Geri Dön
Gündem3 Aralık Dünya Engelliler günü mesajı ve anlamlı-kısa sözler! Dünya Engelliler Günü ne zaman ilan edildi, ortaya çıkış hikayesi?

3 Aralık Dünya Engelliler günü mesajı ve anlamlı-kısa sözler! Dünya Engelliler Günü ne zaman ilan edildi, ortaya çıkış hikayesi?

Dünya Engelliler Günü mesajları ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü farkındalık sözleri sorgulaması başladı. Dünya Engelliler Günü ile ilgili sözler ve mesajlar paylaşmak isteyenler günün anlam ve önemine yönelik, engellilere karşı farkındalık oluşturacak, yaşadıkları sorunlara ve zorluklara dikkat çekecek nitelikte mesajlar araştırıyor. 3 Aralık, 'Uluslararası Engelliler Günü' Birleşmiş Milletler tarafından ilan edildi. Biz de bugüne anlamlı kısa Dünya Engelliler Günü sözleri ve 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları derledik. Peki, Dünya Engelliler Günü ne zaman ilan edildi?

3 Aralık Dünya Engelliler günü mesajı ve anlamlı-kısa sözler! Dünya Engelliler Günü ne zaman ilan edildi, ortaya çıkış hikayesi?

Dünya Engelliler Günü ne zaman ilan edildi? Sorusuna yanıt aranırken engelliğe yönelik farkındalık yaratmak için 3 Aralık Dünya Engelliler Günü mesajları araştırılıyor. Engelli bireylerin ve ailelerinin zorlu yaşam koşullarına dikkat çekmek, yaşanan sorunlara yönelerek onların günlük yaşamını kolaylaştıracak, farkındalık çalışmalarıyla en büyük engel sevgisizliktir mottosunu içselleştirecek Dünya Engelliler Günü mesajları derledik. İşte 3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili sözler ve mesajları…

3 Aralık Dünya Engelliler günü mesajı ve anlamlı-kısa sözler Dünya Engelliler Günü ne zaman ilan edildi, ortaya çıkış hikayesi

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ NE ZAMAN?

Dünya Engelliler Günü 3 Aralık'ta yaşanıyor. Birleşmiş Milletler tarafından engellilerin toplumsal yaşama tam ve diğer bireylerle eşit katılım sağlanmalarına ilişkin çalışmalar yürütülmüştür. Bu kapsamda engellilerin sorunlarına dikkat çekmek ve onları daha iyi anlayabilmek için 3 Aralık, 'Uluslararası Engelliler Günü' olarak ilan edilmiştir. Ülkemizde de çeşitli etkinlikler düzenlenerek eğitim, sağlık, çalışma hayatı gibi alanlarda fırsat eşitliği sağlanması ve farklılıklara saygı gösterilmesi, mekânsal erişim yanında teknoloji ve bilgiye erişimin bu bireyler için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekilerek toplumsal farkındalık oluşturulması amaçlanmıştır.

3 Aralık Dünya Engelliler günü mesajı ve anlamlı-kısa sözler Dünya Engelliler Günü ne zaman ilan edildi, ortaya çıkış hikayesi

DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ MESAJLARI - SÖZLERİ

Tohum toprağa, engelli topluma emanettir.

Engel değil destek olun.

Engelliye avuç açtırmayalım.

Engelli olmak kusur değildir.

En büyük engel, engellenmektir.

Ne oldum değil, ne olacağım demeli.

Engelsiz Yaşam Hepimizin Elinde.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nün, engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyor, bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını hatırlatarak, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların fedakâr ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Engelli insanlara saygı, insanlığa saygıdır.

Engellilere saygı, onlara yaşama sevinci verir.

Birbirimizi anladığımız her an, bir engeli daha yıkar ve yaşamı herkes için huzurlu kılarız. Bugün farkındalık günü, kutlama değil engellilerin yaşadığı sorunları farkında olmanız gerekiyor.

Engeller hayatın ritmini yakalamaya engel olamaz.

"Adımlarınızın biçiminin ne önemi var mühim olan yürüyüşümüzle sevgi ve dostluk köprüsünü geçmektir.Engelli olmak sorun değil, engelliye engel olmak sorundur.

Herhangi bir Aralıkta değil her zaman yanınızdayız

Engelli olmak üretime engel değildir, yeter ki fırsat verilsin.


En büyük engel sevgisizliktir. Sevgiyle engelleri ortadan kaldıralım

Annelerin en büyük korkusu çocuklarının ölmesiymiş. Engelli annelerinin ki çocuklarından önce ölmek.

Engel onlarda değil; onları engelli gören zihinlerdedir. Empati kurarak engelleri kaldırmak, herkes gibi toplumsal hayata tam katılmalarını sağlamak, hepimizin vazifesi

Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nde hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğinin farkında olan bireyler olarak üreten, sosyal hayatın bütün alanlarında aktif biçimde yer alabilen bağımsız bireyler olarak yer alabilmeleri için her alanda gereken duyarlılığın artmasını sağlamamız gerekmektedir.