Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık

Son dakika Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık

haberleri sayfasında son dakika yaşanan aile ve sosyal hizmetler bakanı derya yanık gelişmeleri de dahil olmak üzere 502 aile ve sosyal hizmetler bakanı derya yanık haberi bulunmuştur. Tüm aile ve sosyal hizmetler bakanı derya yanık haberleri aşağıda listelenmiştir.
Cumhurbaşkanı Erdoğan:  İstikrar ve güven iklimine sıkı sıkıya sahip çıkmalı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstikrar ve güven iklimine sıkı sıkıya sahip çıkmalıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Seddülbahir Kalesi ve Gelibolu-Eceabat Devlet Yolu Açılış Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan 'Dünyanın yaşadığı krizlerin önümüze çıkardığı fırsatları değerlendirebilmemiz için ihtiyacımız olan tek şey istikrar ve güven iklimine sıkı sıkıya sahip çıkmaktır. Bunu başarırsak Allah'ın izniyle hedeflerimize ulaşmamızı kimse engelleyemez' dedi. Öte yandan Erdoğan tahıl koridoru anlaşmasının süresinin uzatıldığını açıkladı.
18.03.2023Gündem
Çanakkale Zaferi'nin 108. yılı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çanakkale ruhuna ihtiyacımız var
Çanakkale Zaferi'nin 108. yılı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çanakkale ruhuna ihtiyacımız varCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Şehitlerini Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 108. Yıl Dönümü Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Deprem ve sel felaketiyle yüreklerimizin yandığı bu sancılı dönemde Çanakkale ruhuna tekrar ihtiyacımız var. Yaklaşık 49 bin kardeşimizin hayatını kaybettiği, 11 ilimizde ciddi yıkıma ve acıya yol açan depremin yaralarını ancak bu ruhu dirilterek sarabiliriz." dedi.
18.03.2023Gündem
Bakan Yanık duyurdu! Cihaz yardımının kapsamı genişletildi
Bakan Yanık duyurdu! Cihaz yardımının kapsamı genişletildiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Glikoz Ölçüm Cihazı yardımımızı, Tip-1 diyabet tanısı almış sosyal yardım faydalanıcısı 0-22 yaş aralığındaki vatandaşlarımızı kapsayacak şekilde genişletiyoruz" dedi.
16.03.2023Ekonomi
Depremzede bebeklere süt anne oldu! Örnek ünlü
Depremzede bebeklere süt anne oldu! Örnek ünlüAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, oyuncu Burcu Kara’nın 1 yaşındaki depremzede bebeğe sütanne olmasını memnuniyetle karşıladıklarını belirterek, "Sütannelik yapmak isteyen vatandaşlar en yakın bakanlık kuruluşuna müracaat edebilir" dedi.
16.03.2023Magazin
Bakan Yanık: Martta 582 milyon 692 bin 272 TL SED ödemesi yapıldı
Bakan Yanık: Martta 582 milyon 692 bin 272 TL SED ödemesi yapıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının temel gereksinimleri ve eğitim giderlerinin karşılanması için mart ayında 582 milyon 692 bin 272 lira Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemesi yapıldığını açıkladı.
15.03.2023Gündem
Bakan Yanık: Depremzedelere psikososyal desteğin takibi için eylem planı hazırladık
Bakan Yanık: Depremzedelere psikososyal desteğin takibi için eylem planı hazırladıkAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından hem 11 ilimizde hem de tahliyelerin gerçekleştiği 70 ilimizde yürütülen psikososyal destek çalışmalarının takibi için 'Psikososyal Destek Eylem Planı' hazırladık" dedi.
14.03.2023Gündem
Bakan Derya Yanık: Depremin ardından 81 ildeki psikososyal destek çalışmalarının takibi için eylem planı hazırladık
Bakan Derya Yanık: Depremin ardından 81 ildeki psikososyal destek çalışmalarının takibi için eylem planı hazırladıkAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Kahramanmaraş merkezli depremin ardından hem 11 ilde hem de tahliyelerin gerçekleştiği 70 ilde yürütülen psikososyal destek çalışmalarının takibi için Psikososyal Destek Eylem Planı hazırladıklarını açıkladı.
14.03.2023Gündem
Bakan Yanık: 6284 sayılı Kanun'un tartışmaya açılması dahi kabul edilemez
Bakan Yanık: 6284 sayılı Kanun'un tartışmaya açılması dahi kabul edilemezAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "6284 sayılı Kanun'un ruhuyla ve mevcudiyetiyle varlığı son derece önemlidir. Varlığının tartışmaya açılması dahi bizce kabul edilemez" dedi.
13.03.2023Gündem
Evde Bakım Yardımı hesaplara yatırılıyor! Bakan açıkladı
Evde Bakım Yardımı hesaplara yatırılıyor! Bakan açıkladıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan ağır engelli vatandaşlar ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla bu ay toplam 2 milyar 417 milyon TL Evde Bakım Yardımı'nı hesaplara yatırmaya başladıklarını açıkladı.
10.03.2023Ekonomi
Bakan Yanık: Afet kapsamında 1 milyar 222 milyon lira kaynak aktardık
Bakan Yanık: Afet kapsamında 1 milyar 222 milyon lira kaynak aktardıkAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Osmaniye’de Afet Acil Sosyal Yardım Ayni Bağış Kabul deposundaki incelemelerinin ardından açıklamalarda bulunuyor.
9.03.2023Ekonomi
Bakan Yanık: Kadın konukevlerimizde bin 707 kadınımız ve 1161 çocuğumuz hizmet alıyor
Bakan Yanık: Kadın konukevlerimizde bin 707 kadınımız ve 1161 çocuğumuz hizmet alıyorAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, "Türkiye genelinde 81 ilimizde 149 kadın konukevimizde hizmet vermekteydik. Şu an itibarıyla yine 149 kadın konukevinde bin 707 kadınımız ve beraberinde de 1161 çocuğumuz hizmet almaya devam ediyor "dedi.
8.03.2023Gündem
Hesaplara yatırıldı! Yaşlı ve engelli aylığı ile ilgili açıklama
Hesaplara yatırıldı! Yaşlı ve engelli aylığı ile ilgili açıklamaAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mart ayına ilişkin 2,7 milyar TL tutarındaki yaşlı aylığını ve engelli aylığını hesaplara yatırdıklarını açıkladı.
7.03.2023Ekonomi
Bakan Yanık: Çocukların hiçbirini 3. şahıslara vermedik
Bakan Yanık: Çocukların hiçbirini 3. şahıslara vermedikAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, CNN TÜRK canlı yayınında açıklamalarda bulundu. Yanık, "Bizim sistemimize giren sayı 1911, bunlardan şükürler olsun 1543'ünü ailelerine teslim etmişiz. 273 çocuğumuz hastanede. 1911 çocuktan 1830'unun kimliğini tespit etmişiz, kimliği tespit edilmeyen 81 çocuğumuz var" dedi. Yanık, "Depremzede çocuklarımız ya da deprem bölgesinde kuruluş bakımında olup da diğer bölgelere tedbiren tahliye etmek zorunda olduğumuz çocukların hiçbirini, bir tekini bile bakın 3. şahıslara vermedik. Ailesine teslim ettiğimiz ya da ailesinin işaret ettiği resmi olarak izin verdiği kişiler var. Bunun dışında herhangi bir üçüncü şahsa dernek, vakıf vs. çocuk teslimi diye bir şey söz konusu değil" ifadelerini kullandı.
2.03.2023Gündem
Bakan Yanık: Deprem bölgesine aktarılan kaynak 1,60 milyar TL'ye ulaştı
Bakan Yanık: Deprem bölgesine aktarılan kaynak 1,60 milyar TL'ye ulaştıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, depremden etkilenen bölgelere aktarılan kaynak tutarının 1,60 milyar TL'ye ulaştığını duyurdu.
1.03.2023Ekonomi
Emine Erdoğan, BM Habitat İcra Direktörü Sharif ile deprem bölgesine gitti
Emine Erdoğan, BM Habitat İcra Direktörü Sharif ile deprem bölgesine gittiKahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerini ziyaret eden Emine Erdoğan ile BM Habitat İcra Direktörü Maimunah Mohd Sharif Sharif, konteyner kentte kalan depremzedelerle bir araya geldi. Emine Erdoğan deprem bölgesinde "Çok zor günler geçiriyoruz. Bunları hep birlikte aşacağız. Birbirimizin elinden tutarak, birbirimize teselli olacağız" ifadelerini kullandı.
25.02.2023Gündem
Emine Erdoğan'dan Nurdağı'nda depremzedelere ziyaret
Emine Erdoğan'dan Nurdağı'nda depremzedelere ziyaretCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, depremin vurduğu Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde afetzedeleri ziyaret edip, ailelerle görüştü.
25.02.2023Gündem
Emine Erdoğan'dan Nurdağı'nda depremzedelere ziyaret
Emine Erdoğan'dan Nurdağı'nda depremzedelere ziyaretCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, depremin vurduğu Gaziantep'in Nurdağı ilçesinde afetzedeleri ziyaret edip, ailelerle görüştü.
25.02.2023Gündem
Bakan Yanık: “Refakatsiz çocuklar için web sitemizde sorgu ekranı açtık”
Bakan Yanık: “Refakatsiz çocuklar için web sitemizde sorgu ekranı açtık”Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Vatandaşlarımız artık Bakanlığımızın web sitesinde yer alan sorgu ekranından gerekli bilgileri girerek kayıt altına aldığımız rekafatsiz çocuklara yönelik bilgilere hızlı bir şekilde ulaşabilecek” dedi.
22.02.2023Gündem
İddialara Bakan Yanık'tan tepki: Tam bir dezenformasyon örneği
İddialara Bakan Yanık'tan tepki: Tam bir dezenformasyon örneğiAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, deprem bölgesindeki çocukların derneklere verildiğine yönelik iddiaların söz konusu olmadığını söyledi. Bakan Yanık, "Tam bir dezenformasyon örneği. Gittik hemen inceleme yaptık. Çocukların anneleri yanında. Çocukların zaten ebeveyni yanında. Bizim dahil olacağımız bir durum yok" dedi. Koruyucu aileliğe başvuru sayısının 310 bin 702 olduğunu belirten Yanık, "Evlat edinmede 19 Şubat itibarıyla 57 bin 643'e ulaştı" ifadelerini kullandı.
20.02.2023Gündem
Bakan Yanık: İlk etapta 1000 adet glikoz ölçüm cihazı dağıtacağız
Bakan Yanık: İlk etapta 1000 adet glikoz ölçüm cihazı dağıtacağızAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 11 ili etkileyen depremler sonrasında bölgedeki tip-1 diyabet hastası çocuklar için ilk aşamada toplam 1000 adet glikoz ölçüm cihazı dağıtacaklarını açıkladı.
18.02.2023Gündem
Deprem felaketinde 10. gün! Son durum açıklandı
Deprem felaketinde 10. gün! Son durum açıklandı6 Şubat Pazartesi sabahı saat 04:17'de Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 7.7; saat 13.24'te Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde meydana gelen iki deprem, Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Malatya ve Kilis'te büyük yıkıma yol açtı. Depremde 35 bin 418 kişi hayatını kaybetti.
14.02.2023Gündem
190 bin koruyucu aile başvurusu oldu! Refakatsiz depremzede çocukların durumu: Sistem nasıl işliyor?
190 bin koruyucu aile başvurusu oldu! Refakatsiz depremzede çocukların durumu: Sistem nasıl işliyor?Tüm Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin ardından 10 ilde kurtarma çalışmaları devam ediyor. Arama kurtarma çalışmaları devam ederken uzmanlar bölgede depremden etkilenmiş refaekatsiz çocukların durumuna dikkat çekiyor. Uzmanlar, aileleri ile bağları kopan çocukların kurtulmasının ardından izlenmesi gereken yollar üzerinde önemle duruyor. Öte yandan bu çocuklara aile olmak isteyen on binlerce kişi başvuruda bulundu. Konuyu uzmanlarla konuştuk.
13.02.2023Gündem
Deprem felaketinde 5. gün! Son durum açıklandı
Deprem felaketinde 5. gün! Son durum açıklandıKahramanmaraş'ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Deprem; Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay'da büyük yıkıma yol açtı. 10 ilde toplam can kaybı 17 bin 674’e yükseldi. Öte yandan deprem bölgelerindeki arama kurtarma çalışmalarından peş peşe mucize haberleri geliyor. İşte haberin detayları...
10.02.2023Gündem
2 bin 323 engelli birey kamuya memur olarak yerleştirilecek
2 bin 323 engelli birey kamuya memur olarak yerleştirilecekAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Şubat ayı sonunda 2 bin 323 engelli bireyin kamuya memur olarak yerleştirilmesini gerçekleştireceğiz. Böylelikle kamuda çalışan engelli memur sayımızı 67 bin 985’e çıkarmış olacağız” dedi.
Sosyal yardımlarda memur maaş katsayısı oranında artış
Sosyal yardımlarda memur maaş katsayısı oranında artışAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ocak ayı memur maaş katsayısında yapılan düzenleme sonrası; yaşlı aylığının 1997 TL'ye, yüzde 40-69 arası engelli aylığının 1594 TL'ye, yüzde 70 ve üzeri engelli aylığının 2 bin 392 TL'ye, Evde Bakım Yardımı'nın 4 bin 336 TL'ye ve Sosyal Ekonomik Destek (SED) ödemesinin 3 bin 38 TL'ye yükseldiğini açıkladı.
24.01.2023Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki aile ve sosyal hizmetler bakanı derya yanık haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.