Abd Merkez Bankası

Abd Merkez Bankası

Son dakika ABD Merkez Bankası haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan ABD Merkez Bankası ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını ABD Merkez Bankası haber sayfamızda bulabilirsiniz.

Abd Merkez Bankası

haberleri sayfasında son dakika yaşanan abd merkez bankası gelişmeleri de dahil olmak üzere 2.268 abd merkez bankası haberi bulunmuştur. Tüm abd merkez bankası haberleri aşağıda listelenmiştir.
Fed faizi kararı öncesi altın fiyatları değişti
Fed faizi kararı öncesi altın fiyatları değiştiOcak ayı ABD Merkez Bankası (FED) toplantısı için geri sayım başladı. Yılın ilk toplantısı olma özelliğine sahip FED toplantısında, faiz beklentileri küresel piyasalar tarafından yakından takip edilmeye devam ediyor. Aralık ayı FED toplantısında yüzde 4 olan politika faizi 50 baz puan artırılarak yüzde 4,25-4,50 aralığına yükseltmişti.ABD Merkez Bankası bu gece kritik faiz kararını açıklayacak. Karar öncesi altın fiyatları dünkü düşüşü telafi etmeye çalışıyor. Gram altın yeniden kritik seviyeyi geçti
1.02.2023Ekonomi
FED toplantısı ne zaman, Powell’in konuşması ne zaman? 2022 ABD Merkez Bankası (FED) aralık ayı faiz kararı toplantısı!
FED toplantısı ne zaman, Powell’in konuşması ne zaman? 2022 ABD Merkez Bankası (FED) aralık ayı faiz kararı toplantısı!ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı piyasalar tarafından sorgulanıyor. Dolar, altın ve kripto para yatırımcıları merakla Powell’in açıklamasıyla FED faiz kararını öğrenmeyi bekliyor. Peki, FED toplantısı ne zaman, FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Powell’in konuşması saat kaçta olacak?
30.11.2022Ekonomi
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? FED toplantısı ne zaman? Powell ne zaman açıklama yapacak? Piyasalarda kritik hafta!
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? FED toplantısı ne zaman? Powell ne zaman açıklama yapacak? Piyasalarda kritik hafta!Küresel piyasalarda kritik hafta! Gözler FED faiz kararına çevrildi. Eylül ayı FED faiz kararı için bekleyiş devam ederken FED’in faiz artışı politikasında daha şahin bir tutum alabileceği yönünde beklentiler de arttı. Powell’ın mesajları beklenirken 1990’lardan bu yana ilk kez 100 baz puanlık faiz artırımına gideceği ihtimali fiyatlamalarda etkili olmayı sürdürüyor. Peki, FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? FED toplantısı ne zaman? Powell ne zaman açıklama yapacak? FED faiz kararı ne olur? FED faiz kararı altın ve doları nasıl etkiler? İşte FED toplantı tarihi ve faiz kararının açıklanacağı gün!
19.09.2022Ekonomi
FED faiz kararı ne oldu? FED faiz artışı ne oldu? FED faiz arttıracak mı?
FED faiz kararı ne oldu? FED faiz artışı ne oldu? FED faiz arttıracak mı? ABD Merkez Bankası (Fed) açıkladı! 28 yılın en yüksek faiz artışını gerçekleştirdi. Fed, politika faizini 75 baz puan artırdı. Fed Başkanı Jerome Powell, karar sonrası yaptığı açıklamada, gelecek toplantıda olası puna artışını da açıkladı. Peki, FED faiz kararı ne oldu? FED faiz artışı ne oldu? FED faiz arttıracak mı? FED yine faiz arttırır mı? FED temmuz kararı ne olur? İşte detaylar…
16.06.2022Ekonomi
Fed faiz kararını son dakika açıkladı!
Fed faiz kararını son dakika açıkladı!ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini 75 baz puan artırarak yüzde 1,50-1,75 aralığına yükseltti. Fed 28 yılın en yüksek faiz artışını gerçekleştirdi.
15.06.2022Ekonomi
Petrol fiyatları ile ilgili flaş uyarı! 7 yılın en yüksek seviyesini gördü, 2 Şubat çok kritik...
Petrol fiyatları ile ilgili flaş uyarı! 7 yılın en yüksek seviyesini gördü, 2 Şubat çok kritik...Petrol fiyatları ile ilgili son dakika açıklaması! Son 7 yılın en yüksek seviyesine çıktı, kritik tarih verildi. Petrol yatırımcısı tüm dikkatini OPEC ve OPC+ toplantılarına çevirdi. Rusya ile Ukrayna arasında yaşanan gerginlik, petrol fiyatlarını yükselten ana gündem maddesi olarak öne çıkarken, Kovid-19 pandemisinin sonunun geldiğine dair yapılan açıklamalar sonrası petrol talebinin artacağı yönündeki tahminler de petrol fiyatlarını destekliyor.
28.01.2022Ekonomi
Dünya merakla bekliyordu! FED faiz kararını açıkladı
Dünya merakla bekliyordu! FED faiz kararını açıkladıABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.
28.07.2021Gündem
Bitcoin yine çakıldı! 37,000 dolar düzeyine indi...
Bitcoin yine çakıldı! 37,000 dolar düzeyine indi...ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın, kısa vadede enflasyonun yükselebileceğini vurguladığı konuşmasının ardından, Bitcoin'in yönü yeniden aşağıya döndü. ABD'de tüketici fiyatlarındaki artış hızı mayısta yüzde 5.0'e yükselerek, Ağustos 2008'deki yüzde 5.3'ten sonra, son 13 yılın en yüksek düzeyine ulaştı.
18.06.2021Ekonomi
Dünya merakla bekliyordu! FED faiz kararını açıkladı
Dünya merakla bekliyordu! FED faiz kararını açıkladıUluslararası piyasalar ABD Merkez Bankası (Fed) toplantısına kilitlenmiş durumdaydı. Dün başlayan toplantı bugün sona erdi ve Fed faiz kararını açıkladı. ABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.
16.06.2021Dünya
Piyasaların gözü bu konuşmada! Powell'ın konuşması ne zaman, saat kaçta?
Piyasaların gözü bu konuşmada! Powell'ın konuşması ne zaman, saat kaçta?Piyasalar ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın kongre ve temsilciler meclisinde yapacağı konuşmaya odaklandı. ABD Temsilciler Meclisi Bütçe Komitesinin paketi onayladığı ifade edildi. Paketin hafta sonuna doğru Temsilciler Meclisi’nden geçmesi bekleniyor. Bugün için Powell ve ABD verileri takip edilecek. Ons altın için bugün piyasalar Fed Başkanı Powell’ın ABD Kongresi’nde yapacağı sunumu takip edecek. Yatırımcı da 'Powell'ın konuşması ne zaman, saat kaçta?' sorusunu araştırırken analistler Powell'ın konuşmasının güvercin tonunda gerçekleşeceğini ifade ediyor. Peki, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın konuşması ne zaman? Powell'ın vereceği sinyaller piyasalarda etkili olur mu? İşte detaylar...
23.02.2021Ekonomi
FED toplantı tutanakları ne zaman açıklanacak? Piyasalar Fed'i takip edecek!
FED toplantı tutanakları ne zaman açıklanacak? Piyasalar Fed'i takip edecek!Küresel piyasalar karışık bir seyir izliyor. Yatırımcının gözü ABD Merkez Bankası'nın (FED) toplantısı tutanaklarında. FED toplantı tutanakları ile yoğun veri gündemi yatırımcıların odağında bulunuyor. Peki, FED saat kaçta açıklama yapacak? FED toplantı tutanakları ne zaman açıklanacak? İşte detaylar...
17.02.2021Ekonomi
FED toplantısı ne zaman, saat kaçta? FED faiz kararını ne zaman açıklayacak?
FED toplantısı ne zaman, saat kaçta? FED faiz kararını ne zaman açıklayacak?'FED toplantısı ne zaman?' Yatırımcının gözü FED toplantısında... Küresel piyasalar, koronavirüs salgınında artan vaka sayıları nedeniyle daha güçlü teşvik beklentisine girerken, bu hafta ABD Merkez Bankası'nın (Fed) toplantısı ile yoğun haber ve veri gündemi takip edilecek. Peki, FED toplantısı ne zaman? FED faiz kararını ne zaman açıklayacak? FED faiz kararı ne olur? İşte FED toplantısı ile ilgili merak edilenler...,
27.01.2021Ekonomi
Fed küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik kredi programının süresini uzattı
Fed küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik kredi programının süresini uzattı ABD Merkez Bankası (Fed), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerini hafifletmek amacıyla uygulamaya koyduğu küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik kredi programının süresini 8 Ocak 2021'e uzattı.
29.12.2020Ekonomi
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Powell konuşması ne zaman?
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Powell konuşması ne zaman?Küresel piyasaların gözü ABD Merkez Bankası (FED) toplantısında. Piyasalar açısından haftanın en önemli konularından biri de FED'in gerçekleştireceği toplantı ve FED'in faiz kararı olacak. FOMC toplantısı dün başladı ve bugün sona erecek. FED faiz kararını bugün açıklayacak. Beklentiler faiz oranlarında değişiklik olmayacağı yönünde. Peki, FED faiz kararını ne zaman açıklayacak? FED faiz kararını saat kaçta açıklayacak? FED faiz kararı ne olur? Beklentiler ne yönde? İşte FED faiz kararı ile ilgili beklentiler...
16.12.2020Ekonomi
Fed, kredi programlarının süresini 31 Mart’a kadar uzattı
Fed, kredi programlarının süresini 31 Mart’a kadar uzattıABD Merkez Bankası (Fed), yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınının ekonomik etkilerine karşı hayata geçirdiği kredi programlarının süresini 31 Mart 2021'ye kadar uzattığını duyurdu.
30.11.2020Ekonomi
ABD'nin yeni başkanı Biden'den sürpriz! İlk kadın olacak...
ABD'nin yeni başkanı Biden'den sürpriz! İlk kadın olacak...ABD başkanlığına seçilen Joe Biden'ın, Hazine Bakanlığı görevine eski ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Janet Yellen'ı getirmesi bekleniyor.
23.11.2020Dünya
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Yatırımcının gözü FED faiz kararında!
FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? Yatırımcının gözü FED faiz kararında!Küresel piyasalarda, ABD'de başkanlık seçimine ilişkin sonuçların halen kesinleşmemesi nedeniyle belirsizlik ve volatilite artarken yatırımcının gözü FED faiz kararında olacak. Bugün açıklanacak ABD ve İngiltere merkez bankalarının faiz kararı takip edilecek. Peki, FED faiz kararı saat kaçta açıklanacak? FED faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte FED faiz kararı ve beklentiler ile ilgili detaylar...
5.11.2020Ekonomi
Powell'ın konuşması ne zaman? FED toplantısı ne zaman?
Powell'ın konuşması ne zaman? FED toplantısı ne zaman?Piyasalar, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell'ın Jackson Hole konferansında vereceği mesajlara odaklandı. Piyasaları yakından takip eden yatırımcılar Powell'ın konuşmasını bekliyor. Peki, Powell'ın konuşması ne zaman? FED toplantısı ne zaman? İşte FED toplantısı ile ilgili detaylar...
27.08.2020Ekonomi
Fed'den dijital para birimi çalışması
Fed'den dijital para birimi çalışmasıABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, Fed'in dijital para birimine yönelik aktif bir araştırma ve deneme çalışması yürüttüğünü bildirdi.
Fed: Uzun ve kısa dönem faizler düşük tutulmalı
Fed: Uzun ve kısa dönem faizler düşük tutulmalıABD Merkez Bankası (Fed) Boston Fed Başkanı Eric Rosengren, Fed'in hem uzun hem de kısa vadeli faizleri düşük tutmasının gerekli olduğunu vurguladı.
23.06.2020Ekonomi
Merakla bekleniyordu! Fed faiz kararını açıkladı
Merakla bekleniyordu! Fed faiz kararını açıkladıABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.
10.06.2020Dünya
Fed: Çoğu kişi olası toparlanma hızı konusunda kötümser
Fed: Çoğu kişi olası toparlanma hızı konusunda kötümserABD Merkez Bankası (Fed), yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle kapanan işletmelerin yeniden açılmasıyla genel ekonomik faaliyetin toparlanacağına dair umut olmasına rağmen görünümün son derece belirsiz ve toparlanma hızına ilişkin kötümserliğin etkili olduğunu bildirdi.
27.05.2020Dünya
Fed tutanakları yayımlandı
Fed tutanakları yayımlandıABD Merkez Bankasının (Fed) son toplantılarına ait tutanaklarda, yeni tip corona virüs (Kovid-19) salgınının etkilerinin kısa vadede ekonomik faaliyet, istihdam ve enflasyon üzerinde baskı oluşturmaya devam edeceği, orta vadede ise ekonomik görünüm için kayda değer riskler oluşturacağı belirtilerek, ekonomik gerilemenin devam etmesi halinde daha büyük bir mali desteğin gerekebileceği ortaya kondu.
20.05.2020Dünya
Fed'in kozları sınır tanımayacak
Fed'in kozları sınır tanımayacakABD Merkez Bankası (Fed), dünkü toplantısında, faizleri değiştirmemesine ve ek bir önlem kararı almamasına karşın piyasalara "elindeki kozları sınırsız bir şekilde kullanacağı" mesajını verdi.
30.04.2020Ekonomi
Kritik gün! Bugün açıklanacak
Kritik gün! Bugün açıklanacakPiyasaların gözü bugün açıklanacak ABD Merkez Bankası'nın faiz kararında. Dolar/TL kritik güne 6.98 seviyesinde başladı.
29.04.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Abd Merkez Bankası ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki abd merkez bankası haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.