Akciğer Kanseri

Akciğer Kanseri

Son dakika akciğer kanseri haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan akciğer kanseri ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını akciğer kanseri haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Akciğer Kanseri

haberleri sayfasında son dakika yaşanan akciğer kanseri gelişmeleri de dahil olmak üzere 1.287 akciğer kanseri haberi bulunmuştur. Tüm akciğer kanseri haberleri aşağıda listelenmiştir.
Her gün tüketiyoruz! Sonuçları çok ağır, bu belirtiler varsa doktora gidin
Her gün tüketiyoruz! Sonuçları çok ağır, bu belirtiler varsa doktora gidinKanser vakaları gün geçtikçe artıyor. Tıpın çoğu zaman çaresiz kaldığı kanserde erken tanı en önemli rolü oynuyor. Özellikle akciğer kanseri yıllarca belirti vermeden ilerleyebiliyor. Genetik faktörler, çevresel etkenler, beslenme ve yaşam şekli kanser riski üzerinde etkili olurken, bu riski azaltmak da mümkün. Uzman isim akciğer kanserinin belirtileri, teşhis ve tedavi süreci ile ilgili yaptığı açıklamada ‘sigara’ vurgusu yaparak, beslenme ve yaşam şeklinin akciğer kanserine etkisini anlattı.
4.06.2023Sağlık
Şarkıcı İzel'in acı günü! Annesi hayatını kaybetti
Şarkıcı İzel'in acı günü! Annesi hayatını kaybettiİzel Çeliköz'ün annesi Habibe Çeliköz hayatını kaybetti. Çelik Erişçi ve Ercan Saatçi ile 90'lara damga vurdukları müzik grubu ile yıllar sonra sahnelere dönen ünlü şarkıcı, sosyal medya hesabı üzerinden acı haberi duyurdu.
26.05.2023Magazin
Akciğer kanserine yakalanan Aydemir Akbaş'ın son durumu!
Akciğer kanserine yakalanan Aydemir Akbaş'ın son durumu!Geçirdiği gırtlak kanseri sonrası ikinci kez kansere yakalanan Aydemir Akbaş, önceki gün dördüncü kemoterapi için hastaneye geldi. Akciğer kanseri olan ünlü sanatçı, "İlkini yendim, bunu da yenerim" dedi. Aydemir Akbaş'ın menajeri Özgür Aksoy, sağlık durumu merak edilen oyuncunun tedavi süreci hakkında açıklamalarda bulundu.
20.04.2023Magazin
Zararsız diye başladı hayatının kabusu oldu! Elektronik sigara yüzünden akciğeri tam 4 kez söndü...
Zararsız diye başladı hayatının kabusu oldu! Elektronik sigara yüzünden akciğeri tam 4 kez söndü...ABD'de yaşayan 19 yaşındaki genç zararsız diye başladığı elektronik sigara yüzünden hayatından oluyordu. 13 yaşındayken elektronik sigara kullanmaya başlayan genç adam 4 kez akciğer sönmesi yaşayıp günlerce hastanede kaldıktan sonra kötü alışkanlığından kurtuldu. Elektronik sigaranın zararları konusunda farkındalık yaratmak isteyen gencin açıklamaları bugün ABD basınında kendine geniş yer buldu.
6.04.2023Dünya
Hülya Koçyiğit kanserle mücadelesini anlattı: Kendi hastalığımı daha çabuk kabullendim
Hülya Koçyiğit kanserle mücadelesini anlattı: Kendi hastalığımı daha çabuk kabullendim1-7 Nisan Kanser Farkındalığı Haftası vesilesiyle "Korkmuyorum, Farkındayım" etkinliğini düzenledi. Her yaştan insanı kanser konusunda bilinçlendirmeyi hedefleyen etkinliğe, kızı meme kanseri kendisi ise akciğer kanseriyle mücadele eden Türk sinema oyuncusu Hülya Koçyiğit de katıldı.
4.04.2023Magazin
Kanseri can evinde vuracak çalışma! ‘Hastada uygular gibi’ önce laboratuvarda deniyorlar
Kanseri can evinde vuracak çalışma! ‘Hastada uygular gibi’ önce laboratuvarda deniyorlarMarmara Üniversitesi (MÜ) Genetik ve Metabolik Hastalıklar Araştırma ve Uygulama Merkezi (GEMHAM) tarafından Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen bir çalışmayla, kanser teşhisi alan hastadaki tümörün tedaviye nasıl yanıt vereceği, tedaviye başlanmadan önce laboratuvarda belirleniyor.
2.04.2023Sağlık
Ünlü isme yöneltilen suçlamalar tüm dünyada şok etkisi yarattı! Fuhuş, istismar ve insan kaçakçılığı
Ünlü isme yöneltilen suçlamalar tüm dünyada şok etkisi yarattı! Fuhuş, istismar ve insan kaçakçılığıÜnlü eski boksör Andrew Tate'in evine düzenlenen baskın ve kendisine yöneltilen suçlamalar şok etkisi yarattı. Tate, insan kaçakçılığı, fuhuş ve istismardan suçlanırken, evinde zorla yetişkin filmi çekmek için kadınları hapsettiği iddia ediliyor. Tate, hakkında ortaya atılan 'akciğer kanseri' iddialarına açıklama yaptı.
6.03.2023Dünya
Kanser tedavisinde en etkili üç yöntem! 'Ömrü uzatıyor' deyip açıkladı
Kanser tedavisinde en etkili üç yöntem! 'Ömrü uzatıyor' deyip açıkladıDünya Sağlık Örgütü, 185 ülkede yılda 20 milyona yakın insana yeni kanser tanısı konuluyor. 2020'de yaklaşık 10 milyon kişinin ölümüne neden olan kanser, Türkiye’de de her geçen gün yaygın bir hastalık haline geliyor. Erken teşhisin önemine vurgu yapan Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Er, kanser tedavisinde hayat kurtaran en etkili ‘üç yöntemi’ detayları ile anlattı.
5.03.2023Gündem
Kanser vakalarındaki artış sonrası kritik uyarı
Kanser vakalarındaki artış sonrası kritik uyarıÜlke genelinde her yıl yeni teşhis edilen yaklaşık 160 bin kanser vakasının neredeyse 100 bininin doğrudan sigara kullanımı ile ilişkilendirildiğinin altınız çizen Doç. Dr. Veysel Haksöyler, “Ülkemiz için en büyük sorunlardan biri tütüne bağlı kanserlerdir. Ancak sigara alışkanlığının önüne geçilerek bu kanserlerin önemli bir kısmının önlenmesi mümkün olabilir” dedi.
3.02.2023Sağlık
Ayta Sözeri'den Armağan Çağlayan açıklaması: Onun beni araması gerekiyor!
Ayta Sözeri'den Armağan Çağlayan açıklaması: Onun beni araması gerekiyor!Geçtiğimiz aylarda Akciğer kanserine yakalandığını açıklayan yapımcı Armağan Çağlayan, Ayta Sözeri ve Nükhet Duru'ya kırgın olduğunu, kendisini aramadıklarını söylemişti. "Benden bu telefonu beklediğine inanamadım" diyerek şaşkınlığını dile getiren şarkıcı Ayta Sözeri'den yeni açıklama geldi.
31.01.2023Magazin
İsmail Cem neden oldu? İsmail Cem kimdir, nereli, ölüm nedeni ne, Cem'in kurduğu parti ne?
İsmail Cem neden oldu? İsmail Cem kimdir, nereli, ölüm nedeni ne, Cem'in kurduğu parti ne?İsmail Cem kimdir, nereli, neden öldü? Sorularının yanıtı İsmail Cem’in ölüm yıldönümü nedeniyle merak ediliyor. Türkiye'de Geri Kalmışlığın Tarihi, Türkiye Üzerine, 12 Mart, TRT'de 500 Gün, Siyaset Yazıları, Gelecek İçin Denemeler ve Mevsim eserlerinin yazarı, aynı zamanda 55, 56 ve 57. Hükümetlerde Dışişleri Bakanlığı görevlerinde bulunan İsmail Cem 24 Ocak 2007’te hayatını kaybetti. İşte İsmail Cem hakkında merak edilenler…
24.01.2023Gündem
Doğal antibiyotik, akciğer kanserine karşı çok etkili! Öksürüğü bıçak gibi kesiyor
Doğal antibiyotik, akciğer kanserine karşı çok etkili! Öksürüğü bıçak gibi kesiyorDoğal bir antibiyotik, akciğerlerin tam kapasite ile çalışmasını sağlıyor, akciğer kanserine karşı koruyucu etki gösteriyor. Öksürük ve üst solunum yolları iltihabına karşı savaşıyor, antibakteriyel özelliği sayesinde bakteri oluşumunu önlüyor. Öksürüğe iyi gelerek balgam söktürücü rol oynuyor, çiğneyerek tüketilirse mucize yaratıyor...
24.01.2023Sağlık
Geçmeyen öksürük herkesin kabusu oldu! Uzmanlardan uyarı geldi
Geçmeyen öksürük herkesin kabusu oldu! Uzmanlardan uyarı geldiSon dönemde birçok virüsün üst üste hastalık yapması, hastalarda uzayan, inatçı bir öksürüğe neden oldu. Çok sayıda kişi haftalarca, hatta aylarca kesilmeyen öksürükten şikâyetçi. Uzmanlar uzayan öksürüklerde doktora gidilmesini önerirken, uyarılarda bulundu.
21.01.2023Yaşam
Mahkemeden kanser ilacı için 'SGK karşılasın' kararı
Mahkemeden kanser ilacı için 'SGK karşılasın' kararı Ankara 14'üncü İdare Mahkemesi, akciğer kanseri H.G.'nin (70) tedavide kullanması gereken; ancak geri ödeme listesinde bulunmayan ve kürü 1300 euro olan ilacın Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanması yönünde nihai karar verdi. Kararda, ilacın kurumca karşılanmamasının yaşama hakkını sınırlayacağı; oysa devletin herkesin hayatını, beden ve ruh sağlığı içinde sürdürmesini sağlamakla yükümlü olduğu belirtildi.
19.01.2023Ekonomi
Yılbaşı mesajı yerine "kansersiniz" mesajı attı
Yılbaşı mesajı yerine "kansersiniz" mesajı attıİngiltere'de özel bir hastanede çalışan doktor, hastalarına yeni yıl mesajı göndermek isterken toplu olarak "kansersiniz" mesajını gönderdi.
29.12.2022Gündem
Armağan Çağlayan isyan etti! ' Taş olsun yahu'
Armağan Çağlayan isyan etti! ' Taş olsun yahu'Ünlü sunucu ve yapımcı Armağan Çağlayan akciğer kanseri ile mücadele ediyor. Çağlayan, sevilen YouTube programının son çekimini gerçekleştirdiklerini sosyal medya hesabından duyurdu. İşlerini azaltıp sakin bir hayat yaşayacağını açıklayan ünlü isim, son olarak sosyal medya hesabından hakkında yapılan haberlere verdiği tepkiyle gündeme geldi.
27.12.2022Magazin
Armağan Çağlayan'dan veda mesajı! 'Dün son kez çekim yaptık'
Armağan Çağlayan'dan veda mesajı! 'Dün son kez çekim yaptık'Ünlü sunucu ve yapımcı Armağan Çağlayan akciğer kanseri ile mücadele ediyor. Çağlayan, sevilen YouTube programının son çekimini gerçekleştirdiklerini sosyal medya hesabından duyurdu.
26.12.2022Magazin
Akciğer kanserine yakalanmıştı! Armağan Çağlayan'dan haber var
Akciğer kanserine yakalanmıştı! Armağan Çağlayan'dan haber varYouTube'da yayınlanan yapımcısı ve sunucusu olduğu programlarla dikkat çeken Armağan Çağlayan, yıllık sağlık taraması sonucu akciğer kanserine yakalandığını öğrenmişti. 56 yaşındaki ünlü isim, üç hafta önce 4.5 saat süren ameliyat geçirmiş, kitle ciğerinden alınmıştı. Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde yaşayan Çağlayan, sağlık durumuna ilişkin açıklama yaptı.
24.12.2022Magazin
'Dul bir kadını öldürdünüz' dediler! Akılalmaz yöntem, ineklerini bile sattılar
'Dul bir kadını öldürdünüz' dediler! Akılalmaz yöntem, ineklerini bile sattılarKastamonu'nun Tosya ilçesinde telefon dolandırıcıları, yaşlı çifti 'Eşinizle birlikte cinayete karıştınız, dul bir kadını öldürmüşsünüz' diyerek dolandırdı. Çifti hapse girmekle korkutan dolandırıcılar daha sonra eve gelerek, 80 bin TL değerindeki altın, döviz ve nakit parayı alarak kayıplara karıştı. Çiftin, altın ve parayı umreye gitmek için biriktirdikleri öğrenildi.
16.12.2022 Yaşam
12 milyonluk vurgunun mağduru: Onun yüzünden akciğer kanseri oldum
12 milyonluk vurgunun mağduru: Onun yüzünden akciğer kanseri oldumKocaeli'de yatırım vaadiyle 98 kişiyi 12 milyon TL dolandırdığı iddia edilen kuyumcunun yargılanmasına devam edildi. Sanıktan şikayetçi olan bir mağdur, "Sanık 10 yıllık aile dostumuz olurdu. Ödeme yapacağını söyleyerek benden borç istedi. Dostumuz olması ve yardımcı olmak amacıyla 170 gram altın verdim. Altınları diğer mağdurlar gibi yatırım amacıyla vermemiştim, borç olarak verdim ancak altınlarımı alamadım. Sanık yüzünden akciğer kanseri oldum" dedi.
15.12.2022Yaşam
Kanser pandemiye dönüşecek! Tarih verip uyardı: '4 kat artacak'
Kanser pandemiye dönüşecek! Tarih verip uyardı: '4 kat artacak'Kanser ile ilgili korkutan veriler açıklandı, 2017 yılından bu yana dünyada bir numaralı ölüm sebebi haline geldi, kritik uyarı yapıldı. Kanserin bir pandemi haline dönüşebileceğini ifade eden Türk Cerrahi Derneği Başkanı Prof. Dr. Ahmet Serdar Karaca, tarih vererek dikkat çeken bir uyarıda bulundu.
7.12.2022Ekonomi
Armağan Çağlayan akciğer kanserine yakalanmıştı! Yeni haber geldi
Armağan Çağlayan akciğer kanserine yakalanmıştı! Yeni haber geldiAkciğer kanseri nedeniyle ameliyat olduktan sonra kameraların karşısına geçen sunucu ve yapımcı Armağan Çağlayan, "Gerçekten erken teşhis, hayat kurtarıyormuş. 6 ay sonra gelmiş olsam belki farklı bir senaryo olacaktı" dedi.
5.12.2022Magazin
Armağan Çağlayan'dan haber var!
Armağan Çağlayan'dan haber var!Geçen haftalarda sosyal medya hesabında akciğer kanserine yakalandığını duyuran Armağan Çağlayan bu kez hayranlarını sevindiren bir haber verdi. Ünlü televizyoncu 4.5 saat süren başarılı bir operasyonun ardından kanserli kitleden kurtuldu.
1.12.2022Magazin
Boğaz ağrısına iyi geliyor, yüz binlerce kişi tüketiyor! Pastil kullandıktan sonra sakın bunu yapmayın
Boğaz ağrısına iyi geliyor, yüz binlerce kişi tüketiyor! Pastil kullandıktan sonra sakın bunu yapmayınÇok sayıda vatandaş, çoğunlukla kışın çeşitli faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan boğaz ağrısından muzdarip. İlaç kullanan da var kullanmak istemeyen de... Boğaz ağrısı yaşayan kişilerde bu dönemde pastil kullanımı da oldukça yaygınlaşıyor. Ağrıyı yatıştırmak ve semptomları hafifletmek için pastil kullanımı etkili oluyor. Peki her pastil aynı etkiyi gösterir mi? İçeriğinde hangi maddeler olan pastiller daha etkili? İşte kış ayına girdiğimiz şu aylarda uzman isimden size yardımcı olacak detaylı pastil rehberi…
27.11.2022Sağlık
Armağan Çağlayan kimdir, kaç yaşında? Armağan Çağlayan hastalığı ne?
Armağan Çağlayan kimdir, kaç yaşında? Armağan Çağlayan hastalığı ne? Armağan Çağlayan’dan üzen haber geldi. Televizyonda bir dönem Popstar yarışmalarında jüri koltuğunda oturan, son dönemde de youtube videoları ile takip edilen sevilen isim Armağan Çağlayan kanser olduğunu açıkladı. Armağan Çağlayan durumunu Instagram sayfasında takipçileri ile paylaştı. Pek çok kişi de Armağan Çağlayan’ın sağlık durumunu merak ediyor. Peki, Armağan Çağlayan’ın sağlık durumu nasıl? Armağan Çağlayan hastalığı ne? Armağan Çağlayan kimdir, kaç yaşında? İşte detaylar…
22.11.2022Magazin

Benzer Haber Etiketleri

Akciğer Kanseri ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki akciğer kanseri haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.