahit Birinci sosyal medya hesabından duyurdu.
21.01.2021Kültür Sanat
Ebubekir Sofuoğlu'nun skandal sözlerine RTÜK'ten ceza!
Ebubekir Sofuoğlu'nun skandal sözlerine RTÜK'ten ceza!Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Akit TV’nin 'Derin Kutu' programına konuk olarak katılan Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun 'fuhuş evi' benzetmesi nedeniyle idari para cezası verilmesine karar verdi. Öte yandan Prof. Dr. Bingür Sönmez'in de katıldığı televizyon programında, 'Ben aşı yaptırmam diyenler birer vatan haini' sözünün eleştiri sınırlarını aştığı gerekçesiyle, kanala idari para cezası müeyyidesi uyguladı.
30.12.2020Gündem
Ebubekir Sofuoğlu'nun ilk saçmalığı değil! İğrenç sözleri böyle savundu...
Ebubekir Sofuoğlu'nun ilk saçmalığı değil! İğrenç sözleri böyle savundu...Katıldığı bir programda, “Üniversiteler neredeyse fuhuş evleri” diyen Sakarya Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, siyasiler, eğitimciler, sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere toplumun her kesiminden tepki topladı. Sakarya Üniversitesi Rektörü, Sofuoğlu’nun disipline sevk edileceğini söyledi.
18.12.2020Gündem
Ahmet Kekeç kimdir, kaç yaşındaydı? Ahmet Kekeç nereli? Ahmet Kekeç'ten acı haber!
Ahmet Kekeç kimdir, kaç yaşındaydı? Ahmet Kekeç nereli? Ahmet Kekeç'ten acı haber!Program sunucusu, Gazeteci Ahmet Kekeç hayatını kaybetti. Koronavirüs tedavisi gören Ahmet Kekeç'in hastanede hayatını kaybettiği öğrenildi. Acı haberin ardından pek çok kişi de Ahmet Kekeç'in hayatı hakkında bilgileri merak ediyor. Peki, Ahmet Kekeç kimdir? Ahmet Kekeç kaç yaşında ve nereli? İşte Ahmet Kekeç hakkında merak edilenler...
14.11.2020Gündem
Ahmet Kekeç hayatını kaybetti!
Ahmet Kekeç hayatını kaybetti!Koronavirüs tedavisi gören gazeteci Ahmet Kekeç, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden Ahmet Kekeç, son yazısını 27 Ekim'de yazmıştı. Ahmet Kekeç'in oğlu Mehmet Hakan Kekeç ise dün yaptığı açıklamada babasının durumunun ciddiyetini koruduğunu ve dua beklediklerini açıklamıştı.
14.11.2020Gündem
Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak'tan açıklama
Berat Albayrak'ın babası Sadık Albayrak'tan açıklamaGörevinden af talebi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın babası Yazar Sadık Albayrak, ailesine yönelik sürdürülen iftira ve karalama kampanyalarına yanıt verdi. Sadık Albayrak, "Masa başında sahte ve fitne haberler üretenlerin hevesleri kursaklarında kalacaktır" ifadesini kullandı.
11.11.2020Siyaset
Emeklilik şartları resmen değişti! Ev kadınları da yararlanacak, 2 ay sonra...
Emeklilik şartları resmen değişti! Ev kadınları da yararlanacak, 2 ay sonra...Milyonlarca kişiyi çok yakından ilgilendiren düzenleme yapıldı. Emeklilik için şartları değiştiren düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı. Yurtdışında yaşayanların 2 bin 43 TL asgari ücretten borçlanabilmek için son 2 ayı…Yurtdışında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı erkekler 18 yaşından itibaren yurtdışında sigortalı olarak çalıştıkları dönemleri borçlanılabiliyorlar. Kadınlar ise hem sigortalı çalıştıkları dönemleri hem de 18 yaşından sonra yurtdışında ev kadını olarak bulundukları süreleri borçlanabiliyor. Borçlanma ile ilgili günlük kazanç alt sınırı 98,10 TL, üst sınırı 735,75 TL olarak belirlendi. Buna göre bir günlük borçlanma alt sınırı yüzde 45 oranına göre 44,14 TL. Bu yıl yapılacak bir aylık borçlanma tutarı en az 1.324,35 TL.
11.11.2020Emekli
RTÜK'ten AKİT TV'ye ceza
RTÜK'ten AKİT TV'ye cezaRTÜK, AKİT TV'de 30 Ağustos Zafer Bayramı'na ilişkin verilen haberde alt bantta yer alan ve tepki çeken ifadeler nedeniyle idari para cezası verilmesine karar verdi.
3.09.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Akit ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki akit haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.