8 Mart Kadınlar Günü

8 Mart Kadınlar Günü

Son dakika 8 Mart Kadınlar Günü haberleri ile ilgili Gazete Vatan adresinde yer alan tüm haberlere bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Geçmişte yaşanan 8 Mart Kadınlar Günü ile ilgili gelişmeler, bugün yayınlanan güncel haberler ve çok daha fazlasını 8 Mart Kadınlar Günü haber sayfamızda bulabilirsiniz.

8 Mart Kadınlar Günü

haberleri sayfasında son dakika yaşanan 8 mart kadınlar günü gelişmeleri de dahil olmak üzere 882 8 mart kadınlar günü haberi bulunmuştur. Tüm 8 mart kadınlar günü haberleri aşağıda listelenmiştir.
Hazal Kaya ve Ali Atay’dan dört kişilik aile pozu
Hazal Kaya ve Ali Atay’dan dört kişilik aile pozuSosyal medya hesabını aktif kullanan ünlülerden olan Hazal Kaya, 11 Şubat'ta dünyaya gelen minik kızı Süreyya ile yeni bir paylaşımda bulundu. Meslektaşı Ali Atay ile mutlu bir evlilik sürdüren ünlü oyuncunun aile pozuna, takipçilerinden yorum ve beğeni yağdı.
25.03.2023Magazin
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajları ve etkileyici resimli kısa kadınlar günü sözleri! Sevgiliye, anneye, ablaya güçlü kadın vurgulu kadınlar gününe özel resimli mesajlar, görseller!
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü mesajları ve etkileyici resimli kısa kadınlar günü sözleri! Sevgiliye, anneye, ablaya güçlü kadın vurgulu kadınlar gününe özel resimli mesajlar, görseller!Birleşmiş Milletler tarafından ilan edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için mesajlar ve sözleri sorgulanıyor. 8 Mart bu yıl Çarşamba gününe denk geliyor. Yakınındaki kadınların gününü kutlamak, onlara en güzel, anlamlı, duygusal, resimli 8 Mart Kadınlar Günü kutlama mesajlarını sorguluyor. İşte Anneye, ablaya, sevgiliye Kadınlar Günü sözleri ile 2023 anlamlı resimli 8 Mart Kadınlar Günü mesajı seçenekleri burada… İşte kısa uzun seçenekli Atatürklü Kadınlar Günü mesajları…
8.03.2023Gündem
Erkekler günü ne zaman, 19 Kasım mı? Dünya erkekler günü var mı, erkekler günü nedir, kutlanıyor mu? İşte Dünya erkekler gününün hikayesi, anlamı ve ilk ortaya çıkaran!
Erkekler günü ne zaman, 19 Kasım mı? Dünya erkekler günü var mı, erkekler günü nedir, kutlanıyor mu? İşte Dünya erkekler gününün hikayesi, anlamı ve ilk ortaya çıkaran!Erkekler Günü kutlama tarihi kadınlar gününün kutlanmasıyla gündeme geldi. Dünya Kadınlar Günü her yıl 8 Mart’ta kutlanıyor. Bugün 8 Mart Kadınlar Günü olması sebebiyle vatandaşlar “Dünya Erkekler Günü var mı?” sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, Erkekler günü var mı, dünya erkekler günü ne zaman,19 Kasım erkekler günü mü? Erkekler günü tarihçesi…
8.03.2023Gündem
Dünya kadınlar günü ne zaman kutlanmaya başladı, neden 8 Mart? Kadınlar günü neden kutlanır, ne zaman ilan edildi, dünya emekçi kadınlar günü nedir, tarihi, hikayesi ne?
Dünya kadınlar günü ne zaman kutlanmaya başladı, neden 8 Mart? Kadınlar günü neden kutlanır, ne zaman ilan edildi, dünya emekçi kadınlar günü nedir, tarihi, hikayesi ne?8 Mart 'Dünya Emekçi Kadınlar' günü tüm çeşitli etkinliklerle dünyada kutlanıyor. Dünyada ilk kez 19 Mart 1911’de kutlanan 'Dünya Emekçi Kadınlar' günü, ülkemizde ilk kez 1921 yılında kutlanmaya başlandı. Kadınlar Günü’nün uluslararası bir gün olarak kutlanmasını öneren, komünist bir aktivist ve kadın hakları savunucusu Clara Zetkin'di. Fikrini 1910'da Kopenhag'da düzenlenen Uluslararası Emekçi Kadınlar Konferansı'na sundu ve oradaki 17 ülkeden 100 kadın oybirliğiyle kabul etti. Peki, Kadınlar günü nedir, neden var? Dünya Kadınlar Günü ne zaman kutlanmaya başlandı? İşte 8 Mart Dünya Kadınlar Gününün tarihçesi ile kadınlar gününün anlamı, önemi…
8.03.2023Gündem
Dünya Kadınlar Günü tarihçesi! Kadınlar Günü neden kutlanır? 8 Mart Kadınlar Günü nasıl ortaya çıktı?
Dünya Kadınlar Günü tarihçesi! Kadınlar Günü neden kutlanır? 8 Mart Kadınlar Günü nasıl ortaya çıktı?Bir asırdan fazla bir süredir dünya çapında insanlar 8 Mart'ı kadınlar için özel bir gün olarak kutluyor. Dünya Kadınlar Günü protest bir tavır mıydı? Kadınlar Günü'nün nasıl doğduğu ve neden bugünün kutlandığı merak ediliyor. Peki, Kadınlar Günü neden kutlanır? 8 Mart Kadınlar Günü nasıl ortaya çıktı? Dünya Kadınlar Günü önemi ne? İşte Dünya Kadınlar Günü tarihçesi!
8.03.2022Gündem
En güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları! İşte Sevgiliye, eşe, arkadaşa ve anneye gönderilebilecek anlamlı kadınlar günü mesajları ve sözleri!
En güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları! İşte Sevgiliye, eşe, arkadaşa ve anneye gönderilebilecek anlamlı kadınlar günü mesajları ve sözleri!Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun... Her yıl 8 Mart Dünya Kadınlar günü olarak kutlanıyor. Kadınlara adanan Dünya Kadınlar Günü, toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. Dünyanın her yerinde farklı şekillerde kutlanan bu özel günde kadınlar etkinliklerle her alanda seslerini duyuruyor. Hayatınızda olan kadınları onurlandırmak ve toplumsal cinsiyet eşitliğini savunmak için Dünya Kadınlar Günü mesajlarını bir araya getirdik. İşte hayatınızda olan tüm kadınlara gönderebileceğiniz Dünya Kadınlar Günü kutlama mesajları...
8.03.2022Gündem
Asgari ücretliye 12 bin 454 lira ödeniyor!  Başvuru şartı var, ödemeler...
Asgari ücretliye 12 bin 454 lira ödeniyor! Başvuru şartı var, ödemeler...Yüz binlerce çalışanı ilgilendiriyor. Asgari ücret alanlara 12 bin 454 lira ödeniyor. Paralar banka hesaplarına yatırılıyor. Başvuru şartı bulunuyor. Bu ödeme dışında tek sefere mahsus en az 300 TL devlet tarafından karşılıksız olarak veriliyor. 300 liralık destek ödemesi yapılırken çalışma şartı aranmıyor. Kadınların çalışma hayatına katılımını artırmak için devlet tarafından pek çok destek sağlanıyor. Doğum izninden süt parasına, erken emeklilik imkanından hibeye kadar birçok destek kadınları bekliyor. Bu destekler kapsamında doğum yapan ve analık iznini kullanan kadınlara çalışmadığı her gün için, geçici iş göremezlik ödeneği veriliyor. Asgari ücret alan bir annenin 112 günlük parası 12 bin 454 lirayı buluyor. Kendi işini kurmak isteyen kadınlar da destekleniyor. Evde üretim yapan kadınlara vergisiz esnaflık imkanı ile emeklilik yolu açılıyor. Bunun için vergi dairesine bir dilekçe ile başvurmak yeterli oluyor. Ayrıca kadın girişimcilere erkeklere oranla daha uzun vadeli ve yüksek hibe ve kredi imkanı tanınıyor. Sadece çalışan kadınlara değil aynı zamanda ekonomik olarak ihtiyaç sahibi olan kadınlara da destek veriliyor. Yetim kalan kızlara aylık bağlanıyor. Yetim kızlar evlendiklerinde kendilerine 24 maaş çeyiz parası ödeniyor. Evlilik biterse bu maaşı almaya devam ediyor. Söz konusu para için müracaat etmek gerekiyor.
8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajları ve 2022 sözleri! Sevgiliye, anneye, arkadaşa, ablaya, eşe ve öğretmene kısa uzun anlamlı resimli Dünya Kadınlar Günü sözleri!
8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajları ve 2022 sözleri! Sevgiliye, anneye, arkadaşa, ablaya, eşe ve öğretmene kısa uzun anlamlı resimli Dünya Kadınlar Günü sözleri!8 Mart, Birleşmiş Milletler tarafından kadınlara ekonomik ve sosyal alanda eşit hakların tanınmasının 1977'de onaylanmasından bu yana, tüm dünyada, bir farkındalık oluşturmak için ‘Dünya Kadınlar Günü’ olarak kutlanmaktadır. Biz de sevgiliye, anneye, arkadaşa, ablaya, eşe ve öğretmene kısa uzun anlamlı resimli 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajları göndermek isteyenler için Dünya Kadınlar Günü mesajları ile 8 Mart Dünya Kadınlar günü sözleri derledik. İşte 8 Mart Dünya Kadınlar günü mesajları…
7.03.2022Gündem
Kadınlar Günü’nde ulaşım ücretsiz mi? İstanbulkart Mobil uygulaması nasıl indirilir? Metrobüs ve otobüs seferleri ücretsiz mi?
Kadınlar Günü’nde ulaşım ücretsiz mi? İstanbulkart Mobil uygulaması nasıl indirilir? Metrobüs ve otobüs seferleri ücretsiz mi?İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) duyurdu! Tüm kadınlara ücretsiz olacak! İBB, 8 Mart Kadınlar Günü’nü ücretsiz toplu ulaşımla kutlayacak. Peki, Kadınlar Günü’nde ulaşım ücretsiz mi? İstanbulkart Mobil uygulaması nasıl indirilir? Metrobüs ve otobüs seferleri ücretsiz mi?
6.03.2022Gündem
Birleşmiş Milletler: Cinsiyet eşitsizliği 21. yüzyılın en büyük sorunu
Birleşmiş Milletler: Cinsiyet eşitsizliği 21. yüzyılın en büyük sorunuYaklaşan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadın hakları ve cinsiyet eşitsizliği mücadelesi gündemdeki haklı yerine taşıyor. Online PR Servisi B2Press’in incelediği Dünya Ekonomik Forumu verilerinde ise konuya dair çalışmaların bugünkü hızıyla ilerlemesi durumunda cinsiyet eşitsizliğinin son bulması için en az 135 yıl gerekeceği vurgulanıyor. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) cinsiyet eşitsizliğini 21’inci yüzyılın en büyük zorluklarından biri olarak tanımladı.
1.03.2022Gündem
Whatsapp'ta virüs alarmı! Herkes birbirine gönderiyor, eğer bu mesajı açtıysanız...
Whatsapp'ta virüs alarmı! Herkes birbirine gönderiyor, eğer bu mesajı açtıysanız...Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp gündemden düşmüyor. Gizlilik sözleşmesi tartışmalarıyla uzun süre adından söz ettiren WhatsApp şimdi de dolandırıcılık haberiyle gündeme oturdu. Spor giyim markası Adidas tarafından gönderilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hediyesi mesajının bir dolandırıcılık yöntemi olduğu ortaya çıktı. Siber güvenlik uzmanları uyardı...
Kadınlar Günü ne zaman ortaya çıktı? 8 Mart Dünya Kadınlar günü nasıl başladı, Kadınlar Günü’nün tarihçesi ve önemi…
Kadınlar Günü ne zaman ortaya çıktı? 8 Mart Dünya Kadınlar günü nasıl başladı, Kadınlar Günü’nün tarihçesi ve önemi…Dünya Emekçi Kadınlar Günü, tüm dünyada her yaştan ve her milletten kadının birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü olarak biliniyor. Kadınlar, hayattaki duruşlarını, kendileri ile ilgili yaklaşımlara itirazlarını, toplumdan ve siyasilerden beklentilerini 8 Mart’ta en güçlü şekilde dile getirirecek. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde pek çok kişi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nasıl ortaya çıktı? sorusunu araştırıyor. Peki, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ne zaman, nasıl ortaya çıktı? Kadınlar Günü neden 8 Mart? İşte Kadınlar Günü tarihçesi ve önemi...
8.03.2021Gündem
'Kadın isterse her işi başarıyla yapabilir'
'Kadın isterse her işi başarıyla yapabilir'Burdur'un ilk ve tek kadın halk otobüsü şoförü Aysel Gürdal (55), kadına bir gün değil, her zaman değer verilmesi gerektiğini belirterek, "Burdur'da ilk defa görevde olan kadın halk otobüsü şoförü benim. Yolculardan hep olumlu tepki aldım. Kadın isterse her işi başarıyla yapabilir" dedi.
8.03.2021Yaşam
Psikolojik şiddet nasıl fark edilir?
Psikolojik şiddet nasıl fark edilir?Kadına yönelik şiddet ne yazık ki toplumumuzun büyük sorunları arasında yer alıyor. 2021 yılının yalnızca ilk iki ayında 48 kadın hayatını kaybetti. Geride bıraktığımız 2020 yılında ise 408 kadın şiddete kurban verildi. 8 Mart Kadınlar Günü nedeniyle Psikolog Tansu Ocak, kadına yönelik şiddetin boyutlarını anlattı. Psikolog Ocak, psikolojik şiddete dikkat çekerek “Şiddete maruz kalan kadınlar suçluluk, yalnızlık, çaresizlik gibi duyguları yoğun bir şekilde yaşamaktadırlar. Bu da depresyon, anksiyete bozuklukları, travma sonrası stres bozukluğu, alkol-madde bağımlılığı, bedensel kaynağı bulunamayan psikosomatik hastalıklar gibi psikolojik rahatsızlıklara neden olmaktadır” uyarısında bulundu.
7.03.2021Sağlık
Kadınlar Günü'ne özel sözler! En güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları ve sözleri
Kadınlar Günü'ne özel sözler! En güzel 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları ve sözleri8 Mart Dünya Kadınlar Günü kadınlar için küresel dayanışma, birlik ve beraberlik günü olarak tüm dünyada anılan özel bir gün. 8 Mart, kadın cinayetleri, kadın hakları, kadın emeği, kadının toplumdaki yeri, eğitimde ve iş hayatında kadınların karşılaştıkları zorluklar, yasalar ve beklentilerin konuşulacağı en önemli gün. Bu özel günde en yakınınızdaki kadınlara, annenine, eşinize, kardeşinize ve arkadaşlarınıza onların yanında olduğunuzu anlatan mesajlarla destek verebilirsiniz. İşte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajları...
8.03.2021Gündem
8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili sözler… İşte çeşitli Kadınlar Günü mesajları…
8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili sözler… İşte çeşitli Kadınlar Günü mesajları…Bugün 8 Mart Dünya Kadınlar Günü. Kadınlar Günü’nü kutlamak isteyenler, birbirinden farklı mesajlara ulaşmak için internette araştırma yapmaya devam ediyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da özenle kutlanacak olan Dünya Kadınlar Günü ile ilgili sözleri derledik. Peki 8 Mart nedir? Dünya Kadınlar Günü tarihi nasıl ortaya çıktı? İşte çeşitli Kadınlar Günü mesajları…
8.03.2020Gündem
Bakan Dönmez ’Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar’ jürisiyle bir araya geldi
Bakan Dönmez ’Türkiye’ye Enerji Veren Kadınlar’ jürisiyle bir araya geldiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 'Türkiye'ye Enerji Veren Kadınlar' ödül töreni öncesi jüri üyeleriyle bir araya geldi.
7.03.2020Ekonomi
"Sondaj gemisinden bir iki hafta içerisinde netice alacağız"
"Sondaj gemisinden bir iki hafta içerisinde netice alacağız"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Akdeniz'de biliyorsunuz bir Fatih milli sondaj gemimiz var. O gemi şimdi 5 bin metreler civarında sondajına devam ediyor. İnşallah belki bir iki hafta içerisinde netice alacağız. Alamasak da havlu atmak yok." dedi.
26.03.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hakkari'de flaş sözler!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Hakkari'de flaş sözler!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari Mitingi’nde yaptığı konuşmada, "Ezanı yuhlayan, ıslıklayan edepsiz pankartları ile saygısızlıkta sınır tanımayan o güruhun arkasında CHP, HDP var. Ezanımıza bayrağımıza saygı göstermeyene biz saygı da duymayız fırsat da vermeyiz" dedi.
11.03.2019Siyaset
Ankara’da sahne aldı
Ankara’da sahne aldıSertab’ın Müzikali, Ankaralıların yoğun isteği üzerine 8 Mart Kadınlar Günü'nde Congresium’da yeniden sahnedeydi.
10.03.2019Magazin
Sertab Erener, Ankaralılar'ı mest etti!
Sertab Erener, Ankaralılar'ı mest etti!Sertab’ın Müzikali, Ankaralılar'ın yoğun isteği üzerine 8 Mart Kadınlar Günü'nde yeniden sahnedeydi.
9.03.2019Magazin
Bakan Dönmez duyurdu! Termik santral projesinden vazgeçildi
Bakan Dönmez duyurdu! Termik santral projesinden vazgeçildiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Türkiye’de yaklaşık 5 bin megawatlık termik santral projesine uygun enerjiye sahip kömür rezervleri tespit ettik. Bunların birkaçı da Trakya bölgemizde bir tanesi de Çerkezköy’de. Fakat son çalışmalarda teknik ve ekonomik olarak projenin fizibilitesiyle alakalı olumsuz sonuç çıktığı için projeden vazgeçildi" dedi.
8.03.2019Ekonomi
Bakan Selçuk: Kadın istihdamını 9 milyona yaklaştırdık
Bakan Selçuk: Kadın istihdamını 9 milyona yaklaştırdıkAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2005 yılında 5 milyon olan kadın istihdamını, bugün 9 milyona yaklaştırdıklarını belirterek, "Kadınların iş gücüne katılım oranı yüzde 34,1. Hedefimiz, inşallah, bu oranı 2023 yılına kadar yüzde 41'e ulaştırmak." dedi.
8.03.2019Ekonomi
Özcan Deniz kesenin ağzını açtı!
Özcan Deniz kesenin ağzını açtı!Özcan Deniz, hamile eşi Feyza Deniz'i hediye yağmuruna tutuyor. Eşi ve çocuğu için 5 milyon TL'ye villa aldığı haberleriyle gündeme gelen sanatçının son jesti, son model araba oldu.
16.04.2018Magazin
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Afrin'de son durum...
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Afrin'de son durum...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Beştepe'de hekimleri ağırladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 3486 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.
14.03.2018Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

8 Mart Kadınlar Günü ile ilgili olan tüm haberleri bu sayfa üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak ve diğer görselleri incelemek istiyorsanız haber başlıklarına tıklayabilirsiniz. Önceki 8 mart kadınlar günü haberlerini görmek için Daha Fazla İçerik Göster butonunu kullanabilirsiniz.